Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Valencia - 7. února 2019   21:00

Real Betis
Real Betis
45' Loren  • 54' Joaquín
2:2
(1:0)
Valencia
Valencia
70' Čeryšev   • 90+2' Gameiro
Real Betis
Robles – Mandi, Bartra (11. García), Sidnei – Joaquín (C), Carvalho, Guardado, Firpo (80. Guerrero) – Canales, Lo Celso – Loren (78. Jesé)
López – García, Guerrero, Jesé, Kaptoum, Lainez, León
Del Cerro – Yuste, Álvarez
Estadio Benito Villamarín
Valencia
Domenech – Piccini, Garay, Gabriel, Gayá – Soler (78. Wass), Coquelin (58. Kondogbia), Parejo (C), Čeryšev – Rodrigo, Mina (58. Gameiro)
Neto – Gameiro, Kondogbia, Roncaglia, Sobrino, Torres, Wass

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:10.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 2-2. Úvodní branka tohoto zápasu přišla v samotném závěru prvního poločasu, následně i o druhou trefu se postaral Betis. Najednou Valencia naprosto přestala hrát, avšak ojedinělý útočný výpad nakonec přinesl kontaktní branku, což ale nebylo vše. Netopýři byli těsně před nastaveným časem blízko k vyrovnávací brance, avšak Čeryšev trefil pouze břevno. Ve druhé minutě nastavení přeci jenom přišlo vyrovnání, o které se postaral Gameiro.
90+3'
90+2'
Valencia právě vstřelila branku!
Tak přeci jenom přichází vyrovnávací branka! KEVIN GAMEIRO našel v tandemu naběhnuvšího Rodriga, který si počkal na pohyb francouzského forvarda, jenž se dokázal natlačit před obránce a poté přízemním zakončením propálil Roblese.
90+1'
Ve středu hrací plochy zůstal na zemi ležet hostující Kondogbia, což domácí chtěli ignorovat. Poté hlavní sudí přeci jenom přerušil hru.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Mohlo být srovnáno! Gameiro se protancoval až do šestnáctky, odkud zpětným centrem našel hlavu Čeryševa, který hlavičkoval pouze do břevna.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Betis stále drží vedení o jednu branku, ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
87'
Po rohovém kopu přišel další nedovolený zákrok z domácí strany. Trochu zbytečně šel agresivně do souboje o míč domácí záložník Lo Celso.
86'
Gayá to v tísni zkoušel kolmicí na Čeryševa, kterou se štěstím stačil zastavit pozorný Mandi. Následně si Guerrero dokázal pohlídat Picciniho.
85'
Do kombinace se zapojil také střídající Guerrero, který musel jednat hodně rychle. Napadající smečka protihráčů se nakonec k míči vůbec nedostala.
84'
I tentokráte ve středu hrací plochy kraloval domácí Carvalho, který obelstil napadajícího protihráče, díky čemuž se jeho celku podařilo vybojovat roh.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Poslední okamžiky patří domácím hráčům, kteří se i nadále nachází na polovině soupeře.
82'
K osmému rohovému kopu se postavil hodně aktivní Canales, který poslal míč do malého vápna, kde ale před Sidneim zasahoval urostlý Kondogbia.
81'
Po jeho přihrávce přišla centrovaná nabídka z pravé strany, která se snesla pouze na hlavu Garaye. Následná rána Canalese bude znamenat rohový kop.
80'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Júnior Firpo, přichází Francis Guerrero.
79'
Mandi se dokázal u postranní čáry zbavit svého strážce, posléze se mu podařilo založit akci svého celku, kterou v tuto chvíli táhne záložník Canales.
78'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Loren Morón, přichází Jesé Rodríguez.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Daniel Wass.
74'
Carvalho přišel o míč na útočné polovině soupeře, následně se domácí museli hnát dozadu, díky čemuž se vrátili zpět k hracímu předmětu.
73'
Ten byl výrazně nebezpečnější, avšak ani v tomto případě nepřišlo zakončení. Navíc taktickým zákrokem hasil situaci Parejo, který obdržel žlutou.
72'
Netopýři se dostali k rozehrávce dalšího rohu, který za brankovou čáru prodlužoval jeden z domácích. To vše znamená, že bude na pořadu dne další rohový kop.
71'
Tohle by mohla být hodně důležitá branka, v konečném součtu by to Valencii mohlo přinést úspěch. Ještě ale nepředbíhejme, vše je stále otevřené.
70'
Najednou máme sníženo! Přetahovanou o míč lépe zvládli hosté, načež se Rodrigovi podařilo oslovit naběhnuvšího Gameira, jehož prudkou nabídku před branku dokázal hlavičkou dopravit do sítě DENIS ČERYŠEV.
