Serie A - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : AC Milán - 1. listopadu 2020   12:30

Udinese
48' de Paul
1:2
(0:1)
AC Milán
18' Kessié  (Ibrahimović) • 83' Ibrahimović
Udinese
Musso – Stryger Larsen (82. Bonifazi), De Maio, Becao, Samir – de Paul (C), Arslan (63. Makengo), Pereyra (82. Forestieri) – Deulofeu (71. Ouwejan), Okaka (71. Lasagna), Pussetto.
Di Bello – Longo, Cecconi
Dacia Arena, Udine
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria (71. Dalot), Kjaer, A. Romagnoli (C), Hernández – Binnásir (57. Tonali), Kessié – Saelemaekers (57. B. Díaz), Çalhanoğlu (89. Krunić), Leao (71. Rebić) – Ibrahimović.

To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a za chvíli se na Vás budu těšit při dalším zápase Serie A, kde se spolu utká Turín a Lazio. Na počtenou!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:12.
AC Milán nakonec dokázalo potvrdit roli favorita, i když vítězství nemělo dlouho jisté. Udinese si totiž na začátku druhé půle došlo pro penaltu, kterou bez váhání využilo. Vyrovnaný stav následně velmi dlouho bránilo a hodně úspěšně, protože všechny útoky hostů úspěšně rozbíjelo. Zlatan Ibrahimović však poté vytáhl další senzační nůžky, což se prostě bránit nedá. Tím zajistil svému týmu další plný bodový zisk a čtyřbodový náskok na první místě.
90+5'
90+4'
Opět to bylo přímé zakončení, které sice tentokrát nezastavila zeď, ale pro změnu bylo moc vysoký a skončilo i nad horní tyčkou.
90+3'
Zlatan Ibrahimović si v souboji s Sebastienem De Maiem došel pro nedovolený zákrok, který znamená ještě jeden nebezpečný přímý kop, který Švéd sám rozehraje.
90+2'
Tentokrát se v bolestech svíjí Simon Kjaer, který také nevstává zrovna nejrychleji. Míče se navíc ujímá Gianluigi Donnarumma, který s rozehrávkou také nikam nespěchá.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90+1'
Hosté si ještě žádali penaltu, protože Kevin Bonifazi hrál v pokutovém území možná rukou, ale rozhodčí je nevyslyšel a Udinese tak pořád drží naději.
90'
Pro faul si tentokrát došel Diogo Dalot, který s rozehráním přímého kopu samozřejmě nikam nespěchá. Vzápětí navíc končí na trávníku Theo Hernández, který si taky došel pro nedovolený zákrok.
89'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Rade Krunić.
88'
Situace se zcela otočila. Aktivně se nyní o skórování pokouší Udinese, ale to zatím marně hledá cestu k soupeřící šestnáctce.
87'
Tentokrát fauloval i jeden z hostujících hráčů, Rodrigo de Paul se tak potom svíjí v nemalých bolestech. Určitě mu to ale stojí za to, že získal míč pro svůj tým.
86'
Domácí stále stojí o bod a tlačí se za dalším vyrovnáním. Útočné snažení však faulem ukončuje Thomas Ouwejan.
83'
AC Milán právě vstřelil branku!
AC Milán se díky gólu hrající legendy vrací zpět do vedení a byla to opravdu nádhera! Centrovaný míč srazil Rodrigo Becao jen nad sebe, z čehož vznikla dost těžká pozice pro ZLATANA IBRAHIMOVIĆE. Ten se toho však nezalekl, šel do nůžek, ze kterých vyplynulo zakončení, které mířilo přesně k pravé tyči. Juan Musso se jen ohlížel.
82'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Fernando Forestieri.
82'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jens Stryger Larsen, přichází Kevin Bonifazi.
81'
AC pořád marně vymýšlí jakoukoliv příležitost a mezitím jim začíná docházet čas. Jsme totiž už v poslední desetiminutovce.
80'
Udinese se po delší době může podívat na útočnou polovinu, kde se snaží co nejdéle držet míč. Nakonec však Rodrigo de Paul zkusil štěstí z dálky, ale nemířil přesně.
79'
Ante Rebić se pokusil být hrdinou svého týmu, z hranice šestnáctky tak docela nebezpečně pálil, ale trefil se jenom do bránících hráčů.
78'
Hakan Çalhanoğlu si sice pěkně zpracoval vzdušný pas, ale balón mu následně utekl až za brankovou čáru, což zase znamená rozehrávka pro Juana Mussa.
