Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Ceuta : Real Sociedad - 12. ledna 2020   16:00

Ceuta
Ceuta
0:4
(0:0)
Real Sociedad
55' Sangalli   • 56' Januzaj   • 61' Sangalli   • 66' Barrenetxea
Ceuta
Ramírez – Sánchez Fernández, González, Pozo, Guti – Iglesias, Chakir, Polaco – García Cuenca, Lah, García Márquez
César, Cruz, Pliego, Willy, Nunez, Cordero
Munuera – Prieto, Baena
Estadio Municipal Alfonso Murube, Ceuta
Gorosabel, Pardo, Merino, Moyá, José, Llorente, Portu

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
V prvním poločase zvládla Ceuta svému zkušenějšímu sokovi jakž takž vzdorovat, po změně stran jsme ale byli svědky naprosto rozdílného obrazu hry. Mezi 55. a 61. minutou Real odskočil do tříbrankového vedení a bylo vymalováno. Poslední pojistku pak přidal Barrenetxea, který coby osmnáctiletý mladík ukázal velký potenciál. Ceuta v ojedinělých fázích utkání dokázala zahrozit i na útočné polovině hřiště, jenže k pořádnému zakončení se neprobojovala. Ani jedna její střela nemířila mezi tři tyče. Sociedad má ze dvou zápasů v Copa del Rey skóre 12:0 a bez potíží postupuje dál. Ceuta – Real Sociedad 0:4.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 0:10. Střely mimo: 5:11. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:15.
90+2'
90+2'
Portu vybídl Williana vzdušným pasem, který se však k adresátovi nedostal.
90+1'
Faulovaný Merino s rozehrávkou na vlastní polovině nespěchal.
90+1'
Atmosféru druhého kola Copa del Rey si hráči Ceuty vychutnají ještě dvě minuty.
89'
Ceuta nakrátko rozehrála rohový kop z levé strany. K hlavičce se po následném centru odhodlal González, míč se však snesl jako padající list do rukavic Remira.
88'
Isak zahazuje další šanci poté, co balón těsně před jeho nártem poskočil po přihrávce Porta.
87'
Slušně se probudil Sánchez. Jeho střela plachtila z velké dálky, a také proto skončila vedle levé tyče.
85'
Sluníčko se objevuje nad Estadio Municipal Alfonso Merube, domácím hráčům to ale příliš energie nepřináší. Teď už působí opravdu unaveně a pouze se brání tlaku Sociedadu.
84'
Ke střele zpoza šestnáctky natáhl Merino, levou nohou nezamířil přesně.
83'
Oba týmy jsou teď na ostří nože. Další přestupek má na svědomí Merino.
82'
Žlutí se i na druhé straně. Šlapák předvedl střídající Willy.
81'
Mladík Sociedadu Barrenetxea si neodpustil komentář k výroku rozhodčího, dostává žlutou kartu.
80'
Většina fotbalistů dohrává zápas bez výraznějšího nasazení. Výjimku tvoří Isak, který se po pravé straně znovu prodíral za obranu.
78'
Dva góly si dnes na svůj účet připsal Sangalli. Teď přepouští místo Brazilci Josemu.
78'
Rozehrávku na střed ukořistil Maruja, Chakir poté pálil vedle.
77'
Střídající Núnez se připomenul obraně prvoligového celku. Střela vyslaná dva metry před vápnem nezapadla mezi tři tyče.
