Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Atalanta - 22. ledna 2023   20:45

Juventus
25' Di María  • 34' Milik (Fagioli) • 65' Danilo (Di María)
3:3
(2:1)
Atalanta
5' Lookman  (Boga) • 46' Maehle  (Lookman) • 53' Lookman  (Boga)
Juventus
Szczęsny – Danilo (C), Bremer, Sandro – McKennie, Fagioli (81. Cuadrado), Locatelli, Rabiot, Kostić (61. F. Chiesa) – Di María (74. Miretti) – Milik (74. Kean).
Perin, Pinsoglio – Gatti, Iling, Paredes, Rugani, Soulé.
Marinelli – Imperiale, Valeriani
Allianz Stadium, Turín
Atalanta
Musso – Tolói (C), Palomino (15. Demiral), Scalvini – Hateboer, de Roon, Éderson (83. Djimsiti), Maehle (84. Ruggeri) – Lookman, Boga (66. Pašalić) – Höjlund (83. Muriel).
Rossi, Sportiello – Okoli, Soppy, Vorlický, Zortea.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:6.
Střetnutí mezi Juventusem a Atalantou nenudilo. Allianz Stadium vidělo gólové hody, po výsledku 3:3 si oba celky rozdělily po bodu.

První gól vstřelili hosté, avšak domácí ještě před odchodem do šaten převrátili misky vah na svou stranu. Obrátit skóre ve vlastní prospěch ovšem dokázala i Atalanta, a to zásluhou tref Joakima Maehleho a Ademoly Lookmana vměstnaných do sedmi minut. Stará dáma nicméně utkání nezabalila a na konečných 3:3 vyrovnal v 65. minutě Danilo po chytře sehraném přímém kopu těsně za šestnáctkou.

Svěřenci kouče Allegriho se díky remíze posunuli na deváté místo, bodový odečet patnácti bodů je citelně znát. Atalanta si polepšila na pátou příčku před římské Lazio.
90+5'
90+4'
Zřejmě poslední příležitost staré dámy skončila u Federica Chiesy a jeho nepovedeného centru, míč skončil u bránícího Tolóie.
90+3'
Dalším, kdo vyslal centr do vápna Atalanty, byl Manuel Locatelli. Ani v tomto případě Moise Kean nehlavičkoval, protože míč letěl příliš vysoko.
90+2'
Závěr střetnutí patří Juventusu, který chce více strhnout vítězství na svou stranu. Rodící se slibnou šanci Hateboer zhatil faulem na Chiesu.
90+1'
Přestože měl Weston McKennie poměrně dost času, tak mu centr na Moise Keana vůbec nevyšel, italský útočník neměl šanci na míč doskočit.
89'
Také Juventus má ve svých řadách kolumbijského fotbalistu, a sice Juana Cuadrada, jemuž střela pravačkou nevyšla, kulatý nesmysl usměrnil nad břevno.
88'
Na sebe vzal zodpovědnost Luis Muriel. Osobního strážce ze hry vyřadil, jenže cestu mu zakřižoval Danilo a něj už si Kolumbijec nepřišel.
87'
Prvním dotekem centroval Federico Chiesa do vnitra velkého vápna. Proti hracímu předmětu vystartoval Juan Musso a pevně ho sevřel do náruče.
86'
Z hranice velkého vápna vystřelil Manuel Locatelli příliš slabě. Juan Musso zapsal na své konto zákrok z kategorie jednoduchých.
85'
Do šestnáctky zatáhl balón a Weston McKennie a nahrál doleva Adrienu Rabiotovi, jehož centr skončil na hlavě konkurenta Hateboera.
84'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Joakim Maehle, přichází Matteo Ruggeri.
83'
ze hřiště odchází Éderson, přichází Berat Djimsiti.
83'
ze hřiště odchází Rasmus Höjlund, přichází Luis Muriel.
82'
Na polovinu se vytáhl Gleison Bremer a poradil si na jedničku, v hlavičkovém souboji nedal Rasmusi Höjlundovi žádnou šanci.
81'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Nicolò Fagioli, přichází Juan Cuadrado.
80'
Na levé křídlo dostal přihrávku Federico Chiesa. Věřil si jeden na jednoho proti Hansi Hateboerovi, vybojoval alespoň autové vhazování.
