Serie A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Inter Milán - 12. září 2021   12:30

Sampdoria
33' Jošida  • 47' Augello (Bereszynski)
2:2
(1:2)
Inter Milán
18' Dimarco   • 44' Lautaro Martínez  (Barella)
Sampdoria
Audero – Bereszynski, Jošida, Colley, Augello (78. Murru) – Thorsby, Adrien Silva (88. Torregrossa) – Candreva, Damsgaard (78. Verre), Caputo – Quagliarella (C) (67. Askildsen).
Daniele Orsato
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Inter Milán
Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Dimarco (68. Dumfries) – Darmian, Barella, Brozović (53. Arturo Vidal), Çalhanoğlu (68. Sensi), Perišić (53. D'Ambrosio) – Lautaro Martínez (62. Correa) – Džeko.

Za námi je velice zajímavé utkání mezi Sampdorií a Interem Milán, které skončilo dělbou bodů. Po remíze 2:2 jsou tak spokojenější domácí, kteří se dočkali svých prvních branek v sezoně a navíc s úřadujícím mistrem sehráli velmi vyrovnané utkání. Jako první se prosadil v 18. minutě po krásně zahraném přímém kopu Federico Dimarco. O pár minut později odpověděl domácí stoper Maja Jošida i díky nešťastné teči Edina Džeka těsně před gólmanem. Před pauzou se sice trefil Lautaro Martínez, ale po ní vyrovnával Tommaso Augello. V dalším průběhu utkání jsme viděli šance na obou stranách, ale závěr už byl poměrně rozkouskovaný. Remíza to je zasloužená.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemně strávené nedělní odpoledne. Na počtenou!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:13.
90+7'
90+6'
Verre vyslal do vápna zajímavý centr, který musel hostující brankář boxovat. Poté se už hosté dokázali dostat co nejdále od své svatyně.
90+5'
Po mírném tlaku Sampdorie přichází na řadu další standardní situace. Dopadne tentokrát pro domácí lépe?
90+4'
Antonio Candreva napálil z velké dálky pouze zeď, tudíž Handanovič v tuto chvíli zasahovat nemusel.
90+3'
Po zbytečné ztrátě míče se dopředu hnali domácí. Arturo Vidal musel za žlutou kartu zatáhnout za záchrannou brzdu, protože Ernesto Torregrossa se už chystal ke střele.
90+2'
Arturo Vidal dopředu postupovat nemohl, neboť neměl tolik potřebnou podporu svých spoluhráčů.
90+1'
Ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli, že se bude nastavovat 6 minut, se k nepřesné hlavičce dostal Omar Colley.
90'
Po faulu v těsné blízkosti šestnáctky Interu se bude kopat standardní situace. Mezitím další žlutou kartu viděl hostující Correa.
89'
Žlutou kartu dostává Edin Džeko (Inter Milán).
89'
Hosté budou muset dohrát v deseti. Sensi ve hře už pokračovat nebude moct, protože jeho problémy s kolenem jsou vážné.
88'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Adrien Silva, přichází Ernesto Torregrossa.
88'
Po ztrátě míče musel faulovat Adrien Silva, jenž si za svůj počin vysloužil od sudího Orsata žlutou kartu.
87'
Adrien Silva vyslal ze strany centr, který byl okamžitě odvrácen. Vzápětí to domácí zkoušeli dalším balónem směrem do vápna, ale milánský tým se ubránil.
86'
Na konci 86. minuty bude celek v modrých dresech kopat rohový kop. Do vápna Interu se stěhuje většina hráčů na trávníku.
84'
Nicméně penalta z toho nebude, takže Inter Milán si bude muset nechat zajít chuť.
84'
Do hry se vložil i VAR, který teď zkoumá situaci v pokutovém území Sampdorie. Hosté totiž reklamovali ruku.
83'
Dumfriesův centr ze strany byl zablokován zadáky Sampdorie.
82'
Žlutou kartu dostává Omar Colley (UC Sampdoria).
82'
Jeden z domácích hráčů zkoušel prostrkávat míč za obranu, jenže Caputo si nenaběhl úplně ideálně. Přihrávku tedy na kopačku nedostal.
81'
