Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Spezia - 3. října 2021   15:00

Verona
4' Simeone (Ilić) • 15' Faraoni (Caprari) • 42' Caprari (Simeone) • 71' Bessa (Barák)
4:0
(3:0)
Verona
Montipò – Dawidowicz, Günter (46. Ceccherini), Casale (68. Magnani) – Faraoni (C) (46. Çetin), Bessa (73. N. Kalinić), Ilić, Lazović – Barák, Simeone, Caprari (60. Tameze).
Camplone – Preti, Affatato
Stadio Marc'Antonio Bentegodi, Verona
Spezia
Zoet – Amian (46. Sher), P. Hristov, Nikolaou, Bastoni – Ferrer – Antiste (59. Nzola), D. Verde, Podgoreanu (59. Strelec), E. Gyasi (C) – Manaj.
Provedel, Zovko – Bertola, Kiwior, Nzola, Sher, Strelec.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 0:7. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:10.
Svěřenci Igora Tudora zůstávají i ve čtvrtém zápase pod jeho vedením bez prohry. Tentokrát deklasovali 4:0 Speziu Calcio. Pro domácí to znamená posun takřka ke středu ligové tabulky. Spezia zůstává na předposledním místě.
Herní rozdíl určitě nebyl takový jako je konečné skóre, ale Verona byla prostě a jednoduše efektivní. Statistiky ukazují čtyři střely na bránu v podání Verony, ze kterých dali čtyři góly. Ani jedna střela domácích navíc nešla mimo.
O góly se postarali Simeone, Faraoni, Caprari a Bessa. V 81. minutě byl po druhé kartě vyloučen hostující Bastoni.
90'
89'
Faulovaný Manaj ještě běžel pro míč a chce hrát. Aspoň někdo z hostů má chuť a motivaci dál bojovat, i když je jasné, že o bodech už se nelze bavit.
88'
Jak hráči Verony, tak hráči Spezie už podle statistiky naběhali přes 100 kilometrů.
87'
Verona už celou jedenáctku zatáhla na svou polovinu a vyhlíží závěrečný hvizd a oslavu tří bodů.
86'
Spezia nyní kombinuje na polovině domácích a vše zakončuje neúspěšným centrem.
81'
Simone Bastoni se zbytečně loktem ohnal po Ilićovi, což pro něj znamená druhou žlutou, tedy červenou kartu.
78'
Strelec se ocitl sám před Montipem, ale mezi střelce se nezapsal ani on. Spezia dnes nedá gól asi z ničeho.
78'
Podle pohybu Antonína Baráka a Giovanniho Simeoneho se nečekalo, že právě tato dvojice dohraje zápas, ale už to tak bude muset být.
76'
Tameze centroval před bránu, ale pěkně se pro míč natáhl brankář Jeroen Zoet, který dnes už čtyřikrát lovil míč ze sítě, ale jinak se jedná o velmi zkušeného gólmana. Má za sebou angažmá v PSV Eindhoven a 11 startů za nizozemský A-tým.
74'
Spezia opět bez úspěchu a hráči vypadají už velmi rezignovaně.
74'
Verde si chystá míč a bude centrovat před bránu domácích.
73'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Daniel Bessa, přichází Nikola Kalinić.
71'
Hellas Verona právě vstřelila branku!

