Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Atalanta - 7. ledna 2024   20:45

AS Řím
39' Dybala
1:1
(1:1)
Atalanta
8' Koopmeiners  (Mirančuk)
AS Řím
Patrício – G. Mancini, Llorente (46. Huijsen), R. Kristensen – Karsdorp (65. Çelik), Bove, Cristante, Lo. Pellegrini (C) (73. Paredes), Zalewski (65. Spinazzola) – Dybala (84. El Shaarawy), Lukaku.
Svilar – Azmún, Belotti, Pagano, Pisilli.
Aureliano – Costanzo, Palermo
Stadio Olimpico, Řím
60 022 diváků
Atalanta
Carnesecchi – Scalvini (86. Hien), Djimsiti, Kolašinac (79. Palomino) – Holm, de Roon (C), Éderson (64. Pašalić), M. Ruggeri (64. Zappacosta) – Koopmeiners – Mirančuk, De Ketelaere (46. Scamacca).
Musso, Rossi – Bakker, Comi, Mendicino, Muriel, Zortea.

Oba dnešní soupeři promarnili příležitost se více přiblížit vedoucí čtyřce ligové tabulky, po vzájemné remíze tak na ni osmý AS Řím ztrácí čtyři body, šestá Atalanta tři.

O výsledku zápasu rozhodl už první poločas, kdy na brzkou branku Koopmeinerse odpověděl proměněnou penaltou Paulo Dybala.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:14.
90+6'
90+6'
Přetažený centr ještě vracel před branku Bove, domácím se ale nepovedlo zakončit na branku.
90+6'
K Celikově dlouhému autu se žádný z domácích hráčů nedostal, Římané se ještě snaží o závěrečný nápor.
90+4'
Josému Mourinhovi se nelíbil neodpískaný zákrok na Romela Lukaka a římský trenér je znovu vyloučen!
90+3'
Holm pronikl ze středu hřiště až do pokutového území, v něm ale narazil na početní přesilu a o míč byl připraven.
90+1'
Paredesův centr byl odražen k El Shaarawymu, jeho střelu následně hosté zablokovali.
90+1'
Rozhodčí Aureliano oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Stephan El Shaarawy byl při průniku po levém křídle faulován Holmem, ten zachraňoval situaci faulem za žlutou kartu.
88'
Eduardo Bove na křídle neustál souboj s Emilem Holmem, opět se bude jen kopat od hostující branky.
87'
Spinazzolův centr doletěl až za hostující branku, odkopu od branky se ujme Marco Carnesecchi.
86'
Střídání v týmu Atalanta Bergamo:
ze hřiště odchází Giorgio Scalvini, přichází Isak Hien.
84'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Stephan El Shaarawy.
82'
Po sražené přihrávce Manciniho budou domácí pokračovat autovým vhazováním.
80'
Leonardo Spinazzola si v pokutovém území všiml volného Lukaka, ten si ale nezpracoval míč ideálně, pak pálil nepřesně.
79'
ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází José Luis Palomino.
77'
Scamaccovi nevyšla přihrávka na Mirančuka, domácím se ji povedlo zablokovat.
74'
Žlutou kartu za nepříjemný skluz dostává Davide Zappacosta.
73'
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Leandro Paredes.
73'
Lukaku uvolnil na levé straně Spinazzolu, ten ale prováhal ideální moment k přihrávce před branku, vracel pak Paredesovi za pokutové území a zbrzdil celou akci.
71'
Centr Mirančuka od praporku se pak stal kořistí Ruie Patrícia, jenž nadvakrát zachytil míč.
70'
Atalanta se dostala k standardní situaci u rohu pokutového území, Mirančukův centr je odvrácen na rohový kop.
68'
Římané se usadili na útočné polovině, jejich snaha ale skončila nepřesnou přihrávkou.
65'
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Leonardo Spinazzola.
65'
ze hřiště odchází Rick Karsdorp, přichází Zeki Çelik.
64'
ze hřiště odchází Matteo Ruggeri, přichází Davide Zappacosta.
64'
ze hřiště odchází Éderson, přichází Mario Pašalić.
64'
Na straně Atalanty se u střídačky chystají do hry Davide Zappacosta a Mario Pašalić.
63'
První žlutou kartu z domácích hráčů dostává Rasmus Kristensen za faul u postranní čáry na útočné polovině.
63'
Přetažený rohový kop pak vracel před branku Pellegrini, Huijsen se ale k míči nedostal.
62'
Paulo Dybala se z levé šance dral do další příležitosti, ovšem nevyzrál na Marca Carnesecchiho.
60'
Ve středu hřiště se píská faul Kristensena, hosté rychle rozehráli z místa přestupku.
57'