69'
Firpovi se nepodařilo načasovat náběh k míči, navíc místo hracího předmětu sestřelil Solera. Jednoznačný faul, standardka pro hostující mužstvo.
68'
Postupná kombinace odkryla prostor ve středu hrací plochy, kam se ale stačil vrátit hostující Parejo, který za sebe nepustil středopolaře Carvalha.
67'
Podél postranní čáry se dostával Canales, který si úprk rozmyslel a míč poslal zpět ke středovému kruhu. Betis se snaží neudělat žádnou chybu.
66'
Napadání domácích hráčů přineslo až moc velkou agresivitu, hlavní sudí nakonec odhalil nedovolený zákrok. Parejo se posléze rozhodl rozehrát nakrátko.
65'
Soler naprosto zbytečně odplácel Guardadovi, za což vyfasoval žlutou kartu. Hostující křídelník klidně mohl obdržet i kartu červenou.
64'
Obrannou povinnost si splnil defenzivně laděný Carvalho, který čistým způsobem odzbrojil Pareja. Betis se tak opět dostává na útočnou polovinu.
63'
Jako první se k volnému míči dostal kapitán Joaquín, který si tak dlouho hledal vhodnou pozici na cente, až nakonec trefil kopačku jednoho z protihráčů.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Betis se druhou brankou hodně uklidnil. Naopak Valencia se už delší dobu nedostala na útočnou polovinu.
61'
Lo Celso se dokázal protáhnout kolem protihráče, poté chtěl za obranou najít Firpa, který se nacházel v jasném ofsajdu, což potvrdil také opakovaný záběr.
60'
Obránce Firpo zbytečně nic nevymýšlel, naopak vyprodukoval zpětnou přihrávku na obrannou polovinu, kde se o rozehrávku stará García.
59'
Na opačné straně si přehodil míč na levou nohu Gayá, který poté v pokutovém území dokázal najít hlavu Čeryševa, jenž ale hlavičoval vedle branky.
58'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Santi Mina, přichází Kevin Gameiro.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Geoffrey Kondogbia.
57'
Domácí fanoušci jsou ve varu, jejich miláčći totiž mají výborně rozehrané semifinále. V tuto chvíli opět sledujeme kombinaci v podání Betisu.
56'
Betis měl k dispozici standardní situaci z velice ostrého úhlu. Joaquín tak kroutil míč směrem do branky, na hranici malého vápna ale zasál Gabriel.
55'
Rázem se Valencia dostává do hodně nepříjemné pozice. V tuto chvíli prohrává už o dvě branky, avšak ještě můžeme počítat s odvetným zápasem.
54'
Real Betis právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! JOAQUÍN SÁNCHEZ si vzal na starost rozehrávku rohového kopu, který rozehrál naprosto famózně. Míč se mu podařilo zakroutit přímo do branky, přičemž Domenech reagoval až za brankovou čárou. Hlavní sudí po konzultaci s videorozhodčím branku uznává.
53'
Parejo se i tentokráte postavil k rozehrávce rohového kopu. V tomto případě přišla rozehrávka nakrátko, která nepřinesla nic nebezpečného.
52'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Moreno (Valencia CF).
52'
Velké štěstí pro Betis! Piccini měl na pravém křídle hodně času na centr, prudkou nabídku posílal do malého vápna, kde si málem vlastní branku vstřelil García.
51'
Rodrigo si počkal na náběh Miny, který se dostal až za obranu, avšak jeho rána ve skluzu směřovala vedle branky. Zřejmě byl ještě odmávám ofsajd.
50'
Následně neměl moc času na rozehrávku Garay, který při snaze přesunout míč na druhou stranu trefil napadajícího Lorena. Valencia bude ještě vhazovat.
49'
Posléze se na centrovanou nabídku vyhoupl právě Mina, který ale hlavičkoval přímo doprostřed branky. Robles si tak připsal rutinní zákrok.
48'
Netopýři se hned v úvodu dostali k slibnému protiútoku, který po pravém křídle táhl Soler. Ten v pokutovém území hledal Minu, před kterým zasáhl García.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku. Dlouhou dobu jsme sledovali celkem nezáživnou podívanou, přičemž až po nějaké době jsme byli svědky vyložených šancí. Jako první o sobě dali vědět hosté, kteří během své největší příležitosti nastřelili brankovou konstrukci. Na opačné straně mohl udeřit Guardado, jehož rána ale skončila kousek vedle. Před koncem prvního poločasu přišel rohový kop pro Betis, následně se dokázal prosadit Loren.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Tak přeci jenom jsme se dočkali úvodní branky! Betis si vyzkoušel vůbec první rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Joaquínovi se podařilo odcentrovat k zadní tyči, odkud ještě vracel míč před branku obránce Sidnei, načež měl lehkou práci LOREN MORÓN.
