Silvestrovské derby - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Sparta - 31. prosince 2018   11:00

Slavia
Slavia
9' Skácel  • 38' Skácel  • 40' Skácel  • 41' Ulich  • 48' Skácel
5:6
(1:3)
Sparta
Sparta
4' Lafata   • 15' Stracený   • 24' Koloušek   • 34' Matějovský   • 41' Koloušek   • 50' Lafata
Slavia
Hrubeš – Petřík, Mencl
Umělá tráva Eden
Sparta

Tohle je ode mne pro tuto chvíli a celý kalendářní rok 2018 vše, přeji příjemný zbytek dne a krásný vstup do roku nového.
Je dobojováno! Slavie v závěru utkání mocně dotahovala, dokonce to ještě pár okamžiků před závěrečným hvizdem vypadalo, že z toho bude remíza. Jenomže proti byl David Lafata, který z pokutového kopu rozhodl o tom, že si Sparta připsala historicky osmou výhru v derby internacionálů.
Nejlepší hráči silvestrovského derby

SK Slavia Praha – Rudolf Skácel

AC Sparta Praha – Václav Koloušek
50+1'
50'
Sparta právě vstřelila branku!
Troufám si říct, že je rozhodnuto! DAVID LAFATA si počínal zkušeně a poslal míč přesně na opačnou stranu, než šel brankář Winter.
49'
Je tu třetí rohový kop, a tak bude mít Sparta možnost rozhodnout! Pár desítek vteřin před koncem bude David Lafata kopat pokutový kop!
48'
Slavia právě vstřelila branku!
Tak to byla parádní kombinace, která přinesla hattrick pro RUDOLFA SKÁCELA! A vypadá to, že i druhé derby skončí výsledkem 5:5!
46'
Stracený hledal u vzdálenější tyče stojícího Juna, kterému chybělo k trefení míče nějakých třicet centimetrů.
45'
Bičík teď měl plné ruce práce. I když tak dobře si nevedl, neboť za něj musel na brankové čáře zasahovat Jun!
45'
Rudolf Skácel je velmi aktivní a troufám si říct, že je to hlavně on, který může za to, že mají Slávisté pořád o co hrát.
44'
To bylo okamžitě rozehráno a z následné akce byla dobrá šance, která byla zakončena nepřesnou střelou.
43'
David Lafata chtěl přenést hru na druhou stranu, Čížek však měl k míči daleko, díky čemuž budou mít Slávisté k dispozici autové vhazování.
41'
Na to okamžitě zareagoval VÁCLAV KOLOUŠEK, který si našel míč poté, co se odrazil od levé tyče.
41'
Nejkrásnější gól dnešního dne! IVO ULICH přeloboval Davida Bičíka a vyrovnal skóre v dnešním zápase!
40'
A je z toho pořádné drama! RUDOLF SKÁCEL perfektně zpracoval přihrávku a udělal kličku Bičíkovi, který byl v tomto případě bez šance.
39'
Hrdlička chtěl poslat míč skrz nohy Jiřího Novotného, ten byl však pozorný a přihrávku zastavil.
38'
RUDOLF SKÁCEL se s ničím nemazal a poslal balón do opačného rohu brány.
37'
Mario Lička vyrazil střelu soupeře. Následuje rohový kop, a jelikož je již třetí, tak z toho je penalta!
36'
Lafata se pokoušel obhodit Mülera. Tento záměr sice špatný nebyl, jenomže provedení vázlo.
35'
Václav koloušek se ocitl v dobré pozici a rovnou vystřelil, bohužel pro Spartu dal míči moc velkou razanci a přestřelil.
35'
Čížek hledal na hranici vápna stojícího Davida Lafatu, k němu ale kulatý nesmysl nedoputoval.
34'
MAREK MATĚJOVSKÝ přetavil svůj dobrý výkon ve čtvrtou branku Sparty! Byla by ostuda, kdyby z takové vzdálenosti Wintera nepřekonal.
33'
David Kalivoda přenesl hru na druhou stranu, kde míč spoluhráči vypíchl jeden z fotbalistů pražské Sparty a nastartoval přečíslení, které rozhodně mělo skončit gólem.
32'
Jun se nacházel sám před brankářem Slavie, bránu minul, a tak mu zbyly oči pro pláč.
31'
Jaroslav Černý se prezentoval nádhernou sólovou akcí. Ta měla za následek to, že mohli Slávisté hned několikrát skórovat, nicméně štěstíčko nebylo na jejich straně.
30'
Podobně si vedl i na druhé straně David Lafata, ani ten totiž nevměstnal míč mezi tři tyče.
29'
Po rozehře vypálil z úctyhodné vzdálenosti Jiří Bílek, bránu se mu však nepodařilo trefit.
29'
Lafatovi odskočil míč po přihrávce Matějovského. Z protiútoku získala Slavie přímý kop, který budou Sešívání zahrávat z poněkud nebezpečné pozice.
28'
Matějovský v osobním souboji fauloval Ličku, což neuniklo zraku rozhodčího Hrubeše.
27'
Fanoušci Sparty se dožadovali odpískání pokutového kopu poté, co Winter nebezpečně zajel do Juna.
26'