Při útočné akci Atalanty se do zakončení dostal Scamacca a povedlo se mu skórovat, okamžitě ale zazněl hvizd rozhodčího Aureliana, jenž viděl zřetelné přistrčení Scamaccy, čímž se uvolnil a branka tak není regulérní.
56'
Po rohovém kopu zakončoval Paulo Dybala akrobaticky přes hlavu vedle hostující branky.
55'
Na Pellegriniho nákop do pokutového území si nabíhal Huijsen, před ním se snažil odkopnout míč Holm, v těžké pozici jej ale nasměroval jen směrem na vlastní branku a Carnesecchi musel vytáhnout skvělý zákrok!
55'
Teun Koopmeiners fauloval Boveho jen za cenu žluté karty, je tak už čtvrtým žlutě napomenutým hráčem Atalanty.
54'
Dybala byl faulován u postranní čáry a sám zahrával standardní situaci, před brankou ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
53'
Nicola Zalewski se pokusil vystřelit od rohu pokutového území, mířil ale vysoko nad branku.
52'
Ze standardní situace hosté nijak nezahrozili.
51'
Po faulu Pellegriniho na MIrančuka budou hosté zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
50'
Předchozí situace se výrazněji prověřovat u videa nebude, Manciho už zamířil k pokračování ošetření do zámezí a ve hře se může pokračovat.
49'
Dokonce se zdá, že Scamacca stoupl kopačkou domácímu hráči do rozkroku, tady by mohlo hrát roli i video.
48'
I druhý poločas začíná se spoustou emocí, domácím se vůbec nelíbí neodpískaný zákrok Scamaccy na Manciniho.
46'
ze hřiště odchází Charles De Ketelaere, přichází Gianluca Scamacca.
46'
ze hřiště odchází Diego Llorente, přichází Dean Huijsen.
46'
Sestavu změní i Atalanta, Gianluca Scamacca nastoupí do druhého poločasu místo Charlese De Ketelaera.
Domácí budou do druhého poločasu střídat, Dean Huijsen nahradí Diega Llorenteho.
Je za námi nesmírně zajímavý první poločas souboje AS Řím s Atalantou Bergamo. Hosty poslal do vedení z jejich první útočné akce přesnou hlavičkou Teun Koopmeiners, Římanům se povedlo vyrovnat díky Dybalově penaltě nařízené za faul Ruggeriho na Karsdorpa.
45+7'
45+7'
Mourinho nereagoval na výzvu Aureliana k návratu do svého vymezeného území, tak dostává žlutou kartu.
45+6'
Dybala se marně dožadoval odpískání faulu po pádu na trávník při průniku k pokutovému území, rozhodčí Aureliano ale ohodnotil počínání Kolašinace jako čisté, což se pranic nelíbí ani Josému Mourinhovi, jehož hlavní arbitr musí uklidňovat.
45+6'
Po souhře Zalewskiho s Lukakem se do dobré palebné pozice dostal Dybala, ovšem i jeho pokus je zablokován.
45+4'
Koopmeinersova přihrávka napříč pokutovým územím si našla cestu až k volnému Holmovi, ten si ale míč déle zpracovával, pak už mu domácí zadáci stačili do rány vletět a zablokovat ji.
45+4'
Domácím příznivcům se nelíbí odpískaný faul Boveho ve středu hřiště na Édersona.
45+2'
Atalanta se usadila na útočné polovině, Kristensen ale zahnal Koopmeinerse až k postranní čáře, následně je z toho jen aut pro bílé.
45+1'
Rozhodčí Aureliano k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává šest nastavených.
45'
Nicola Zalewski se parádně uvolnil na levém křídle, pak ale nepřesně přihrával před branku.
44'
Lukaku si při útočném výpadu pomohl nedovoleným zákrokem na de Roona, rozehrávat může Atalanta.
43'
Žluté karty na straně Atalanty nadále přibývají, tu už třetí dostává Éderson za faul ve středu hřiště.
41'
Koopmeiners v blízkosti laviček nepříjemně fauloval Karsdorpa, znovu se píská proti hostům.
39'
AS Řím právě vstřelil branku! PAULO DYBALA ve středu z penalty rozhodl o pohárovém postupu přes Cremonese, teď kopl penaltu do protipohybu Carnesecchiho a z pokutového kopu vyrovnává na 1:1!
38'
Matteo Ruggeri navíc inkasuje žlutou kartu.
37'
Potvrzeno, po Ruggeriho faulu na Karsdorpa se bude kopat penalta!
37'
Rozhodčí Aureliano už se i sám běží podívat na monitor a velmi pravděpodobně se bude kopat penalta!
35'
Karsdorp ale byl při svém zakončení velmi nepříjemně zasažen Ruggerim a zkoumá se potenciální penaltový zákrok!
35'
