Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Fiorentina - 23. ledna 2022   12:30

Cagliari
47' João Pedro
1:1
(0:0)
Fiorentina
75' Sottil  (Maleh)
Cagliari
B. Radunović – Zappa, Goldaniga (90+5. Ceppitelli), Altare (46. Lovato), Obert – Bellanova, Marin, Grassi (74. Kourfalidis), Dalbert (81. Gagliano) – Pereiro – João Pedro (C).
Aureliano – Galetto, Margani
Unipol Domus, Cagliari
Fiorentina
Terracciano – Odriozola Arzallus, Milenković, Igor, Biraghi (C) – Bonaventura, Torreira, Castrovilli (46. Maleh) – Ikoné (60. Sottil, 90+1. Nastasić), K. Piątek (68. Venuti), N. González.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:7. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 20:15.
Je konec. Cagliari remizovalo s Fiorentinou 1:1. Rozhodčí dnešní zápas těžce nezvládl.
Do druhé půle domácí vstoupili skvěle, protože se ve 47. minutě trefil João Pedro. V 68. minutě byl vyloučen Odriozola a navíc Cagliari získalo penaltu, ovšem tu João Pedro neproměnil. V 75. minutě přišlo potrestání fialek v deseti, když srovnal Sottil. Konec zápasu byl dramatický, ale už žádnou větší šanci nepřinesl.
90+6'
90+5'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Edoardo Goldaniga, přichází Luca Ceppitelli.
90+4'
Nepřesná přihrávka domácích a Fiorentina bude zahrávat autové vhazování.
90+3'
Další faul Cagliari ve středu hřiště a pomalu to vypadá, že tento zápas skončí smírně.
90+2'
Ovšem nakonec z toho nebylo nic vážnějšího, neboť se Youssef Maleh nacházel v ofsajdu.
90+2'
Nyní přišel faul ze strany domácích a Fiorentina bude zahrávat volný kop, kterým může rozhodnout zápas.
90+1'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Matija Nastasić.
90'
Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.
90'
Následný centr domácích z pravé strany odvrátila obrana fialek do bezpečí.
89'
Youssef Maleh uviděl žlutou kartu za svůj faul na Matteo Lovata.
88'
Další faul Cagliari ve středu hrací plochy a Fiorentina tak bude na míči.
87'
Domácí celek získal autové vhazování na polovině soupeře.
86'
Luca Ceppitelli, který je pouze na střídačce tentokrát uviděl žlutou kartu za své řeči.
85'
Fiorentina ovšem je ke konci utkání lepším týmem a chce rozhodnout, ovšem nynější přihrávka letěla do míst, kde nebyl nikdo.
84'
Následný volný kop byl rozehrán nakrátko a centr posléze odvrátila obrana Cagliari.
83'
Další faul, tentokrát ze strany domácích, když Răzvan Marin seslal k zemi Giacoma Bonaventuru.
82'
Gabriele Zappa byl tentokrát zfaulován u postranní lajny Youssefou Malehem.
81'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Dalbert, přichází Luca Gagliano.
81'
João Pedro tentokrát zbytečně podkopl brankáře soupeře, za což uviděl žlutou kartu a v příštím zápase si nezahraje.
80'
Po standardní situaci domácích se mohla Fiorentina dostat do brejku, ale ten byl nakonec zastaven.
79'
Cristiano Biraghi sice protestuje, ale marně a následuje rohový kop domácího celku.
78'
Tentokrát přišel faul Fiorentiny ve středu hrací plochy a Cagliari bude u míče.
77'
Fiorentina nyní získala autové vhazování na polovině soupeře a nejde vidět, že by hosté hráli v deseti.
75'
Následně měl vidět Riccardo Sottil žlutou kartu za nesportovní chování.
75'
Fiorentina právě vstřelila branku!
