Serie A - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Salernitana - 30. dubna 2023   15:00

Neapol
62' Olivera (Raspadori)
1:1
(0:0)
Salernitana
84' Dia  (Kastanos)
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Kim Min-čä, Rrahmani, Olivera (82. Jesus) – Anguissa (89. Ndombèlé), Lobotka (89. Simeone), Zieliński (61. Elmas) – Lozano (61. Raspadori), Osimhen, Kvaracchelija.
Gollini – Bereszyński, Demme, Gaetano, Zerbin, Zedadka, Östigaard.
M. Marcenaro – F. Meli, S. Alassio
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Salernitana
Ochoa – Daniliuc (86. Lovato), Gyömbér, Pirola – Mazzocchi (C) (68. Sambia), L. Coulibaly, Vilhena (68. Piątek), Bradarić (68. Bohinen) – Candreva (46. Botheim), Kastanos – Dia.
Fiorillo, Sepe – Bonazzoli, Brún, Iervolino, Nicolussi, Troost-Ekong.

90+7'
90+7'
A je pískáno proti domácí brance, Neapol dnes titul nevyhraje.
90+6'
Kvaracchelijovu střelu zablokoval Kastanos.
90+5'
Ndombelé byl faulovaný, Neapol bude mít standardní situaci, do vápna míří Rrahmani i Kim.
90+4'
Raspadoriho centr odvrácený. Následný dlouhý míč chytá Ochoa.
90+3'
Atmosféra na stadionu je velmi napjatá, Neapol s míčem na kopačkách.
90+3'
Rrahmani se dostal po rohu k hlavičce, jeho pokus však dokázal chytit Ochoa.
90+2'
Neapol bude po velké šanci zahrávat rohový kop.
90+1'
Paolo Sousa, trenér Salernitany, viděl červenou kartu za protesty vůči hlavnímu rozhodčímu.
90'
Salernitana teď měla šanci jít do vedení, střela Bohinena však končí vysoko nad.
89'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Giovanni Simeone.
88'
Neapol bude zahrávat rohový kop.
87'
Obrovská šance Neapole! Kvaracchelija běžel podruhé v zápase z úhlu sám na bránu, opět mířil na zadní tyč, ale Ochoa skvělým zákrokem vyráží.
86'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Flavius Daniliuc, přichází Matteo Lovato.
85'
Na zemi zůstává Daniliuc a bude potřebovat ošetření.
84'
Velká smůla pro Neapol, celý stadion rázem ztichl. BOULAYE DIA si na straně obehrál Osimhena navedl míč na kraj vápna a vypálil, jeho střela zapadla krásně do levého růžku neapolské brány. Asistence: Kastanos.
82'
ze hřiště odchází Mathías Olivera, přichází Juan Jesus.
81'
Obrovská šance! Kvaracchelija měl na noze definitivní pojistku vítězství, gruzínský záložník šel z úhlu sám na brankáře, ale jen těsně minul bránu.
80'
Piatek nabíhal za obranu, ale v momentě přihrávky byl v ofsajdu.
79'
Osimhen pálil z velké dálky, jeho střelu vyrazil Ochoa.
78'
Režie nám teď ukázala záběry, jak to vypadá v ulicích Neapole. Řeknu to jednoduše, je to modré!
77'
První střela Salernitany na bránu v zápase! Z velké dálky pálil Kastanos, ale jeho střelu k tyči likviduje pohotovým zákrokem brankář Meret.
76'
Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Lorenzo Pirola).
75'
Ani teď se fotbalisté Salernitany nedočkají první střely na bránu, Piatek pálil těsně vedle.
73'
Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Flavius Daniliuc).
72'
Sambia si dovolil kličku na Elmase, ale ten ho nakonec ubránil, následovat bude odkop od brány.
71'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Mathías Olivera).
70'
Raspadori se po krásné přihrávce Kvaraccheliji dostal do gólové šance, ale na poslední chvíli mu gólovou radost překazil obránce Salernitany, který střelu zablokoval.
69'
Osimhen se vrátil až na vlastní polovinu, aby pomohl s obranou přímého volného kopu a vyplatilo se. Následný centr pokryl Meret.
68'
ze hřiště odchází Pasquale Mazzocchi, přichází Junior Sambia,
ze hřiště odchází Domagoj Bradarić, přichází Emil Bohinen,
ze hřiště odchází Tonny Vilhena, přichází Krzysztof Piątek.
67'
Po krásném sólu mohl přidat druhý gól střídající Elmas, jeho střela však skončila těsně vedla pravé tyče.
66'
Z momentální atmosféry na Stadio Diego Armando Maradona v Neapoli jde husí kůže. Hrací plocha je zahalená v modrém kouři.
65'
Domácí Neapol bude zahrávat rohový kop.
64'
Po dlouhých oslavách a schování míče, se kterým vstřelil Olivera branku se opět hraje. Neapol má titul na dosah.
62'
A je to gól! Neapol se po velkém trápení v koncovce dočkala. Byl to MATHÍAS OLIVERA, který si našel centr od rohového praporku a krásnou hlavičkou k tyči zakončil za bezmocného Ochou. Asistenci si připisuje centrem od rohového praporku střídající Raspadori.
61'
61'
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Eljif Elmas,
ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Giacomo Raspadori.
60'
Skvělým obranným zákrokem zastavil Osimhena obránce hostujícího týmu Gyömber.
59'
Do konce zápasu zbývá 30 minut a Neapol je ve druhém poločase zatím bez střeli na bránu.
58'
Neapol setrvá na polovině soupeře, hráči v modrých dresech obléhají vápno Salernitany.
57'
Toto mohl být krásný gól, Zieliński si ve vápně soupeře našel odražený míč a akrobatickými nůžkami se snažil zakončit, míč však poslal těsně nad bránu.
56'
Nebezpečný centr, Osimhen ho prodlužoval a málem si vstřelil vlastní branku, vše však jistil pozorný Meret a míč chytil.
55'
Vilhena vyl faulován na polovině Neapole, Salernitana tak bude mít k dispozici první standardní situaci.
54'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Piotr Zieliński).
53'
Kvaracchelija byl opět zdvojený, ale tentokrát vybojoval rohový kop.
52'
Lozano nabral rychlost a hnal se za míčem, svojí dravostí vybojoval pro své spoluhráče míč.
51'
Točená střela na zadní tyč od gruzínského Kvaraccheliji skončila jen těsně nad bránou Salernitany.
51'
Zdvojený Kvaracchelija nedokázal odcentrovat.
50'
