Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Real Betis - 28. února 2019   21:00

Valencia
Valencia
56' Rodrigo
1:0
(0:0)
Real Betis
Real Betis
Valencia
Doménech – Piccini, Roncaglia, Paulista, Gayá – Wass (75. Soler), Parejo (C), Coquelin, Guedes – Gameiro (84. Diakhaby), Rodrigo (68. Čeryšev)
Neto – Torres, Kondogbia, Soler, Čeryšev, Diakhaby, Mina
González – Becerril, Rubio
Estadio de Mestalla
45222 diváků
Real Betis
Robles – Mandi, Bartra, Sidnei (84. Feddal) – Carvalho – Joaquín (C), Canales, Guardado (79. Tello), Guerrero (65. Morón) – Jesé, Lo Celso
López – García, Feddal, Tello, Morón, Barragán, Lainez

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Valencie poměrem 1:0, což tomuto celku stačí k postupu do finále ligového poháru. V dnešním zápase jsme sledovali celkem vyrovnanou podívanou, která začala být zajímavá až ve druhém poločase. Valencia se totiž ujala vedení, načež soupeř naprosto přestal hrát. Betis totiž potřeboval vstřelit dvě branky, což sice nebyl neřešitelný úkol, avšak obrana domácího celku podala velice přesvědčivý výkon. Betis si v tomto zápase vytvořil mnohem více šancí, avšak ani jedna neskončila za Doménechem. Netopýři se v rámci finále utkají s Barcelonou, která dokázala vyřadit Real Madrid.
90+4'
90+3'
Coquelin přišel ve středu hrací plochy o balón, načež se Betis dokázal nastěhovat na útočnou polovinu...
90+2'
Doménech si i tentokráte dával s provedením odkopu celkem dost načas, druhá žlutá karta by byla hodně přišná, čehož si je sudí určitě vědom.
90+1'
Betis se dožadoval pokutového kopu, avšak ani tentokráte hlavní sudí neodpískal. To se nelíbilo Joaquínovi, jenž za řeči uviděl žlutý kartónek.
90+1'
Doménech se v poklidu dostal k padajícímu míči, který okamžitě sevřel do své náruče. Následoval dalekonosný odkop na druhou stranu hrací plochy.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
88'
Na druhé straně musel zasahovat Doménech, který si poradil s táhlou ránou v podání Lo Celsa. Betis bude zahrávat čtvrtý rohový kop.
87'
Následně se Piccinimu podařilo proniknout až do šestnáctky, kde se sám pokusil zakončit. Rána pravou nohou nebyla zrovna přesná, Robles nezasahoval.
86'
Doménech sice poslal odkop na druhou stranu hrací plochy, tam se ale žádný z jeho spoluhráčů nedostal k míči. Posléze ale v rozehrávce chyboval Tello.
85'
Žlutou kartu dostává Jaume Doménech (Valencia CF).
85'
Betis si v koncovce utkání vytváří velký tlak, což málem vedlo k vyrovnávací brance. Canalesova nabídka našla Moróna, který prodlužoval kousek vedle.
84'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sidnei, přichází Zouhair Feddal.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Kevin Gameiro, přichází Mouctar Diakhaby.
84'
Joaquín našel na hranici pokutového území Lo Celsa, jehož střílená nabídka našla pouze kopačku protihráče. Poté musel zasahovat Roncaglia.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, Betis se nachází v kritické pozici. Stále potřebuje vstřelit dvě branky, domácí se ale brání na jedničku.
82'
Canales urychlil provedení autového vhazování, načež si nedovoleným zákrokem pomohl Parejo, který rovněž neobdržel žlutou kartu, což Betis tak trochu štve.
81'
Před pokutovým územím skončil na zemi hostující Morón, který se dožadoval nedovoleného zákroku na vlastní osobu. Hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
80'
Na pravou stranu si seběhl aktivní Canales, který místo centru ještě hledal Joaquína, po jehož dloubáčku, se málem do zakončení dokázal dostat Morón.