Pár vteřin po začátku druhého poločasu se do dobré šance hnal Ulich, kterému chyběly opravdu jen centimetry.
26'
V prvním poločase jsme byli svědky toho, co se před utkáním avizovalo. Sparta je jasně lepším týmem a udává tempo hry, oproti tomu Slávisté hrozí jen z rychlých brejkových akcí, kterých k dispozici příliš mnoho nemá.
Druhý poločas začne přibližně v 11:35.
25+1'
25'
Pár vteřin před koncem prvního poločasu si s míčem zahrál David Bičík, jemuž se podařilo najít Davida Lafatu, u kterého byl včas Winter a o míč ho připravil.
24'
Poté, co Slávisté nezvládli brejkovou situaci, se do prázdné brány prosazuje VÁCLAV KOLOUŠEK. Nutno dodat, že u zrodu celé akce byl znova Matějovský.
23'
Lukáš Došek si počínal obětavě, když ve skluzu zabránil přihrávce na Tomáše Juna.
22'
Brankář Slavie nepůsobil zrovna jistě proti střele soupeře. Míč jen vyrazil a měl velké štěstí, že se v jeho blízkosti nenacházel některý z hráčů v rudých dresech.
22'
Je tu první faul v tomto utkání a volný kop pro Spartu, který má v plánu rozehrát Stracený.
21'
Kalivoda se snad poprvé zapojil do hry. Byla z toho úspěšná přihrávka, pro Slavii však bezvýznamná, protože pár okamžiků nato Sešívaní o míč přišli.
20'
Winter se blýskl dvě skvělými zákroky! Zelenka ani nadvakrát nedokázal dostat míč za jeho záda!
19'
Winter vyběhl z brány až téměř k rohovému praporku, u kterého si počínal velmi dobře, když se mu povedlo dopravit míč do autu.
18'
Rudolf Skácel našel Pitáka, Bičík však tento záměr vystihl a včas vystoupil proti soupeři.
18'
Matějovský hledal Václava Kolouška, což je možná škoda, jelikož na druhé straně byl o něco postavený Čížek.
17'
Mario Lička vyslal dalekonosnou střelu z voleje, jenže nejednalo se zrovna o pokus, který by si dal za rámeček.
16'
David Lafata byl dobře bráněn Jiřím Bílkem, a tak velezkušený forvard nedokázal zakončit.
15'
Matějovský naznačil střelu a vyslal skvělou přihrávku na zadní tyč, kde stál připravený LUDĚK STRACENÝ, jemuž nedělalo problém dopravit balón do odkryté brány.
14'
Přízemní centr z pravé strany končí v rukavicích Davida Bičíka.
14'
Sparta je zatím jednoznačně aktivnější. Slavie se dostává za polovinu jen zřídka, důležitý však je výsledek, a ten je po čtrnácti minutách nerozhodný.
13'
Tomáš Jun byl pohledně odstaven Hyským. Tomu se povedlo míč dostat jen do autu, díky čemuž hráči v rudých dresech zůstanou u míče.
12'
David Lafata našel krásnou nahrávkou Tomáše Čížka, jenž se neúspěšně snažil vystřelit z voleje.
11'
David Lafata se po pěkné kombinaci týmu Sparty ocitl v dobré šanci, jenže míč mu šel na dlouhou nohu, a tak z hranice vápna o pár centimetrů minul levou tyč.
10'
Centr z pravé strany nedolétl do vápna. Škoda pro Spartu, v něm byl totiž nachystán David Lafata, který byl připraven znova skórovat.
9'
A je srovnáno! David Bičík neudržel střelu soupeře, čehož dokázal využít RUDOLF SKÁCEL a dorazil míč do prázdné brány.
8'
Střelu hráče Sparty vyrazil Winter, který se musel pořádně natáhnout ke vzdálenější tyči.
7'
Martin Hyský vystihl přihrávku Šírla na Juna, s míčem se však nepáral a raději ho z první poslal do zámezí.
6'
Novotný nabil Tomáši Junovi, jehož pokus z voleje se mezi tři tyče nevměstnal.
6'
Rudolf Skácel vypálil z levé strany, pokus to byl sice prudký, ale vůbec ne přesný.
5'
Koloušek vyzval ke sprintu Davida Lafatu, který se pokusil najít na pravé straně Čížka, jenomže k němu kulatý nesmysl nedoputoval.
4'
První dotyk DAVIDA LAFATY končí gólem! Naběhl si do vápna soupeře a z bezprostřední blízkosti dopravil míč hlavou do brány.
3'
Centr z pravé strany skončil v rukavicích brankáře Slavie. Ten následně rozehrál do strany a rozjel akci Sešívaných.
3'
Čížek vyzkoušel pozornost brankáře Wintera, který sice míč nechytil, avšak dokázal ho vyrazit do bezpečí.
2'
Sparťané se usadili na polovině soupeře a kombinují. Mezitím si vyměňují oba tábory fanoušků první pokřiky.
1'
Šírl čekal na hranici vápna, jenže z voleje nevystřelil, neboť míč odhlavičkoval jeden z obránců Slavie.
1'
Úvodní výkop v tomto utkání měli k dispozici hráči v rudých dresech, kteří se okamžitě pokusili dostat před bránu soupeře.
1'