Anguissa si zaběhl za záda Lozana a dostal míč, kamerunský záložník však nedokázal odcentrovat přes Gyömbera.
49'
Neapol pokračuje ve velkém tlaku.
48'
Anguissa naběhl do útoku a vypálil, jeho střelu zblokovala hostující obranu.
47'
Po zblokovaném centru Oliveri bude Neapol kopat roh.
47'
Útok Salernitany skončil nepřesnou přihrádkou, následovat bude odkop od brány.
46'
ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Erik Botheim.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Neapol v prvním poločase jasně dominovala a soupeře až na výjimky nepustila na svou polovinu. I přes velké dominování domácího týmu je to o poločase 0:0, Neapol se trápí v koncovce. Největší šanci měl ve 24. minutě Osimhen, který ve vápně nehlídaný hlavičkoval, jeho pokus však skvělým zákrokem na rohový kop vyrazil Ochoa.
45+1'
44'
Kvaracchelija si udělal slalom z hostujících obránců, Neapol však opět nedotáhla koncovku.
44'
Celou útočnou akci ukončil útočným faulem Lozano. Zadáci Salernitany toho však mají dost a už se musí těšit na poločasovou přestávku a chvilku odpočinku.
43'
Osimhen výborným napadáním získal míč a Neapol tak bude pokračovat v kombinacích na polovině soupeře.
42'
Anguissa vyslal z velké dálky tvrdou ránu k pravé tyči, Ochoa skvělým zákrokem vyráží.
41'
Domácí opět zavřeli soupeře na jeho vlastní polovině a drží míč.
40'
Laciná chyba v rozehrávce Neapole, byl to Anguissa, kdo pokazil přihrávku.
39'
Zieliński posłał do vápna přetažený centr, Ochoa nesmyslně vyběhl, ale nakonec měl štěstí, jelikož letěl centr do zámezí.
38'
Salernitana ve vzdušném souboji obstála, ale vzápětí hned míč ztratila.
37'
Matias Olivera byl faulovaný, Neapol bude zahrávat standardní situaci z levé strany. Optimální řešení této standardky je centr do vápna.
36'
Salernitana si s míčem moc neužila, opět je to Neapol kdo kombinuje na polovině soupeře.
35'
Míč pošle do hry odkopem od brány brankář Ochoa.
34'
Aktuální držení míče je 79/21%, Neapol jasně dominuje, ale zatím bez vytoužené branky.
33'
Kvaracchelija připravil Oliverovi skvělou pozici pro centr, ale italský obránce neposlal do vápna kvalitní centr, a tak obrana Salernitany bez problému odvrátila.
32'
Gyömber si aktivně pomáhal rukama v souboji s Osimhenem, Slovákovi to protentokrát vyšlo.
30'
Anguissa napřáhl z velké dálky, jeho střela byla ztenčována na rohový kop ve prospěch domácích.
29'
Tentokrát to opět nevyšlo, Kvaracchelija nevyzrál na soupeře a následovat bude odkop od brány.
28'
Neapol bude zahrávat rohový kop, exekutorem bude Zieliński.
27'
nebezpečný závar před bránou Neapole, do vápna přiletěl vysoký tečovaný centr z pravé strany, Alex Meret nejistým zákrokem vyrazil míč k hráči Salernitany, který naštěstí pro Neapol bránu už neohrozil.
26'
hra se opět rozběhla, Neapol pokračuje ve svižném útočném snažení.
25'
Aktuálně se nehraje, po tvrdém hlavičkovém souboji zůstal na zemi Piótr Zieliński. Polský záložník je momentálně ošetřován týmovými lékaři.
24'
Obrovská šance Neapole! Victor Osimhen se opět dostal k hlavičce a velmi tvrdou hlavičkou ohrozí bránu Salernitany, Ochoa však předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil na rohový kop.
23'
Coulibaly tvrdým šlapákem seslal k zemi Anguissu, rozhodčí vše viděl zblízka a odpískal faul. Neapol bude zahrávat standardní situaci.
22'
Neapol se opět přesunula na polovinu soupeře a obléhá vápno Salernitany.
21'
První náznak šance , do vápna přiletěl centr z pravé strany, na který už naskakoval Dia, ale odvrátit ho před ním stačil Rrahmani.
20'
Krásná akce domácí, Kvaracchelija se dlouhý míč snažil z první posunout na Olivera, ale v cestě stál obránce protihráče.
19'
Salernitana má teď poprvé v zápase souvislejší část, kdy drží míč, ale zatím bez náznaku útočných akcí.
17'
Anguissa získal míč a mohl jít do otevřené obrany, kamerunský záložník však míč raději zasekl a poslal ho dozadu.
16'
Fotbalisté Salernitany se dostali poprvé k souvislejší rozehrávce, ale při přechodu na polovinu soupeře o míč přišli.
15'
Vypadalo to, že dokáže Salernitana poprvé vyjet, Coulibaly byl však zastaven.
13'
Neapol pokračuje v aktivní kombinaci, aktuální držení míče je 86/14%!
12'
K Oliveraovi se kousek za vápnem dorazil míč, neapolský obránce neváhal a vypálil z první. Jeho střela skončil vysoko nad bránou soupeře.
12'
Neapol bude ve 12. minutě zahrávat první rohový kop v zápase.
11'
Centr z pravé strany odvrátil Gyömbér.
11'
Osimhen našel krásnou průnikovou přihrávkou najít Lozana, Neapol obléhá vápno Salernitany.
10'
Domácí budou mít k dispozici zajímavou standardní situaci, o centr se postará Kvaracchelija.
8'
Neapol pokračuje v aktivním držení míče, soupeře se zatím nepodíval na druhou polovinu hřiště.
7'
První střela na bránu, postaral se o ní hlavičkou Victor Osimhen, Ochoa však likviduje nebezpečí pohotovým zákrokem.
6'
Domácí Neapol aktivně drží míč na vlastní polovině, vše nasvědčuje tomu, že to dnes bude hra na jednu bránu.
5'
Centr z levé strany dokázala odvrátit pozorná obrana Salernitany.
4'
Rychlý útok táhnul Sobotka, předal místo Kvaracchelijovi a ten našel Lozana, který chvíli před koncovkou však klopýtnul.
3'
Di Lorenzo nepřesně rozehrál, ale rychle přepnul a míč ihned získal.
2'
Obrovská šance hned ve 2 minutě, Hirving Lozano potáhnul míč po levé straně a odcentroval, jeho centr našel hlavu Osimhena, nigerijský útočník však prudkou hlavičku poslal těsně vedle.
1'
Úvodní výkop obstará domácí Neapol.
Inter Milán dokázal porazit Lazio Řím, znamená to tedy, že pokud dnes Neapol zvítězí, tak se stane vítězem letošní Seria A!

