Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Bologna - 8. dubna 2023   16:30

0:2
(0:0)
Bologna
49' Sansone   • 87' Orsolini  (Zirkzee)
Atalanta
Musso – Djimsiti, Palomino, Scalvini (52. Demiral) – Zappacosta (80. Muriel), de Roon, Éderson, Maehle – Pašalić (24. Boga) – Lookman (52. Zapata), Höjlund.
Sportiello, Rossi – Okoli, Soppy.
DANIELE ORSATO
Gewiss Stadium, Bergamo
Bologna
Skorupski – Posch, Soumaoro, Lucumi, Kiriakopoulos – Ferguson, Schouten, N. Moro (83. Medel) – Soriano (46. Orsolini) – Sansone (56. Zirkzee), Barrow (56. Domínguez).
Bardi, F. Ravaglia – Sosa, Bonifazi, Aebischer, Lykogiannis, Pyyhtiä, De Silvestri.

Po nezáživné první půli, ve které branka nepadla, dostal zápas šťávu ve 49. minutě. To Barrow procedil balon na Nicolu Sansoneho, který jej na hranici ofsajdu poslal k levé tyčce. Hra se nám otevřela a Bologna hrozila z rychlých kontrů. Jeden takový proměnil Orsini, ale protože to bylo z ofsajdu, tak branka nepadla. Útočník Bologny navíc viděl i žlutý kartónek za svlečený dres. Jenže šikula z Bologny dostal v 89. minutě excelentní pas z poloviny hřiště od Joshua Zirkzee na pravou stranu. Riccardo Orsolini šel z pravé strany a svou lepačkou parádně obstřelil brankáře. Atalanta doma padla s Bolognou 0:2.
90+4'
90'
Luis Muriel se dopustil útočného faulu z kategorie těch naprosto zbytečných. Bologna jde tahat čas.
89'
Joakim Maehle naivně přišel o balon. Domácí ale zůstali na balonu.
88'
Atalanta je na míči, ale jde do zformované obrany Bologny.
87'
Bologna právě vstřelila branku! Orsolini teď dres rozhodně nesundá. Šikula z Bologny dostal excelentní pas z poloviny hřiště od Joshua Zirkzee na pravou stranu. Riccardo Orsolini šel z pravé strany a svou lepačkou parádně obstřelil brankáře.
86'
Berat Djimsiti leží na zemi a drží se za kotník po faulu Fergusona. Domácí mají nákop směrem na branku Bologny.
85'
Nicolás Martín Domínguez se rozeběhl na branku Juana Mussy, ale balon dostal do špeku.
84'
Nicolás Martín Domínguez prodloužil nákop od brankáře a po odrazu Luise Muriela mají hosté aut na polovině hřiště.
83'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Nikola Moro, přichází Gary Medel.
83'
Adama Soumaoro dostal balon po standartce z ohroženého prostoru.
82'
Střídající hráč Luis Muriel byl ve vápně a posílal bochánek na zadní tyčku. Tam ale nebyl nikdo v modrém.
81'
Joshua Zirkzee nahrál Riccardu Orsolinimu, který balon dostal do branky. Jenže byl v ofsajdu a za svlečený dres dostal žlutou kartu.
80'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Luis Muriel.
79'
Joakim Maehle (Atalanta BC) to měl na levačku po následném roh Atalanty. Ten ale minul branku.
79'
Jeremie Boga poslal balon na malé vápno. Tam ale zasahovali stopeři Bologny.
78'
José Luis Palomino chce zahrát aut dopředu, jenža tam je převaha hráčů v bílém.
78'
Duván Zapata byl ubráněn a poté byl Boga v ofsajdu. Domácí fanoušci už začali pískat.
77'
Łukasz Skorupski jen pohledem zkontroloval dlouhý centr Atalanty. Polský brankář s rozehrávkou nikam nespěchá.
76'
Jerdy Schouten poslal balon na levou stranu, kde byl Joshua Zirkzee. Jenže ten dostal míč jenom do špeku.
75'
Bologna hrozí z rychlých kontrů Riccardo Orsolini byl dvakrát o chlup později na zadní tyčce. Nyní měla Atalanta štěstí.
74'
Łukasz Skorupski čaroval na čáre po hlavičce Rasmuse Höjlunda. Ta šla le pravda jen na střed branky. Polský brankář ale míč chytil a zabránil případné dorážce.
73'
Riccardo Orsolini si píchl před malým vápnem míč daleko před sebe. Na něj ale měl nejblíže brankář Atalanty.
72'
Standartka v Bologny skončila ve zdi. Hosté ale stále jsou v držení balonu.
71'
Nicolás Martín Domínguez byl faulován těsně před vápnem skluzem Djimsitiho. Albánec diskutuje s rozhodčím, ale ten nemá jiné řešení celé situace než žlutou kartu.