79'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Cristian Tello.
78'
Betis se opět dostal s míčem na polovinu soupeře, avšak i tentokráte útočil do hustého bloku. Proto následovala řada přihrávek, která stále k ničemu nevede.
75'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Carlos Soler.
74'
Betis se díky výbornému napadání dostal zpět k míči, který Canales okamžitě posílal na střídajícího Moróna, kterému se ale nepovedlo ideálně trefit balón.
73'
Carvalho si všiml naprosto volného Guardada, který ale zvolil zpětnou přihrávku ke středu hrací plochy, kde se neustále nachází smečka hladových protihráčů.
72'
Roztažení hry směřovalo na Gameira, který se ještě ze jedničky pokoušel najít Čeryševa, jenž byl v souboji příliš pozdě, což vedlo k útočnému faulu střídajícího hráče.
71'
Valencia si vybojovala další rohový kop, což jí maximálně vyhovuje. Parejo tentokráte centroval ke vzdálenější tyči, kde jsme nesledovali žádné nebezpečí.
70'
Piccini dokázal načasovat přihrávku na Gameira, který se zjevil sám před brankářem, čehož se tak trochu vyděsil. Robles tak odkopl míč daleko do bezpečí.
69'
Před malým momentem si na hranici malého vápna dokázal na centrovanou nabídku naskočit Mandi, který ani v tomto případě nemířil mezi tři tyče.
68'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo Moreno, přichází Denis Čeryšev.
67'
Jenomže domácím se podařilo včas zavřít prostor u vlastního pokutového území. Betis tak musel otáčet hru, jenomže rozehrávající Sidnei přišel o balón.
66'
O autové vhazování z levé strany se postaral hostující Sidnei, který si vybral vedle stojícího Bartru, který bez větší prodlevy přenášel hru na pravou stranu.
65'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Francis Guerrero, přichází Loren Morón.
64'
Guerrero se ještě snažil udržet míč na hrací ploše, což se nakonec nepodařilo. To náležitě ocenili domácí fanoušci, kteří to doprovodili ironickým potleskem.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Valencia má po první brance více ze hry. Naopak hráči Betisu úplně přestali hrát, což by se jim mohlo vymstít.
62'
O vyvezení hracího předmětu se postaral Roncaglia, který dokráčel až k půlící čáře. Posléze jeho celek obsadil útočnou polovinu, kde nyní kombinuje.
61'
U postranní čáry se povedlo zasáhnout Guerrerovi, který za sebe nepustil kolmici na Gameira. Balón se odrazil do zámezí, následovat bude další aut.
60'
Tak nakonec se jako poslední dotkl míče hostující hráč, vhazovat tak bude Valencia. Domácí nikam nespěchají, Gayá si dává s provedením hodně načas.
59'
Z ochozů se začínají ozývat oslavné chorály, avšak je ještě hodně brzo. Betis má stále dostatek času, navíc si Joaquín vybojoval autové vhazování.
58'
Regulérnost branky musel ještě potvrdit videorozhodčí, který ale branku skutečně potvrdil. O ofsajdové postavení se nejednalo, Betis bude muset zabrat.
57'
V tuto chvíli to pro Betis není vůbec dobré, bude muset vstřelit minimálně dvě branky. Do konce zápasu zbývá dostatek času, skóre se klidně může otočit.
56'
Valencia právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Piccini se s velkým štěstím dostal k hranici pokutového území, odkud vysunul Gameira, který v šanci nezazmatkoval. Místo toho našel ještě lépe postaveného RODRIGA MORENA, který v poklidu zasunul míč do prázdné brány.
56'
I v tomto případě se jednalo o přízemní rozehrávku, po které se do kombinace zapojil také Wass, jenž ale na jistotu přihrál zpět na obrannou polovinu.