V bouřlivé atmosféře je srovnáno na 1:1! Youssef Maleh ve středu hrací plochy posunul míč na bývalého hráče domácích RICCARDA SOTTILA, který předvedl fantastický únik po levém křídle a následně zakončil k pravé tyči. Asistence: Youssef Maleh.
74'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Christos Kourfalidis.
73'
Fialky se nyní snaží vstřelit srovnávací branku, ale centr Biraghiho končí v rukou gólmana Radunoviče.
71'
Naprosto nezvládnutý zápas rozhodčího Gianlucy Aureliana, kterému se utkání vymyká z rukou! Fiorentina totiž rozehrála roh podle pravidel, zatímco domácí hráči diskutovali s rozhodčím, který se vůbec nevěnoval hře. Jak je toto vůbec možné? Strašný výkon.
70'
Střela hostů z dálky nebyla nebezpečná a Boris Radunović si snadno poradil.
69'
Cagliari se sice dostalo do zakončení, ale to skončilo jen vedle brány.
68'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Lorenzo Venuti.
68'
João Pedro se postavil k pokutovému kopu, který zamířil do pravé části branky, ale Pietro Terracciano jeho penaltu vychytal!
66'
Hlavní rozhodčí Gianluca Aureliano ovšem nezvládá tento zápas a je to z jeho strany velice špatný výkon.
64'
Álvaro Odriozola Arzallus uviděl za svou, podle rozhodčího, ruku červenou kartu!
64'
Byla nařízena penalta pro Cagliari! João Pedro se po centru z pravé strany dostal do zakončení hlavou, ale Álvaro Odriozola Arzallus měl zahrát rukou!
63'
Obrovská šance Cagliari nekončí gólem!
62'
Cagliari velice poctivě brání a následně navíc přišel faul Maleha.
60'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Riccardo Sottil.
60'
Domácí trenér Walter Mazzarri tentokrát uviděl od sudího žlutou kartu.
59'
Standardní situace hostů ovšem nepřinesla nic vážnějšího, ale fialky pokračují v nátlaku.
58'
Krzysztof Piątek pálil z otočky uvnitř vápna, ale jeho pokus byl zblokován do zámezí a následuje rohový kop.
57'
Boris Radunović musel rychle vyběhnout z brány, protože mu Adam Obert strážil míč po nepřesném nákopu hostů.
56'
João Pedro se nyní dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy.
55'
Nicolás González se prodral s míčem do vápna, ale nakonec je ze všeho pouze ofsajd.
53'
Cagliari nadále pokračuje ve velmi dobrém výkonu a nezaleklo se útočné aktivity Fiorentiny.
52'
Fialky sice získaly rohový kop, ale následná střela Maleha zpoza vápna byla zblokována.
50'
Domácí jsou při chuti, ale nakonec je z toho jen ofsajd.
49'
Fiorentina tak jako favorit zápasu musí jednoznačně přidat, ale centr Maleha skončil jen v zámezí.
47'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Domácí vstupují do druhé poloviny utkání fantasticky a vedou 1:0! Centr z rohového kopu si našel uvnitř vápna JOÃO PEDRO, který hlavou excelentně lobem zakončil přes brankáře k pravé tyči.
47'
Nyní Cagliari získalo rohový kop z levé strany a je to jeho už pátý dnes.
46'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Giorgio Altare, přichází Matteo Lovato.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Youssef Maleh.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 13:34.
První polovina utkání je za námi a Cagliari hraje s Fiorentinou velice překvapivě bez branek. Šancí totiž bylo na celé utkání. Už v 5. minutě se João Pedro dostal do tutovky, ale tu spálil. V 8. minutě získali hosté pokutový kop, který zahrával Cristiano Biraghi, ale Boris Radunović jej vychytal. Ve 25. minutě se João Pedro dostal znovu ke střele, ale trefil pouze tyč. V nastavení první půle zahrávalo Cagliari volný kop a střelu Marina odrazil Milenkovič do horní tyče.