79'
Gleison Bremer chtěl hrát dopředu, jenže neměl na koho. Z důvodu dotírajícího Lookmana se proto otočil a zvolil malou domů brankáři.
78'
Brejk staré dámy nevypadal vůbec zle. Federico Chiesa střílenou nahrávkou našel Fabia Mirettiho, jenž se nechal rozhodit Tolóiem, slabě zakončil přímo do rukavic gólmana.
77'
Fotbalisté Atalanty jsou momentálně aktivnějším týmem. Kombinují na útočné polovině, nicméně nedokáží si připravit prostor pro zakončení.
76'
Po levé lajně nabíhal Ademola Lookman. Marten de Roon mu adresoval nahrávku, skluzující Manuel Locatelli odvrátil balón za postranní čáru.
75'
Ačkoli je stoper, tak Rafael Tolói umí vystřelit. Vypálil pravačkou k levé tyči, Wojciech Szczęsny neměl se zákrokem jednoduchou práci.
74'
ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Fabio Miretti.
74'
ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Moise Kean.
73'
Hans Hateboer si rozmyslel centr a nahrál na střed Édersonovi, středopolař přenesl míč doleva na Joakima Maehleho.
72'
S obrovským štěstím si Merih Demiral poradil s náročným zpracováním, viditelně byl sám překvapený, že mu míč zůstal pod nohou. Milik pohlédl k nebi, věděl, že existovala šance na únik.
71'
Pod tlakem hrající Ángel Di María chtěl sklepávat pod sebe na Federica Chiesu, jenž reagoval pozdě, Éderson přiběhl k míči jako první.
70'
Právě Joakim Maehle byl mužem, který jako další centroval od levé lajny. Míč nasměroval příliš blízko bráně, Szczęsny nezaváhal a balón udržel.
69'
O střílený centr se pokusil Ademola Lookman. Jenže napálil před sebou stojícího spoluhráče Maehleho, Wojciecha Szczęsného čeká odkop od brány.
68'
Protože si Arkadiusz Milik při zpracování pomohl pravou rukou, nemohl nadále pokračovat ve hře. Hlavní rozhodčí si prohřešku všiml a utkání přerušil.
66'
ze hřiště odchází Jeremie Boga, přichází Mario Pašalić.
65'
Juventus právě vstřelil branku!
Gólové hody pokračují! Di María překvapil nahrávkou vedle sebe na středu stojícímu Danilovi, zkušený brazilský obránce vyslal přízemní pokus mimo dosah Mussovy pravé ruky.
64'
Rozehrávka volného přímého kopu se protahuje. Hostům dlouho trvá rozestavení pětičlenné zdi. Míč si postavil Di María.
63'
Domácí tým má k dispozici velmi zajímavou standardku z půlkruhu za velkým vápnem. Marten de Roon nedovoleným způsobem srazil k zemi Locatelliho.
62'
Dlouhý sprint Rasmuse Höjlunda skončil na levé straně šestnáctky. Bremer šel v pravý čas do skluzu, pro Juventus navíc získal odkop od brány.
61'
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Federico Chiesa.
60'
Arkadiusz Milik si věřil proti dvojici soupeřů. Balón si ovšem posunul příliš, pro něj si proto vyběhl pozorný brankář Juan Musso.
59'
Přihrávku Bogy na Lookmana zblokoval rozhodčí k nohám Sandra. Balón byl dle novějších pravidel vrácen do držení hostům.
58'
Momentálně se hra odvíjí ve středu hřiště, kde kombinují hosté. Ti přehnaně netlačí dopředu a vzhledem k aktuálnímu výsledku není divu.
57'
Kousek za polovinou hřiště fauloval Joakim Maehle. Od Westona McKennieho očekával kličku na druhou stranu, protihráče takticky podrazil.
56'
Ángel Di María kroutil centr od praporku přímo do brány. Juan Musso se zaskočit nenechal a vyboxoval míč mimo pokutové území.
55'
Tlak hostů pokračuje. K asistenci chtěl Jeremie Boga přidat i gól, jeho ránu ovšem zblokoval dobře postavený Gleison Bremer.
53'
Atalanta právě vstřelila branku!
Úvod druhého dějství patří hostům, ti se dnes podruhé ujímají těsného náskoku! Od levé lajny odcentroval Boga přesně na hlavu ADEMOLY LOOKMANA, za zakončením k levé tyči se gólman jen bezmocně ohlédl.
