Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Lazio - 5. prosince 2021   18:00

Sampdoria
89' Gabbiadini
1:3
(0:3)
Lazio
7' S. Milinković-Savić  (Zaccagni) • 17' Immobile  (Zaccagni) • 37' Immobile  (S. Milinković-Savić)
Sampdoria
Audero – Bereszyński (56. Jošida), A. Ferrari (46. Dragusin), Chabot, Augello – Candreva (85. Ciervo), Thorsby, Ekdal, Verre (46. Adrien Silva) – Gabbiadini, Quagliarella (C) (46. Caputo).
Fabbri – Carbone, Di Vuolo
Stadio Luigi Ferraris (Janov)
Lazio
Strakoša – Hysaj, Luiz Felipe, Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić, Cataldi (64. Lucas Leiva), Bašić – Zaccagni (78. S. Radu), Immobile (C) (46. Muriqi), Pedro (64. Felipe Anderson).

To je ode mě vše, děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů zase někdy na počtenou!
Oslabené Lazio ubránilo třígólový náskok

Komfortní polštář si římský klub vytvořil už v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Immobile a jednou Milinković-Savić. Toho ve druhé půli rozhněval rozhodčí. Běžela 67. minuta, když Michael Fabbri nejprve přehlédl faul na jeho osobu, aby vzápětí odpískal jeho podražení a navrch mu dal kartu. Milinković-Savić byl v tu chvíli vzteky bez sebe, rozhodčímu vynadal a vykartoval se. Oslabené Lazio mělo štěstí, že Sampdoria zahazovala šance. Pouze jednu proměnil Gabbiadini, který jen kosmeticky upravil na konečných 1:3.
Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 7:1.
Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:9.
90+4'
90+3'
Další promarněná šance Sampdorie! Ta nejprve nevyužila roh, ale v navazující akci se po centru do vápna zmocnil odraženého míče Gabbiadini, s jeho přízemní dělovkou měl Strakoša plné ruce práce.
90+2'
Ve druhé ze čtyř nastavených minut nedokázal Riccardo Ciervo obehrát Acerbiho.
90'
Mohli jsme se dočkat dramatu, kdyby Ekdalova rána zapadla k pravé tyči! Strakoša dlouho letěl vzduchem a nakonec si oddechl. Tohle bylo těsné!
89'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Jiskřička naděje! Tečovaná krosová přihrávka propadla ve vápně až k MANOLOVI GABBIADINIMU, který Strakošu překvapil střelou z otočky.
88'
Žlutou kartu dostává Vedat Muriqi (Lazio).

Ostré lokty Kosovana poznal Maja Jošida.
86'
Riccardo Ciervo byl při napadání rozehrávky příliš netrpělivý, k zisku míče si vypomohl faulem.
85'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Riccardo Ciervo.
84'
V další akci vybojoval pro Sampdorii Morten Thorsby roh. Na centr z něj si naskočil Julian Chabot, ale v obležení protihráčů nedokázal přesně zakončit.
82'
Maja Jošida se chytá za hlavu poté, co zahodil velkou šanci! Po Candrevově centru z přímého kopu skákal Japonec úplně sám, přesto horní tyčku římské branky přehlavičkoval.
81'
Domácí se rychle nastěhovali zpátky k vápnu a po Felipeho faulu si kopnou standardku z pravé strany.
80'
Žlutou kartu dostává Adrien Silva (Sampdoria).

Při rodícím se brejku Silva zatáhl za záchrannou brzdu.
78'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Stefan Radu.
77'
Plně koncentrovaná defenziva Lazia soupeřům nepovoluje možnost ohrožení branky.
76'
Držení míče: 46% : 54%.
75'
Sampdoria pokračuje v obléhání pokutového území.
73'
Na vlastní pěst se do šestnáctky prodral Antonio Candreva a po kontaktu se soupeřem tam upadl. Co na to rozhodčí? Pískne penaltu? Ne.
72'
Ofsajd a v něm Francesco Caputo.
70'
V početní výhodě hrající Sampdoria už vymýšlí nějakou kulišárnu. Tou měl být centr na Gabbiadiniho, jenže ten při hlavičkovém zakončení neměl přesnou mušku.
67'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Sergej Milinković-Savić (Lazio).