55'
Carvalhova přihrávka nebyla vůbec přesná, avšak obrana Betisu si pomohla nedovoleným zákrokem. Parejo se tak postaví k další rozehrávce.
54'
Přenesení hry mělo na levém křídle najít Guerrera, avšak velmi dobře si počínal Piccini, který vystihl přihrávku, díky čemuž rozjel protiakci svého celku.
53'
Na pořadu dne byl třetí rohový kop pro hosty. Canales ho rozehrál po zemi, načež se na centr pokoušel vyhoupnout Bartra, kterého ale ubránil Parejo.
52'
Betis žádal o žlutý kartónek pro Coquelina, který fauloval snad popáté. Ani tentokráte hlavní sudí nevytáhl kartu, Betis okamžitě rozehrál od své šestnáctky.
51'
Posléze měl hodně prostoru na levém křídle Guedes, který na zadní tyči zkoušel najít naprosto osamoceného Wasse, pro kterého byl centr příliš vysoký.
50'
Hodně naivním způsobem to zkoušel Gayá, jehož manévr do pokutového území dokázal přečíst hostující Mandi, který navíc vybojoval odkop od branky.
49'
Doménech se tak ujal dalšího odkopu od své branky, který poslal daleko na druhou stranu hrací plochy, kde dvojice protihráčů podskočila hrací předmět.
48'
Hned v samotném úvodu druhého poločasu to po pravém křídle zkoušel zkušený Joaquín, který ale na Gayu nevyzrál, sám si totiž pomohl útočným faulem.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou branku. Sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, přičemž územní převahu má Betis, jenž ale většinu času naráží na pozornou obranu soupeře. Hosté byli v prvním poločase nebezpečnější, největší šanci měl na svědomí Jesé, jenž ale nechal vyniknout brankáře Doménecha. To Valencia se snaží vycházet ze zajištěné obrany, což jí zatím celkem vychází. Uvidíme, co nabídne druhý poločas.
45+1'
45+1'
První poločas zřejmě branku nenabídne, Betis rozjíždí jednu z posledních akcí.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
V pokutovém území Betisu jsme sledovali přetahovanou o balón, domácí se ale k zakončení vůbec nedostali. Na druhé straně si obrannou povinnost splnil Roncaglia.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
41'
Žlutou kartu dostává Gabriel Paulista (Valencia CF).
41'
Následně si na rohový kop dokázal naskočit Mandi, který z dobré pozice poslal míč daleko vedle branky. Nyní domácí obrana zaspala, Betis ale nepotrestal.
40'
Tohle už byla šance! Přihrávka směřoval do pokutového území, kam si naběhl Jesé, jehož prudká rána nakonec skončila na levé rukavici Doménecha.
39'
Netopýři se rozhodli rozehrát nakrátko, k míči se dostal také brankář Doménech. Domácím se ale nepodařilo projít středem, kde číhal důrazný Carvalho.
38'
Zdálo se, že Bartra byl zastaven nedovoleně, avšak hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Odpískal až následný zákrok na Wasse, kterého fauloval Sidnei.
37'
Coquelin přeposlal na lépe postaveného Wasse, který zřejmě prováhal ideální moment k centru. Místo toho trefil nohu protihráče, což vedlo k taktickému faulu domácích.
36'
Až nyní se Betisu podařilo dostat k hranici šestnáctky, kde Mandi nepochodil s dloubáčkem na Jesého. Mezitím na zemi zůstal ležet hostující Lo Celso.
35'
Následně se za obranou soupeře zdržel Rodrigo, čehož si tak všiml pomezní sudí, který odhalil těsný ofsajd. Betis okamžitě rozehrál po zemi na Guerrera.
34'
I o pár vteřinek později jsme viděli odkop od domácí branky, který sice směřoval na Gameira, tohoto ale v souboji přehlavičkoval obránce Sidnei, jenž našel pouze soupeře.
