Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Atalanta - 14. února 2021   15:00

0:1
(0:0)
Atalanta
90' Muriel  (Al. Mirančuk)
Cagliari
Cragno – Walukiewicz (90+1. Cerri), Godín, Rugani – Zappa, Nández, Marin (86. Deiola), Lykogiannis – Nainggolan (79. Duncan) – Simeone (79. Pavoletti), João Pedro (C).
Piccinini – Liberti, Galetto
Sardegna Arena (Cagliari)
Atalanta
Sportiello – Šutalo (62. Maehle), Romero, Palomino – Gosens, Pašalić (46. de Roon), Pessina (46. Al. Mirančuk), Djimsiti – Iličić (69. Muriel), Freuler (C) – D. Zapata (85. Malinovskyj).

Atalanta díky tomu udržela kontakt s nejlepší šestkou, zatímco Cagliari zůstalo namočené v sestupových vodách. Šanci na nápravu bude mít tým ze Sardinie příští týden, kdy v důležitém záchranářském souboji hostí FC Turín. Atalanta rovněž doma vyzve tabulkového souseda z Neapole.
Nakonec zajímavou zápletku nabídl duel 22. kola Serie A mezi Cagliari Calcio a Atalantou Bergamo. Po nudném bezbrankovém poločase se věci daly do pohybu a začaly hrozby. Za domácí byli vidět třeba João Pedro nebo Charalampos Lykogiannis, v dresu Atalanty pak zlobili Robin Gosens a Duván Zapata, jenž nastřelil břevno. Trápení střelců ukončil až v poslední minutě řádné hrací doby kanonýr Luis Muriel. V samém závěru ještě domácí doufali v nařízenou penaltu, ale tu rozhodčí po shlédnutí videa odvolal. Zápas tak skončil výsledkem 0:1.
Držení míče: 39% : 61%.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 1:3.
Rohy: 6:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:14.
90+6'
90+6'
Fotbalisté Cagliari si musí nechat zajít chuť. Marco Piccinini se vrátil od monitoru velmi rychle a jasným gestem pokutový kop odvolal!
90+5'
Střídající Alberto Cerri se ve vápně skácel k zemi! Bude mít Cagliari možnost vyrovnat z penalty? Rozhodne VAR!
90+1'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Sebastian Walukiewicz, přichází Alberto Cerri.
90'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Střelecké trápení ukončil LUIS MURIEL! Kanonýr z Kolumbie zpracoval před vápnem vysoký míč, troufl si na průnik mezi obránci a pravačkou zamířil k přední tyči. Alessio Cragno byl na zemi pozdě a kapituloval.
89'
Žlutou kartu dostává Marten de Roon (Atalanta).
87'
Ruslan Malinovskyj (Atalanta) absolvoval na okraji vápně přetěžký souboj s trojnásobnou přesilou, přesto z něj dokázal vytěžit rohový kop. Centr z něj pak defenziva Cagliari odvrátila do bezpečí.
86'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Răzvan Marin, přichází Alessandro Deiola.
85'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Ruslan Malinovskyj.
84'
Duván Zapata (Atalanta) se ještě dostal k dorážce, kterou nasměroval přímo do obránce.
83'
V honbě za vítězstvím hlavičkoval Duván Zapata do břevna! Obrovská škoda pro Atalantu a ranec štěstí pro fotbalisty Cagliari.
81'
Cagliari ubránilo exekuci rohového kopu.
79'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Leonardo Pavoletti.
79'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Radja Nainggolan, přichází Alfred Duncan.
78'
Atalanta přitlačila na pilu a velkou šanci měl Robin Gosens! Německý hráč získal uvnitř vápna přihrávku z voleje, po které okamžitě vystřelil. Jeden z obránců Cagliari vytěsnil nebezpečnou střelu zády!
77'
Domácí se zatáhli. Využít toho chtěl Berat Djimsiti, ale do šestnáctky nepronikl.