44'
Pomalu a jistě se nám blíží konec prvního poločasu. Netopýři se ještě rozhodli podniknout rychlou protiakci, pomalá přihrávka ale celou akci zabrzdila.
42'
Na ten si nejvýše vyskočil Carvalho, avšak ještě před dopadem míče bylo pískáno, útočným faulem si totiž pomohl jeden z fotbalistů Valencie.
41'
Piccinimu se podařilo hodně nebezpečně odcentrovat, na zadní tyči tak musel zasahovat Mandi. Domácí obránce odvrátil míč za cenu rohového kopu.
40'
García se pokoušel přenést hru na levou stranu, kde číhal celkem nevýrazný Lo Celsa. Padající míč ale sebral pohotový Piccini, jenž spolupracoval s brankářem.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Betis v posledních minutách přeci jenom zabral. Před malým momentem měl balón proti noze Guardado, jeho kostrbatou ránu ale zablokoval Gabriel.
37'
S míčem si zahrál také brankář Robles, který si nakonec na levém křídle vybral volného Firpa. Druhý jmenovaný raději počkal na podporu svých kolegů.
36'
Betis se po delší době dostal k souvislejší kombinaci, kterou soupeř nikterak nenapadá. Domácí se i přesto drží daleko od branky protivníka.
35'
Co scházelo! Domácí se dokázali prohnat až k centru na zadní tyč, kde se do balónu opřel Guardado, jehož rána doskákala kousek vedle brankové konstrukce.
34'
Posléze se domácí tábor hodně zlobil na výrok sudího, který odhalil nedovolený zákrok v podání Guardada, jenž stáhl k zemi hostujícího Solera.
33'
Parejo měl možnost rozehrávat další rohový kop, který se mu podařilo zakroutit na hlavu Gabriela, jenž z celkem dobré pozice hlavičkoval vysoko nad.
32'
Na opačné polovině se domácí dopustili nepřesnosti, načež soupeř podnikl protiakci. Mina si navedl míč na pravačku, avšak střelu mu srazil pozorný García.
31'
Valencia je v posledních minutách při chuti. Čeryšev se dokázal s míčem protáhnout až k šestnáctce, načež centr přetáhl přes celé velké vápno.
30'
Následoval rohový kop, který přinesl další ošemetnou situaci. Míč totiž padal k hranici malého vápna, kde do něj trkl Mina, jehož hlavička se snesla na břevno.
29'
Úvodní šance tohoto zápasu! Minovi se podařilo udržet míč, po jeho přihrávce se do šance dostal Rodrigo, avšak Robles reflexivně zasáhl.
28'
Po nedovoleném zákroku se k rozehrávce volného kopu postavil sám brankář Domenech, který na druhé straně hledal Solera, jenž ve vzduchu prohrál.
24'
Loren vzorně napadal rozehrávku, čímž zablokoval odkop v podání Gabriela. Betis se tak nastěhoval k šestnáctce, kde se k pohotové střele dostal Canales.
23'
Stále ten stejný obrázek hry. Betis stále hledá skulinku v obraně soupeře, ta ale zatím nepřichází. I proto putuje míč z kopačky na kopačku domácích.
22'
Mandi celkem dlouho hledal vhodného adresáta, přičemž si pro spolupráci nakonec vybral vedle stojícího Garcíu, který ihned přeposlal balón do strany.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. Zatím sledujeme vyrovnanou podívanou, nyní mají lehce navrch hostující hráči.
20'
Valencia byla donucena ke zpětné přihrávce na Domenecha, který odkopával míč z jedničky. Ve středu hrací plochy ale zvítězila záloha Betisu.
19'
Tak nakonec se míč dostal za brankovou čáru, logicky tak přišel na řadu rohový kop. Parejo kroutil centr směrem od branky, na přední tyči zasahoval Sidnei.
18'
Následoval rohový kop z levé strany. Parejo to zkoušel cvičeným signálem, centr ale doletěl až za pokutové území, kde si hosté vybojovali autové vhazování.
17'
Skutečně jsme sledovali pokus na domácí branku. Parejo to zkoušel technickým pokusem, dobře postavená zeď ale přizvedla míč na rohový kop.
16'
K balónu se postavil tradiční exekutor podobných situací, kterým je Parejo. Zřejmě se bude jednat o přímou střelu na bránu, Robles si zatím staví zeď.
15'
Firpo fauloval těsně před pokutovým územím, naopak na zemi skončil Rodrigo. Žlutá karta pro prvně jmenovaného, následovat bude přímý kop.