75'
Isak během dvou minut pálil do třetice všeho dobrého. Úsloví ovšem tentokrát neplatilo, Ramírez jeho pokus opět likviduje.
74'
Isak by také rád dnes rozvlnil síť. Teď sám před gólmanem domácích netrefil branku.
74'
Volný přímý kop si pod svou taktovku sebral Isak. Gólman Ramírez předvedl své schopnosti.
73'
Pozo zatáhl za záchrannou brzdu Isaka. Přímák rozehraje Sociedad.
72'
Merino se hned zapojil do hry, balón však zasáhl pouze rukou.
70'
Iglesias, Cristo a hostující Oyarzabal mají pro dnešek hotovo. Novými hráči na hřišti jsou Willy, Núnez a Merino.
69'
Munoz dává po delší době šanci Ceutě. Ze standardní situaci nevzešla šance díky obranné hlavičce Zubeldiy.
67'
Další gól už nepřidá Adnan Januzaj, na hřišti jej střídá Portu.
66'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Další samostatný únik, další gól. Domácí obrana hoří. Tentokrát se trefy z levé strany hřiště dočkal osmnáctiletý záložník ANDER BARRENETXEA. Za svou předvedenou hru si ji určitě zasloužil. 0:4.
65'
Střídání Ceuty. Na hřiště přišel García, nahradil jej Polaco.
61'
Hrůzná šestiminutovka pro Ceutu završená třetím gólem hostů. LUCA SANGALLI nasprintoval na nabídku Andera Guevary a dostal se až před brankáře Ramíreze. Toho prostřelil a zaznamenal svou druhou trefu v utkání.
58'
Oyarzabal vyslal přihrávku na Barrenetxea, který ale nesměl pokračovat pro ofsajdové postavení.
56'
Dva slepené góly patrně rozhodují zápas ve prospěch favorita ze San Sebastianu. Skvělou práci předvedl na levé straně hrající Ander Barrenetxea, který odcentroval míč z hranice brankové čáry na zadní tyč. Tam si šikovně seběhl ADNAN JANUZAJ a nekompromisní hlavičkou navyšuje vedení svého celku na 2:0.
55'
Po několika slibných šancích Ceuty přichází pro domácí fotbalisty šok. LUCA SANGALLI se dokázal procpat mezi oba stopery domácího celku a těsně před penaltovým puntíkem poslal balon do levého horního rohu branky.
54'
Gonzáles fauloval po velmi nepovedeném pasu gólmana Ramíreze. Januzaj standadku z levé strany poslal na branku.
53'
Sangalli fauloval Iglesiase, takže Ceuta rozehrála ze středu hřiště.
52'
Maruja v péči lékařů po dalším nepříjemném loktu, který mu v souboji uštědřil protihráč.
51'
Hosté kopali šestý roh. Januzaj na přední tyči nikoho nenašel.
49'
Cristo skončil na zemi poté, co přeloboval gólmana Remira a už pomalu zakončoval do prázdné branky. Vyžadovaná penalta se nepískala, na druhé straně se do balónu opřel Barrentxea a napálil levou tyč.
46'
Garcíu teď pomezní rozhodčí „nemá zrovna v lásce“. Po další jeho akci se píská odkop od branky místo rohového kopu.
46'
Iglesias vyslal průnikovou přihrávku a k zakončení se chystal Christopher García. Ještě před tím ale uslyšel hvizd píšťalky, ofsajd.
46'
Ceuta za velké podpory domácích fandů rozehrála druhou část zápasu.
46'