Srbský útočník je na sudího pořádně nasupený! Michael Fabbri nejprve přehlédl faul na jeho osobu, aby vzápětí odpískal jeho podražení a navrch mu dal kartu. To Sergeje rozčílilo ještě víc, takže si neodpustil pár peprných slov. Fabbri si to nenechal líbit, osobně za Srbem došel a ukázal mu druhou žlutou. Takhle se během několika sekund vykartovat, no teda.
67'
Žlutou kartu dostává Sergej Milinković-Savić (Lazio).
65'
Tahle průniková přihrávka na Toma Bašiće mohla být nebezpečná! Kdyby se proti ní nevydal Emil Audero. Vynikající přehled domácího brankáře.
64'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Pedro, přichází Felipe Anderson.
64'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Lucas Leiva.
62'
Po delší době se vydali na průzkum hosté. Jejich kontr táhl Mattia Zaccagni, výborně se ale vrátil Radu Dragusin. Za tenhle sprint by se nestyděl ani jamajský běžec Usain Bolt.
61'
Držení míče: 40% : 60%.
60'
I přes zlepšenou hru ve druhém poločase a několik šancí Sampdoria stále prohrává s Laziem 0:3.
58'
Tommaso Augello vymyslel vysoký pas za obranu. Proti míči ale vystoupil Luiz Felipe a odhlavičkoval ho mimo rizikovou zónu.
56'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Bartosz Bereszyński, přichází Maja Jošida.
56'
Bezprostředně poté hosté úspěšně čelili rohovému kopu.
55'
Sampdoria zlobí dál! Na chirurgicky přesný centr od postranní čáry si mezi protihráči naskočil Manolo Gabbiadini, mířil dobře o zem, ale Strakoša se na trávník položil včas a znovu předvedl, v čem vyniká.
53'
Domácí profitovali z rychlé rozehrávky rohového kopu. Po krátkém pasu přilétl na zadní tyč centr, který Radu Dragusin usměrnil jen těsně vedle! Ještě předtím se objevil v šanci Morten Thorsby, toho Tomas Strakoša exkluzivně vychytal.
52'
Sampdoria po návratu z kabin ožila a snaží se zaměstnávat soupeřovu obranu. Teď jí k tomu pomůže i rohový kop.
51'
Další útok už domácí fotbalisté do zakončení dovedli. Jmenovitě Adrien Silva, jenž ze střední distance mířil do šibenice. Chyběly dva metry, možná tři.
50'
Dopředu se vydali i domácí, vítaným pomocníkem byl dlouhý nákop. Za ním spěchal Antonio Candreva, Adam Marušić ho ale udržel za sebou.
48'
Zaccagniho pas do domácí šestnáctky beci odvrátili.
46'
Ciro Immobile dnes dopracoval a hattrick tak nepřidá, místo toho si užívá zasloužený odpočinek.
46'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Vedat Muriqi.
46'
Rozhořčený Roberto D'Aversa udělal v první půli jednu změnu v sestavě. Daleko spokojenější Mauruzio Sarri střídal pouze jednou.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Francesco Caputo.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Alex Ferrari, přichází Radu Dragusin.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Adrien Silva.
46'
Fotbalisty Sampdorie vyprovodil pískot. Svěřenci Roberta D'Aversy nepředvedli ani z minima to, co po nich trenér vyžadoval a za svůj předvedený výkon by se měli stydět. Lazio je k ničemu nepustilo a naopak si v Janově otevřelo střelnici. Jako první se už v 7. minutě trefil Milinković-Savić, dva góly pak přidal Immobile. Obávaný kanonýr se díky třinácté brance v sezoně dotáhl na lídra střelců Vlahoviće.
Držení míče: 36% : 64%.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 1:1.
Rohy: 2:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:5.
45+1'
44'
Valerio Verre se pak těžce vymotával z osobního souboje, míč udržel jen tak tak a pak raději zvolil zpětnou přihrávku.
43'
Zmírnit gólovou ztrátu měl v úmyslu Bartosz Bereszyński, hosté mu však vstup do šestnáctky odepřeli.
41'
Pro Sampdorii se zápas nevyvíjí vůbec dobře, v závěru poločasu prohrává s Laziem 0:3.
39'
Žlutou kartu dostává Fabio Quagliarella (Sampdoria).