52'
Narážečka mezi Westonem McKenniem a Aléxem Sandrem nevyšla. Zpětný pas vystihl Joakim Maehle, hraje Atalanta.
51'
Zpoza velkého vápna vypálil Manuel Locatelli. Juan Musso mohl být klidný, kulatý nesmysl zamířil vysoko nad jeho břevno.
50'
Signál domácím nevyšel. Ángel Di María vyprodukoval příliš nízký centr, který Rafael Tolói pohlídal s velkým přehledem.
49'
Ofenzivní složku celku podpořil Aléx Sandro. Prohnal se kolem Édersona, který protihráče zatáhl za dres, hostující středopolař je prvním hráčem zápasu se žlutou kartou na kontě.
48'
Nyní je na Juventusu, jak odpoví. Danilo vyzkoušel ránu z velké vzdálenosti, kulatý nesmysl nasměroval vysoko nad horní tyč.
46'
Lepší start do druhé půle si Gasperiniho družina přát nemohla! Lookman z jedničky sklepl míč na levou stranu velkého vápna k úplně volnému JOAKIMOVI MAEHLEMU. Szczęsny si na křižnou střelu zase sáhl, leč z brány ji vytěsnit nezvládl.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
První poločas zápasu mezi Juventusem a Atalantou rozhodně nenudil, nabídl hned tři góly, přičemž v těsném vedení je domácí mužstvo. Přitom to byli hosté, kteří udeřili jako první, v 5. minutě se trefil nejlepší střelec mužstva Ademola Lookman. Fotbalisté staré dámy odpověděli ve 25. minutě, kdy pokutový kop s přehledem proměnil Ángel Di María a současnou podobu dal výsledku o deset minut později dobře mířenou střelou k levé tyči Arkadiusz Milik.
45+5'
45+4'
Ne, Juventus zatím druhu penaltu kopat nebude. Ángel Di María pádu po souboji s Hansem Hateboerem hodně přidal.
45+3'
Není to poprvé, co Rasmus Höjlund spadl, tentokráte při kontaktu s Aléxem Sandrem. Důvod byl takový, že neustál Brazilcovu ostrou hru tělem.
45+2'
Krásně Jeremie Boga vyřadil ze hry dva protihráče, jenže do cesty mu vstoupil třetí, Danilo zastavil snahy soka o vyrovnávací trefu.
45+1'
Sám proti třem Rasmus Höjlund neměl moc šancí na úspěch. Balón si sice stáhl pro sebe, ovšem kličkou na Locatelliho neuspěl.
44'
Hrotový útočník Rasmus Höjlund šel k zemi, ale hvizd arbitra se neozval, důvodem byla ukázková hra tělem v podání Gleisona Bremera.
43'
Nicolò Fagioli vymýšlel od lajny zajímavý pas na Westona McKennieho, který se zbavil Édersona a těsně bráněný Maehlem vypálil v plném sprintu jenom do Mussových rukavic.
42'
Po nepovedeném odkopu Danila míč získal kousek za vápnem Rafael Tolói. Na střelu si nevěřil, místo toho posunul balón do lajny na Hateboera.
41'
Dlouhý nákop vyprodukoval Weston McKennie. Za míčem spěchal Adrien Rabiot, Rafael Tolói jej ve vzdušném souboji přehlavičkoval.
40'
Domácí získali míč a vyrazili do rychlého protiútoku. Avšak Danilo nahrál Ángelu Di Maríovi na paty, střelec vyrovnávacího gólu si neporadil se zpracováním.
39'
Atalanta pokračuje v územním tlaku, který jí není nic platný. Střílený centr Maehleho zleva pohlídal dobře postavený Gleison Bremer.
38'
Svěřenci kouče Gasperiniho zkouší uspat konkurenta výměnou míče kousek za polovinou hřiště, jenže chybí náběhy do vnitra šestnáctky.
37'
Jasný faul, o nějž se postaral Marten de Roon. Protesty jsou zbytečné, Nizozemec zkrátka neodhadl kličku Kostiće a zezadu ho stáhl k zemi.
34'
Obrat dokonán, fotbalisté staré dámy jsou o krok napřed! Nicolò Fagioli si na pravé straně narazil s Di Maríou, aby posléze odcentroval přesně do prostoru, kam si naběhl ARKADIUSZ MILIK a z voleje usměrnil míč nechytatelně k levé tyčce. Asistence: Nicolò Fagioli.