76'
Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Touto fotbalovou poučkou se zřejmě řídil Duván Zapata (Atalanta), ale nebylo to správné rozhodnutí.
75'
Statistika držení míče: 41% : 59%.
74'
Giovanni Simeone (Cagliari) rozkmital svoje rychlé nohy. Dopředu se hnal podél pravé lajny, ale už po několika metrech byl protihráči zdvojen.
72'
Změnu skóre spoluhráčům nabízel centrující Luis Muriel (Atalanta), nikdo ho však nevyslyšel.
71'
Dvacet minut před koncem ukazuje světelná tabule stále bezbrankové skóre. Pohne s ním vůbec někdo?
69'
Žlutou kartu za faul má i Babis Lykogiannis (Cagliari)
69'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Luis Muriel.
68'
Trochu přísnější žlutou kartu za podražení dostává Josip Iličić (Atalanta). Sice se mu to moc nezamlouvá, ale rozhodnutí sudího už nezmění.
67'
Hlušší pasáž teď probíhá uprostřed hřiště.
65'
Hra se rychle přesunula na opačnou stranu, kde se Atalanta ubránila rohovému kopu.
64'
Uvnitř vlastní šestnáctky si dost nebezpečně počínal Diego Godín. Hlavičkujícího Duvána Zapatu atakoval vysokou nohou a ve vzduchu visela penalta! Marco Piccinini se naštěstí pro Cagliari rozhodl ji nepísknout.
62'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Bosko Šutalo, přichází Joakim Maehle.
61'
Územní převahou disponující Atalanta Bergamo se ne a ne střelecky prosadit. Toho si je vědom i Gian Piero Gasperini, který má v plánu další střídání.
60'
Statistika držení míče: 43% : 57%.
59'
Daniele Rugani (Cagliari) zezadu skolil Josipa Iličiće. Rozhodčí ho okamžitě varoval žlutou kartou.
58'
Alessio Cragno (Cagliari ) si zopakuje odkop poté, co dlouhý balon nedoběhl Remo Freuler.
57'
Je dobře, že se po změně stran daly věci do pohybu. Hned je ten fotbal koukatelnější.
55'
Josip Iličić (Atalanta) znovu v záběru kamer. Tentokrát při zbytečném běhu za nakopnutým míčem, kterým se ho snažil oslovit Remo Freuler.
54'
Atalanta se osmělila a po Godinově faulu měla k dispozici standardku. Čtyřčlennou zeď Josip Iličić prostřelil, ale brankáře Cragna už ne.
52'
Domácí jsou v laufu. Škoda pro ně, že Radja Nainggolan teď neměl přesnou mušku. Střela vyprodukovaná ze střední vzdálenosti se stočila moc doleva.
50'
S další hrozbou pro Atalantu přišel Charalampos Lykogiannis. Přestože jeho riziková střela vyletěla z ostrého úhlu, s jejím vyražením měl Marco Sportiello i tak velké problémy.
49'
Z něj už fotbalisté Cagliari nezahrozili.
48'
Po odvrácené standardce šli domácí do nebezpečného brejku. João Pedro dostal přihrávku před vyběhnutého brankáře, ale Bosko Šutalo se stihl vrátit včas a střelu brazilského hráče tečoval na roh.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Alexej Mirančuk.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Marten de Roon.
46'
Se stavem věci nespokojený Gian Piero Gasperini (Atalanta) udělal hned dvě změny v sestavě,
46'
Jediným pozitivem tak zůstalo počasí. Na Sardinii je dnes opravdu krásně, na azurovém nebi není vidět ani mráček. Počasí pro oslavu Valentýna jako stvořené.
Takhle tragický poločas jsem dlouho neviděl. Za celých pětačtyřicet minut ani jeden z týmů nevystřelil na branku a nulová efektivita se samozřejmě projevila na skóre. S trochou nadsázky se dá říct, že jediné, v čem hráči vynikali, byly fauly. Gólů se snad dočkáme po změně stran. Musím ale zdůraznit slovo snad.