33'
Následně se k centru z pravé strany dostal Joaquín, jehož nabídka se nakonec snesla metr vedle branky. Bylo to bez teče, Doménech tak bude vykopávat.
32'
Stále ten stejný obrázek. Hosté dobývají útočnou polovinu soupeře, jenomže hráči Valencie si zatím plní obranné povinnosti, čímž zatím nepřipouští nic nebezpečného.
31'
Guerrero se zdá být v pořádku, střídat by se tak nemělo. Betis ale bude chvíli hrát v početní nevýhodě, Guerrero totiž čeká na signál k příchodu na zelený pažit.
30'
Na zemi zůstal ležet hostující Guerrero, kterého před malým momentem ještě dohrál Guedes. Faul to sice nebyl, avšak hlavní sudí nakonec přerušil hru.
29'
I na druhé straně jsme se dočkali standardní situace. Parejo stáčel míč k hranici malého vápna, kam si naskakoval Sidnei. Betis podniká rychlou protiakci.
24'
A ten nabídl menší závar, avšak domácí obrana si dokázala poradit. Poté ještě pokračoval Jesé, jehož přízemní rána našela pouze rukavice brankáře.
23'
Rozehrávku si vzal na starost Canales, který to překvapivě zkoušel přímo na bránu. Doménech si nakonec připsal zákrok, Betis si vyzkouší první rohový kop.
22'
Jesé tak dlouho váhal s centrem, až nakonec vůbec neodcentroval. Místo toho přišel nedovolený zákrok na Lo Celsa, kterého sestřelil na zem Gayá.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. Zatím sledujeme vyrovnanou podívanou, avšak o něco aktivnější jsou hosté.
20'
Betis byl opět vytlačen na vlastní polovinu, načež se do kombinace zapojil také brankář Robles, který oslovil naběhnuvšího Mandiho, jenž v tuto chvíli váhá.
19'
Ve vzdušném souboji kraloval hostující Bartra, který nedal Rodrigovi sebemenší šanci. I přesto se Valencia dostala k míči, avšak kolmice nenašla Gameira.
18'
Lo Celso si navedl míč na levou nohu a poté se ho snažil poslat do malého vápna, kde ale zasahoval Roncaglia. Posléze si útočným faulem pomohl Canales.
17'
Následně se rozehrávky volného kopu ujal obránce Gayá, který přihrávkou na jistotu našel brankáře Doménecha, jenž i tentokráte odkopával k postranní čáře.
16'
Dalekonosná kolmice se měla snášet na Canalese, před kterým ale zasáhl brankář Doménech, jenž v poklidu sevřel padající míč do rukavic, načež ihned rozehrál.
15'
Betis stále kombinuje na vlastní polovině, což soupeře nemusí nikterak trápit. Valencia totiž nemusí za každou cenu vsítit branku, což se o soupeři říct nedá.
14'
Opět si s míčem zahrál brankář Doménech, který na jistotu odkopával k postranní lajně, kde číhal Piccini. Domácí zadák předvedl ukázkové zpracování balónu.
13'
Ke středovému kruhu přispěchal na pomoc Guardado, kterého neúnavně napadal jeden z protihráčů. Hostující záložník tak byl donucen ke zpětné příhře.
12'
Parejo si vyzkoušel druhý rohový kop, i tentokráte z levé strany. Domácí kapitán to tentokráte zkoušel nabídkou na Paulistu, jenž hlavičkoval nad branku.
11'
Jenomže hrací předmět se o pár vteřinek později ocitl za postranní čárou, domácí tak vhazovali. Piccini raději oslovil vedle stojícího Gabriela, který mu míč vrátil.
10'
K velice pohotovému zakončení se dostal zkušený Joaquín, jehož rána z velké vzdálenosti nakonec směřovala přímo doprostřed, kde stál Doménech.
