Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : Cagliari - 16. prosince 2020   20:45

0:0
(0:0)
Parma
Sepe – Iacoponi, Osorio, Alves, Gi. Pezzella (28. Gagliolo) – Kucka, Scozzarella (19. Sohm), Kurtić – Karamoh (73. Brunetta), Inglese (72. Cornelius), Gervinho (72. Hernani).
I. Pezzuto – G. Peretti, M. Grossi
Stadio Ennio Tardini, Parma
Cagliari
Cragno – Ch. Oliva (77. Marin), Walukiewicz (71. Ceppitelli), Klavan, Lykogiannis (83. Carboni) – Nández, Rog – Zappa, João Pedro, Sottil (84. Tramoni) – Cerri (46. Simeone).

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:1. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 13:11.
Tak ani druhý poločas žádný gól nenabídl a oba celky se tak rozchází smírně. Remíza je zřejmě spravedlivá, avšak zápas rozhodně nebyl nudný, k vidění byly velmi slušné možnosti na obou stranách, leč hodně dnes vázla finální koncovka.
90+6'
90+5'
Jeden z hostů poslal míč hlavou ke svému brankáři a ten jej tak mohl v klidu sebrat do rukou. Vypadá to, že tento duel jako jediný dnes branku nepřinese.
90+4'
Andreas Cornelius znovu v akci, avšak nejen, že v šanci nedokázal zakončit, ještě se navíc chytil do ofsajdové pasti.
90+3'
Žlutou kartu dostává Andreas Cornelius (Parma Calcio 1913). Domácí fotbalista to už nejspíš přehnal a sudí mu dává jasně najevo, kdo je tu pánem.
90+2'
Andreas Cornelius se teď hodně rozčiluje poté, co hlavní arbitr posoudil jeho zákrok jako faul. Rozhodčímu adresoval pár zřejmě nepěkných slov.
90+1'
Hrát se bude ještě pět minut.
89'
Hned tři různí hráči domácího mančaftu se pokoušeli o střelu, ve všech případech skončil balón na bránícím soupeři.
88'
Juan Francisco Brunetta si zatančil v pokutovém území, proti němu stáli hned tři hráči, přesto dokázal zakončit, ale brankář hostů zasáhl, navíc by jeho střela šla mimo bránu.
86'
Po faulu domácího mužstva bude od brány odkopávat Alessio Cragno. S rozehrávkou vůbec nespěchá.
84'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Matteo Tramoni.
83'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Babis Lykogiannis, přichází Andrea Carboni.
82'
Juan Francisco Brunetta dostal hodně volného místa před sebou, jenže místo zpracování a přesné střely pálil prakticky bez přípravy a zamířil vysoko nad bránu. Tohle šlo jistě také řešit jiným způsobem.
81'
Bruno Alves hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, ale míč poslal pouze do boční sítě. Je pravda, že zakončoval z poměrně ostrého úhlu.
80'
Jenže za cenu zranění, hráč hostů musel za postranní lajnu a těžko říct, zda bude moci pokračovat.
79'
Andreas Cornelius nedokázal zpracovat přihrávku Riccarda Gagliola a zakončit, k míči se těsně před brankovou čárou ještě dostal a zkoušel tedy také přihrát, ovšem Babis Lykogiannis zasáhl dobře v obraně a přihrávku tečoval do bezpečí.
78'
Jasný faul ve středovém kruhu předvedl jen z domácích, kteří tak musí útočnou akci prozatím vzdát.
77'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Christian Oliva, přichází Răzvan Marin.
75'
Hernani se snažil vyskočit co nejvýš, ale přeci jen těsně na míč nedosáhl. Kdyby se mu to povedlo, mohl se dostat do slibné příležitosti.
73'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Yann Karamoh, přichází Juan Francisco Brunetta.
72'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gervinho, přichází Hernani.
72'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Roberto Inglese, přichází Andreas Cornelius.
71'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Sebastian Walukiewicz, přichází Luca Ceppitelli.
70'
Na trávníku zůstává sedět Sebastian Walukiewicz a hra je přerušena. Vypadá to, že bude nutné střídání.
69'
Sám Gervinho měl dobrou možnost skórovat, avšak balón zasáhl hodně nešťastně a poslal jej vysoko nad. Tahle situace šla jistě řešit lépe.
68'
Roberto Inglese si nabíhal na přihrávku, ale té se od Gervinha nedočkal, neboť byl dobře pokryt soupeřovou obranou.
67'
Roberto Inglese jedovatě pálil těsně před pokutovým územím soupeře a Cragno musel ukázat své brankářské umění, balón se mu podařilo výborným zásahem vyrazit.
65'
Emoce planou, po souboji o míč mezi Riccardem Gagliolem a Gabrielem Zappou přišla menší výměna názorů, avšak sudí ihned situaci uklidnil.
64'
Vypadalo to na faul ze strany Cagliari, avšak to nakonec bude zahrávat rohový kop.
63'
Domácí teď zahráli rukou a musí se od soupeřovy svatyně oddálit.
61'
Na druhé straně tečoval přihrávku Gervinha v bezprostřední blízkosti brány jeden z jeho spoluhráčů, avšak balón skončil nad břevnem.
60'
Vysoký míč z kopačky Gabriela Zappy nikdo z jeho spoluhráčů nezpracoval. O chvíli později se přeci jen do zakončení dostal Riccardo Sottil a Luigi Sepe měl co dělat, aby balón chytil.
58'
Hostující celek je o něco aktivnější, po dalším útočném ataku skončil ztečovaný míč v náruči připraveného brankáře.
