Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cremonese : Neapol - 9. října 2022   18:00

Cremonese
48' Dessers (Ascacibar)
1:4
(0:1)
Neapol
27' Politano   • 77' Simeone  (Rui) • 90+4' Lozano  (Kvaratšelija) • 90+5' Oliveira  (Di Lorenzo)
Cremonese
I. Radu – Sernicola, Bianchetti, Ločošvili, Valeri (74. Buonaiuto) – Ascacibar (81. Ciofani), Meïté – Zanimacchia (46. Okereke), Afena-Gyan (63. Escalante), Quagliata – Dessers (74. Aiwu).
Carnesecchi, Saro – Acella, Báez, Milanese, Ndiaye, Pickel, Vásquez.
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Rrahmani (82. Elmas), Kim Min-jae, Rui (82. Oliveira) – Anguissa, Lobotka, Ndombèlé (59. Simeone) – Politano, Raspadori (74. Lozano), Kvaratšelija.
Marfella, Sirigu – Demme, Gaetano, Jesus, Osimhen, Zanoli, Zerbin, Zedadka, Zieliński.

Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 7:9. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 18:6.
Je konec! Neapol zvládla v utkání s Cremonese roli favorita a odváží si vítězství 4:1. Hosté se do první šance dostali už ve druhé minutě, ale Rrahmani trefil tyč. Na opačné straně odpověděl stejným způsobem Dessers. Ve 25. minutě byl v pokutovém území faulován Kvaratšelija a penaltu bez problémů proměnil Politano. Po změně stran sice vyrovnal Dessers, ale hosté nesložili zbraně. V 77. minutě vrátil Neapoli vedení Giovanni Simeone. V nastavení už hráli domácí na velký risk, což potrestali Lozano a Olivera.
90+6'
90+5'
Neapol právě vstřelila branku! Neapol si v závěru duelu otevřela střelnici a přidává i čtvrtou branku! MATHIAS OLIVERA si naběhl na centr z pravé strany a neohroženou hlavičkou z malého vápna překonal brankáře!
90+4'
Neapol právě vstřelila branku! Neapol v závěru přidává i třetí branku a definitivně potvrzuje své dnešní vítězství! Po rychlé akci se hnali hned dva hráči sami na brankáře. Přihrávku před prázdnou branku dostal HIRVING LOZANO, který příležitostí nepohrdl!
90+3'
Stanislav Lobotka dostal přihrávku na levou stranu, kde se zbavil obránce, nicméně nedokázal adresně odcentrovat.
90+2'
Na přihrávku za obranu si brousil zuby aktivní Ciofani, ale stopeři Neapole si nákop s přehledem pohlídali.
90'
André Anguissa vystoupil na polovině hřiště proti odraženému míči a ještě vybojoval faul na svou osobu. Neapol s rozehrávkou spěchat nebude.
88'
Simeone se tlačíl za přihrávkou na polovinu soupeře, ale vinou špatného zpracování byl vytlačen mimo zakončení.
87'
Cremonese kombinuje s míčem na kopačkách a tlačí se vpřed. Fotbalisté Neapole se naopak drží v kompaktním bloku.
86'
Domácí brankář přenesl hru na pravou stranu a Cremonese se znovu hnalo do vápna. Ofenzivní hráč Aiwu však v tísni nedokázal hlavičkovat přesně.
85'
Elmas se ihned po příchodu na trávník zapojil do dění na hřišti a před dobíhajícím soupeřem odkopl míč přes hlavu do bezpečí.
84'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Amir Rrahmani, přichází Leo Östigard.
82'
ze hřiště odchází Amir Rrahmani, přichází Eljif Elmas,
ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Mathías Oliveira.
81'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Santiago Ascacibar, přichází Daniel Ciofani.
80'
Hra je přerušena! Hostující Anguissa zůstává ležet na trávníku a musí být ošetřen.
79'
Neapol po vstřelení druhé branky hraje s míčem na kopačkách a nikam se příliš nežene. Naopak domácí fotbalisté hodně vysunuli presink.
77'
Neapol právě vstřelila branku! Neapol se dostává do vedení! Domácí obrana sice odvrátila centr od rohového praporku, ale do pokutového území přiletěl další centr, který hlavou uklidil do sítě GIOVANNI SIMEONE!
76'
Další šance hostujícího celku. Do odraženého míče se opřel André Anguissa, ale jeho ránu srazil obránce na tribunu.
