Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Spezia - 5. listopadu 2022   20:45

AC Milán
21' Hernández (Binnásir) • 89' Giroud (Tonali)
2:1
(1:0)
Spezia
59' Maldini  (Bourabia)
AC Milán
Tătăruşanu – Kalulu, Gabbia, Tomori, Hernández (C) – Binnásir (46. Tonali), Krunić – Messias (72. Rebić), Díaz (72. De Ketelaere), Leão (90+1. Thiaw) – Origi (72. Giroud).
Jungdal, Mirante – Adli, Bakayoko, Ballo-Touré, Kjaer, Pobega, Vranckx.
Fabrri – Miele, Vono
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
Spezia
Drągowski – Ampadu, Kiwior, Caldara – Amian (54. Reca), Ekdal (90+1. Strelec), Bourabia (C) (68. Ellertsson), Agudelo (68. Hristov), Holm – Maldini (68. Verde), Nzola.
Zoet, Zovko – Beck, Ferrer, Nguiamba, Sala, Sanca, Sher.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Červené karty: 1 – 0.
Rossoneri využili prohru Atalanty a posunuli se na druhé místo. Ztráta na vedoucí Neapol zůstala šestibodová. Spezia pošesté v řadě nezvítězila a je sedmnáctá.
Souboj milánského AC se Spezií opět poskytl velké drama do posledních minut. Hosté zde obhajovali lednovou výhru 2:1 a také dnes slavnějšího soupeře notně potrápili. Pioliho tým v reakci na vedoucí gól Thea Hernándeze citelně polevil. Druhému gólu byl blízko pouze jednou. V nastavení prvního poločasu nedisponovali střeleckým štěstím a v 59. minutě tak přišel šok. Daniel Maldini dal gól svému vlastnímu klubu a vzhledem k tomu, že vzápětí neplatila nádherná trefa Tonaliho, platil nerozhodný stav až do emocionálně vypjatého závěru. Domácím tekly nervy a až v 89. minutě je akrobatickým volejem vysvobodil střídající Olivier Giroud. Francouz byl kvůli svlečenému dresu vyloučen, takže Milánu bude proti Cremonense chybět. Stejně tak se vykartoval kapitán Theo Hernández.
90+7'
90+6'
Tonali je ve druhé půli u všeho podstatného. Nyní na sebe vzal protiútok. Míč nikomu nepůjčil a ve finále přivodil Drągowskému vcelku snadný zákrok.
90+5'
Kiwior se naštvaně ohnal po Rebićovi, který ho fauloval. Fabrri už to nebude řešit a dává pokyn k jednomu z posledních nákopů z Drągowského produkce.
90+4'
Jednoduchým nákopem získali hosté rohový kop. Verde ho kopl na přední tyč, ale tečovaná hlavička Caldary zapadla přímo do Tătăruşanovy náruče.
90+3'
Sandro Tonali skončil kvůli kolizi s Ampaduem v bolestech ve středovém kruhu. Žlutou kartu ale obdržel on sám.
90+1'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Dávid Strelec.
90+1'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Malick Thiaw.
90'
Giroud se nechal unést emocemi. Svlékl dres a automaticky dostal žlutou kartu, která pro něj byla už druhá. AC bude dohrávat v oslabení.
89'
AC Milán právě vstřelil branku!
Rossoneri v poslední minutě normální hrací doby nejspíše rozhodují o vydřené výhře! Na Tonaliho diagonální centr si u zadní tyče naběhl OLIVIER GIROUD a impozantním volejem z akrobatické pozice vymazal ze hřiště bránícího Hristova i brankáře Drągowského, kterému to šlo do protipohybu.
88'
Nervózní koncovku obohatila další žlutá karta. Po faulu na Tomoriho si ji prohlédl stoper Mattia Caldara.
87'
Ani z něj nic vzácného nevykvetlo. Balon se přes celou délku hřiště posunul ke kopačkám Cipriana Tătăruşana.