Držení míče: 44% : 56%.
Střely na branku: 0:0. Střely mimo: 0:2.
Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:8.
45+1'
45+1'
O tom, že se nehraje v rukavičkách, nás přesvědčil i Cristian Gabriel Romero (Atalanta). Za podkopnutí Nahitana Nándeze dostal žlutou kartu.
44'
Nařízený přímák zahrál od pravé lajny Josip Iličić (Atalanta). Ve vápně hledal kohokoliv v bílém dresu, nicméně našel jenom soupeře.
43'
João Pedro (Cagliari) spáchal další faul. Tentokrát se provinil skluzem a na podobné prohřešky si příště musí dávat pozor, nebo mu je rozhodčí spočítá.
42'
Na území Atalanty se odehrál vzdušný souboj, v němž si João Pedro (Cagliari) pomohl faulem.
41'
Za rychlým míčem se vydal Gabriele Zappa (Cagliari), ale nenabral dostatečnou rychlost.
40'
Jsou tady závěrečné minuty úvodního dějství a na hřišti je to stále stejná písnička.
38'
Hráči Cagliari podnikli útočný výpad a na přední tyčku centroval Radja Nainggolan. Onu brankovou konstrukci s přehledem uzavřel Cristian Gabriel Romero.
36'
Nezáživný fotbal pokračuje kombinací domácího Cagliari, které si přihrává na své vlastní polovině.
35'
Změnit se to snažil José Luis Palomino (Atalanta), ale ocitl se v ofsajdu. Škoda.
34'
Jednoznačně tomu chybí střelba. Prakticky se hraje jen ve středu hřiště a po obě šestnáctky. Nic pro náročného fotbalového fanouška.
33'
Středem hřiště pronikající Robin Gosens (Atalanta) byl tentokrát zastaven v souladu s pravidly.
31'
Hra je velmi neukázněná. Duván Zapata (Atalanta) nepřiměřeně atakoval Răzvana Marina, který to poslední dobou schytává ze všech stran.
30'
Statistika držení míče: 45% : 55%.
29'
Ten si Atalanta pokryla a opět přesunula hru ke středovému kruhu, kde probíhají souboje o míč.
28'
Po svižné kombinaci natáhl Radja Nainggolan (Cagliari) ke střele, která končí rohovým kopem.
27'
Další nedovolený zákrok. Remo Freuler (Atalanta) podrazil u středové čáry Răzvana Marina.
25'
Atalanta získala roh. Josip Iličić našel Duvána Zapatu a ten přehlavičkoval břevno domácí branky.
24'
Robin Gosens (Atalanta) fauloval uprostřed hřiště.
22'
Když to předním nešlo souhrou, zkusil to teď Josip Iličić (Atalanta) sám. Nebojácně se vydal do souboje s dvojnásobnou přesilou, která byla nad jeho síly.
21'
Josip Iličić (Atalanta) poslal Zapatovi přihrávku za obranu, Kolumbijec byl však bez pohybu.
19'
Po přenesení hry doleva se k bráně vydal Robin Gosens (Atalanta). Z úhlu mířil na přední tyč, ale rána z dobré pozice mu vůbec nesedla.
18'
Atalanta znovu u balonu, klub z Bergama tentokrát kombinuje na pravém křídle. Vymyslí něco zajímavého?
16'
Hosté se posunují pomocí autových vhazování. Mario Pašalić dostal nabídku na levou stranu, ale jeho nízký centr adresáta nenašel.
15'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
14'
To si moc přál Gabriele Zappa (Cagliari). Do vápna poslal balon v naději, že někdo z jeho spoluhráčů zakončí. V tom ale přepočítal.
13'
Hra se obrátila. Na zadní tyč si naběhl Giovanni Simeone, před nímž stihl míč odhlavičkovat na roh Robin Gosens. Vytěží z něj Cagliari něco?