77'
Hosté musí další útok začínat od svého brankáře, kde musí být obzvlášť opatrný Franck Kessié, který je pořád ostře napadán. Tentokrát nechybuje a úspěšně rozehrává.
76'
Brahim Díaz chtěl najít nabíhajícího Hakana Çalhanoğla, který však neměl dostatečnou rychlost, takže přihrávku nemohl stihnout.
75'
Milán už má pouhých patnáct minut na skórování, míč je navíc v moci Calcio, které ho co nejdéle bude držet na vlastní polovině.
74'
Theo Hernández po delší době také vypomohl při útočení, ale jeho přízemní pas před bránu neprošel, takže se Udinese zase osvobozuje odkopem.
73'
Brahim Díaz si nedokázal optimálně zpracovat míč, kvůli čemuž o něj přišel a dokonce umožnil soupeři rychlý protiútok, který si však sami pokazili ofsajdem.
72'
Ignacio Pussetto to zase rozbíhá na pravé straně, odkud nebezpečně odecentroval, ale Simon Kjaer se prezentoval dobrým obranným zákrokem, míč srazil do rukavic Gianluigiho Donnarummy.
71'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rafael Leao, přichází Ante Rebić.
71'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Diogo Dalot.
71'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Thomas Ouwejan.
71'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Stefano Okaka, přichází Kevin Lasagna.
70'
Tentokrát Zlatan Ibrahimović hledal za obrannou nabíhajícího Rafaela Leao, ale ten šel na druhou stranu než přihrávka, kvůli čemuž míč skončil jen v rukavicích Juana Mussa.
69'
Ani další centrovaný míč z kopačky Hakana Çalhanoğla není příliš nebezpečný. Domácí se tak osvobozují dalekým nákopem až na soupeřícího brankáře.
68'
Roberto Pereyra si při souboji pomohl faulem, takže balón zůstává v držení AC, které má sice stále docela dost času, ale druhou branku chce vstřelit co nejdříve.
67'
Milán podniká jednu akci za druhou a za každou cenu se chce dostat zpět do vedení. Průnikový pas Brahima Díaze tak nyní končí na rohu.
66'
Tentokrát to vzal na sebe Hakan Çalhanoğlu, který však při střele podklouzl, kvůli čemuž míč mířil opravdu vysoko. Znamená to tedy odkop pro brankáře.
65'
Sandro Tonali je po svém příchodu opravdu hodně videt. Nyní si šikovně došel pro nedovolený zákrok, který znamená opravdu nadějnou standardku.
64'
Domácí jsou při rozehrávce pod obrovským tlakem, z čehož tedy vzešel jejich nepřesný nákop. Nepřesný byl následně i Sandro Tonali, který vrátil míč soupeři špatným pasem.
63'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Jean-Victor Makengo.
63'
Hosté byli v další dobré příležitosti, kterou však zhatil dalším ofsajdem Zlatan Ibrahimović. Ten před bránou dobře uvolnil Brahima Díaze, který však nepropálil bránícího hráče.
62'
Hakan Çalhanoğlu poslal balón přesně do míst, kde nejčastěji padají góly, ale Zlatan Ibrahimović na padající přihrávku těsně nedosáhl.
61'
Simon Kjaer nakopává směrem dopředu, kde sice hlavičkoval protihráč, ale míč poslal jen k Sandrovi Tonalimu .Ten následně vybídl k centru z pravé strana Brahima Díaze, který alespoň získal roh.
60'
Hakan Çalhanoğlu si k míči pomohl jen za cenu útočného faulu, což znamená zisk míče pro Juana Mussa, který s rozehrávkou nikam spěchat nebude.
58'
Udinese pořád velmi aktivně napadá, ale k míči to ani tentokrát nevede. Hosté tak rozehrávku zvládají dobře, ale dopředu se zatím nedostávají.
57'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Brahim Díaz.
57'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Sandro Tonali.
56'
Jens Stryger Larsen trestuhodně přišel o míč, což znamenalo dost nebezpečný protiútoku Milána. Franck Kessié tentokrát nevypálil moc nebezpečně, míč se tak odrážel směrem k brankáři, dřív byl ale u balónu Zlatan Ibrahimović, který však byl jenom v ofsajdu.
55'
Rodrigo de Paul neudržel míč na hrací ploše, což znamená aut pro hosty. Při něm jsou ostře napadání, což ale přežili a nyní míří do rychlého útoku.