86'
De Ketelaere mohl profitovat z tečované střely Thea Hernándeze. Hosté ho rychle dostoupili a postarali se o to, že se bude kopat jenom roh.
85'
Drągowski se na zadní čáře utkal s Leãem, který předvedl dost nebezpečnou akrobatickou vložku. Míč bude patřit Spezii.
84'
Verde to měl před sebou trochu otevřené. Zkusil vystřelit, jenže pomalu letící míč nemohl Tătăruşana jakkoliv potrápit.
83'
Žluté karty patří Giroudovi, Hernándezovi a Nzolovi. U útočníka Spezie to vše začalo, když se dostal do křížku s Tonalim.
83'
Nervy pracují. Před zraky rozhodčího Fabrriho se strhla velká potyčka, která bude mít za následek nejednu žlutou kartu.
82'
Nákop Kalulua Drągowski vyboxoval ve chvíli, kdy se míč téměř dotýkal vlasů Oliviera Girouda.
81'
Rafael Leão sáhl hluboko do rezervoáru sil a neohroženě se prodíral vpřed. Ellertsson ho zastavil faulem zezadu za žlutou kartu.
80'
Bez nastavení chybí do konce deset minut. Spezia není pod žádným drtivým tlakem a reálně může na San Siru zopakovat bodový zisk z ledna
tohoto roku.
79'
Verde převzal míč od Nzoly a naprosto nečekaným lobem poslal balon na střechu domácí branky. Ciprian Tătăruşanu urychleně startuje akci Milána.
78'
Další míč vzduchem. Charles De Ketelaere byl chycen do bolestivých kleští a za pár sekund už se pískalo ve středu pole ve prospěch Nzoly.
77'
S ohledem na fyzické proporce Girouda může AC hru zjednodušit. Leãův centr však Drągowski francouzskému útočníkovi ukradl.
76'
Mikael Egill Ellertsson se stal obětí útočného faulu. Až moc důrazně do souboje vletěl pravý obránce Pierre Kalulu.
75'
Drągowski lapil centr Tonaliho. Hostující pokus o rychlý brejk k úspěchu nevedl, hra se zase vrací k polskému brankáři.
74'
Ampadu udiveně spatřil žlutou kartu za faul na půlce. Pravdou je, že zákrok na Thea Hernándeze nevypadal nikterak zvláštně.
72'
ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Olivier Giroud.
72'
ze hřiště odchází Junior Messias, přichází Ante Rebić.
72'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Charles De Ketelaere.
71'
Stefano Pioli nezůstane pozadu, co se týče personálních změn. Připravené má hned tři čerstvé tváře v čele s Giroudem.
70'
Verde si na hranici vápna šteloval míč na levačku. Tonali u něj zůstal natěsno a zabránil střele na Tătăruşana.
68'
ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází Mikael Egill Ellertsson.
68'
ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Petko Hristov.
68'
ze hřiště odchází Daniel Maldini, přichází Daniele Verde.
67'
Tak pozor, všechno je jinak. Tonaliho nádherná trefa zůstane zapomenuta! Hlavní rozhodčí po zhlédnutí záznamu přehodnotil svůj původní výrok a posoudil Tomoriho zisk balonu jako nedovolený.
65'
Tomori odzbrojil Nzolu a přispěl k založení protiútoku. V jeden moment se zdálo, že ho Origi dovede k zániku. Zdvojen však vymyslel přihrávku do druhé vlny a střídající SANDRO TONALI nadchl San Siro krásnou střelou do šibenice.
63'
Krunićova pravá kopačka objevila pouze hlavu bránícího Caldary. Messias si poté šel pro penaltu, jenže za přihraný pád viděl žlutou kartu.
62'
DIvock Origi zabojoval napravo od pokutového území. Milán zkusí něco vymyslet ze standardní situace.
61'
Držení míče: 59 % – 41 %.
59'
Spezia právě vstřelila branku!
Tak to je velký fotbalový příběh! DANIEL MALDINI si na rohu pokutového území převzal balon od Recy. Rukou si odmítl Kruniće a mimořádnou technickou střelou na zadní tyč skóroval proti týmu, kterému aktuálně patří.