Fauly: 4:6
Prvoligový Real Sociedad zatím marně dobývá obranu domácích fotbalistů. Ceuta hrozila zejména v úvodních minutách utkání, poté se přece jen soustředila spíše na bránění šikovných útočníků San Sebastianu. Ty ale balón dnes tak úplně neposlouchá, viděli jsme pouze náznaky větších šancí, které ale zakončením povětšinou neskončily. Tempo hry zkouší udávat Januzaj i Barrentxea, ve vápně se ale k jejich centrům nikdo nehlásí. Outsider z Ceuty tak drží ze svého pohledu přívětivý stav 0:0.
45+1'
45+1'
S blížícím se koncem poločasu San Sebastian přepnul na vyšší rychlostní stupeň. Obrana Ceuty se hodně zatáhla.
44'
Nané se tlačil do koncovky, střela šla do bloku.
42'
Stoper Le Normand vinou tvrdého hlavičkového střetu zůstává ležet na trávníku. Už je ošetřován lékaři.
41'
Osmnáctiletý záložník Barrentxea proskákal minovým polem až před brankáře Ramíreze. Na poslední chvíli ho zastavil stoper Pozo. Po rohu došlo jen k nepřesnému zakončení.
39'
Dvojice tvrdých střetů na středu hřiště znamenala rychlou protiakci San Sebastianu. K zakončení nedošlo v pravou chvíli, Sangalliho střela byla hodně nepřipravená.
38'
Přetažený centr od rohového praporku vyústí v další rozehrávku od branky domácího mužstva.
36'
Gólman Ramírez zariskoval a poslal balón do záložních řad Sociedadu. Pálil Sangalli, avšak mizerně.
36'
Belgičan Januzaj se k balónu dostává víc než často, ovšem větší podpory spoluhráčů se mu nedostává.
34'
Švédský útočník Isak se natahoval k zakončení z bezprostřední blízkosti. Chybělo pár centimetrů, zákrok by byl jinak pro Ramíreze hodně složitý.
33'
Sám faulovaný Januzaj se ujal realizace standardní situace, avšak svou střelou napálil dobře postavenou zeď.
32'
Januzaj vybojoval přímý kop možná z 30 metrů od brankové čáry.
31'
Další postupný útok rozjela stoperská dvojice Le Normand – Zubeldía. Chybí přesnější kombinace.
30'
Munoz se na útočné polovině dopustil zbytečně ostrého zákroku. Ceuta se tlačí dopředu.
28'
Zaldúa z pozice pravého krajního obránce podpořil útok. Následný rohový kop odvrátila domácí obrana.
27'
Víctor González nachytán v ofsajdu. Rozehrávky se zhostí San Sebastian.
26'
Januzaj si odskočil od obránce a vypálil. Bývalý hráč Sunderlandu branku přestřeluje.
26'
Chakirův centr pamlskem pro brankáře Remira.
26'
Hodně nepřesností provází hru Sociedadu. Ceuta se dostává blíž k brance San Sebastianu díky autovým vhazováním.
24'
Další příležitost pro Isaka. Jeho prudkou ránu bez problému zlikvidoval gólman Ceuty.
23'
Schylovalo se k velké šanci. Hrotový útočník Isak upaloval sám na branku, akci ale zbrzdil a snaha o zpětnou přihrávku tak přišla vniveč.
22'
Chakir znovu vystrčil růžky na levé straně hřiště. Jeho centr zpracoval Le Normand.
21'
Velký mišmaš ve středu hřiště. Faulu se dopustil vracející se Oyarzabal.
19'
Centr Januzaje měl najít Oyarzabala, ukořistil ho ale brankář Ramírez.
19'
Januzaj zlobí obranu celku z afrického kontinentu zatím nejčastěji. V cestě za další příležitostí ho zastavil zdvihnutý praporek postranního sudího.
18'
Momentální poměr držení míče je 55 ku 45 % ve prospěch domácího AD.
16'
Ceuta se opět tlačila do šestnáctky. Z protiútoku mohl hrozit Januzaj, jeho přihrávce zamezil krajní obránce Guti.
15'
Ceuta do této chvíle naprosto vyrovnaným soupeřem zkušenějšího celku z La Ligy. Chakir založil další akci, nakonec byl faulován Zaldúou.
13'
Chakir se vrhl mezi trojici obránců. Nemohlo to skončit jinak než odevzdaným míčem.
12'
Munoz nepochopil záměr Oyarzabala, akce tak finišuje dalším odkopem od branky.
11'
Vzdušnou přihrávku na zadní tyč vyslal Januzaj, nabídku ale nikdo z jeho spoluhráčů v dresu San Sebastianu nevyužil.
9'
Ceuta nepřišla bránit. Iglesias z hranice pokutového území pravou nohou nemířil přesně, rána však hráče Sociedadu nenechala klidnými.
8'
Isakův centr odvrátil Pozo, následný rohový kop mířil přímo na Ramíreze, který musel nadvakrát zasahovat. Nakonec byl faulován.
7'
Isak vydýchává tvrdý souboj před šestnáctkou. Míč rozhodčího získali hráči Ceuty.
5'
Nane vypálil na Remira. Střela neměla potřebnou razanci.
4'
Hráči Ceuty napadají rozehrávku Sociedadu, Barrenetxea musel sáhnout k faulu.
3'
První náznak šance domácích. Chakir si vyměnil míč s García Cuencou, byl z toho zajímavý rohový kop.
1'
Januzaj postupoval kolem pravé postranní čáry, balón končí v autu.
1'

