Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : AC Milán - 29. října 2023   20:45

Neapol
50' Politano (Di Lorenzo) • 63' Raspadori
2:2
(0:2)
AC Milán
22' Giroud  (Pulisic) • 31' Giroud  (Calabria)
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani (46. Östigaard), Natan, Rui (46. Olivera) – Elmas (46. Simeone), Lobotka, Zieliński (77. Anguissa) – Politano (83. Zanoli), Raspadori, Kvaracchelija.
Contini, Gollini – D'Avino, Demme, Zerbin, Cajuste, Lindström, Gaetano.
D. Orsato – A. Costanzo, M. Passeri
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
AC Milán
Maignan – Calabria (C), Tomori, Kalulu (19. Pellegrino, 87. Florenzi), Hernández – Reijnders, Krunić, Musah – Pulisic (46. Romero), Giroud (81. Okafor), Leão (81. Jović).
Nava, Mirante – Bartesaghi, Adli, Pobega.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:7. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:10.
Druhá půle rovněž přinesla dva góly, ovšem tentokrát do černého stříleli jenom hráči Neapole, kteří srovnali během úvodních dvaceti minut druhého poločasu. Další branky už diváci neviděli a to navzdory šancím na obou stranách a duel dvou předních celků tabulky tak končí zřejmě spravedlivou remízou.
90+5'
90+5'
Ač nechybělo moc. Chviča Kvaracchelija v posledních vteřinách spálil velkou možnost, když z levé strany střílel levačkou a Mike Maignan vyrazil míč levou nohou do bezpečí. Hosté mohou svému gólmanovi děkovat aspoň za bod.
90+4'
Domácí si dlouho přihrávali před pokutovým územím, o míč přišli a dopředu vyrazili hosté, ovšem ani oni si nedokázali přihrát přesně. Vypadá to, že tento mač mít vítěze nebude.
90+2'
Davide Calabria se mohl stát hrdinou svého týmu, ovšem zblízka na pravé straně usměrnil míč hlavou jen do boční sítě.
89'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým SSC Neapol (Natan). Hráč Neapole si byl vědom karetního trestu, přesto šel do souboje s Romerem až příliš tvrdě a v závěru tak oslabuje svůj tým.
88'
Po útočném faulu domácích získává míč milánský celek.
87'
Oba týmy tak využily maximálního počtu střídání.
87'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Marco Pellegrino, přichází Alessandro Florenzi.
86'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Alessandro Zanoli).
85'
Závěr zápasu se pomalu blíží, hra se odbývá daleko od obou branek.
83'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Alessandro Zanoli.
81'
Mike Maignan v poslední chvíli zastavil míč před postranní lajnou, čímž zabránil rohovému kopu.
81'
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Luka Jović.
81'
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Noah Okafor.
78'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Yunus Musah). Kartu vidí za faul na Chviču Kvaraccheliju.
77'
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází André Anguissa.
77'
Giacomo Raspadori si nezpracoval přihrávku a míč mu utekl za postranní lajnu. I tak spoluhráči, který mu míč adresoval, zatleskal za dobrý záměr.
75'
Nepřehledná situace na druhé straně, také domácím se podařilo míč odkopnout včas.
72'
Mike Maignan byl při vyběhnutí faulován, postará se tak o rozehrávku.
71'
Skrumáž před bránou milánského celku, nechybělo moc, aby se domácí potřetí prosadili, ale nakonec stačili hosté míč odvrátit do bezpečí.
71'
Zblokovaná rána z dálky končí v zámezí, následuje rohový kop Neapole.
68'
Meret musel zasahovat i vzápětí, kdy ovšem celkem snadno chytil míč do náruče.
67'
AC si málem vzalo vedení zpátky, Rafael Leão střílel po zemi na bližší tyč, kde byl ovšem v pravý čas Meret, který včas padl k zemi.
65'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Giovanni Di Lorenzo).
65'
Faulu se dopustili i domácí a žlutit se bude také na jejich straně.
63'
Neapol právě vstřelila branku!
Krátce po hodině hry máme srovnáno a začíná se od začátku. GIACOMO RASPADORI svou střelu zatočil kolem zdi parádně ke vzdálenější tyči, kde byl Maignan příliš pozdě.
62'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Luka Romero).
62'
Piotr Zieliński si vynutil faul před hranicí vápna, bude se žlutit a navíc je tu zajímavá standardka pro tým v modrých dresech.
60'
Mohlo být srovnáno. Mike Maignan zaváhal při vyběhnutí a míč jen vyboxoval, ovšem Simeoneho dorážka byla zblokována a následná střela, o kterou se postaral Chviča Kvaracchelija, letí vysoko nad.
58'
Piotr Zieliński střílel z dálky vysoko nad břevno. Tahle střela neměla šanci na úspěch.
57'