54'
AC se po dlouhé době může uklidnit s míčem, což také dělá. V posledních chvílích přestává stíhat, takže se potřebuje uchýlit ke svému hernímu stylu.
53'
Roberto Pereyra výborně přešel snad přes čtyři hráče a následně na ose hřiště uvolnil Rodriga de Paula, který to zkusil z dálky, ale trefil jen jednoho z bránících hráčů.
52'
Gerard Deulofeu útočil v ponechané výhodě, ale přihrávka před bránu neměla vůbec žádné oči a nenašla tak žádného spoluhráče.
51'
Udinese je po vyrovnání na koni a spěchá za dalším gólem. Zatím získává autové vhazování na levé straně.
49'
Žlutou kartu dostává Gianluigi Donnarumma (AC Milán).
48'
Udinese právě vstřelilo branku!
Domácí zničehonic srovnávají stav a začínáme od nuly! RODRIGO DE PAUL tvrdě vypálil k levé tyči, a i když Gianluigi Donnarumma odhadl směr střely, proti rychlému míči nestíhal zasáhnout.
47'
Alessio Romagnoli posílá v pokutovém území k zemi Ignacia Pussetta! Hlavní rozhodčí ještě celou situaci probírá s videorozhodčím, ale vypadá to, že to penalta opravdu bude!
47'
Penalta pro Udinese!
46'
Samir je hned na začátku poločasu faulován, díky čemuž se jeho tým bude moci uklidnit při úvodní kombinaci.
46'
Zápas se zatím odehrává podle očekávání. AC Milán se brzy dostal do zaslouženého vedení, která nádhernou střelou zařídil Franck Kessié. Hra se následně postupně vyrovnala, takže Udinese ještě rozhodně nevzdalo boj o body. Hosté tak výhru ještě nemají v kapse a ve druhém poločase nás může čekat ještě veliké drama.
Druhý poločas začne přibližně ve 13:33.
45+1'
45'
V hostující šestnáctce byl po dalším centru opravdu pořádný zmatek. Stefano Okaka se přitom srazil se Zlatanem Ibrahimovićem a ještě zakopl o Gianluigiho Donnarummu. Domácí hráč si následně žádá o penaltu, ale tam v žádném případě nebude.
44'
Nyní to ale Davide Calabria příliš nezvládl, protože přihrával jen na protihráče. Chybu následně zkoušel sám napravit, ale dopustil se jenom nedovoleného zákroku.
43'
Gerard Deulofeu chtěl jakkoliv obejít Davideho Calabriu, který však dlouho vyčkával, díky čemuž do něj soupeřící útočník sám naběhl a tím se připravil o míč.
42'
Theo Hernández výborně zapracoval při souboji s dvěma protihráči, čímž získal míč pro své spoluhráče, který samozřejmě zase uklidňují hru.
41'
Do hry se musel zapojit také Gianluigi Donnarumma, protože centr z levé strany směřoval přesně mezi tři tyče, ale nic složitého to nebylo.
40'
Tentokrát už švédský mohykán pálil mezi tři tyče a docela nebezpečně, Juan Musso tak musel prokázat své reflexy a míč vyrazil do autu.
40'
Po žluté kartě následoval i přímý kop, který byl z obzvlášť nebezpečného pozice. Na své triko si ho vzal Zlatan Ibrahimović, ale ten se trefil jen do vyskakující zdi.
39'
Žlutou kartu dostává Tolgay Arslan (Udinese Calcio).
38'
Juan Musso docela dost zariskoval. Míč těsně vedle vápna směřoval mimo hrací plochu, což chtěl domácí brankář posvětit odstrčením protihráče, což se mu ale nepovedlo. Alexis Saelemaekers tak zkusil míč dostat do pokutového území, kde však Juan Musso rychle napravil svou chybu.
37'
Theo Hernández si zkoušel uvolnit na levé straně, kde ho hledal Alessio Romagnoli, ale přízemní pas vystihl jeden z obránců, který ho raději rychle odkopl pryč.
36'
Calcio i přesto už si zase přihrává na útočné polovině, kde však Samir šel docela zbytečně do souboje proti dvěma protihráčům, což ho stálo balón.
35'
Hosté už začínají trochu uklidňovat hru, protože chtějí dohrát první půli v co největším klidu. Soupeř navíc začínal být aktivnější, takže ho chtějí o momentum připravit.
34'
Také Milán nyní může rozehrávat rohový kop, při kterém tentokrát už Rodrigo Becao hlavičkovat dokázal a míč uklidil mimo nebezpečnou zónu.