57'
Další standardka Bourabii byla proměněna v rohový kop. Domácím obráncům vypomohl Messias.
56'
Krunić šíleně vypustil bránění Ekdala, jehož hlavu objevil centrující Holm. Na straně AC se to obešlo bez následků, zakončení šlo nad bránu.
55'
Holm si rovnal míč k centru od pravé čáry. V ten moment se mu pod nohy vrhl Hernández a Spezii zbyl pouhý aut.
54'
ze hřiště odchází Kelvin Amian, přichází Arkadiusz Reca.
53'
Ampadu zahvězdil skluzem proti Messiasovi. Spezii míč opět dlouho nepatřil, Nzola udeřil do hlavy Tomoriho.
52'
Díaz vysouval do úniku Origiho. Bartłomiej Drągowski úmysl odhalil a byl u míče o mnoho dříve než belgický forvard.
51'
Amian přecenil síly Nzoly. Vypustil k němu nechytatelnou přihrávku. Zpět do hry vrací míč Tătăruşanu.
50'
Hra se odvíjí spíše ve středu pole, kde nyní Krunić získal míč pro Origiho. Drągowski skákavou střelu nadvakrát zkrotil.
49'
Spezii se nedaří navázat na konec první půle. Krátce po změně stran není schopna podržet míč po dobu vícero přihrávek.
48'
Junior Messias obdržel míč optimálně proti noze. Technická střela na střed brány k překonání Drągowského nestačila.
46'
ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Sandro Tonali.
46'
Po zahřívací desetiminutovce se AC pustilo do intenzivního útočení. Gólový efekt nastal v 21. minutě v případě střely Thea Hernándeze, kterou dobrých pět minut zkoumali videorozhodčí. Velká prodleva domácí hráče trochu uspala. Spezia byla do konce poločasu vyrovnaným soupeřem, byť největší šance se opět konaly u Drągowského. Tomu dnes už dvakrát pomohlo břevno.
45+4'
45+4'
M'bala Nzola nezkoordinoval svůj byl s Bourabiovou přihrávkou dovnitř malého vápna. Zde měli Milánští trochu kliku.
45+3'
Leãův narychlo připravený pokus ze sedmnácti metrů byl ztečovan do protipohybu gólmana. Gólu zabránilo břevno, kdežto dorážející Krunić nepropálil dvojblok Drągowski/Ampadu.
45+2'
Tomori vystoupil proti centru Amiana, jenž si nebude moci vyzkoušet ani kýžený aut. Míč dostal k rozehrávce Hernández.
45'
Theo Hernández nic zásadního nevytvořil. Navazující souhra mezi Leãem a Origim vrcholila nepřesnou ranou Belgičana z rohu šestnáctky.
44'
Brahim Díaz si bravurně kryl míč. Bourabia si neodpustil faul a výsledkem je standardka vhodná na centrování.
43'
Ciprian Tătăruşanu nedostane pochvalu za vyběhnutí proti Nzolovi. Hostující útočník ho obešel, nicméně z pravé strany vůbec netrefil střelu do prázdné kasy.
42'
Kiwiorův propadený roh chytal na protější straně Nzola. Další nákop Bourabii domácí obrana komfortně vyhlavičkovala.
41'
Útočící Emil Holm to měl jeden na jednoho s Messiasem. Těžký souboj na posouzení přinesl finální verdikt v podobě rohového kopu.
40'
Ismaël Binnásir přijel na saních do souboje pozdě. Přesně na půlce sestřelil Kiwiora a bez okolků přijal žlutý trest.
39'
Ještě jedna intervence ze strany Drągowského. Hernándezovi halfvolej nevyšel tak, jako tomu bylo u gólu na 1:0.
38'
Díaz nevyšperkoval své uvolnění na pravém křídle o přesný pas do předbrankového prostoru. Vyrušil mu ho polský gólman.