75'
Matteo Politano zahrával další přímý kop Neapole, nicméně jeho nadýchanou pobídku defenziva Cremonese opět odehrála do bezpečí.
74'
ze hřiště odchází Giacomo Raspadori, přichází Hirving Lozano.
74'
ze hřiště odchází Cyriel Dessers, přichází Emanuel Aiwu,
ze hřiště odchází Emanuele Valeri, přichází Cristian Buonaiuto.
73'
Exekuce přímého kopu Neapole se chopil Matteo Politano, ale levačkou poslal míč vysoko nad břevno.
72'
Žlutá karta pro tým US Cremonese (Emanuele Valeri).
71'
Po následném přímém kopu se po míči natahovali hned tři hráči Neapole, ale každému z nich ke střele kousek scházel.
70'
Žlutá karta pro tým US Cremonese (Leonardo Sernicola).
69'
Lobotka se šikovnou kličkou zbavil obránce, poslal míč na spoluhráče, ale Kviča Kvaratšelija do vápna neprošel kvůli faulu.
68'
Emanuele Valeri načechral centr do pokutového území, ale trefil jen prostor, kde stál obránce Neapole.
67'
Neapol kombinuje s míčem na kopačkách na polovině soupeře, ale její akce se zatím odehrává daleko od pokutového území.
66'
Další ránu zpoza vápna vyprodukoval David Okereke, nicméně tentokrát proti němu vystoupil Rui, který míč srazil ven ze šestnáctky.
65'
David Okereke se na hranici velkého vápna dostal k volnému míči a okamžitě vypálil nártem. Jeho ránu ale zablokoval hned první soupeř.
64'
Neapol domácímu celku v posledních minutách prakticky nepůjčuje míč, nicméně Cremonese hraje velmi aktivně a dostává se vpřed.
63'
ze hřiště odchází Felix Afena-Gyan, přichází Gonzalo Escalante.
62'
David Okereke sprintoval za nákopem na polovinu Neapole, ale po souboji skončil na zemi a stěžuje si na bolest lýtka.
61'
Emanuele Valeri na hranici velkého vápna získal odražený míč a bez problémů jej odkopl dopředu. Cremonese zatím brání výborně.
60'
Je za námi hodina hry a zatím sledujeme vyrovnaný duel. Ani jeden z týmů se nyní nedostává do velkých šancí.
59'
ze hřiště odchází Tanguy Ndombèlé, přichází Giovanni Simeone.
58'
Další ránu zpoza pokutového území vyprodukoval Raspadori. Hostující útočník však pálil ze záklonu a poslal míč vysoko nad branku.
57'
André Anguissa diriguje rozehrávku Neapole na vlastní polovině. Hostující celek je po obdržení úvodní branky častěji na míči, ale těžko se dostává vpřed.
56'
Domácí brankář musel po delší době zasahovat. Střelou zpoza vápna jeho pozornost prověřil Lobotka.
55'
Kim Min-jae diriguje rozehrávku Neapole na polovině soupeře. Jeho pobídka ale skončila v moci hráčů domácího celku.
54'
Domácí celek zahrával další rohový kop. Nadýchaný centr od rohového praporku se snesl k zadní tyči, ale dobíhající Dessers branku netrefil.
53'
Domácí fanoušci si užívají výkon svých oblíbenců a ženou Cremonese vpřed hlasitým skandováním. Na míči je ale častěji celek z blízkosti Vesuvu.
52'
Emanuele Valeri si na polovině soupeře předkopl míč příliš daleko před sebe a už se mu nepodařilo zakončit.
51'
Politano odcentroval z pravé strany do pokutového území, nicméně na jeho nadýchaný centr před brankou Cremonese nikdo v bílém nedosáhl.
50'
Neapol se usadila na polovině soupeře a snaží se hrát ofenzivně. Obrana domácích je ale povzbuzená hlasitým skandováním fanoušků.
48'
Cremonese právě vstřelilo branku! Domácí celek krátce po změně stran dotahuje s Neapolí krok! Ke sražené ráně zpoza pokutového území se ve vápně dostal CYRIEL DESSERS a bez váhání propálil bezmocného brankáře!
47'
Neapol se dostala do pokutového území, kde se otočil Mário Rui, jenže z otočky nedokázal přesně vypálit.
