Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : AS Řím - 30. prosince 2023   20:45

Juventus
47' Rabiot (Vlahović)
1:0
(0:0)
Juventus
Szczęsny – Danilo (C), Bremer, Gatti – Weah, McKennie (90+6. Rugani), Locatelli, Rabiot, Kostić (76. Iling) – Yildiz (66. F. Chiesa), Vlahović (76. Milik).
Pinsoglio, Perin – Huijsen, Miretti, Nonge, Nicolussi Caviglia.
S. Sozza – D. Bindoni, M. Bottegoni
Allianz Stadium, Turín
AS Řím
Patrício – G. Mancini (C), Llorente, Ndicka – R. Kristensen, Cristante, Paredes (74. El Shaarawy), Bove (64. Lo. Pellegrini), Zalewski (80. Azmún) – Dybala, Lukaku.
Boer, Svilar – Karsdorp, Çelik, Spinazzola, Sanches, Pagano, Pisilli, Belotti.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:14.
Tento mač tak rozhodl jediný gól, o který se postaral Adrien Rabiot hned v úvodu druhého dějství. Domácí poté mohli svůj náskok navýšit, ještě jednou se jim povedlo dostat míč do sítě, avšak radost byla předčasná, neboť gól nebyl pro ofsajd uznán. I hosté nezůstali pozadu a byli v několika případech blízko srovnání, ovšem další změny skóre se už fanoušci nedočkali a Juventus se tak raduje z velice cenné výhry nad silným protivníkem.
90+7'
90+6'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Daniele Rugani.
90+5'
Gianluca Mancini poslal k zemi Chiesu, jemuž se zpět na nohy moc nechce. Chystá se ještě taktické střídání Juventusu.
90+4'
Nakopnutý balón putuje k Patríciovi, jenž hodně rychle rozehrává.
90+3'
Bryan Cristante dobře odcentroval do vápna, kde se hlavou do míče opřel Sardár Azmún, avšak ten adresoval jen do náruče Wojciecha Szczęsnyho. Tohle byla dobrá možnost na srovnání.
90+1'
Weston McKennie nedosáhl hlavou na příliš vysoký balón, ten končí v zámezí a o rozehrávku se postará Rui Patrício, jehož celku se však krátí čas.
90'
Bryan Cristante sice dokázal tečoval letící míč hlavou, ovšem Wojciech Szczęsny moc práce v tomto případě opravdu neměl, balón celkem snadno uklidil opět do rukou.
89'
Domácí se sice prosadili podruhé, ovšem hlavní arbitr hned gól neuznává pro ofsajd.
87'
Dlouhý centr do vápna byla práce pro domácího gólmana, který vyběhl z brány a balón sebral do rukavic.
85'
Federico Chiesa velice dobře připravil přihrávkou šanci spoluhráči, tím byl Weston McKennie, jehož přízemní střelu bez přípravy gólman AS vyrazil. Mohlo být rozhodnuto.
83'
Skrumáž v pokutovém území Juventusu se gólu nevedla, domácím se povedlo odehrát míč do bezpečné vzdálenosti.
81'
Ofsajd nyní zastavuje domácí mančaft.
80'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Sardár Azmún.
77'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Manuel Locatelli).
76'
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Arkadiusz Milik.
76'
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Samuel Iling.
74'
ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Stephan El Shaarawy.
73'
Manuel Locatelli dokázal projít až před Patrícia, ovšem zakončení mu nevyšlo dle představ a brankář AS stačil zasáhnout.
71'
Nechybělo moc a bylo srovnáno. Paulo Dybala střílel levačkou do vzdálenějšího dolního rohu brány, domácí gólman se však včas položil a balón lapil.
70'
Juventus kombinuje na své polovině, Wojciech Szczęsny pomáhá s rozehrávkou.
68'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Leandro Paredes). Kartu inkasuje zřejmě za nějaké poznámky.
68'
Nebezpečná střela jednoho z hráčů AS byla zblokována dřív, než doputovala k polskému gólmanovi.
66'
Juventusu nevyšla kombinace, o chvíli později následoval faul z jeho strany.
66'
ze hřiště odchází Kenan Yildiz, přichází Federico Chiesa.
65'
Adrien Rabiot se obtočil kolem obránců a snažil se dostat k brankáři, balón mu ale utekl.
64'
ze hřiště odchází Edoardo Bove, přichází Lorenzo Pellegrini.
64'
O chvíli později se provinil Gleison Bremer, po jehož ataku zůstává ve středovém kruhu ležet Rasmus Kristensen.
62'
Další faul, provinil se tým z hlavního města, jehož hráči se tak stahují ke své bráně.
60'
Rasmus Kristensen přihrával z pravé strany před bránu, jeho pas byl sražen za postranní lajnu a AS bude pokračovat vhazováním.
58'
Kombinace na jeden dotek jim nevyšla, míč putuje do zámezí.
57'
Hosté dlouhou chvíli drží balón na kopačkách, ke střele se ale dostat nedokážou.
55'
Střílený centr z pravé strany zaletěl přímo do rukou Patrícia.
53'
Přetažený centr hostujícího celku letí ke vzdálenější postranní čáře.
51'
Na dlouhý centr si vyskočil jeden z hráčů, hlavou však usměrnil balón mimo tři tyče.
50'
Hosté mohou zkusit odpovědět, následuje jejich standardka na útočné polovině.
47'
Juventus právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení. Po pěkné kombinaci zůstal ADRIEN RABIOT před brankářem, jehož překonal přízemní střelou.
46'
Po útočném faulu musí hosté odevzdat balón, u kterého pokračuje domácí tým.
46'
První půle gól nepřinesla, ač šance měla obě mužstva. Větší rozhodně Juventus, Dušan Vlahović a Filip Kostić byli hodně blízko, avšak ani jednomu se nepovedlo dostat balón do sítě. Hosté zahrozili v jednom případě, kdy Dybala těsně minul pravou tyč soupeřovy svatyně. Bude se týmům ve druhém dějství dařit v zakončení lépe?
45+1'
45'
Gianluca Mancini nyní diskutuje s hlavním arbitrem, který mu odpískal faul na Yildize. Hráč AS reklamuje, že to nedovolený zákrok nebyl a zřejmě má pravdu.
43'
Filip Kostić dokázal překonat Patrícia, avšak toho na brankové čáře zastoupil a míč odhlavičkoval Evan Ndicka, který zaslouží pochvalu.
40'
Rohový kop rozehraje domácí celek, povede se mu v závěru první půle otevřít gólový účet?
38'
Paulo Dybala si nezpracoval přihrávku k postranní lajně, míč mu utíká za ni a vhazovat bude "Stará dáma".
36'
Střílený centr doputoval do rukou Wojciecha Szczęsnyho, jenž mnoho práce neměl.
34'
Nyní jsou to hráči římského klubu, kdo drží míč na kopačkách. Dopředu se jim však moc nechce.
31'
První velká šance hostů. Paulo Dybala na hranici vápna tečoval míč levačkou na vzdálenější tyč, kterou těsně minul. Nechybělo moc a AS šlo do vedení.
29'
Další možnost pro Juventus, střílel Kenan Yildiz levačkou po zemi na vzdálenější tyč, kterou však minul snad o tři metry.
27'
Dušan Vlahović se prezentoval pěknými nůžkami, kterými však balón odehrál vedle vzdálenější tyče. Pokus to však byl velmi slušný.
26'
Útočný faul Juventusu znamená ztrátu balónu a celek z hlavního města může v klidu rozehrávat.
23'
Rui Patrício na nic nečekal a volný míč odkopl do bezpečné vzdálenosti.
21'
Hodně nepřesný centr na druhé straně letí za bránu Juventusu.
19'
Dušan Vlahović ve velké šanci zůstal osamocen před brankářem, jeho zakončení však zblokoval v poslední chvíli skluzem jeden z protihráčů.
18'
Domácí po faulu rozehráli kousek za středovou lajnou, hru však přenesli zpátky na svou stranu.
16'
Míč končí u Patrícia, jenž s rozehrávkou nespěchá.
15'
Domácí kombinují u středové lajny a hledají cestu k soupeřově bráně.
12'
Na druhé straně znovu přišla střela nejlepšího střelce Juventusu Vlahoviće, která doputovala mimo bránu.
11'
Paulo Dybala hledal točeným centrem na vzdálenější tyč někoho ze spoluhráčů, to se mu však nepovedlo.
9'
Dušan Vlahović střílel levačkou z dálky, mířil však vedle bližší tyče.
7'
Centrovaný míč před bránu hostů žádný z domácích hráčů nezpracoval.
4'
Hosté rozehráli rohový kop, domácí však odvrátili míč do bezpečí.
1'