12'
Po autovém vhazování Cagliari kouskují hru fauly. Po jednom z nich má míč v moci Atalanta.
11'
Rychlý přechod do útoku nevyšel. Hráče běžícího podél lajny si pohlídal Daniele Rugani (Cagliari).
10'
Znovu se hraje uprostřed hřiště. Přímo před zraky rozhodčího byl faulován Josip Iličić (Atalanta).
9'
Hra je plná nepřesností. Domácí teď zkusili zahrozit nákopem, ale ten odvrátil stoper Romero.
7'
Mario Pašalić se rozběhl středem hřiště a Sebastian Walukiewicz (Cagliari) ho na půlící čáře zatáhl za dres. Viděli jsme první žlutou kartu zápasu.
6'
Hráči Cagliari se vydali napadnout rozehrávku, což Atalanta řešila takzvanou malou domů.
5'
Hosté byli postupně vytlačeni až k vlastní šestnáctce, odkud se snaží založit nějakou smysluplnou akci.
4'
Oťukávaná se přesunula doprostřed hřiště.
3'
Jeho exekutorem se stal João Pedro (Cagliari). Brazilský fotbalista poslal centr na před tyč a právě o ni se míč po zákroku obránce odrazil směrem do hřiště.
2'
Rozehrávku provedli domácí a právě oni se dostali k prvnému útoku. Centr Gabrieleho Zappy vyrazil gólman před sebe a po zásahu Šutala uvidíme roh.
1'
Základní jedenáctky už nastupují na hřiště.
Po přestupu ze Šachťaru Doněck je do mistrovského zápasu poprvé nominován Viktor Kovalenko (Atalanta). Na šanci se ukázat bude čekat z lavičky.

Cagliari Calcio: Cragno – Walukiewicz, Godín, Rugani – Zappa, Nández, Marin, Lykogiannis – Nainggolan – Simeone, João Pedro (C).
Náhradníci: Aresti, Vicario – Asamoah, Carboni, Calabresi, Deiola, Duncan, Cerri, Tripaldelli, Pereiro, Pavoletti, Tramoni.

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Šutalo, Romero, Palomino – Gosens, Pašalić, Pessina, Djimsiti – Iličić, Freuler (C) – D. Zapata.
Náhradníci: Gollini, F. Rossi – Caldara, de Roon, Maehle, Malinovskyj, S. Lammers, Ruggeri, Al. Mirančuk, Muriel, Kovalenko.

Rozhodčí: Piccinini – Liberti, Galetto.
K tomu jim má pomoct i kolumbijská dvojice Luis Muriel, Duván Zapata, která dohromady nastřílela 20 gólů. Obraně Atalanty má zase zatápět Brazilec João Pedro.
Sázkové kanceláře si to nemyslí. Na klub z Bergama vypsaly kurzy pod 1.50, zatímco hodnota kurzů na domácí Cagliari se ve většině případů pohybuje okolo 6.70. Důvod je prostý. Atalanta bojuje o pohárovou Evropu a každá ztráta by pro ni v konečném součtu mohla mít fatální následky. I když o tom je po půlce sezony poněkud předčasné hovořit. Alespoň mezi oběma soupeři jsou ale karty rozdány jasně a hráči Atalanty mají na ostrově povinnost vyhrát.
Cagliari je namočeno v sestupových vodách. Věřte tomu nebo ne, ale tým ze Sardinie čeká na ligovou výhru už čtrnáct zápasů. Naposledy se fotbalisté radovali 7. listopadu proti Sampdorii Janov, kterou doma porazili 2:0. Od té doby nasbírali jen pět bodů a hrozba sestupu se neustále zvyšuje. Hodně napovědět má záchranářská bitva, ve které se Cagliari za týden utká s FC Turín. Právě před tímto veledůležitým soubojem si hráči budou chtít zvednout psychiku. Dovolí jim to Atalanta?
Hezkou neděli všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání 22. kola Serie A mezi Cagliari Calcio a Atalantou Bergamo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62