Skrumáž před bránou Neapole gólem nekončí, třebaže tomu bylo hodně blízko. Theo Hernández čekal na přihrávku před odkrytou bránu, ovšem té se nedočkal.
56'
Hosté se snaží zdržovat rozehrávku, jak jen to jde. Domácím se pochopitelně tato taktika moc nelíbí.
55'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Tijani Reijnders).
53'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Natan). Domácím se verdikt nelíbí, ovšem není jim to nic platné.
52'
Brankář hostů si vyběhl k hranici vápna pro míč a schoval jej do rukou.
50'
Máme sníženo a o drama postaráno. MATTEO POLITANO velice hezky prošel přes obránce a prudkou ranou pod horní tyč nedal Maignanovi šanci.
49'
Domácí kombinují před pokutovým územím a snaží se dostat do zakončení.
46'
Piotr Zieliński se provinil faulem, míč patří hostům.
46'
ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Luka Romero.
46'
ze hřiště odchází Amir Rrahmani, přichází Leo Östigaard.
46'
ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Giovanni Simeone.
46'
ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Mathías Olivera.
46'
Zatímco hosté jsou aktivnějším týmem, který si umí vypracovat šance a dát góly, domácí směrem dopředu strádají. Mike Maignan moc velkou práci neměl a jeho tým zaslouženě odchází do kabin v pozici vedoucího mužstva. Kouč Garcia má svým svěřencům v kabině jistě co říct.
45+6'
45+6'
A nechybělo moc, aby vstřelili gól do kabin, Alex Meret však nepříjemnou střelu k pravé tyči dokázal vyrazit.
45+5'
Hosté rozehrávají na své polovině, první půle se chýlí ke konci.
45+2'
Mike Maignan byl vyběhnutý z brány a tak to jeden z domácích fotbalistů zkoušel z dálky, mezi tři tyče ale ani zdaleka nezamířil.
45'
Neapol v závěru první půle operuje u vápna AC Milán a hned se dostala do šance. Giacomo Raspadori však střelou z voleje přestřelil. Je ovšem otázkou, zda by byl případný gól uznán, zavánělo to ofsajdem.
43'
Útočný faul hostů nezůstal nepovšimnut, domácí budou rozehrávat od své brány.
41'
Obrovská možnost AC Milán zůstává nevyužita, Tijani Reijnders tečoval přihrávku z levé strany do horní části brány, míč se otřel o břevno a skončil za domácí svatyní.
39'
Tijani Reijnders střílel za hranicí vápna pouze do před sebou stojícího protihráče.
37'
Alex Meret byl nyní připraven a tečovaný míč schoval do náruče.
36'
Střílený centr hostů doputoval do boční sítě brány Neapole, bylo to s tečí, následuje roh.
34'
Nechybělo moc a bylo to o tři góly, tentokrát však obrana Neapole v poslední chvíli míč odvrátila.
33'
Giovanni Di Lorenzo si nabíhal na přízemní přihrávku, ta k němu ale nedoputovala.
31'
AC Milán právě vstřelil branku!
Hodně podobná situace jako u prvního gólu. OLIVIER GIROUD si vyskočil před malým vápnem na centr a hlavou odehrál míč ze svého pohledu k levé tyči, od níž se balón odrazil do sítě.
29'
Giacomo Raspadori přihrával z pravého křídla do pokutového území, kde žádného spoluhráče nenašel.
27'
Málem bylo vyrovnáno, avšak jeden z hráčů Neapole místo odkryté části brány trefil pouze boční síť. První větší možnost domácího mužstva.
25'
Hlavní arbitr dává oběma celkům možnost občerstvit se u postranní čáry.
22'
Hosté otevírají gólový účet zápasu. Nepohlídaný OLIVIER GIROUD si naběhl na centr a hlavou zamířil mezi tři tyče, Alex Meret se balón sice dotekl pravou rukavicí, avšak tečoval jej už pouze do sítě.
22'
Teď už to byl faul více než jasný, AC rozehraje ze středového kruhu.
20'
Giacomo Raspadori na křižnou přihrávku před bránu nedosáhl, ovšem i kdyby skóroval, gól by pro ofsajd neplatil.
19'
ze hřiště odchází Pierre Kalulu, přichází Marco Pellegrino. Zranění je zřejmě vážnější, než se původně zdálo.
18'
Hráč odchází za postranní lajnu, aby se mohlo hrát dál.
17'
Pierre Kalulu zůstává ležet na trávníku, hra je přerušena.
15'
Hráči AC na tom nebyli o mnoho lépe, k vidění jsou nepřesnosti na obou stranách.
13'
Špatný centr domácích končí za postranní čárou, hosté budou vhazovat.
11'
Rafael Leão sice po kontaktu s protihráčem před vápnem Neapole skončil na hrací ploše, nedovolený zákrok to ovšem nebyl.
9'
Giovanni Di Lorenzo špatně přihrával na pravé straně, svým barvám ale získal rohový kop.
7'
Chviča Kvaracchelija padl k zemi u levé hranice vápna, faul to ale není.
5'
Špatná kombinace AC Milán, míč se kutálí k Meretovi.
4'
Hosté neochabovali v útočné aktivitě, ovšem nyní ztrácí míč a rozehrávat bude Neapol.
2'
Olivier Giroud v první velké šanci zápasu, v pokutovém území si zpracoval balón, ovšem jeho následná rána byla zblokována nad. Sám francouzský hráč schovává tváří do dlaní, neboť tohle byla dobrá možnost.
1'