37'
S Amianovým dlouhým autem se domácí vzadu popasovali a částečně odčinili předchozí kiks v Tătăruşanově rozehrávce.
36'
Maldini se Nzolou usilovali o letící centr. Sami se ale srazili a Theo Hernández nerušeně doprovodil míč za koncovou čáru.
35'
Gabbia vykryl prostor u postranní čáry. Nzola se daleko neposunul a po autu už bude čelit kompletnější obraně.
34'
Kiwior zajel do Díaze a nějakou dobu se zase bude hrát na polovině, kde stojí branka Bartłomieje Drągowského.
33'
Zbytečné komplikace v rozehrávce Kalulua. Tentokrát se to obešlo bez větších následků, Maldiniho střela na branku nedoletěla.
32'
Po zásahu Tomoriho se kopal roh. Domácí obrana ho bránila laxně a Caldarovu hlavičku tak musel osobně řešit nespokojený gólman Ciprian Tătăruşanu.
31'
Amianem zahánění Hernández v poklidu doběhl zpátky k půlící čáře. Pioliho svěřenci se nemají kam hnát.
30'
Držení míče: 62 % – 38 %.
29'
Tomori nezkompletoval přihrávku na Díaze. Hosté míč vrátili ještě u středového kruhu, protože Fabrri přešel pád Agudela.
28'
Díaz vedl míč v rychlém brejku. K sobě měl tři hráče, jenže do přihrávky vstoupil obránce a Leão už nebyl v tak dobré pozici na střelu.
26'
Bezmála po pěti minutách byl gól videorozhodčími potvrzen.
24'
Ani po třech minutách není jasno. Diváci netrpělivě pískají. Na podobné průtahy není nikdo zvědavý.
23'
Na San Siru po velkých oslavách zavládla nejistota. Už dobré dvě minuty se gólová situace pitvá u videa kvůli možnému ofsajdu.
21'
V jednadvacáté minutě přidáváme první jméno do kolonky střelců! THEO HERNÁNDEZ dostal na prsa přihrávku od Binnásira. Míč si posunul do běhu a levačkou neomylně zamířil k bližší tyči.
20'
Hosté zašpuntovali prostor před brankou a nepovolili Origimu patičkou prodloužit Messiasovu přihrávku hlouběji do vápna.
19'
Rohový kop už proběhl ve větším klidu. Milánští přesto ukazují, že outsidera ze Spezie nehodlají šetřit.
18'
Drągowski se nenudí. Tentokrát vyškrábl nad břevno dalekonosnou žíni z produkce brazilského šikuly Messiase.
17'
Masivní zámek u hostující branky poskytl ještě jednu podstatnou šanci. V hlavní roli byl Díaz, ale spolu s ním i na přední tyči reagující Drągowski.
16'
Messias potřeboval obejít spoluhráče Díaze a až poté natáhl ke střele. Ta byla sražena ke Krunićovi a Drągowského při této pohotové dorážce zachránilo břevno.
15'
Kalulu distribuoval nákop na hrot. Origi byl zády brance bez šance a Milánští se museli vrátit zpět ke středovému kruhu.
14'
Tomori vytlačil Nzolu k půlící čáře. Pomohl vybojovat míč a sám pokračoval do pokutového území. Leão ho tam dobře našel, ovšem střelu z jedničky anglický stoper dostatečně neumístil do Drągowského protipohybu.
13'
Z rohu na přední tyč vzešla pohotová střela Caldary. Tătăruşanu se za ní stihl přesunout a vrátil míč do autu.
12'
Agudelova dalekonosná střela byla ovlivněná tečí, takže se bude pokračovat rohovým kopem. To už je Theo Hernández zpátky ve hře.
11'
Čtyři hráči AC se sklání nad sedícím Hernándezem, který má v péči pravý stehenní sval. Snad to nebude nic, co by ho vyřadilo z nominace na světový šampionát.
10'
Stoper Jakub Kiwior to z dobrých třiceti metrů zkusil přímo na branku. Zeď překonal lehce, ale optimálně stojící Tătăruşanu už letící střelu pohltil.