AD Ceuta FC: Ramírez – Sánchez Fernández, González, Pozo, Guti – Iglesias, Chakir, Polaco– García Cuenca, Lah, García Márquez
Náhradníci: César, Cruz, Pliego, Willy, Nunez, Cordero

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa, Le Normand, Zubeldía, Munoz – Guevara, Sangalli – Januzaj, Barrenetxea Muguruza, Oyarzabal – Isak
Náhradníci: Gorosabel, Pardo, Merino, Moyá, José, Llorente, Portu

Rozhodčí: Munuera – Prieto, Baena.
O předchozích vzájemných zápasech obou dnešních soupeřů nejsou zprávy.
REAL SOCIEDAD SAN SEBASTIAN
5. místo (LaLiga), 19 zápasů, 31 bodů, 33:25

Real Sociedad je v současné sezoně velmi příjemným překvapením elitní španělské soutěže. Před týmem z pobřežního města stojí už pouze Sevilla, Atlético, Real a Barcelona. Hráčům San Sebastianu náleží 5. pozice zaručující přímý postup do skupiny Evropské ligy.

V historii vyhrál Sociedad španělský pohár dvakrát. Poprvé se tak stalo v roce 1909, na tento triumf klub navázal ještě v roce 1987. V posledních letech San Sebastian na výraznější úspěch čeká. V sezoně 2013/14 zapíchl svou pouť až v semifinále. Sociedad si před necelým měsícem připsal nejvyšší vítězství prvního kola Copa del Rey, kdy vymazal Becerril vítězstvím 8:0. Hattrick vsítil Januzaj, kterého mohl následovat i Isak. Ten však neproměnil penaltu.

Poslední tři ligové zápasy:
Sociedad – Villarreal 1:2
Osasuna – Sociedad 3:4
Sociedad – Barcelona 2:2
AD CEUTA FC
4. místo (Tercera División – 10. skupina), 19 zápasů, 36 bodů, 36:11

Klub působící ve městě nacházejícím se na africkém kontinentu odehrál po svém založení v roce 1956 kompletní dekádu v druhé nejvyšší španělské lize. Po sestupu v roce 1968 však už nikdy na stejný stupínek nedosáhl. Naopak přišly špatné časy a Ceuta se dlouhá léta potácela i v páté nejvyšší soutěži. Mezi lety 2007-2011 tak klub do zápasů vůbec nenastupoval. Po svém návratu se snaží vymanit z propasti a letos by mohl hrát v postupovém play off o třetí španělskou soutěž. Momentálně drží 4. místo tabulky.

Své slavnější časy v rámci Copa del Rey zažila Ceuta rovněž v minulém století. Vždyť prvním kolem prošel tento tým naposledy v ročníku 1966/67! Oslavy letošního postupu mezi 64 nejlepších celků tak byly ohromné. Fotbalisté AD po vítězném penaltovém rozstřelu proti druholigové Numancii slavili na hřišti společně s fanoušky, poté se přišli vesměs bez dresů radovat i na pozápasovou tiskovou konferenci. Ve zmíněných penaltách úřadoval gólman Ramirez, který pochytal tři pokusy soupeře v řadě. Zápas skončil výsledkem 2:1.

CD Gerena – Ceuta 0:1
Ceuta – Pozoblanco 3:0
Ecija – Ceuta 0:3
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.