Žlutou kartu Michel Fabbri schoval, aby ji vzápětí vytáhl. Hříšníkem je útočník Quagliarella.
38'
Žlutou kartu dostává Bartosz Bereszyński (Sampdoria).

Pravý bek pyká za podražení.
37'
Lazio právě vstřelilo branku!
CIRO IMMOBILE je k nezastavení! Milinković-Savić pro něj vymyslel parádní přihrávku do uličky a střela přes vracejícího se Chabota neměla chybu. Nedokázal ji zastavit ani Emil Audero, míč ze sítě vylovil už potřetí. A Ciro Immobile? Ten se 13. gólem v sezoně usadil na trůn pro krále střelců hned vedle Dušana Vlahoviće z Fiorentiny.
35'
Ferrariho průniková přihrávka nenašla adresáta.
33'
Hosté postupovali do otevřené obrany, na centr zleva si před brankou naskočil Ciro Immobile a jeho hlavičku na tělo Audero reflexivně vyrazil. Kdyby tahle střela směřovala kamkoliv jinam, byla by gólová.
32'
Hysaje skvěle zakřižoval Julian Chabot riskantním skluzem u lajny. Lazio má k dispozici aut.
31'
Držení míče: 42% : 58%.
30'
Po jeho výkopu se domácí prokombinovali do šestnáctky a po kontaktu se soupeřem tam spadl Valerio Verre. Ten se zle otáčím za rozhodčím, že neodpískal penaltu. Podle všeho ale jednal správně.
29'
Nakrátko rozehraný přímák vystřídal oblouček na zadní tyč, kde si celou situaci pohlídal gólman Strakoša.
28'
Po Felipeho faulu na Quagliarellu rozehraje Sampdoria standardku z levé strany.
27'
Teď už jsou vepředu zase hosté. Ciro Immobile si vyměnil míč se Zaccagnim, ale to bylo ze strany Římanů vše.
25'
Sampdoria zahrozila vzduchem. Mezi dvěma strážci vyskočil Valerio Verre, míč ale netrefil ideálně, takže měl Strakoša úkol značně usnadněný.
24'
Lazio už je kompletní. Jeho kombinaci zastavil Albin Ekdal faulem. Hra se teď zklidnila.
23'
Po srážce s Ferrarim je u laviček ošetřován Ciro Immobile. Elitního střelce trápí problém s nohou.
22'
Poblíž středového kruhu kombinující Lazio trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole. A že tam umí projít už několikrát předvedlo.
20'
Domácí chtěli roztáhnout hru doprava, kde působí Bartosz Bereszyński. Právě on se za nákopem rozběhl, míč mu ovšem uskočil mimo hrací plochu.
18'
Hosté se znovu hnali vpřed, ale Sergej Milinković-Savić se zapomněl v ofsajdu.
17'
Mattia Zaccagni už je v naprostém pořádku. Po krátkém ošetření i v pádu rozdal přesnou přihrávku pro CIRA IMMOBILEHO a ten i přes obležení potvrdil pověst kanonýra – 0:2.
16'
Držení míče: 50% : 50%.
15'
Mattia Zaccagni nebyl v nejlepší pohodě a v doprovodu lékařů odešel za postranní čáru. Zase se však rychle vrátil a už se zapojuje do kombinace.
14'
Žlutou kartu dostává Antonio Candreva (Sampdoria).