70'
Nicolás Martín Domínguez se rozeběhl za ztraceným míčem Je vidět, že střídající hráč má ještě hodně sil.
69'
Riccardo Orsolini (Bologna) se drží za kotníky po faulu Palominiho. Hráč v modrém bez řečí přijal žluté napomenutí.
68'
Duván Zapata (Atalanta BC) byl před vápnem sám a opřel se pravačkou do balonu. Jenže jeho pokus byl se nevešel ani do branky na americký fotbal.
67'
Łukasz Skorupski rychlým vyběhnutím vyčapal šanci Atalanty z pravé strany.
66'
Jhon Lucumi poslal v tísni balon po náběhu Atalanty do autu.
65'
Tak to byly neskutečné zmatky v obraně Atalanty. Joshua Zirkzee (Bologna) se se štěstím dostal až před brankáře domácích. Po otočce okolo své osy levačkou ale minul břevno.
64'
Jerdy Schouten dobře zabojoval patnáct metrů před vlastním vápnem a Bologna se dostala na balon.
63'
Atalanta je sice na míči, ale útočí do plných.
62'
Jeremie Boga (Atalanta BC) upaloval po levé straně a pak poslal přízemní centr do vápna. Ten ale svého adresáta nenašel.
61'
Lucumu si pomohl judistickým chvatem na Rasmuse Höjlunda a právem vidí žlutý kartónek.
60'
Joshua Zirkzee si patičkou v tíživé situaci podržel míč na polovině hřiště. No a Bologna může útočit.
59'
Domácí získali balon na polovině hřiště, ale jdou do plných.
59'
Jerdy Schouten (Bologna) předvedl parádní odebrání míče. Jenže ten Atalanta vzápětí vybojovala zpátky.
58'
Domácí odehráli na aut a tohle Bologně stačí. Nikam s rozehrávkou nespěchá a dobře tahá čas.
57'
Marten de Roon poslal balon do autu na polovině Bologny. Ta ale s rozehrávkou nespěchá.
56'
ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Joshua Zirkzee,
ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Nicolás Martín Domínguez.
55'
Merih Demiral se nedotal k míči, jenž šel na zadní tyčku. Domácí ale zůstávají na balonu.
55'
Jerdy Schouten odhlavičkoval balon, který šel po rohu na bližší tyčku.
54'
Atalanta vybojovala rohovýhop.
54'
Stefan Posch se hlásil o míč před malým vápnem. Jenže balon k němu nedoputoval.
53'
Domácí už využili třetí střídání. Uvidíme, jestli se hra ve středu hřiště po zranění Maria Pašaliće pozvedne.
52'
ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Duván Zapata,
ze hřiště odchází Giorgio Scalvini, přichází Merih Demiral.
51'
Lewis Ferguson (Bologna) byl adresátem slibného centru. Jenže selhal v zakončení.
51'
Davide Zappacosta skončil na zemi. Domácí budou brzy střídat.
49'
Bologna právě vstřelila branku! Bologna zaslouženě otevřela skóre dnešného zápasu. Barrow procedil balon na Nicolu Sansoneho, který na hranici ofsajdu poslal balon k levé tyčce.
49'
Rasmus Höjlund si dal balon daleko od nohy na hranici vápna. Bologna jde útočit.
48'
Rasmus Höjlund (Atalanta BC) teď rychlostní souboj ustál, ale na míč to měl hodně daleko.
48'
Ofsajd zastavil útočné snažení Bologny.
47'
Rasmus Höjlund (Atalanta BC) si chtěl dojít pro faul. Jenže rozhodčí mu rychle ukazuje, aby rychle vstal.
47'
Domácí ale rychle získali balon a předvádějí rozvážnou rozehrávku od vlastní braky.
46'
Bologna začala druhé dějství na míči.
46'
ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Riccardo Orsolini.
46'
První poločas nám až vyloženou šanci domácího Rasmuse Höjlunda příliš vzrušení nenabídl. Atalantě vázne rozehrávka a když už se dostane ke střele, tak ji zablokuje dobře pracující obrana Bologny. To hosté hrozí z rychlých kontrů, ale Musa Barrow prozatím nemířil přesně. Druhý poločas začne v 17:37.
45+2'
45'
Domácí ale šancí opovrhli. Na druhé straně se dostal Musa Barrow ke střele z dálky. Ta ale byla opět nepřesná.
44'
Domácí pokračovali v postupném útoku. Joakim Maehle poslal patičkou míč na Ademolu Lookmana. Jenže obrana v tísni míč poslala na roh.
43'
Ademola Lookman poslal balon na Jeremieho Bogu. Ten se sice opřel před vápnem do balonu. Jeho pokus ale zablokovala obrana Bologny.