DANIEL BESSA dostal neuvěřitelně prostoru na cestě k vápnu Spezie. Nutno podotknout, že skvělou práci odvedli jeho spoluhráči, kteří na sebe obránce Spezie natáhli. Bessa poté v ideální chvíli napřáhl a zakončením k tyči velmi pravděpodobně potvrzuje výhru Verony – 4:0!
70'
Gyasimu se v druhém poločase vůbec nic nedaří. Prakticky každý jeho pokus o vytvoření příležitosti končí hodně nepřesnou přihrávkou.
70'
Strašlivá zpětná nahrávka domácích, ale hosté opět přečíslení nevyužívají a přichází o balón.
68'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Nicolò Casale, přichází Giangiacomo Magnani.
68'
Gyasi pálí nad bránu Montipa.
67'
Na zemi opět Barák. Vypadá to ale znovu spíš na důsledek souboje, který se odehrál cca 20 minut zpět.
66'
Nepřesný Ceccherini a hosté jdou dlouhým pasem dopředu. Gyasi poté hledal spoluhráče ve vápně, ale pouze ho tím odevzdal domácím.
64'
Bessa přihrával před vápno Simeonemu, toho zradily nohy a padl nezaviněně k zemi.
63'
Hra je nyní rozkouskovaná a bez velkých příležitostí. To naprosto vyhovuje vedoucí Veroně.
60'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Adrien Tameze.
60'
Spezia oživuje hru a posiluje střídáním útok. Uvidíme, jaký to bude mít efekt.
59'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Janis Antiste, přichází M'bala Nzola.
59'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Suf Podgoreanu, přichází Dávid Strelec.
58'
Dawidowicz na polovině hostů pěkně získal míč od obránce, ale poté už tak úspěšný nebyl a hraje opět Spezia.
56'
Na hrací ploše klečí kapitány Spezie Gyasi. Nejspíš dostal úder do obličeje při jednom ze vzdušných soubojů. Už se ale zvedl a vypadá v pořádku.
54'
Střídající Çetin zbytečně ztratil míč a nabídl tím Spezii šanci k protiútoku. Na jejím konci byl Verde a levačkou minul bránu Montipa.
53'
Srbská dvojice Verony, tedy jmenovitě Ivan Ilić a Darko Lazović si v záloze velmi rozumí. Často si rychle předají míč a snaží se být nebezpeční směrem dopředu.
51'
Na levém obránci Spezie Bastonim už jde vidět rozčarování. Není se čemu divit. Jestli chtějí hosté nějaký bod, měli by vstřelit branku co nejdřív.
50'
Verde krásně vyslal dopředu Podgoreana, ale ten si v souboji jeden na jednoho neporadil.
48'
Bastoni stihl balón ještě před čárou, ale jeho centr před branku domácích neměl šanci na úspěch.
48'
Verona na začátku druhé půle zatím drží míč. Ztratil ho až Barák, který po souboji zůstal na trávě.
46'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Kelvin Amian, přichází Aimar Sher.
46'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Davide Faraoni, přichází Mert Çetin.
46'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Koray Günter, přichází Federico Ceccherini.
46'
Spezia je lepší v držení míče, v počtu střeleckých pokusů i rohových kopů, ale je jí to naprosto k ničemu. Verona vede po poločase jasně 3:0 a kromě brankáře Montipa má na tom zásluhu hlavně dvojice Simeone a Caprari, kteří mají oba po jedné brance a jedné přihrávce.
45+3'
45+2'
Tvrdá rána Verdeho! Montipò se musel pěkně proletět, aby míč vytěsnil na roh!
45+2'
Nadějná standardní situace pro Speziu po faulu Faraoniho. Balón si chystá Verde.
45+1'
Caprari si chtěl narazit se Simeonem, ale už toho bylo trochu moc. Hosté se pokusí vyvézt míč na polovinu soupeře a zkusit s výsledkem něco udělat ještě před odchodem do kabin.
45'
Nastavovat se budou tři minuty.
44'
Tohle si možná Spezia za svůj herní projev ani nezasloužila. Ale na to se nehraje. Domácí hosty naprosto vyučují z efektivity.
42'

GIANLUCA CAPRARI nejen, že pokračuje po problému s nohou ve hře, ale po přihrávce Simeoneho poslal míč nádherně k pravé tyči – 3:0!
40'
Domácí šli do protiútoky a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Salvador Ferrer. Vidí za to žlutou kartu.
39'
Verdeho centr byl na spoluhráče vysoký a míč lapí Montipò.
37'
Lazović v ofsajdu. Verona se ale snaží levou stranu hodně využívat.
36'
Faraoni odkulhává za postranní čáru. Uvidíme, jestli ještě nastoupí do hry.
35'
Veronský kapitán Faraoni zůstává ležet na trávě. Má problém s nohou po souboji s protihráčem.
34'
Lazović dostal mnoho prostoru a poté si vybral Caprariho, jehož střela je ale zblokována hosty.
31'
Po půlhodině hry vedou domácí stále 2:0, ale musí dávat pozor. Manaj už měl několik šancí a nebezpečí hrozí také minimálně ze strany Verdeho nebo Gyasiho.
30'
Opět velká šance Manaje! Levou nohou se snažil zblízka překonat Montipa, ale ten vyrazil na roh!
28'
Domácí desítka Gianluca Caprari předvedla zbytečný skluz a oprávněně jako první vidí žlutou kartu.
27'
Zbytečná ztráta Spezie uprostřed hřiště, ale veronští akci zbrzdili a nechali soupeře vrátit se v dostačujícím počtu.
26'
Gyasi je individuálně velmi dobře vybavený hráč a nyní dělal problémy bránicím hráčům Hellasu.
25'
Hra pokračuje. Spezia vrací míč domácím.
22'
Hráči Hellasu zakopávají míč do autu. Zdravotní problém trápí domácího Güntera. Jedná se o nějaké poranění v oblasti hlavy, která je mu nyní obvazována.
21'
Rohový kop domácí obrana odvrací a odkopává na polovinu Spezie.
20'
Bastoni centroval do vápna domácích, kde si opět hledal svůj prostor Manaj. Je z toho jen roh pro hosty.
20'
Lazović z první hledal vepředu opět Simeoneho. Obránce byl ale u míče včas.
18'
Trenér hostů, Thiago Motta, zažívá děsivé tři minuty. Nejprve reklamoval faul Casaleho, hned poté obdržel jeho tým druhý gól a nakonec Manaj spálil dvě šance během pár vteřin.
17'
Obrovská šance Spezie! Po centru se do vzduchu pověsil Manaj a trefil břevno! Míč se opět odrazil k němu a albánský útočník v tutovce minul!
16'
Roh pro hosty, kteří musí zabrat.
15'