Po obrovském nedorozumění v hostující obraně se k tečovanému centru Zalewskiho mezi čtyřmi protihráči jednoduše dostal Karsdorp, ovšem nedokázal zakončit míč do takřka odkryté branky, neboť Carnesecchimu předtím nevyšlo moc vyběhnutí daleko z branky!
34'
Domácí přitahují kohoutky, Pellegriniho tentokrát centroval po zemi z pravé strany, do koncovky se tlačil Bove, dobře ale zakročil Carnesecchi.
33'
Pellegriniho se z levé strany pokutového území snažil najít před brankou Dybalu, ten ale byl pokryt hostujícími zadáky, od nich se míč trochu šťastně odrazil k brankáři Carnesecchimu.
31'
Nepřesný pas z hloubi pole Lukaku ocenil zdviženým palcem, míč ale doskákal ke Carnesecchimu.
29'
První žlutou kartu zápasu dostává Giorgio Scalvini za podražení Lorenza Pellegriniho ve středu hřiště.
27'
Atalanta zahrávala další rohový kop, z něj se hosté prosadit nedokázali.
25'
Pellegriniho přetažený roh našel Kristensena, ten v těžké pozici odrazil míč ramenem za branku.
24'
Nicola Zalewski se probil po levém křídle a hledal před brankou Lukaka, přihrávku srazil za brankovou čáru Holm a bude následovat rohový kop také pro Římany.
24'
Další roh Mirančuka se odrazil k Patríciovi, jenž může uklidnit hru.
23'
Rohový kop Mirančuka odvrátil Lukaku, Atalanta ale zůstává nastěhována vepředu a bude zahrávat další roh.
23'
A velká šance hostů! Po Cristanteho chybě se do obrovské možnost dostal Charles De Ketelaere, jeho střelu Rui Patrício skvělým zákrokem vyrazil mimo branku!
22'
Tečovaný centr Dybaly se stočil na branku, kde Carnesecchi vyrazil míč do bezpečného prostoru.
21'
Gianluca Mancini vybojoval míč na útočné polovině a připravil dobrou možnost pro Lukaka, ten ale pravačkou nevyhrál na Carnesecchiho, hostující brankář vykopl míč na rohový kop.
20'
Ošetřen musel být Zalewski, polský fotbalista už se ale hlásí o návrat do hry.
18'
Romelu Lukaku si našel střeleckou pozici u pokutového území Atalanty, do střely se mu ale vložil Ruggeri, navíc je máván další ofsajd Lukaka.
17'
Lukaku mířil za kolmicí za hostující obranu, blíže k míči ale měl Carnesecchi, tak to Belgičan brzy vzdal.
16'
Na centr Mirančuka od praporku nedosáhl žádný ze spoluhráčů, míč pak odkopl Llorente.
15'
Emil Holm potáhl míč po pravé straně, pak jeho centr Zalewski srazil na rohový kop.
14'
Dlouhý nákop domácích končí odmávaným ofsajdem Romela Lukaka.
12'
Na opačné straně se snažil odcentrovat de Roon, ovšem nenašel před brankou žádného ze spoluhráčů.
10'
Další centr Karsdorpa našel Pellegriniho, ten v záklonu hlavičkuje vysoko nad branku.
9'
Římané zaútočili po pravé straně, Karsdorpův centr odvrátil Scalvini, domácí se ale ještě ujali odraženého míče.
8'
Atalanta právě vstřelila branku! Atalanta udeřila hned ze své první útočné akce! Alexej MIrančuk od rohu pokutového území naservíroval perfektní centr před branku a TEUN KOOPMEINERS přesnou hlavičkou pod břevno nedal Patríciovi nejmenší šanci zasáhnout!
7'
Naštěstí je Marco Carnesecchi v pořádku a po krátkém ošetření je hostující brankář schopen pokračovat.
6'
Romelu Lukaku vystihl hrubě nepřesnou rozehrávku Atalanty u jejího pokutového území, pak si vyměnil míč s Dybalou, jenž vracel Lukakovi míč před Carnesecchiho, jenž čas vyrazil z branky a před Belgičanem míč vyrazil, pak se s ním nepříjemně střetl a rozhodčí Aureliano hned přerušil hru, aby mohl být hostující brankář ošetřen.
5'
Zhruba po dvaceti sekundách od navázání hry se Pellegrini skutečně vrátil na trávník.
5'
Domácí kapitán jen pozvolna odchází za postranní čáru, ovšem vypadá to, že bude chtít se vrátit do hry vrátit.
3'
Velkou nepříjemností pro Řím je fakt, že Pellegrini zůstává ležet na trávníku s bolestí zad a bude muset být ošetřen.
2'
Lorenzo Pellegrini byl ve středu hřiště povalen k zemi Giorgiem Scalvini, domácí rozehrávají z místa přestupku.
1'
Rozehráno! Římané nastupují v tradičních červených dresech, Atalanta oblékla bílou sadu.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Gianlucou Aurelianem přivedla fotbalisty na hrací plochu, start zápasu se pomalu blíží.