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Kim Min-čä, Rrahmani, Olivera – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Lozano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Gollini – Bereszyński, Demme, Elmas, Gaetano, Ndombèlé, Zerbin, Zedadka, Simeone, Raspadori, Östigaard.
Trenér: Spalletti L.

US Salernitana 1919: Ochoa – Daniliuc, Gyömbér, Pirola – Mazzocchi (C), L. Coulibaly, Vilhena, Bradarić – Candreva, Kastanos – Dia.
Náhradníci: Fiorillo, Sepe – Bohinen, Bonazzoli, Botheim, Brún, Iervolino, Lovato, Nicolussi, Piątek, Sambia, Troost-Ekong.
Trenér: Sousa P.

Rozhodčí: M. Marcenaro – F. Meli, S. Alassio.
Salernitana

Salernitana díky skvělé formě drží sérii bez prohry už 8 zápasů, z těchto 8 zápasů však vyhrála pouze dvakrát a šestkrát remizovala. Nachází se na 14. místě s náskokem 7 bodů na sestupové pásmo. Do zápasu s Neapolí nenastoupí vinou zranění Valencia a Črnigoj. Start je v ohrožení u stopera Fazia.
Neapol

Pokud Inter porazí Lazio a Neapol porazí doma Salernitanu, získá Neapol titul Série A. Neapoli hraje do karet naprosto všechno, jak forma, tak i domácí půda. Do zápasu nebude moci nastoupit kvíleli zranění Rui a Politano. Start je v ohrožení útočníka Simeoneho.
32. kolo nejvyšší italské soutěže nabídne souboj mezi Neapolí a Salernitanou. Zápas začne v neděli v 15:00 a odehraje se na Studio Diego Armando Maradona. Utkání odřídí zkušený sudí Marcenaro. Do zápasu vstupuje jako favorit na výhru domácí Neapol v kurzu 1,2. Poslední vzájemný zápas na půdě Salernitany skončil výhrou Neapole 2:0, prosadili se Di Lorenzo a Osimhen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62