33'
Tentokrát ale od rohového praporku už přišel opravdu nebezpečný centr, který i málem našel toho správného adresáta, ale Rodrigo Becao se do rychle letícího míče hlavou netrefil.
32'
Rafael Leao chtěl nechat míč doputovat na postranní čáru, což se mu i málem povedlo, protože dobře odstrčil Roberta Pereyru. Přitom se ale i nechtěně dotkl balónu, což znamená aut pro Udinese.
31'
Domácí si vybojovali další standardní situaci, ale ani další centr neznamená nic nebezpečného. AC si dnes zatím stoprocentně jistí vzdušný prostor před bránou.
29'
Roberto Pereyra měl docela dost prostoru ve středu hřiště, hru ale ještě přenášel na pravou stranu, což se příliš nevyplácí, protože tím zahnal svého spoluhráče do souboje, který však zvládl a mohl odcentrovat, ale mířil jen do rukavice Gianluigiho Donnarummy.
28'
Udinese už se oklepalo z inkasované branky a také se pokouší o kombinaci směrem dopředu. To stále vychází, nyní vhazuje na levé straně hřiště.
27'
Zlatan Ibrahimović se dnes zhostil role nahrávače, nyní velmi nadějně přenášel hru na Hakana Çalhanoğluhu, který však nezvládl zpracování a o míč rychle přišel.
25'
Hosté také rozjížděli rychlou ofenzivu, při ní se na středu výborně uvolnil Rafael Leao. Ten následně ještě uvolňoval Alexise Saelemaekerse, ale tomu poslal jen moc dlouhou přihrávku, kterou jen tak tak udržel ve hře.
24'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Becao (Udinese Calcio).
23'
Franck Kessié nyní selhal při držení míče, díky čemuž domácí fotbalisté mířili do přečíslení čtyři na dva, ale Gerard Deulofeu dostal opravdu špatnou přihrávku na levou stranu, střela se mu však také nepovedla, protože mířila nad horní tyčku.
22'
Domácí už nemají skoro žádnou sílu a to máme za sebou teprve dvacet minut utkání. Nyní však výborně zapracoval Sebastien De Maio, který vystihl přihrávku a následně i uklidnil hru.
21'
AC si naopak dělá co chce a hledá si cestu k druhé trefě. Hakan Çalhanoğlu byl však včas dostoupen a po přihrávce nestihl vypálit.
20'
Udinese je po inkasovaném gólu poměrně otřesené, míče se docela lacině zbavuje a znovu se tak bude muset soustředit na bránění.
18'
Milán nic neponechává náhodě a po kostrbatém začátku se dostává ještě docela brzo do vedení! Zlatan Ibrahimović dostal výborný vzdušný pas za obranu, míč si následně chvíli podržel a po zemi ho vrátil do středu na FRANCKA KESSIÉHO, který nádhernou technickou střelou k pravé tyči překonal Juana Mussa. Branku posvětilo i video. Asistence: Zlatan Ibrahimović.
17'
Tolgay Arslan podklouzl u míče a možná se ho dotkl rukou, hlavní rozhodčí ale tentokrát přivřel oči, takže hosté budou mít pouze výhodu autového vhazování.
16'
Zlatan Ibrahimović nabíhá až na soupeřícího gólmana, čímž ho donutil k odkopu, který výborně zachytil Theo Hernández, což znamená možnost útoku pro jeho tým.
15'
V úvodních patnácti minutách jsme překvapivě pozorovali dost vyrovnanou podívanou, kdy si vytvořili šance i domácí fotbalisté. Zatím se však nikdo neprosadil.
14'
Rodrigo de Paul měl k dispozici přímý kop téměř z hranice vápna, který samozřejmě využil k centru, ale ten zhatil vysoký Zlatan Ibrahimović, který si tak splnil obranné povinnosti.
13'
Žlutou kartu dostává Theo Hernández (AC Milán).
12'
Rafael Leao se dobře uvolnil na levé straně, ale do vápna poslal jen přetažený centr, který si jeho spoluhráči našli až mimo pokutové území.
11'
Tak přece jen už se pořádně zapotil také Juan Musso, protože Rafael Leao nebezpečně centroval před bránu. Tam měl na kopačce zakončení Alexis Saelemaekers, ale ten nezacílil mezi tři tyče.
10'
Zlatan Ibrahimović se stále nezapojil do hry, soupeřící obránci ho velmi dobře pokrývají. I kvůli tomu tak Rafael Leao nyní přihrával jen do prázdného prostoru.