15'
Posléze ve vzduchu kraloval hostující zadák Piccini, který ale poslal míč pouze do míst, ve kterých se nacházela smečka protihráčů, která nyní kombinuje.
14'
Gayá posílal dalekonosný aut právě na Minu, před kterým dokázal zasáhnout García. Valencia se v krátkém časovém sledu dostane k dalšímu autu.
13'
Minovi se podařilo šikovně roztáhnout hru na pravou stranu, kde se centrovaným pokusem prezentoval Soler, jenž našel pouze jednoho z domácích.
12'
Hned v úvodu utkání jsme svědky prvního střídání. Bartra si totiž přivodil nějaké zranění, kvůli kterému ho na hrací ploše nahrazuje zkušený García.
11'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Marc Bartra, přichází Javi García.
10'
Následovala další nepřesná přihrávka na pravou stranu, která směřovala přesně na nohu Pareja. Aby toho nebylo málo, tak se Parejo dostal k nepovedené ráně.
9'
Nakonec si také domácí celek vyzkoušel autové vhazování, po kterém se dostal ke klasické kombinaci. Netopýři zatím zvolili spíše vyčkávací taktiku.
8'
Domenech se tak mohl ujmout odkopu od své branky, který posílal na levou stranu. Tam se nejvýše vyškrábal domácí kapitán Joaquín, jenž poslal míč do autu.
7'
Betis se dostával do pokutového území, přičemž se na zemi ocitl Firpo. Domácí ještě reklamovali hraní rukou, nicméně se nakonec jednalo o ofsajd.
6'
Autového vhazování se ujal hostující Piccini, který si pro spolupráci vybral Solera, jenž prodlužoval balón za sebou, kde se nacházel pouze Carvalho.
5'
Levý obránce Firpo se pokoušel zachytit míč na hrací ploše, avšak hrací předmět přeci jenom přesáhl autovou čáru, čehož si všiml také hlavní sudí.
4'
Domácí kombinovali v oblasti středového kruhu, načež došlo k roztažení hry na pravou stranu. Krátce poté se Lo Celsovi nezdařila patička na Lorena.
3'
Hned v úvodu si dalekonosným nákopem pomohl hostující obránce Gabriel, který posílal míč ke středovému kruhu, kde dokázal zasáhnout Carvalho.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Real Betis: Robles – Mandi, Bartra, Sidnei – Joaquín (C), Carvalho, Guardado, Firpo – Canales, Lo Celso – Lorén
Náhradníci: López – García, Guerrero, Jesé, Kaptoum, Lainez, León

Valencia CF: Domenech – Piccini, Garay, Gabriel, Gayá – Soler, Coquelin, Parejo (C), Čeryšev – Rodrigo, Mina
Náhradníci: Neto – Gameiro, Kondogbia, Roncaglia, Sobrino, Torres, Wass

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Álvarez.
Valencia CF

Na opačné straně stojí ve formě hrající Valencia, které se rovněž nepovedl začátek této sezóny. Netopýři se totiž dlouho dobu nacházeli ve spodní polovině tabulky, v tuto chvíli se ale dokázali vyškrábat na osmou pozici. Valencia se navíc může pyšnit čtyřzápasovou sérií bez porážky, přičemž v minulém kole obrala o body také Barcelonu, která sice prohrála o dvě branky, avšak nakonec se jí podařilo srovnat na konečných 2:2. Hodně zajímavý scénář nabídl čtvrtfinálový duel mezi Getafe a Valencií. Prvně jmenovaný celek dokázal na vlastním trávníku zvítězit poměrem 1:0, výborně vstoupil také do druhého zápasu, ve kterém po hodině hry vedl totožným výsledkem. Netopýři nakonec výsledek otočili, dvě branky přitom vsítili v nastaveném čase.
Real Betis

Fotbalisté Betisu sice nevstoupili do letošního ročníku ligové scény tou správnou nohou, avšak v posledních zápasech se dokázali vyškrábat na dosavadní šestou pozici, která by jim v konečném součtu zaručila kvalifikaci o Evropskou ligu. Betis sice z posledních pěti ligových zápasů hned třikrát prohrál, avšak v minulém kole dokázal porazit druhé Atlético Madrid, které tak po dlouhé době ucítilo hořkost porážky. Domácí celek dnešního utkání měl cestu do dnešního semifinále trnitou. Ve čtvrtfinále sice uhrál na půdě Espanyolu remízu 1:1, avšak i následná odveta nabídla totožnou remízu, přičemž Betis nakonec rozhodl o postupu až v prodloužení.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělský pohár má na programu druhý semifinálový zápas, ve kterém se proti sobě představí Real Betis a Valencia CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.