46'
ze hřiště odchází Luca Zanimacchia, přichází David Okereke.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější favorizovaná Neapol. Hosté se do první šance dostali už ve druhé minutě, ale Rrahmani trefil tyč. Na opačné straně odpověděl stejným způsobem Dessers. Ve 25. minutě byl v pokutovém území faulován Kvaratšelija a penaltu bez problémů proměnil Politano. Do kabin se proto jde za stavu 0:1.
45+2'
45'
Zadáci Cremonese kombinují v zadních řadách a nikam se neženou. Proti pevné obraně Neapole to má domácí celek velmi těžké.
44'
Domácí celek se vydal vpřed po levé straně hrací plochy, nicméně obrana Neapole se stačila srovnat do kompaktního bloku.
43'
Soualiho Meïté si šikovnou kličkou zbavil obránce a pomohl si rozehrávkou na pravou stranu. Rychlonohý Ascacibar se však daleko nedostal.
42'
Neapol se opět usadila na polovině soupeře a postupnou kombinací si hledá cestičku do šestnáctky. Hráči v červeném ale brání pozorně.
41'
Emanuele Valeri táhl akci domácích po levém křídle, ale v klíčovou chvíli mu přihrávku do vápna směřující na spoluhráče zablokoval soupeř.
40'
Emanuele Valeri poslal dlouhý aut do pokutového území, nicméně tam našel jen hlavu prvního soupeře.
39'
Matteo Politano na pravé straně udržel míč ve hře, přehodil si jej na levačku a odcentroval. Jeho pobídka skončila v rukavicích brankáře.
38'
Mário Rui došlápl na nohu jednoho ze soupeřů a může být rád, že nedostal kartu.
37'
Santiago Ascacibar se zpoza velkého vápna opřel do odraženého míče, nicméně jeho dělovka levačkou skončila vedle tyče.
36'
Kim Min-jae skvěle vystihl rozehrávku domácího celku a bez váhání zakopl míč do autu. Vhazovat budou hráči Cremonese.
35'
Dessers se dostal do pokutového území, kde si chtěl míč zaseknout kolem obránce, ale ten mu čistým skluzem vypíchl míč.
34'
Neapol se dostala na polovinu soupeře, nicméně nikdo v bílém se k zakončení nedostal.
33'
Neapol po vstřelení úvodní branky bez problémů diriguje hru a prakticky nepouští hráče domácího celku k balónu.
32'
Domácí fanoušci začínají být s výkonem Cremonese proti velkému favoritovi nespokojení a svou nevoli dávají najevo hlasitým pískotem.
31'
Kviča Kvaratšelija střílel zpoza pokutového území, ale jeho projektil skončil vedle vzdálenější tyčky!
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím může být mnohem spokojenější hostující Neapol.
29'
Na stadionu po brance Neapole panuje vynikající atmosféra, o kterou se stará zejména početná skupina hostujících příznivců.
27'
Neapol právě vstřelila branku! Hostující celek se dostává do vedení! Exekuce pokutového kopu se ujal MATTEO POLITANO a s přehledem uklidil míč k tyči!
26'
Sudí si ještě nechal situaci překontrolovat VARem, ale ten mu do sluchátek poradil, že šlo skutečně o faul.
25'
Penalta pro Neapol! Ve vápně byl po kličce faulován Kviča Kvaratšelija a sudí neváhal!
25'
Matteo Politano sprintoval za přihrávkou do pokutového území, ale z jeho pravé strany nedloubl míč do míst, kde by měl někoho v bílém dresu.
24'
Stanislav Lobotka tentokrát skvěle vypomohl defenzivě a získal míč pro Neapol. Následně se o rozehrávku postaral Radu.
23'
Radu se musel zapojit do rozehrávky domácího celku. Jeho nákop ale propadl jen do míst, kde byli hráči soupeře.
22'
Mário Rui se ve vápně v pádu opřel do odraženého míče, jenže jeho pokus směřoval přímo do míst, kde stál brankář Alex Meret.
21'
Emanuele Valeri dohrál soupeře u postranní čáry a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu.
20'
Rui na levé straně obešel prvního soupeře, nicméně v dalším souboji si pomohl nedovoleným zákrokem.
19'
Žlutá karta pro tým US Cremonese (Luca Zanimacchia).
18'
Domácí obrana přestála další Neapole a bez problémů odehrála míč do vápna.
17'
Za další průnikovou přihrávkou do pokutového území sprintoval Rrahmani, ale neudržel míč na trávníku. Rozehrávat bude domácí brankář.