56'
Hráči Cagliari se pomalu dostávali blíž a blíž k bráně, Babis Lykogiannis poslal střílený centr dovnitř pokutového území a na úrovni penalty jej tečoval Giovanni Simeone, leč mimo bránu. Hráč se pak na sebe hodně zlobil.
53'
Jasmin Kurtić zkusil střelu z dálky, avšak ta proletěla vysoko nad protivníkovou svatyní.
52'
Nevydařený kolmý pas v podání hostů, Bruno Alves v klidu pohlídal míč v cestě do zámezí.
50'
Hosté přibrzdili svoji akci a volí přihrávky mezi sebou.
48'
Domácí trošku riskantně kombinovali před svojí bránou, ale povedlo se jim odkopnout míč do bezpečí.
47'
Nový muž na hřišti Simeone vyslal z dálky tvrdou střelu, avšak přímo do míst, kde stál připravený Luigi Sepe, který uklidil balón do rukou.
46'
Domácí hned vtrhli do útoku, ale slabá střela Riccarda Gagliola neměla šanci na úspěch.
46'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Alberto Cerri, přichází Giovanni Simeone.
46'
První poločas je za námi a gól jsme v něm neviděli. Do vedení mohly jít oba mančafty, ovšem vázne zakončení, spíše než zásahy brankářů jsou k vidění střely, které mezi tři tyče nejdou. Parma sice jeden gól vstřelila, avšak ten nebyl pro ofsajd správně uznán.
45+2'
45+1'
Alessio Cragno dobře přečetl situaci, popošel z brány a vysoký balón ukryl do rukavic.
45+1'
Nastavují se ještě dvě minuty.
45'
Centrovaný balón z levé strany proletěl pokutovým územím Parmy, míč nikdo netečoval a ten tak skončil v zámezí. Gabriele Zappa se ještě dožadoval rohu, ale jeho přání nebylo vyslyšeno.
43'
Hosté teď volí přihrávku u středového kruhu a nikam se příliš neženou.
41'
Druhý roh už Cagliari dopřán není a jeho hráči se musí stáhnout zpátky.
41'
Po delší době se hosté podívají i na druhou stranu a mohou zkusit zahrozit rohový kopem.
39'
Po zkažené přihrávce přichází Parma zbytečně o míč a musí rychle zpátky.
38'
Domácí drží dlouho míč na kopačkách, ale soupeř teď velmi dobře brání.
36'
Yann Karamoh se snažil zakončovat z levé strany, tečovaný míč ale skončil pouze v boční síti a následovat bude roh.
34'
Simone Iacoponi se hodně unáhlil se svým pokusem a zamířil příliš vysoko do vzduchu. S tímto zakončením neměl nejmenší šanci uspět.
34'
Gervinho se snažil přihrát na střed pokutového území, jenž jeho pokus byl zablokován.
32'
Jasmin Kurtić teď spálil velkou možnost, když pálil velmi tvrdě z bezprostřední blízkosti na pravou tyč, avšak tu ve finální fázi minul. Tohle měl být gól.
31'
Rychlý brejk jejich soupeři také nevyšel, nepřesnou přihrávkou o balón přichází.
30'
Domácí si faul v útoku nevynutili, budou jen zahrávat autové vhazování.
28'
Avšak právě se tak stalo. Giuseppe Pezzella se do hry nevrátí, místo něj na hřiště vyběhl Riccardo Gagliolo.
28'
Hráč odchází za postranní lajnu, aby se mohlo pokračovat. Bylo by zajímavé, kdyby domácí museli v první půli podruhé střídat.
26'
Nepřesná souhra hostů u středové lajny končím balónem v zámezí. Následně je hra přerušena, neboť na trávník se položil Giuseppe Pezzella a žádá ošetření.
25'
Žlutou kartu dostává Christian Oliva (Cagliari Calcio).
23'
Yordan Osorio se ocitl před zcela prázdnou bránou a hlavou do ní usměrnil centrovaný míč, avšak branka neplatí, neboť jeho spoluhráč stál předtím v jasném ofsajdu.
22'
Juraj Kucka byl zezadu faulován a je z toho dobrá možnost pro jeho barvy.
21'
Alberto Cerri neměl šanci dostihnout prudký pas včas, míč mu utekl do autu.
20'
Opět se celek ve žlutém dresu dostal do blízkosti domácí svatyně, avšak obrana Parmy zareagovala včas a nebezpečí zažehnala.
19'
Je tu první střídání, Matteo Scozzarella se zřejmě zranil a jeho místo zaujme Simon Sohm.
16'
Velkou přetahovanou o balón před bránou Parmy ukončila slabá střela jednoho z hostujících fotbalistů, Luigi Sepe míč vyrazil a nedokázal udržet na hrací ploše, Cagliari tak rozehraje roh.
14'
Hosté se hodně rozčilují, že hlavní arbitr ponechal faul na jednoho z nich bez povšimnutí a nechal pokračovat ve hře. Soupeř se díky tomu zmocnil balónu.
13'
Neposlušný míč teď utekl domácím hráčům a skončil u Cragna.
12'
Hra se po úvodní aktivitě obou celků uklidnila a odehrává se daleko od obou branek.
10'
Parma rozehrála po faulu přímý kop od levé postranní lajny, následoval centr do pokutového území, který byl ovšem odvrácen.
8'
Ke Kuckovi, jenž stál nepokrytý na pravé straně, se snesl letící balón, ovšem domácí hráč následný volej namířil pouze do protihráče.
7'
Hosté zůstávají u míče, budou vhazovat aut poblíž pokutového území.
5'
Povedený pokus Nahitana Nándeze, jenž pálil před hranicí malého vápna a domácí gólman musel míč vyškrábnout na roh.
4'
Parma rozehrála rohový kop, Juraj Kucka si vyskočil na centr, míč jen lehce hlavou lízl, přesto nadělal hostujícímu brankáři nemalé starosti.
2'
Jeden z domácích hráčů se dostal v pokutovém území do zakončení, ale trefil pouze protihráče.
1'