9'
Theo Hernández těžce selhal při zpracování míče, který srazil mimo hrací plochu a Jens Stryger Larsen tak bude vhazovat poblíž pokutového území soupeře. Do toho následně sám centroval, ale nikoho nenašel. Z dálky pak ještě pálil Tolgay Arslan, ale ten mířil moc vysoko.
8'
Ignacio Pussetto velmi důrazně napadal, ale Rafael Leao si míč bez problémů udržel a vybízí spoluhráče k další kombinaci směrem dopředu.
7'
Franck Kessié za obranou málem našel Davideho Calabriu, který si však míč nedokázal zpracovat. Nejspíš je to ale jedno, protože to byl stejně ofsajd.
6'
Gerard Deulofeu si navedl balón na hranu šestnáctky a zkusil štěstí, ale zakončení se mu příliš nepovedlo, protože letělo přímo do náruče připraveného gólmana.
5'
Domácí pořád drží míč pod kontrolou, ale musejí hrát ve svižném tempu, protože jsou docela ostře napadání. Zatím to ale zvládají a stále kombinují.
4'
Ismaël Binnásir zbytečně kličkoval, kvůli čemuž přišel o míč, kterého se chopili domácí stopeři, kteří rozehrávají přes pravou stranu na Ignacia Pussetta, který opravdu nebezpečně přihrával před bránu. Gianluigi Donnarumma tak musel po míči skákat.
3'
Hakan Çalhanoğlu se z půlící čáry dostal až do středu útočné poloviny, ale tam se špatně rozhlédl, kvůli čemuž přihrál jenom na kopačku protihráče.
2'
Nyní už ale nepřesně přihrával Alexis Saelemaekers, což tedy znamená zisk míče pro Udinese, které vede svou první ofenzivu přes pravou stranu, ale míč doletěl jen do rukavic Gianluigiho Donnarummy.
1'
Úvodní výkop patří Milánu, které se ihned hrne na útočnou polovinu, kde se však zatím snaží jenom nechybovat, což se po nákopu daří, protože Theo Hernández vybojoval alespoň aut.
1'

Udinese Calcio: Musso – Stryger Larsen, De Maio, Becao, Samir – de Paul (C), Arslan, Pereyra – Deulofeu, Okaka, Pussetto.
Náhradníci: Gasparini, Scuffet – Molina, Forestieri, Lasagna, Ouwejan, Zeegelaar, Nestorovski, ter Avest, Makengo, Nuytinck, Bonifazi.

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Kjaer, A. Romagnoli (C), Hernández – Binnásir, Kessié – Saelemaekers, Çalhanoğlu, Leao – Ibrahimović.
Náhradníci: Antonio Donnarumma, Tătăruşanu – Duarte, Krunić, Rebić, Kalulu, Hauge, Tonali, Conti, Dalot, B. Díaz, Maldini.

Rozhodčí: Di Bello – Longo, Cecconi.
AC Milán
AC si počíná naprosto skvěle, jelikož hořkost porážky naposledy poznalo v březnu. V nové sezoně pak vyhrálo skoro všechny ligové duely, což zahrnuje třeba derby s Interem. Milán nezvítězil jen s římským AS, tento duel skončil 3:3. Dnešní hosté jsou bezchybní i v Evropské lize, kde první dva zápasy zvládli naprosto bez problémů, vyšlápli si na Celtic i Spartu. Dnes se tak od AC očekává jenom další výhra, tak uvidíme, jestli tomu tak opravdu bude.

Poslední tři utkání
AC Milán vs. Sparta – 3:0
AC Milán vs. AS Řím – 3:3
Celtic vs. AC Milán – 1:3
Udinese Calcio
Udinese se na začátku nové sezony dost trápí, jelikož se nachází až na osmnáctém místě, což je zároveň pozice zajišťující sestup. Může za to opravdu špatný vstup do nového ročníku, kdy dnešní domácí prohráli tři úvodní zápasy s Veronou, Speziou a Římem. Následně už Udinese konečně zvítězilo, a to když po přestřelce porazilo Parmu, ale v dalším utkání už zase selhalo, tentokrát s Fiorentinou. Dnes ho navíc čeká první tým celé soutěže, takže to vypadá na druhou porážku za sebou.

Fiorentina vs. Udinese – 3:2
Udinese vs. Parma – 3:2
Udinese vs. AS Řím – 0:1
Dobré nedělní poledne! Dnešní fotbalové odpoledne nám započne v Itálii, kde se spolu utkají Udinese a AC Milán. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62