Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Tamaraceite : Granada - 11. ledna 2020   21:00

Tamaraceite
Tamaraceite
0:1
(0:1)
Granada
Granada
19' Puertas
Tamaraceite
Robles – Alvarez, Rodríguez, García, A. Pérez – Báez (89. Viera), Montesdeoca, Gonzalez, Casais (66. Nolasco), D. Pérez – Delgado (79. H. Sánchez)
Rivero – Fajardo, Marrero, Padrón
De Burgos – Núñez, Bueno
Campo Juan Guedes, Las Palmas de Gran Canaria
1400 diváků
Granada
Escandell – Foulquier, Duarte, J. Martínez, A. Martínez – Vadillo (71. Fernández), Azeez (86. Brice), Gonalons, Aranda (46. Köybaşı) – Soldado, Puertas
Silva – Díaz, G. Sánchez, Machís

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:22.
Fotbalisté Granady vydřeli na skromném stadiónku účastníka čtvrté nejvyšší soutěže na ostrově Gran Canaria nejtěsnější výhru, kterou trefil po Soldadově akci přesnou střelou po zemi již v 19. minutě Antonio Puertas.
Tamaraceite sehrálo zcela vyrovnanou partii a s pohárem se loučí se vztyčenou hlavou. Na konci prvního poločasu oba celky neproměnily během dvou minut penaltu, když jak domácí Gonzalez, tak hostující Vadillo rozezvučeli břevno či tyč. Po přestávce měl obrovskou šanci z brejku granadský Soldado, pak už favorit pouze bránil vydřené vítězství.
Děkuji za pozornost, hezký pozdní večer!
90+3'
90+3'
Zoufalý nápor Tamaraceite zřejmě nedojde naplnění, po rohu ligisté zakopávají míč na polovinu domácích.
90+2'
Nolasco sklepl centrovaný míč hlavou pod sebe a Gonzalez vyslal prudký halfvolej, který obrana Granady tečuje na roh.
90+1'
V nadějně rozjeté akci nakopává Herman Sánchez míč šajtlí a jako řepu ho sbírá nad umělou trávou Escandell, který měl k balonu o metr blíže než nabíhající bílomodří.
90'
Rozhodčí avizuje tříminutové nastavení.
89'
Střídání v týmu UD Tamaraceite: ze hřiště odchází Julio Báez, přichází Jonatan Viera.
88'
Žlutou kartu dostává Juan Andrés Montesdeoca (UD Tamaraceite).
86'
Naposledy střídá Granada CF: místo Ramona Azeeze míří na plac Yan Brice.
86'
Alvarez zprava posílá polovysoký centr přímo do Escandellovy náruče.
85'
Žlutou kartu dostává Ismail Köybaşı (Granada CF) za faul na Davida Garcíu – jediného domácího borce se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, kterou kopal tři sezóny za Las Palmas.
84'
Álvaro Robles musel daleko z vlastního výběhu, aby přerušil hrozící brejk. Před Azeezem stihl dostat míč na tribunu včas.
83'
Akce Granady měla jepičí život, na zteč se opět vydávají bílomodří.
81'
Trestný kop Tamaraceite hosté přizvedli na roh a tomu se už ubránili definitivně zakopnutím přes půlící čáru.
80'
Žlutou kartu dostává Domingos Duarte (Granada CF). Na kratší hranici pokutového území nešikovně v pádu podrazil Nolasca.
79'
Erose Delgada střídá v dresu Tamaraceite Herman Sánchez.
79'
Nolasco si obhazoval protihráče a když viděl, že se k míči nedostane, upadl. Rozhodčí De Burgos mu jeho nafilmovaný pád spolkl i s navijákem, ovšem po konzultaci s pomezním verdikt odvolává.
78'
Álex Martínez poslal další trestný kop z větší vzdálenosti pouze na hlavy bílomodrých.
77'
Domácí zbytečně přitvrdili, Alex Pérez sejmul jediného dnešního přesného střelce Puertase a sklání se nad ním v omluvném gestu.
76'
Přímý kop domácí odvrátili, odražený míč ovšem zachytil Foulquier a prudkou střelou po zemi z 22 metrů protáhl brankáře Roblese.
76'
Teď se však hosté po faulu na Duarteho dostanou k přímému kopu z poměrně slušné vzdálenosti.
75'
Granada je naprosto bezradná, už dobrých 20 minut se pouze a jen brání trvalému tlaku domácích poloamatérů.
73'
Kanárským fotbalistům rozhodně nedocházejí síly. Střídající Nolasco si naskočil na přesně posazený pas z hloubi pole, hlavičkou však netrefil ideálně a míč se svezl mimo tři tyče.
71'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Álvaro Vadillo, přichází Carlos Fernández.
70'
Álex Martínez pod tlakem jen odevzdává míč a tlak Tamaraceite mohl pokračovat, jenže domácí se dopustili zbytečného útočného faulu.
69'
Přítomný je i zhruba stohlavý kotel fanoušků andaluského klubu, jejich oblíbenci jim však zatím mnoho nepředvedli. Naopak teď se opět museli s vypětím všech sil bránit sérii nákopů a centrů do šestnáctky.
66'
První střídání v mužstvu UD Tamaraceite: Samuela Casaise vyměnil Jonay Nolasco.
65'
Centr z pravé strany doputoval jen do Escandellových rukavic.
64'
Vysoko odskočený míč nezasáhl hlavičkou Casais a v hledišti to zklamaně zahučelo.
63'
Domácí mají potíže se prosadit proti zatažené obraně Granady a jen kombinují kolem dokola, nyní museli pod tlakem až zpátky k brankáři Roblesovi.
61'
Hodina hry je za námi, i po přestávce hraje poloamatérský čtvrtoligista vyrovnaný souboj s jasným favoritem.
58'
Domácí hráči vybojovali míč na půlce, ale nakopávají ho až za hranice hřiště a je z toho jen odkop od Ecandellovy brány.
56'
Dnešní utkání sleduje 1400 diváků.
54'
Ťukes Granady zastavuje zdvižený praporek pomezního Buena.
52'
Amatéři z kanárského Las Palmas hned přispěchali s odpovědí, Delgado střílí vedle bližší tyče.
51'
Sólo přes půl hřiště, s lehkostí vedené kolem několika protihráčů, zakončuje Roberto Soldado podél gólmana jen o centimetry vedle domácí brány.
48'
Rohový kop Tamaraceite odhlavičkoval z pokutového území Foulquier.
47'
Azeez oběma rukama stáhl protihráče k zemi, se žlutou kartou by si měl dávat větší pozor.
46'
O přestávce vystřídal v sestavě Granady mladého Antonia Arandu zkušenější Ismail Köybaşı.
46'
Účastník čtvrté nejvyšší soutěže z Kanárských ostrovů hraje s prvoligovou Granadou překvapivě vyrovnanou partii, oba celky zatím dělí skvěle sehraná akce Roberta Soldada, kterou po zemi zakončil Antonio Puertas. Těsně před přestávkou rozhodčí rychle za sebou pískl po jedné penaltě na každé straně, jenže obě skončily na brankové konstrukci.