Hra se v posledních minutách hodně kouskuje. Čeho se v úplném závěru dočkáme?
80'
Sensi bude utkání zřejmě dohrávat na krev. Je naprosto zřejmé, že není úplně fit, ale zároveň svůj celek nechce před koncem oslabit.
78'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Valerio Verre.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Tommaso Augello, přichází Nicola Murru.
77'
Jeden z hráčů domácích navíc dostal křeče, takže dlouho se teď nehrálo. Zřejmě se bude nastavovat hodně hracího času.
77'
Vypadá to ale, že by Sensi mohl pokračovat ve hře. Inter už zároveň nemůže střídat.
75'
Stefano Sensi v souboji o míč dostal pořádně naloženo. Byl to sice čistý zákrok, ale se zdravotním stavem Sensiho to moc dobře nevypadá.
74'
Do šance se ale dostali i domácí. Mikkel Damsgaard pálil levačkou k zadní tyči, u ní na brankové čáře Handanovičovi vypomohl Danilo D'Ambrosio.
73'
Joaquín Correa se uvolnil v pokutovém území, neboť mu domácí obránci dopřáli až příliš mnoho prostoru. Jeho střelecký pokus po teči zaplaval před Auderem, ale ten vytáhl skvostný zákrok.
71'
Následuje další přestávka k občerstvení.
70'
Barella posunul Škriniarovi, který sice napřáhl, ale nakonec zvolil střílenou přihrávku. Nechybělo moc a Sensi by se opravdu dostal k zakončení.
69'
Denzel Dumfries se hned po příchodu na trávník připomněl. Po nádherné kličce našel Correu ve střelecké pozici, jenže útočník s číslem 19 na dresu přesně nezamířil.
68'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Denzel Dumfries.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Stefano Sensi.
67'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Kristoffer Askildsen.
67'
Žlutou kartu dostává Bartosz Bereszynski (UC Sampdoria).
66'
Antonio Candreva při centru z téměř nulového úhlu pořádně prověřil pozornost Samira Handanoviče. Slovinský brankář tahal balón konečky prstů před brankovou čárou.
65'
Adrien Silva precizně vybojoval míč na půlící čáře, takže janovský celek bude moct pokračovat v útočném snažení.
64'
Domácí fotbalisté nyní protestují u hlavního rozhodčího. Zdálo se jim, že Bereszynski nefauloval Dimarca, i když měl Orsato jiný názor.
62'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Joaquín Correa.
62'
Morten Thorsby si však v hlavičkovém souboji pomohl horními končetinami, a proto byl odpískán útočný faul Sampdorie.
61'
Antonio Candreva se pokusil o další centr. Ten však byl znovu sražen na rohový kop, který se už domácí chystají rozehrát.
60'
Çalhanoğlu byl na půlící čáře jednoznačně faulován. Sudí Orsato do píšťalky foukl, tudíž přisoudil balón na kopačky Interu.
59'
Z obou stran sledujeme opravdu pohledný fotbal. Dnes mohou vyhrát oba týmy, tak moc je to otevřené.
58'
Bereszynski znovu pěkně přihrál, když na středu oslovil zcela volného Caputa. Tomu však rána nevyšla, vůbec mu nesedla na nárt.
56'
Standardní situace Candrevy mířila k zadní tyči. Tam ale výtečně zapracoval dobře se vracející Federico Dimarco.
55'
Se šancemi se roztrhl pytel! Hakan Çalhanoğlu zůstal úplně volný těsně před pokutovým územím. Svou ránu chtěl utáhnout k tyči, ale to se mu nepovedlo. Konstrukci brány o pár centimetrů minul.
53'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Arturo Vidal.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Danilo D'Ambrosio.
53'
Morten Thorsby se opět dostal k hlavičce, ta ale byla velmi nepřesná.
52'
K vidění byl další vzruch v šestnáctce Sampdorie. Barella prostrčil míč na Martíneze, před kterým ale míč odkopl do bezpečí Adrien Silva.
51'