AS Řím: Patrício – G. Mancini, Llorente, R. Kristensen – Karsdorp, Bove, Cristante, Lo. Pellegrini (C), Zalewski – Dybala, Lukaku.
Náhradníci: Marin, Svilar – Azmún, Belotti, Çelik, El Shaarawy, Pagano, Paredes, Pisilli, Spinazzola.
Trenér: José Mourinho

Atalanta Bergamo: Carnesecchi – Scalvini, Djimsiti, Kolašinac – Holm, de Roon (C), Éderson, M. Ruggeri – Koopmeiners – Mirančuk, De Ketelaere.
Náhradníci: Musso, Rossi – Bakker, Comi, Hien, Mendicino, Muriel, Palomino, Pašalić, Scamacca, Zappacosta, Zortea.
Trenér: Gian Piero Gasperini

Rozhodčí: Aureliano – Costanzo, Palermo.
Atalanta Bergamo

Atalanta v posledních čtyřech kolech získala devět bodů, když se ji povedlo porazit AC Milán 3:2, Salernitanu 4:1 a naposledy Lecce 1:0, mezitím prohrála 0:1 na trávníku velmi dobře hrající Bologni. Celkově má Atalanta bilanci 9-2-7, na trávnících soupeřů 3-1-5.

V osmifiinále Coppa Italia Atalanta odehrála mnohem pohodovější zápas, když Sassolo porazilo 3:1. Hrdinou zápasu byl Charles De Ketelaere, jenž vstřelil první dvě branky, na třetí pak přihrál a soupeři se povedlo snížit až v 95. minutě, kdy oba týmy už hrály v prostřídaných sestavách.

Problémem pro Atalantu je neúčast Ademoly Lookmana, nejlepší střelec se připojil k nigerijskému národnímu týmu, ze zdravotních důvodů pak chybí Hans Hateboer a Rafael Toloi, z vážného zranění se stále zotavuje El Bilal Touré. Při Lookmanově absenci by na hrotu mohl dostat příležitost Gianluca Scamacca, odchovanec právě AS Řím.
AS Řím

Římané v dosavadních 18 kolech uhráli 28 bodů za 8 výher, 4 remízy a 6 porážek. Jejich forma je velmi nekonzistentní, když střídají dobré výkony s těmi horšími. V posledních pěti kolech tak uhráli dvě výhry, jednu remízu a dvakrát prohráli, to se jim přihodilo 0:2 v Bologni a naposledy 0:1 na Juventusu, mezi oběma prohrami v domácím prostředí zdolali 2:0 Neapol v zápase podobné důležitosti jakou má ten dnešní.

Ve středu Řím odehrál osmifinále italského poháru Coppa Italia, když přivítal Cremonese a vzhledem k průběhu zápasu odvracel ostudu, neboť musel od 35. minuty prohrával, vyrovnat se povedlo až v 77. minutě Lukakovi a v 85. minutě rozhodl o vítězství Vlků z penalty střídající Paulo Dybala.

Vzhledem k Dybalově chystanému návratu do základní sestavy se nejspíše jen na lavičce objeví Andrea Belotti. Houssem Aouar a Evan Ndicka už zamířili na Africký pohár národů, mimo hru pak zůstávají zranění Angličané Chris Smalling a Tammy Abraham. Po osmiměsíční pauze už by se mohl na lavičce objevit Albánec Maraš Kumbulla.
Hezký večer při sledování přenosu posledního přenosu dnešního programu 19. kola italské Serie A, v němž AS Řím ve velmi důležitém zápase vyzve Atalantu Bergamo. Oba celky by rády bojovaly o první čtyřku, tedy o účast v příštím ročníku Ligy mistrů, ovšem Římané na ni ze sedmého místa ztrácejí pět bodů, Atalanta ze šestého čtyři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62