Juventus FC: Szczęsny – Danilo (C), Bremer, Gatti – Weah, McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostić – Yildiz, Vlahović.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Huijsen, Rugani, Iling, Miretti, Nonge, F. Chiesa, Milik, Nicolussi Caviglia.
Trenér: M. Allegri.

AS Řím: Patrício – G. Mancini (C), Llorente, Ndicka – R. Kristensen, Cristante, Paredes, Bove, Zalewski – Dybala, Lukaku.
Náhradníci: Boer, Svilar – Karsdorp, Çelik, Spinazzola, Lo. Pellegrini, Sanches, Pagano, Pisilli, Belotti, Azmún, El Shaarawy.
Trenér: J. Mourinho.

Rozhodčí: S. Sozza – D. Bindoni, M. Bottegoni.
Vzájemné zápasy

Z posledních pěti ligových soubojů, jež se odehrály na hřišti "staré dámy", se třikrát z vítězství radovalo domácí mužstvo, jednou skončil mač nerozhodně a v jednom případě se radoval celek z hlavního města.
AS Řím

Hosté těsně drží pohárová místa, s osmadvaceti body pobývá na šesté příčce, stejný bodový zisk má i sedmá Neapol, která má však odehráno o zápas víc. Mimo svůj stadion odehráli svěřenci kouče Mourinha osm duelů a přivezli si stejný počet bodů díky dvěma vítězstvím a remízám, skórovali devětkrát a o tři branky více dostali. V posledním venkovním střetnutí nedokázali dát ani gól a podlehli Bologně 0:2.
Střelecké štěstí neměl ani Belgičan Romelu Lukaku, s osmi zásahy nejlepší střelec mančaftu a jeden z nejlepších střelců celé ligy.
Juventus

Domácí tým obývá druhé místo s rovnými čtyřiceti body. Na svém hřišti se mu daří, z osmi klání si odnesl rovných dvacet bodů za šest výher a dvě remízy, vstřelil dvanáct gólů a jen čtyři inkasoval. V posledním mači před svými fanoušky porazil Neapol těsně 1:0.
Nejlepším střelcem je se šesti brankami Srb Dušan Vlahović.
Dobrý den, šesti zápasy dnes bude zakončeno 18. kolo nejvyšší italské fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu pikantní duel týmů z předních pozic tabulky, a sice Juventusu s AS Řím. Favoritem je prvně jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62