Pravý křídelník je potrestán za podkopnutí Zaccagniho, ten se zrovna nadechoval k brejku.
12'
Sergej Milinković-Savić nadvakrát propálil defenzivu Janova. Tentokrát ho Emil Audero vychytal.
11'
Morten Thorsby šel do souboje jako utržený od řetězu a Michaela Fabbri mu okamžitě píská faul.
9'
Lazio vhazuje do své poloviny hřiště, tuto proceduru provede Elseid Hysaj.
7'
Uspávací taktika zabrala! Immobile na sebe navázal dva soupeře, čímž otevřel levou stranu pro Zaccagniho. Ten nahrál křížem pro SERGEJE MILINKOVIĆE-SAVIĆE, proti jehož střele z první se Audero nestihl včas přesunout. Parádní kombinace!
6'
Vůbec poprvé se osmělili hosté. Byl to Pedro, kdo kopl míč dovnitř vápna. Z něj odvrácel do bezpečí Julian Chabot.
5'
Ten byl vmžiku rozehrán. Po krátkém pasu centroval Manolo Gabbiadini jen k hlavičkujícímu stoperovi.
4'
Při novém útoku se do zakončení přiřítil Morten Thorsby. Ránu norského záložníka hosté srazili mimo vlastní branku. Uvidíme tak další roh.
3'
Sampdoria za to vzala hned od začátku. Další centr do šestnáctky vyslal Tommaso Augello, tentokrát si na spoluhráče křikl gólman Strakoša.
2'
K němu se postavil Antonio Candreva. Při rozběhu zvedl hlavu a odcentroval do vápna. Tam hledal Quagliarellu, ale na první tyči našel pouze obránce.
1'
Výkopu se ujali fotbalisté Lazia. Přesto byli Římané, kdo musí čelit první hrozbě. Augellovu přihrávku hosté totiž srazili na rohový kop.
1'
Domácí nastupují v tmavě modrých dresech, hosté přijeli do Janova s bílou sadou.
Hlavní protagonisté vcházejí z tunelu vedoucího k hrací ploše. Na pracoviště je vede Michael Fabbri.

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, A. Ferrari, Chabot, Augello – Candreva, Thorsby, Ekdal, Verre – Gabbiadini, Quagliarella (C).
Náhradníci: Falcone, N. Ravaglia – Askildsen, Caputo, Ciervo, Dragusin, Depaoli, Murru, Yepes, Trimboli, Adrien Silva, Jošida.
Trenér: Roberto D'Aversa

S. S. Lazio: Strakoša – Hysaj, Luiz Felipe, Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić, Cataldi, Bašić – Zaccagni, Immobile (C), Pedro.
Náhradníci: Adamonis, Reina – Akpa-Akpro, Luis Alberto, Felipe Anderson, Lazzari, Escalante, Lucas Leiva, Moro, S. Radu, Vavro, Muriqi.
Trenér: Maurizio Sarri

Rozhodčí: Fabbri – Carbone, Di Vuolo.
Tím je Ciro Immobile (11 gólů). Sympatický útočník má fazónu jako hrom, pálí mu to nejen v domácí soutěži, ale i v Evropské lize. Tam je Lazio v konkurenci Galatasaraye Istanbul, Marseille a Lokomotivu Moskva před posledním kolem skupiny E druhé. V Serii A Římané naposledy přivítali Udinese a byla to pravá divočina, zápas plný gólů i červených karet skončil 4:4. Oba Jihoameričtí provinilci Nahuel Molina (Argentina) a Walace (Brazílie) si od fotbalu na chvíli odpočinou.
Sampdoria se díky vítězné minisérii vzdálila sestupovým vodám na pět bodů. V posledním kole však neudržela vedení s Fiorentinou, na jejímž hřišti padla 1:3. Nejlepším střelcem je Antonio Candreva, který se prosadil ve dvou z posledních tří utkání. Další důležitou postavou je Emil Audero, 24letý gólman bude čelit druhému nejproduktivnějšímu střelci soutěže.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť! V 16. kole Serie A proti sobě stanou Sampdoria Janov a Lazio Řím. Nedělní duel můžete sledovat od 18 hodin.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62