Marcelo Brozović narýsoval parádní přihrávku Perišićovi, který ještě hledal u zadní tyče Džeka. Pokud by byla přihrávka druhého jmenovaného přesnější, tak by bosenský kanonýr zakončoval do prázdné brány.
50'
Autové vhazování pro hosty, kterého se ujímá Federico Dimarco.
49'
Hra pokračuje na obranné polovině Interu Milán. Míč si přihrávají Škriniar a de Vrij.
47'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Viděli jsme další velice pěknou trefu, která srovnává skóre na 2:2. Bartosz Bereszynski na pravé straně zasekl míč a poté jej předložil na druhou stranu spoluhráči. Tím byl TOMMASO AUGELLO, jenž se do balónu opřel z voleje a udělal dobře. 2:2. Asistence: Bartosz Bereszynski.
46'
Handanovič získal míč na svou kopačku a s rozehrávkou rozhodně nespěchá. Čeká na nabídku svých spoluhráčů.
46'
Skončil nám první poločas, který nabídl tři branky. Skóre otevřel v 18. minutě po nádherně zahraném přímém kopu hostující Dimarco. Na jeho trefu odpověděl o necelých dvacet minut později Jošida, ale ještě před pauzou skóroval po výstavní akci Martínez. Sledujeme vyrovnaný fotbal, ve kterém domácí nejsou horším týmem, i tak ale po pětačtyřiceti minutách na favorizovaného soupeře ztrácí.
45+2'
45+1'
De Vrij musel rychle odvracet míč z vlastního vápna. To se mu sice povedlo, ale záhy přišel další centr, který jen proletěl malým vápnem.
45+1'
Nad rámec řádné hrací doby první půle se budou hrát 2 minuty. Inter pobývá na útočné polovině.
44'
Inter Milán právě vstřelil branku!
To byla paráda! Inter získal míč a poté rychle mířil kupředu. Nicoló Barella prošel okolo dvou obránců Sampdorie a následně předložil míč LAUTARU MARTÍNEZOVI, jenž jen nastavil placírku a umístil míč do brány. Rychlost této akce byla výstavní. 1:2. Asistence: Nicoló Barella.
44'
Závěr poločasu tráví na balónu domácí celek, který hraje s Interem zatím naprosto vyrovnanou partii.
43'
Thorsby oslovil Damsgaarda, jehož rána zaplavala pouze do obránců Interu.
42'
Po rohovém kopu hostů se k hlavičce dostal jako tank Milan Škriniar. Slovenský obránce ale těsně minul břevno Emila Audera. Nechybělo moc a Inter by šel znovu do vedení.
41'
Brozović získal míč na středu hrací plochy a nyní už může pádit směrem dopředu. Křídla si už hledají volné prostory.
39'
Bartosz Bereszynski předvedl dobrou a rychlou kličku, jenže následný centr se mu nepovedl dle představ. Skončil nad horní tyčí branky Interu.
38'
Omar Colley si před bránou přihrává s Jošidou. Edin Džeko se pokouší o presování.
37'
Domácí ožili po vyrovnávací brance. Teď favorita utkání vůbec nepouští na míč.
36'
Objev posledního ME Mikkel Damsgaard přihrál pod sebe stojícímu Quagliarellovi. Útočník Sampdorie napálil balón pouze do chráničů obránců Interu.
35'
Žlutou kartu dostává Morten Thorsby (UC Sampdoria).
33'
Sampdoria dává svou první branku v sezoně! Po rohovém kopu míč skákal ve vápně, až se do něj zhruba na penaltovém puntíku opřel MAJA JOŠIDA. Sice jeho rána mířila do středu branky, ale míč nešťastně před Handanovičem tečoval Edin Džeko. Je tak možné, že útočníkovi Interu bude připsán vlastní gól. 1:1.
33'
Antonio Candreva vybojoval už třetí roh v zápase.
33'
Po šanci Interu se hra uklidnila. Domácí si nyní přihrávají míč na polovině hřiště.
31'
Lautaro Martínez si pohlídal ofsajd a najednou se dostal do situace jeden za jednoho s Jošidou. Japonského stopera si obhodil kličkou a následně vystřelil. Emil Audero si připsal důležitý zákrok.
31'
Nyní to vypadalo na zaváhání mezi domácími stopery a brankářem. Tak dlouho všichni protagonisté čekali na míč, až do něj málem vletěl Martínez. Audero nakonec vše vyřešil odkopem.
30'