45+2'
45+2'
Răzvan Marin se ujal přímého kopu, který poslal rovnou na bránu a Nikola Milenković vykopl míč do horní tyče! Obrovské štěstí pro Fiorentinu.
45+1'
Následně přišel faul Odriozoly, což se hostům už vůbec nelíbí a není divu, neboť to nedovolený zákrok ani náhodou nebyl. Cagliari tak bude zahrávat volný kop z levé strany těsně před vápnem.
45+1'
Gastón Pereiro sice poslal centr z volného kopu, ale ten odvrátila obrana fialek.
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.
45'
Giacomo Bonaventura se dostal ke hlavičce po centru z levé strany, ale balón poslal pouze nad bránu.
44'
Giorgio Altare dokázal zblokovat přihrávku soupeře a následuje autové vhazování Fiorentiny.
42'
Ovšem ani nyní jsme se nedočkali nějaké šance. Posléze se Fiorentina dostala po pravé straně směrem dopředu, ale špatná přihrávka skončila jen v zámezí.
41'
Po chvíli ovšem přichází jen faul hostů u rohového praporku a Cagliari bude mít další autové vhazování.
40'
Nikola Milenković přes sebe nepustil Raoula Bellanovu a domácí celek získal pět minut před poločasem rohový kop.
39'
Hosté rozehráli standardní situace nakrátko a posléze Lucas Torreira poslal míč do míst, kde nebyl vůbec nikdo.
38'
Krzysztof Piątek byl zfaulován Goldanigou a fialky tak budou zahrávat volný kop z levé strany.
37'
Poslední minuty se tempo trochu ulevilo a je to spíše Fiorentina, která se snaží něco vymyslet.
35'
Domácí mužstvo sice získalo rohový kop, ale nemůže si vypracovat nějakou střeleckou příležitost.
34'
Gabriele Zappa to zkusil zpoza vápna, ale jeho pokus zblokovala obrana hostů.
32'
Cagliari se opět snažilo prodrat po pravé straně, ale tam tentokrát nebylo místo.
31'
Opět faul proti Fiorentině, kterého se tentokrát dopustil Gaetano Castrovilli.
30'
Půl hodina utkání je za námi a k vidění je velmi dobrý zápas, kterému ale chybí pouze góly.
29'
Cristiano Biraghi přerušil možný brejk domácích a uviděl od sudího žlutou kartu.
28'
Nikola Milenković nepřihrál podle představ a daroval tak Cagliari autové vhazování.
26'
Následně se dostal do zakončení také Nicolás González, ale jeho pokus bodlem letěl doprostřed svatyně.
25'
João Pedro se propracoval ke střele, ale jeho pokus orazítkoval levou tyč!
24'
Nicolás González se dostal do brejku, ale jeho následné zakončení zpoza vápna na vzdálenější pravou tyč šlo vedle.
22'
Raoul Bellanova následně hledal svým centrem z levé strany spoluhráče ve vápně, ale míč jen proletěl do zámezí.
21'
Igor se raději s ničím moc nemazlil a odkopl balón do zámezí. Tlak Cagliari tak pokračuje.
20'
Nakonec ale z toho nebude nic vážnějšího, protože byl Krzysztof Piątek zfaulován.
19'
Balón ovšem zůstává v držení domácího celku, který je poslední minuty v tlaku.
18'
Domácí celek získal rohový kop z pravé strany, ale Pietro Terracciano vyboxoval balón.
16'
Faul hostů ve středu hrací plochy a Cagliari tak bude mít míč v držení.
15'
Krzysztof Piątek si hledal místo ve vápně na centr, ale jeho zakončení letělo nad bránu soupeře.
13'
Následná standardní situace domácího mužstva nepřinesla nic nebezpečného, neboť se gólman Pietro Terracciano dostal vysoko a chytil míč.