34'
Velkou rychlost nabral Weston McKennie. Kulatý nesmysl ještě stihl ve vymezeném prostoru a volil střílený centr pod sebe, Hans Hateboer odvracel nebezpečí za cenu rohového kopu.
33'
Nedorozumění znamenalo ztrátu balónu. Ademola Lookman vysílal průnikovou nahrávku přesně v momentě, kdy Jeremie Boga zastavil.
32'
Protože Giorgio Scalvini neměl komu dopředu, tak přihrával Juanu Mussovi, gólman z prvního doteku odkopával na útočnou polovinu.
31'
Ideální pas do běhu dostal na pravou stranu šestnáctky Adrien Rabiot. Zasekávačkou proti Tolóiovi neuspěl, načež mu pomezní správně odmával ofsajd.
30'
Výsledkem tlaku Atalanty byl rohový kop, jehož exekuci obstaral Ademola Lookman, centr na přední tyč Gleison Bremer pohlídal bez problémů.
29'
Ofenzivní faul odpískán Rasmusi Höjlundovi. Útočník se hodně zlobí, nicméně s výrokem hlavního už teď nic neudělá.
28'
Fotbalisté v modro-černých dresech kombinují v blízkosti pokutového území soupeře, do něj ale ještě nepronikli. Joakim Maehle si v poslední chvíli rozmyslel centr od levé lajny.
27'
Hosté chtěli přispěchat s rychlou odpovědí. Éderson hledal rozběhnutého Martena de Roona, jenž dostihl hrací předmět těsně za brankovou čárou.
25'
Vyrovnáno! Balón si na bílý bod postavil ÁNGEL DI MARÍA a počínal si suverénně. Očima kontroloval výběr strany brankáře. Musso se hnul doprava a tak úřadující mistr světa nasměroval míč opačným směrem.
24'
Tak pozor, všechno je jinak, Juventus má k dispozici pokutový kop! Zákrok Scalviniho sice byl v pořádku, jenže krátce na to došlo ke kontaktu mezi Édersonem a Fagiolim, a právě tento atak hlavní rozhodčí Marinelli posoudil po shlédnutí opakovaných záběrů na obrazovce jako penaltový.
23'
Ne, ani teď to nebude penalta. Rafael Tolói místo dlouhého odkopu vymýšlel zbytečnosti a dovolil do šance postupovat Manuelovi Locatellimu, jehož ostře dohrál Giorgio Scalvini, ale nejspíše čistě.
22'
Do vnitra pokutového území dostával nahrávku Arkadiusz Milik. Na míč ovšem čekal marně, před polského forvarda natlačil tělo Merih Demiral.
21'
Kdo fauloval, to byl Aléx Sandro. Brazilský bek vystoupil proti Martenu de Roonovi a zezadu mu nepříjemně šlápl na pravý kotník.
20'
Po obranném zákroku Westona McKennieho nepříjemně dohrál Éderson. Jednalo se však o čistou hru tělem, což si moc dobře uvědomoval i americký reprezentant.
19'
Místo penalty útočný faul. Filip Kostić spadl poté, co se příliš prudce opřel do Rafaela Tolóie a povalil ho na trávník.
18'
Rohové kopy byly v krátkém časovém sledu dva. Po tom druhém došlo ke zmatkům ve vápně, po nichž z levé strany vypálil z úhlu Ángel Di María, Juan Musso v poklidu zakročil.
17'
Alespoň rohový kop vybojoval Weston McKennie. Pod tlakem nastřelil Joakima Maehleho, levý bek již míč před postranní čárou neudržel.
16'
S těžkou malou domů si Juan Musso poradil bez problémů. Po rychlém zpracování zkontroloval situaci a zapojil do hry osamoceného Tolóie.
15'
Zničehonic se na trávník posadil José Luis Palomino a jeho gestikulace na střídačku je jasná, musí se střídat. Novým mužem na hřišti je Merih Demiral, ten paradoxně před Atalantou působil právě v Juventusu.
14'
Zpoza velkého pokutového území vyzkoušel technický obstřel placírkou Ángel Di María. Rána postrádala razanci i přesnost, Juan Musso pro úspěšný zákrok musel jenom lehnout k zemi.