42'
Roberto Soriano má rozvázané kopačky. Rozhodčí se gestem podíval na hodinky a dal najevo, že čas nastaví.
41'
Davide Zappacosta se nedostal k centru z levé strany, ten byl ale zablokovaný. Obrana Bologny jej ale opět odevzdala odkopem domácím.
40'
Oba celky v krátkém sledu ztratili míč. Ten mají nyní domácí, ale nikam se vyloženě neženou.
39'
Domácí fanoušci se zvedli ze sedaček při pádu ve vápně. Jenže rozhodčí dal jasně pokyn k tomu, aby se hrálo dále.
39'
Giorgos Kiriakopoulos (Bologna) to zkusil dnes už podruhé z dálky levačkou. No a opět jenom trefil nohu obránce Atalanty.
38'
Tempo zápasu nám poněkud opadlo. Oba celky si nyní dlouhými nákopy jen vyměnily míč.
37'
Bologna jen naivní přihrávkou přišla o míč a musí se bránit dalšímu postupnému útoku domácích.
36'
Atalanta pokračovala v postupném útoku na polovině Bologny. Pak balon letěl směrem na Ademola Lookmana, tomu ale na centr Davide Zappacosty chyběl metr.
35'
Jeremie Boga sice přišel ve vápně o míč. Jenže obrana Bologny jej dostala jenom k záložníkům Atalanty.
34'
Domácí teď trochu zazmatkovali při rozehrávce, ale už jsou na polovině hřiště.
33'
Nikola Moro byl v souboji šestek zasáhnut José Luisem Palominim. Z opakovaného záběru byla vidět další eskapáda hráče Bologny.
32'
Hostující Nikola Moro šel před vápnem na zem až příliš ochotně. Rozhodčí správně nepískal.
31'
Celá situace ještě byla kvůli pádu ve vápně prozkoumaná na videu.
30'
Ježkovy oči. Rasmus Höjlund šel sám na brankáře z pravé strany a mířil po zemi na levou tyčku. Juan Musso ho ale vyčapal. Rasmus Höjlund se ještě dostal k dorážce, ale překonaného brankáře zastoupil skluzem obránce.
29'
Giorgos Kiriakopoulos byl odhozen soupeřem a zbořil dalšího protihráře. Rozhodčí ale faul neviděl.
29'
Po sérii nepřesností mají aut na polovině hřiště domácí.
28'
Musa Barrow se sice rozeběhl hodně rychle, jenže byl podle praporku asistenta v ofsajdu.
27'
Giorgos Kiriakopoulos pod tlakem zvádl dostal míč na své záložníky, ti ale zvolili přihrávku zpět na svého krajního obránce.
27'
Juan Musso rychle odkopl balon z ohroženého prostoru. Na míči jsou ale hosté.
26'
Éderson fauloval Moru šlapákem na polovině hřiště. Celý incident se ale obešel bez karty.
26'
Juan Musso musel jít rychle ze své branky a trefit míč hlaviřčkou, aby zabránil brejku Bologny.
25'
Mario Pašalić je po vynuceném střídání odměněn potleskem, ale v jeho tváři je vidět bolest.
24'
ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Jeremie Boga.
24'
Mario Pašalić byl trefen do nohy balonem a vypadá to, že má zvrtnutý kotník.
23'
Lewis Ferguson nenašel svým centrem žádného adresáta v bílém. Atalanta bude odkopávat míč od branky.
22'
Lewis Ferguson začal útočnou akci Bologny, míč se dostal na pravačku Giorgose Kiriakopoulose, který si vynutil ostrou střelou k tyčce rohový kop.
21'
Nicola Sansone se prezentoval útočným faulem. Domácí jdou útočit do zformované obrany.
21'
Hosté si přihrávají před vápnem Atalanty a to se domácím fanouškům nelíbí.
20'
Rasmus Höjlund ukázal na pravé straně svoji rychlost, ale obránce Bologny to měk k míči o fous blíže.
19'
Nikola Moro střílel na hranici vápna, ale jeho pokus byl zablokovaný. Rozhodčí ale ještě před tím viděli ofsajd. Atalanta jde útočit.
18'
Jenže celá situace po faulu rezultovala jenom v autové vhazování Bologny před vlastním vápnem.
18'
Rasmus Höjlund byl faulován na pravé straně hřiště. Atalanta bude mít k dispozici nákop do vápna.
17'
Mario Pašalić si zpracovával balon na hranici vápna, ale tam mu jej rychle ustřelil obránce hostů.
16'
Ademola Lookman (Atalanta BC) byl na ose hřiště dobrých 40 metrů od branky. Chtěl se do balonu pořádně opřít, ale podklouzl.