12'
Pietro Terracciano dokázal na druhé straně vyboxovat centr Bellanovy do zámezí a Cagliari bude zahrávat rohový kop.
10'
Giorgio Altare už uviděl tentokrát za svůj faul kartu žluté barvy. Domácí hrají v úvodu zápasu velice tvrdě.
9'
Nyní přišel faul Cagliari ve středu hrací plochy a Fiorentina bude nadále na míči.
8'
Cristiano Biraghi se postavil k pokutovému kopu, který namířil doprostřed, ovšem tam nechal nohu gólman Boris Radunović a tuto penaltu chytá!
7'
Byla nařízena penalta pro Fiorentinu! Álvaro Odriozola Arzallus se snažil projít z pravé strany do vápna, kde jej poslal k zemi Raoul Bellanova.
6'
Gaetano Castrovilli se dostal s míčem do šestnáctky, kde následně šel k zemi, ale to bylo na penaltu málo.
5'
Katastrofální přihrávka hostů na brankáře, neboť se tam zjevil zapomenutý João Pedro a ocitl se v tutovce, ovšem zamířil jen vedle pravé tyče!
4'
Cagliari se zatím nedaří dostat dopředu a od úvodního výkopu je pod tlakem.
2'
Fiorentina si okamžitě od začátku zápasu vytvořila tlak a nyní získala autové vhazování na polovině domácího celku.
1'
Giacomo Bonaventura se už po patnácti vteřinách dostal ke střele, ale tu poslal jen doprostřed brány, kde byl připraven Boris Radunović.
1'

Cagliari Calcio: B. Radunović – Zappa, Goldaniga, Altare, Obert – Bellanova, Marin, Grassi, Dalbert – Pereiro – João Pedro (C).
Náhradníci: S. Aresti, Lolič – Ceppitelli, Gagliano, Iovu, Ladinetti, Lovato, Tramoni, Palomba, Kourfalidis.

ACF Fiorentina: Terracciano – Odriozola Arzallus, Milenković, Igor, Biraghi (C) – Bonaventura, Torreira, Castrovilli – Ikoné, K. Piątek, N. González.
Náhradníci: Drągowski, Rosati – Callejón, Duncan, Kokorin, Maleh, Munteanu, Pulgar, Sottil, Terzić, Venuti, Nastasić.

Rozhodčí: Aureliano – Galetto, Margani.
Cagliari je aktuálně na 18. místě s 16 body a skóre 21:43. Po dvou výhrách nad Sampdorií a Bolognou se Cagliari utkalo na půdě AS Římu. Ve 33. minutě otevřel brankový účet domácí Oliveira z penalty. Druhý poločas utkání nepřinesl žádnou branku. Řím tak zvítězil 1:0.

Fiorentina je momentálně na 7. pozici s 35 body a skóre 40:29. Po prohře 0:4 na půdě Turína se Fiorentina utkala doma s Janovem. Nakonec z toho bylo jednoznačné utkání. V 15. minutě poslal domácí do vedení Odriozola. Ve 34. minutě zvýšil vedení Bonaventura. Před poločasem to bylo už 3:0 po gólu Biraghiho. V 51. minutě se trefil také Vlahovič. V 69. minutě se prosadil Biraghi podruhé a v 77. minutě ukončil gólový výprask Torreira. Fiorentina tak zvítězila 6:0.
Ve 23. kole Italské Serie A se proti sobě utkají týmy Cagliari Calcio a ACF Fiorentina. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na půdě Fiorentiny, která zvítězila v poměru 3:0. Ve 21. minutě otevřel brankový účet domácí Biraghi. Před poločasem ještě zvýšil vedení Gonzalez. Ve 49. minutě to bylo už 3:0 po brance Vlahoviče a nakonec to také tak skončilo. Dnes se bude bojovat v Unipol Domus v Cagliari. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Aureliano a jeho asistenti Galetto a Margani. Úvodní výkop je naplánován na 12:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62