SK Slavia Praha: Winter – Došek, Hunal Černý, Bílek, Müler, Skácel, Ulich, Pešír, Hrdlička, Piták, Lička, Kalivoda, Hyský

AC Sparta Praha: Bičík – Stracený, Zelenka, Fukal, Koloušek, Hübschman, Flachbart, Novotný, Šírl, Lafata, Jun, Matějovský, Čížek

Rozhodčí: Hrubeš – Petřík, Mencl.
Do dnešního utkání míří v roli favorita pražská Sparta, a to i přesto, že bilance silvestrovských derby vyznívá jasně pro Sešívané. Ti zvítězili z dvaatřiceti duelů hned jednadvacetkrát a dokázali celkově nastřádat o padesát branek více, než se podařilo letenskému mužstvu. O upravení této nepříliš lichotivé statistiky by se měl za Spartu pokusit například David Lafata, jenž je pověstný svým střeleckým instinktem.
Pravidla

- hráči musí být starší 35 let
- hrací doba 2 x 25 minut
- 16 hráčů v každém týmu, na trávníku poté 6 + brankář.
- Rohové kopy se nekopou, za každý třetí roh následuje pokutový kop.
- Gólman může vyhazovat míč pouze na vlastní polovinu.
Předběžné nominace

AC Sparta Praha: David Bičík – Tomáš Čížek, Jan Flachbart, Milan Fukal, Tomáš Hübschman, Jiří Jarošík, Tomáš Jun, Václav Koloušek, David Lafata, Marek Matějovský, Jiří Novotný, Luděk Stracený, Lukáš Zelenka

SK Slavia Praha: Václav Winter – Jiří Bílek, Jaroslav Černý, Lukáš Došek, Tomáš Hrdlička, Tomáš Hunal, Martin Hyský, David Kalivoda, Martin Müller, Tomáš Pešír, Karel Piták, Rudolf Skácel, Mario Lička, Ivo Ulich,
Vítám vás u třiatřicátého ročníku silvestrovského derby. To, zda se podaří Spartě navázat na výhru v minulém roce, se dozvíme v 11:00, neboť právě na tento čas je naplánován úvodní výkop.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.