15'
Davide Zappacosta se nedostal po rohu na dlouhý balon Atalanty. Následuje odkop od branky.
14'
Davide Zappacosta (Atalanta BC) se dostal na hranici vápna ke střele. Balon poslal do pravého horního rohu branky, ale tam byl jistý gólman hostů. Následuje rohový kop.
13'
Musa Barrow se dostal po pravé straně do vápna domácích, z úhlu pravačkou vystřelil. Jenže s jeho pokusem si poradil brankář Atalanty.
12'
Kvůli ošetřování se přes minutu nehrálo.
11'
Tady padla kosa na kámen. Zappacosta trefil skluzem Roberta Soriana a právem vidí žlutou kartu.
11'
Atalanta se dostala po naivní přihrávce na míč. Jenže jde do plných.
10'
Další aut pro hosty obstaral před vápnem Giorgos Kiriakopoulos. Jeho spoluhráči ale vzápětí poslali míč na vlastní obránce.
9'
Nikola Moro poslal z levé strany centr do vápna, ale ten byl o fous delší. Bologna z célé situace vytěžila jenom aut před boxem.
8'
Rasmus Höjlund (Atalanta BC) se neproháčkoval do vápna. Poté si jeho spoluhráč Marten de Roon pomohl útočným faulem.
7'
Otevřel se porostil nalevo, Musa Barrow (Bologna) se dostal deset metrů před vápno. No a tak to zkusil, jenže jeho pokus nebyl vůbec přesný.
7'
Łukasz Skorupski si došel pro delší balon domácích. Hosté mají odkop od branky.
6'
Roh na bližší tyčku odvrátila obrana hostů mimo ohrožený prostor. Atalanta ale stále útočí.
6'
Davide Zappacosta (Atalanta BC) vletěl do vápna soupeře a domácí budou kopat rohový kop.
5'
Joakim Maehle bude vhazovat před polovinou hřiště po nepřesné přihrávce hostů.
4'
Bologna se dostala na polovinu soupeře, ale pak svůj kolotoč přihrávek přesunula zpět ke své brance.
3'
Hosté jsou stále na míči a nikam se vyloženě neženou.
3'
Rasmus Höjlund vysoko napadá klidnou rozehrávku Bologny.
2'
Mario Pašalić na druhé straně pouštěl patičkou balon za sebe. Jenže tam byli jenom obránci Bologny.
2'
Musa Barrow zaútočil po levé straně, ale jeho pokus šel mimo branku Atalanty. Následuje kop od branky Bologny.
1'
Giorgos Kiriakopoulos získal míč na levé straně a hosté mohou útočit.
1'
Domácí začala první dějství na míči.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, za chvíli se začne hrát.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu! Italská nejvyšší soutěž pokračuje v sobotu 8. dubna už svým 29. kolem. V něm se utkají týmy Atalanta Bergamasca Calcio a Bologna FC. Souboj šestého týmu s osmým začíná v 16:30.
Vzájemné zápasy:
9.1.2023| 1. italská liga Bologna – Bergamo 1:2 (1:0, 0:2)
20.3.2022| 1. italská liga Bologna – Bergamo 0:1 (0:0, 0:1)
28.8.2021| 1. italská liga Bergamo – Bologna 0:0 (0:0, 0:0)
25.4.2021| 1. italská liga Bergamo – Bologna 5:0 (2:0, 3:0)
23.12.2020| 1. italská liga Bologna- Bergamo 2:2 (0:2, 2:0)
Bologna FC, 8. místo, 28z. (11 – 7 – 10), skóre 36:36, 40 bodů
Jedeme nad plán, tak by se v krátkosti dala shrnou situace v týmu Bologny. Po vítězství v posledním zápasem nad Udinese v poměru 3:0 se množí spekulace, že by mohl lodivod hostů Thiago Mota odejít do většího klubu. V posledním utkání se blýskl Musa Barrow třemi body, jeden gól vstřelil a na dva nahrál. Bologna v posledních pěti zápasech brala osm bodů a to ji zajistili šesté místo v tabulce. Stějně bodů jako ona má i Fiorentina, ale pro tým z regionu Emilia-Romagna hovoří lepší skóre.
Atalanta Bergamasca Calcio, 6. místo 28.z (16 – 6 – 8), skóre 47:32, 48 bodů.
Tým z Bergama se usadil na 6. pozici a tři body před sebou vidí třetí místo, které aktuálně okupuje milánský Inter. Na sedmý Juventus má náskok čtyř bodů. Forma v posledních zápasech byla pro Atalantu průměrná, získala v nich sedm bodů. V posledním meči se představila na hřišti posledního Cremonese a byla z toho výhra 3:1. Získá tři body nad Bolognou a přiblíží se pozicím, které by v příštím ročníku znamenaly Ligu mistrů?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62