13'
Černo-bílí zkouší štěstí trpělivou kombinaci. Ta ale zatím probíhá kolem poloviny hřiště, tedy v prostoru, který soupeře nemusí vůbec stresovat.
12'
Po rohovém kopu se odražený míč dostal k Manuelovi Locatellimu. Následovala rána z první, jež prosvištěla těsně nad břevnem.
11'
Marná snaha i na druhé straně. Ángel Di María hledal Arkadiusze Milika, jehož opravdu jen letmo zatáhl Rafael Tolói, o penaltě nemohla být řeč.
10'
A znovu Jeremie Boga. Už mu docházely síly a věděl, že na úspěšný průnik moc šancí nemá. Proto po lehkém kontaktu s Bremerem nafilmoval pád, arbitr Marinelli nechal správně ve hře pokračovat.
9'
Atalanta je při chuti. José Luis Palomino hledal za obranou Ademolu Lookmana, jenže ten svůj pohyb zastavil, míč tak v poklidu sebral Wojciech Szczęsny.
8'
K individuálnímu průniku zavelel Jeremie Boga. Proskočil mezi dvěma konkurenty, avšak Gleison Bremer už byl nad jeho síly.
7'
Fanoušci na stadiónu se hlasitě dožadovali odpískání pokutového kopu po střetu Di Maríi s Rafaelem Tolóiem, píšťalka sudího však zůstala němá.
5'
Brzké vedení získává na svou stranu a důležitý první gól střílí hosté! Po pravé straně si ADEMOLA LOOKMAN navedl míč až do vápna a vypálil přes Danila ne příliš dobře umístěnou střelu, která ale Szczęsného viditelně zaskočila, kulatý nesmysl pouze ztlumil a nechal jej doputovat do sítě.
4'
Na druhé straně vypálil kousek za šestnáctkou Ángel Di María. Mířil po zemi k levé tyčce, kde byl Juan Musso včas a míč vyrazil na roh.
3'
První akci rozjeli hosté. Zleva centroval Joakim Maehle, centr proletěl nad hlavami fotbalistů až do zámezí.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních černo-bílých dresech. Fotbalisté Atalanty do dnešního zápasu navlékli dresy barvy modro-černé.
1'

Juventus FC: Szczęsny – Danilo (C), Bremer, Sandro – McKennie, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostić – Di María – Milik.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Cuadrado, Gatti, F. Chiesa, Iling, Kean, Miretti, Paredes, Rugani, Soulé.
Trenér: Massimiliano Allegri

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Tolói (C), Palomino, Scalvini – Hateboer, de Roon, Éderson, Maehle – Lookman, Boga – Höjlund.
Náhradníci: Rossi, Sportiello – Demiral, Djimsiti, Muriel, Okoli, Pašalić, Ruggeri, Soppy, Vorlický, Zortea.
Trenér: Gian Piero Gasperini

Rozhodčí: Marinelli – Imperiale, Valeriani.
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta už tradičně patří mezi italskou elitou. V tabulce se nachází na páté pozici se ziskem 34 bodů. Na vedoucí Neapol má manko šestnácti bodů, nicméně na druhé milánské AC pouze čtyři. Gasperiniho družina momentálně drží sérii tří utkání bez porážky, když postupně remizovala se Spezií a poradila si s Bolognou a naposledy rozstřílela 8:2 Salernitanu. Nejlepším střelcem týmu je Ademola Lookman s jedenácti trefami.
Juventus FC

Juventus prožívá temné časy. Tribunál rozhodl o odečtení patnácti bodů, který znamená propad z páté pozice na jedenáctou příčku. Navíc byli potrestáni i někdejší činovníci klubu jako Pavel Nedvěd, Maurizio Arrivabene a Andrea Agnelli. Důvod je ten, že vedení Juventusu bylo obviněno, že v letech 2018 až 2020 si z přestupů fotbalistů bralo protiprávní provize a investorům vykazovalo falešné zisky. Stejnému obvinění čelil klub už loni, kdy však byl zproštěn viny. Co se týče aktuální formu, tak stará dáma minulý týden schytala výprask 1:5 od Neapole, v týdnu v poháru postoupila po vítězství 2:1 nad Monzou.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer. Vítám vás při sledování 19. kola italské Serie A, u zápasu mezi Juventusem a Atalantou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62