9'
Fikayo Tomori špatně vyhodnotil souboj s Maldinim. Syn legendárního hráče AC Milán zařídil Spezii přímý kop.
8'
Krunić servíroval centr do malého vápna. Drągowski byl tvrdě atakován Gabbiou, ale i tak se prosadil k vyboxování míče do bezpečí.
7'
Kelvin Amian se postavil do cesty Hernándezovi. Obraně Spezie ale ulevil jen dočasně, protože se bude kopat roh.
6'
Binnásir měl před sebou dostupného Díaze, kterému nesedlo zakončení z nějakých čtyřiadvaceti metrů. Drągowski rozehraje z klidu.
5'
Dostatečně se nerozvinul ani brejk AC. Mattia Caldara si totiž nenechal dát jesličky od Díaze.
4'
Hernández rychle vhodil aut. Rafael Leão byl zdvojen a Spezia se pustila do prvního útoku, který se zasekl ještě daleko od branky Tătăruşana.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost hosté, kteří měli už ve čtyřicáté sekundě potíže s přímočarým postupem AC. Origiho obtížná střela se mezi tyče každopádně nevešla.
1'

AC Milán: Tătăruşanu – Kalulu, Gabbia, Tomori, Hernández (C) – Binnásir, Krunić – Messias, Díaz, Leão – Origi.
Náhradníci: Jungdal, Mirante – Adli, Bakayoko, Ballo-Touré, De Ketelaere, Giroud, Kjaer, Pobega, Rebić, Thiaw, Tonali, Vranckx.
Trenér: Stefano Pioli

Spezia Calcio: Drągowski – Ampadu, Kiwior, Caldara – Amian, Ekdal, Bourabia (C), Agudelo, Holm – Maldini, Nzola.
Náhradníci: Zoet, Zovko – Beck, Ellertsson, Ferrer, Hristov, Nguiamba, Reca, Sala, Sanca, Sher, Strelec, Verde.
Trenér: Luca Gotti

Rozhodčí: Fabrri – Miele, Vono.
Vzájemné zápasy 2021/22

17.01.2022 AC Milán – Spezia 1:2
25.09.2021 Spezia – AC Milán 1:2.
Spezia Calcio

Hosté dnes mohou pouze překvapit, což se jim zrovna proti AC v předešlém ročníku povedlo. Favorizované AC na jeho hřišti porazili 2:1 a výrazně si pomohli v bitvě o záchranu. Ta čeká Spezii také Letos. Na kontě má pouze dvě výhry a na šestnáctém místě Serie disponuje tříbodovým náskokem na sestupové pásmo. Za posledních pět kol Spezia uhrála jeidný bod za remízu s Cremonese. Před týdnem doma nestačila 1:2 na Fiorentinu rozhodujícím gólem z 90. minuty. S pěti góly je tahounem ofenzivy angolský reprezentant M'Bala Nzola. Vykartován je obránce Nikolaou, zranění nepustí do hry Kovalenka a Bastoniho.
AC Milán

„Rossoneri“ dokončují další anglický týden. Teprve ve středu před půlnocí slavili postup do play-off Ligy mistrů, když v přímém souboji o druhé postupové místo na San Siru přejeli Salcburk 4:0. Z velké části si tím odčinili týden starý neúspěch ze Serie A. Milánští prohráli s Turínem 1:2. V tabulce klesli třetí místo a jejich manko na vedoucí Neapol narostlo na šest bodů. Nejproduktivnějším hráčem je s pěti góly a s čtyřmi asistencemi Rafael Leão. Kromě jednačtyřicetiletého útočníka Ibrahimoviće trenér Pioli postrádá brankáře Maignana a dále Calabriu, Florenziho a Saelemaekerse.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třináctého kola italské Serie A. Sobotní program ve dvacet hodin a pětačtyřicet minut uzavře konfrontace mezi AC Milán a Spezií!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62