Další gól Verony! DAVIDE FARAONI si naběhl na přesný centr Caprariho a zvyšuje střelou po zemi k levé tyči – 2:0!
12'
Roh se hostům nepodařil a do protiútoku šli naopak domácí. Simeone ale nevyhrál klíčový duel jeden na jednoho s Amianem.
11'
Houževnatý Verde si navedl míč na levou nohu a Montipò měl co dělat, aby střelu vyškrábl nad bránu. Roh pro hosty.
10'
Gyasi si pěkně narazil s Bastonim, ale jeho střelu zblokovala obrana Verony.
9'
Lazović byl nyní o myšlenku napřed než spoluhráči a věnoval tak míč k nohám Zoetovi v bráně Spezie.
8'
Dlouhý pas mířil na Simeoneho. Střelec úvodního gólu si stěžuje, že mu obránce bránil ve hře.
7'
Verona se uklidněna rychlým góle pouštěla do další útočné akce, obrana Spezie byla proti.
4'

Krásná branka Verony! Caprari rozehrál rohový kop na Iliće, který ocentroval přesně na hlavu GIOVANNIHO SIMEONEHO. Argentinec v klidu zamířil a posílá domácí do vedení – 1:0!
4'
Lazović dostal mnoho prostoru a vřítil se do vápna. Roh pro domácí.
4'
Spezia zatím soupeře nepouští k míči. Nyní však utekl míč Bastonimu a Verona konečně může kombinovat.
2'
Po levé straně se snažil prosadit kapitán Spezie, Ghaňan Gyasi. Dobře ho však pokryl Dawidowicz.
1'
Hosté kombinovali u vápna Verony, ale zahráli rukou.
1'
Úvodní rozehrávku obstarají fotbalisté Spezie.
Hráči už jsou na hrací ploše. Domácí obléknou klasickou kombinaci modré a žluté. Hosté budou hrát v oranžové variantě.

Hellas Verona FC: Montipò – Dawidowicz, Günter, Casale – Faraoni (C), Bessa, Ilić, Lazović – Barák, Simeone, Caprari.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Ceccherini, Çetin, Hongla, N. Kalinić, Lasagna, Magnani, Rüegg, Šutalo, Tameze, Veloso.

Spezia Calcio: Zoet – Amian, P. Hristov, Nikolaou, Bastoni – Ferrer – Antiste, D. Verde, Podgoreanu, E. Gyasi (C) – Manaj.
Náhradníci: Provedel, Zovko – Bertola, Kiwior, Nzola, Sher, Strelec.

Rozhodčí: Camplone – Preti, Affatato.
Spezia Calcio má ze šesti kol pouze jedno vítězství a jednu remízu. Nutno však dodat, že prohry jsou s týmy jako Lazio, Juventus nebo AC Milán. Právě s milánským týmem v posledním kole přišla Spezia o remízový výsledek tři minuty před koncem.
Trenér Thiago Motta má na rozsáhlé marodce Guilia Maggioreho, Viktora Kovalenka, Lea Senu, Arkadiusze Recu, Martina Erlica, Kevina Agudela a Ebrimu Colleye.
Hellas Verona má v tomto ročníku bilanci 1-2-3 a skóre 11:14. Posledně zažili veronští divoký zápas na hřišti FC Janov, kdy ještě v 76. minutě vedli 2:0, ale nakonec byli rádi, že střídající Kalinić v nastavení vyrovnal na 3:3.
Problémem Verony je na poměry italské ligy určitě to, že už 15 ligových zápasů v řadě nedokázala udržet čisté konto.
Trenér Igor Tudor bude postrádat Gianlucu Frabottu.
7. kolo italské Serie A proti sobě postaví dva týmy ze spodních pater tabulky. Před začátkem kola 14. Hellas Verona a 18. celek Spezia Calcio.
V zápasech obou mužstev padá letos poměrně velký počet gólů a čeká se tak, že ani vzájemný zápas nebude výjimkou. Favoritem utkání je domácí Verona.
Oba celky se potkali v Serii A už loni. Na stadionu Spezie vyhrála Verona díky gólu Zaccagniho.
Ve Veroně se rozešli smírně, když za Vdomácí skóroval Salcedo, který je už nyní na hostování z Janova právě ve Spezii. Za Spezii se tehdy trefil před koncem Saponara, hájící nyní barvy Fiorentiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62