Za námi je třetina tohoto utkání a Inter zatím vede 1:0. Zatím nesledujeme zápas, ve kterém by prim hrály velké šance, nicméně špatný fotbal to rozhodně není.
29'
Samir Handanovič si do náruče stáhl pokus o dlouhý nákop. Následně rozehrál na krátko se svými kolegy.
28'
Znovu se začalo hrát. Po rozehrávce Handanoviče odrazil střelec zatím jediné branky Federico Dimarco balón od protihráče do autu.
26'
Chvíli se hrát nebude, neboť v horkých teplotách rozhodčí Orsato dopřál hráčům obou celků čas na občerstvení.
25'
Francesco Caputo si hledal místo na hranici malého vápna, ale Škriniar jej tělem dokonale odtlačil.
24'
Edin Džeko v pádu levačkou přistrčil Çalhanoğluovi, který se snažil tlačit míč k zadní tyči. Tu však o několik čísel netrefil, takže Audero zasahovat nemusel.
23'
Teď to dlouho vypadalo, že by se domácí mohli dostat do šance, ale nakonec je zradila nepřesnost při finální přihrávce.
22'
Žlutou kartu dostává Marcelo Brozović (Inter Milán).
20'
Uvidíme, jakým směrem utkání půjde dál, neboť Sampdoria rozhodně nehraje špatně. Těžko říct, jestli ji inkasovaný gól náhodou nezabrzdí.
18'
Tak tohle byl nádherný gól! Kopu se ujal FEDERICO DIMARCO, který krásně poslal míč do vzdálenější šibenice. Emil Audero se po míči natahoval marně, takže Inter jde v 18. minutě do vedení. 0:1.
16'
Lautaro Martínez byl těsně před vápnem zasažen do obličeje Colleym. Následovat bude velmi zajímavý přímý kop pro úřadujícího mistra.
16'
Dimarcův centr opět sražen. Následuje další roh, tentokrát však ze strany opačné.
15'
Kop od rohového praporku ale moc dobře rozehrán nebyl, tudíž hosté se budou muset spokojit jen s kombinací na středu hrací plochy.
14'
Milan Škriniar se objevil na hranici pokutového území soupeře. Jeho centr byl sražen, takže i Inter si kopne první roh v utkání.
13'
Další nedovolený zákrok na chorvatského středopolaře, jenž nedávno rozhodl kvalifikační utkání reprezentace Chorvatska na Slovensku.
12'
Caputo se na půlící čáře dopustil faulu. Brozovićovi nedal nic zadarmo, ale rozhodčí to viděl.
11'
Maja Jošida si nabíhal k zadní tyči na centr ze strany, jenže na balón o pár centimetrů nakonec nedosáhl. Odkopávat bude slovinský brankář ve službách Interu.
10'
Candreva vybojoval pro tým v modrých dresech rohový kop.
9'
Lautaro Martínez sice předvedl dobrý první dotek s míčem, ale prostor na levém křídle už nenašel. Domácí střední záložníci se včas dokázali vrátit.
8'
Další balón, který se snášel do pokutového území, dokázali hosté odvrátit. Nicméně Sampdoria hraje na začátku utkání velmi sympaticky.
7'
Bývalý hráč Interu Antonio Candreva se pokoušel na pravé straně něco vymyslet, jenže jeho centr byl sražen tak, že si hostující zadáci bez problémů poradili.
6'
Hosté se na druhé straně hnali do kontru, ale nezvládli moc dobře centr.
5'
Augello našel ve vápně Mortena Thorsbyho, který hlavičkoval ze záklonu z malého vápna. Bránu Handanoviče o kousek přestřelil. Velká šance domácích tak zůstala neproměněna.
4'
Také Ivan Perišić ale dokázal pomoct defenzívě, tudíž se hosté mohou těšit ze zisku autového vhazování.
3'
Tommaso Augello se rychle vrátil na svou polovinu a navíc vybojoval míč, takže Inter se kupředu hnát nemohl.
2'
Džeko sklepl míč na Marcela Brozoviće, jenž okamžitě posunul na levou stranu. Tam ale hosté nic moc nevymysleli, takže odkopávat bude Emil Audero.
1'
Bartosz Bereszynski se hned pokusil o dlouhou přihrávku po pravé straně, ale na pozici levého obránce výtečně zapracoval Federico Dimarco.
1'
Oba celky už přicházejí na trávník. Sampdoria bude hrát v modrých dresech, Inter v bílých.