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Natan, Rui – Elmas, Lobotka, Zieliński – Politano, Raspadori, Kvaracchelija.
Náhradníci: Contini, Gollini – Olivera, D'Avino, Östigaard, Zanoli, Demme, Zerbin, Cajuste, Lindström, Gaetano, Anguissa, Simeone.
Trenér: R. Garcia.

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Tomori, Kalulu, Hernández – Reijnders, Krunić, Musah – Pulisic, Giroud, Leão.
Náhradníci: Nava, Mirante – Pellegrino, Florenzi, Bartesaghi, Adli, Romero, Pobega, Okafor, Jović.
Trenér: S. Pioli.

Rozhodčí: D. Orsato – A. Costanzo, M. Passeri.
Vzájemné zápasy

Neapol čeká na domácí ligovou výhru nad AC Milán už čtyři zápasy, naposledy jí docílila 25. srpna 2018, kdy zvítězila těsně 3:2. Od té doby hostila svého protivníka v Serii A čtyřikrát a třikrát odcházela bez bodu.
AC Milán

Jak už bylo naznačeno, hosté jsou o čtyři body lepší než jejich protivník, patří jim druhé místo, ač ještě donedávna tabulku vedli, posun dolů přinesla domácí prohra 0:1 s Juventusem. Mimo svůj stadion se milánskému celku daří, z pěti duelů si přivezl dvanáct bodů díky čtyřem výhrám, jen jednou se vracel bez bodového zisku, vstřelil devět gólů a o dva méně inkasoval.
Dva poslední venkovní mače vyhrál, povede se mu dnes sérii protáhnout?
Francouz Olivier Giroud a Američan Christian Pulišič se se čtyřmi zásahy dělí o místo nejlepšího snajpra mančaftu.
Neapol

Domácí tým je na čtvrté pozici se sedmnácti body, ovšem na svého protivníka ztrácí pouhé kvarteto bodů. Na svém hřišti se však Neapoli zatím nedaří tak, jak by si představovala, ze čtyř duelů si odnesla šest bodů díky výhrám 2:0 nad Sassuolem a 4:1 nad Udinese, ovšem zbylé dvě střetnutí prohrála, těsně 1:2 s Laziem a 1:3 s Fiorentinou, což byl zatím pro Neapol poslední mač před jejími fanoušky. Potěší je dnes výhrou nad italským gigantem?
Nejlepším střelcem týmu je šestigólový Nigérijec Victor Osimhen, v současné chvíli zraněný.
Dobrý den, čtyřmi zápasy dnes pokračuje 10. kolo nejvyšší italské fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu velice pikantní souboj celků z nejvyšších pozic tabulky, jsou to Neapol a AC Milán. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62