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi, Osorio, Alves, Gi. Pezzella – Kucka, Scozzarella, Kurtić – Karamoh, Inglese, Gervinho.
Náhradníci: Colombi – Balogh, Gagliolo, Brugman, Busi, Cyprien, Hernani, Camara, Sohm, Brunetta, Cornelius, Valenti.

Cagliari Calcio: Cragno – Ch. Oliva, Walukiewicz, Klavan, Lykogiannis – Nández, Rog – Zappa, João Pedro, Sottil – Cerri.
Náhradníci: Aresti, Vicario – Carboni, Ceppitelli, Pisacane, Marin, Caligara, Faragò, Pereiro, Tramoni, Simeone, Pavoletti.

Rozhodčí: I. Pezzuto – G. Peretti, M. Grossi.

Cagliari Calcio

Hosté, jak už bylo zmíněno, jsou jen o bod lepší než Parma a momentálně se nachází na jedenácté pozici. Mimo svůj stadion sehráli hráči Cagliari dosud šest klání a odvezli si pět bodů díky jedné výhře, 3:2 nad Turínem, a dvěma remízám. Skórovali sice v devíti případech, což je slušný počet, jenže na druhou stranu hned čtrnáctkrát inkasovali. V minulém venkovním střetnutí remizovali 1:1 s Veronou.
Tabulku střelců mužstva vede šestigólový Brazilec Joao Pedro.
Parma Calcio 1913

Domácí celek má za sebou povedené vystoupení na půdě AC Milán, kde vedl v úvodu druhé půle 2:0, nakonec soupeř vyrovnával až v nastaveném čase. V tuto chvíli patří Parmě čtrnáctá příčka s jedenácti body, ale na svého dnešního protivníka jí schází jen bod, takže ho může předhonit. Na svém hřišti se jí v této sezóně ale zatím moc nedaří, z pěti utkání pouze jednou vyhrála, těsně 1:0 nad Veronou gólem z 1. minuty, poté uhrála tři remízy a jednou prohrála, vstřelila jen tři góly, ovšem pouze čtyři inkasovala. V posledním domácím klání hrála bez branek s Beneventem.
Nejlepším střelcem týmu je s kvartetem branek Gervinho z Pobřeží Slonoviny.
Přeji krásný středeční den všem fotbalovým fanouškům. Vložené kolo nejvyšší italské fotbalové ligy má na programu sedm zápasů. Jeden se začátkem v půl sedmé, ostatní ve 20:45. To je také případ duelu mužstev ze středu tabulky, Parmy s Cagliari. Jako favorit půjde do zápasu domácí tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62