16'
Neapol zahrávala přímý kop v blízkosti šestnáctky. Do zakončení se dostal Anguissa, ale nártem trefil jen prvního obránce.
15'
Hráči v bílém bez větších problémů kombinují na polovině soupeře, ale zatím ne a ne najít cestičku do pokutového území. Cremonese brání v bloku.
14'
Giovanni Di Lorenzo si pod tlakem napadajícího soupeře musel pomoci přihrávkou do zadních řad. Obrana Cremonese se však rychle srovnala.
13'
Právě aktivní útočník domácího mužstva Dessers se hnal za dalším nákopem dopředu, ale obránce Neapole mu skluzem ukopl míč do autu.
12'
Amir Rrahmani poslal přihrávku na levou stranu, nicméně tam neměl nikoho ze spoluhráčů v bílém dresu. Neapol zatím marně obléhá vápno soupeře.
11'
Domácí celek zahrával svůj první roh v utkání. K odraženému míči se nakonec dostal Dessers, ale tvrdou ránou málem přepůlil brankovou konstrukci!
10'
Domácí předvedli rychlý útok po pravé straně hrací plochy. K odcentrování se dostal Luca Zanimacchia, ale přízemní pobídkou trefil jen obránce.
9'
Emanuele Valeri napadal rozehrávku Neapole na její polovině. Jeho spoluhráči jej ale nepodpořili a hosté bez problémů rozehráli.
8'
Neapol měla k dispozici rozehrávku dalšího přímého kopu. Za míčem se hnal Politano, ale z ostrého úhlu nezakončil přesně.
7'
Hra je přerušena! Jeden z hráčů Neapole je po předchozím souboji ošetřován.
6'
Další nedovolený zákrok, kterého se dopustil Dessers, měl hlavní rozhodčí přímo před očima a ihned odpískal faul.
5'
Přihrávku na pravou stranu velkého vápna dostal Anguissa, který si míč přehodil na levačku, ale technickou střelou trefil obránce.
4'
Rrahmani diriguje rozehrávku Neapole na vlastní polovině. Hostující celek vlétl do dnešního souboje ve vysokém tempu a od úvodu se snaží útočit.
3'
Neapol získala míč na polovině hřiště a rozjela kombinaci. Hráči v bílém se ale nedostali do blízkosti šestnáctky.
2'
Matteo Politano dostal přihrávku na pravou stranu, procedil pobídku mezi obránce, kam si naběhl Amir Rrahmani, ale dělovkou trefil jen tyč!
1'
Hostující Neapol obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté v něm budou chtít potvrdit roli favorita.
1'

US Cremonese: I. Radu – Sernicola, Bianchetti, Ločošvili, Valeri – Ascacibar, Meïté – Zanimacchia, Afena-Gyan, Quagliata – Dessers.
Náhradníci: Carnesecchi, Saro – Acella, Aiwu, Báez, Buonaiuto, Ciofani, Escalante, Milanese, Ndiaye, Okereke, Pickel, Vásquez.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min-jae, Rui – Anguissa, Lobotka, Ndombèlé – Politano, Raspadori, Kvaratšelija.
Náhradníci: Marfella, Sirigu – Demme, Elmas, Gaetano, Jesus, Lozano, Osimhen, Oliveira, Simeone, Zanoli, Östigard, Zerbin, Zedadka, Zieliński.
US Cremonese

Domácí nováček je ve zcela opačné pozici. Cremonese v osmi duelech získalo jen tři body a patří mu předposlední pozice před Sampdorií Janov. Na záchranu už v tuto chvíli ztrácí tři body. Obrovským problémem pro domácí je navíc slabá defenziva i ofenziva. Svým soupeřům domácí nasázeli jen šest branek, zatímco inkasovali patnáctkrát. To může být proti nejlepšímu útoku ligy velký problém. Naposledy Cremonese remizovalo 1:1 na půdě Lecce.
SSC Neapol

Hostující Neapol zatím prožívá fantastický ročník nejvyšší italské soutěže. Celek z jihu Itálie v letošním ročníku odehrál osm zápasů a získal v nich dvacet bodů. S tímto ziskem patří Neapoli dělená první pozice s Atalantou a AC Milán. Celek z Milána ale odehrál o jedno utkání navíc. Neapol tak dnes může odskočit. Naposledy doma přehrála 3:1 FC Turín. V týdnu navíc v rámci Ligy mistrů zvítězila 6:1 na půdě Ajaxu Amsterdam.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62