UC Sampdoria: Audero – Bereszynski, Jošida, Colley, Augello – Thorsby, Adrien Silva – Candreva, Damsgaard, Caputo – Quagliarella (C).
Náhradníci: Falcone – Chabot, Verre, Torregrossa, Depaoli, Askildsen, A. Ferrari, Murru, Trimboli, Ihattaren, Ciervo, Dragusin.

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Dimarco – Darmian, Barella, Brozović, Çalhanoğlu, Perišić – Lautaro Martínez – Džeko.
Náhradníci: Cordaz, I. Radu – Dumfries, Gagliardini, Alexis Sánchez, Kolarov, Vecino, Sensi, Ranocchia, Correa, Arturo Vidal, D'Ambrosio.

Rozhodčí: Daniele Orsato.

UC SAMPDORIA

Celek z Janova se začátkem sezony spokojen být nemůže, získal totiž jediný bod ze dvou zápasů. Po úvodní prohře 0:1 s AC následně remizoval na hřišti Sassuola 0:0. Z poslední věty je zcela zřejmé, že obrana Sampdorie funguje výborně, značně však pokulhává ofenzíva, janovský tým totiž na první branku v ligovém ročníku zatím čeká. Do utkání proti Interu s největší pravděpodobností nezasáhne trojice Nicola Murru, Albin Ekdal a Manolo Gabbiadini, která je momentálně na listině zraněných hráčů. Od nové sezony se Sampdorie nebude moct opřít o Jakuba Jankta, jenž přestoupil do španělského Getafe.

INTER MILÁN

Milánský Inter dosud nepoznal hořkost porážky. V přípravě zvládl všech pět duelů a poté dvakrát vyhrál i v rámci Serie A. V prvním kole zvítězil na domácím hřišti s Janovem po výsledku 4:0, v kole druhém bral tři body ve Veroně díky výhře 3:1. Úřadující mistr Itálie přes léto značně posílil. Do obrany zlákal nizozemský objev posledního ME Denzela Dumfriese, do zálohy angažoval kupříkladu Hakana Çalhanoğlua a útok posílil velezkušený Edin Džeko. Nejlepším střelcem týmu je dvougólový Joaquín Correa, který před sezonou do Interu přešel z římského Lazia.
Přeji pěkné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu ze Serie A. Dnes se společně zaměříme na utkání Sampdorie s úřadujícím italským šampionem Interem Milán. Začínáme ve 12:30. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62