9'
Carvalho se dostal do nepříjemného obležení, raději tak přihrával až na brankáře Roblese, jenž pro změnu našel Mandiho, který odkopával do bezpečí.
8'
Následně přišel nedovolený zákrok na rozehrávajícího Mandiho, což uviděl také hlavní sudí, jenž odpískal ve prospěch Betisu. Ten s rozehrávkou zatím čeká.
7'
Netopýři si vyzkoušeli první rohový kop, který si vzal na starost Parejo. Jeho vzdušná nabídka plachtila do malého vápna, kde ale zakročil brankář Robles.
6'
Posléze si autové vhazování vyzkoušel také domácí Piccini, po jehož hodu se Valencia dostala k slibnému protiútoku, který na poslední chvíli odvracel Sidnei.
5'
Od levé autové čáry vhazoval míč zpět na hrací plochu hostující Guerrero, který si pro spolupráci vybral Jesého, jenž pro změnu přihrával na Carvalha.
4'
K rozehrávce standardní situace se postavil kapitán Parejo. Jeho vzdušná nabídka měla dobrý směr, na hranici malého vápna ale zasahoval brankář Robles.
3'
Hned v samotném úvodu se na útočnou polovinu dostal Rodrigo, který ještě píchl míč na levou stranu, kde si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Bartra.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Valencia CF: Doménech – Piccini, Roncaglia, Paulista, Gayá – Wass, Parejo (C), Coquelin, Guedes – Gameiro, Rodrigo
Náhradníci: Neto – Torres, Kondogbia, Soler, Čeryšev, Diakhaby, Mina

Real Betis: Robles – Mandi, Bartra, Sidnei – Carvalho – Joaquín (C), Canales, Guardado, Guerrero – Jesé, Lo Celso
Náhradníci: López – García, Feddal, Tello, Morón, Barragán, Lainez

Rozhodčí: González – Becerril, Rubio.
První zápas

Do prvního zápasu lépe vstoupil Betis, jenž se dostal do dvoubrankového vedení, které ale protivník dokázal vyrovnat na konečných 2:2. Právě vyrovnávací branka přišla až ve druhé minutě nastavení, což pro Valencii znamená lepší výchozí pozici do odvety. Netopýrům bude k jistotě postupu stačit i nerozhodný výsledek 0:0, či 1:1.
Real Betis

Na druhé straně stojí sevillský Betis, který si v této sezóně vede o trochu lépe, avšak ani on neplní představu vedení klubu. Betis totiž okupuje sedmou pozici, přičemž na pohárové pozice ztrácí pouze jeden bod. Hostující tým dnešního utkání nezvládl vyřazovací část Evropské ligy, ve které se neprobojoval mezi šestnáctku nejlepších, proti totiž bylo francouzské Rennes. Betis poslední ligový zápas zvládl na jedničku, zvítězil totiž na půdě Valladolidu, který prohrál poměrem 0:2. Betis se v rámci tabulky venkovních celků řadí na devátou pozici, avšak tři z posledních čtyř zápasů skončily porážkou. Betis se tak bude pokoušet o zlepšení.
Valencia CF

Fotbalisté Valencie se sice tabulkou prokousali na devátou pozici, to je ale pro vedení tohoto celku rozhodně málo. Netopýři sice neprohráli už sedm ligových zápasů v řadě, avšak hned pětkrát se jednalo o nerozhodný výsledek. Navíc poslední čtyři zápasy v řadě skutečně skončily remízou, naposledy Valencia remizovala na půdě Leganésu, který vstřelil vyrovnávací branku pár minut před koncem zápasu. Valencia je v tabulce domácích celků na momentální dvanácté pozici, přičemž ze třinácti domácích zápasů zvítězila pouze ve třech případech. Hned devět zápasů ale skončilo remízou, následuje pouze jediná porážka.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělský pohár má na programu odvetné zápasy semifinále, my budeme společně sledovat souboj mezi Valencia CF a Real Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.