Statistiky první půle:
Držení míče 61% – 39%, střely na bránu 2:3, střely mimo 3:2, rohy 1:2, fauly 7:11, ofsajdy 2:2.
45+2'
45'
Granadský lékař musí z lavičky na hřiště ke zraněnému Arandovi, který se zaklesl do domácího Alexe Péreze a smolně přes něj přepadl.
44'
Ani Álvaro Vadillo penaltu neproměňuje, pro změnu napálil levou tyč! To se tedy často nevidí, dvě penalty během dvou minut do břevna a do tyče.
43'
Vzápětí penalta na druhé straně po ruce Daniela Péreze na zemi!
42'
David Gonzalez si při penaltě troufl na vršovický doubák, jenže rozezvučel pouze břevno granadské brány!
41'
Mladý Aranda už uvnitř pokutového území zezadu podrazil napřahujícího se Delgada a rozhodčí nařizuje penaltu pro Tamaraceite!
38'
Robles chytá střelu Álvara Vadilla a zapisuje si dnes první ostrý zákrok.
36'
Útoky se přelévají ze strany na stranu bez většího efektu.
33'
Skokem pod nohy bere brankář Robles míč od kopaček Soldadovi, na něhož směřovala kolmice od Gonalonse.
30'
Tamaraceite stále tlačí, rozdíl tří úrovní zatím není na hřišti až na gólovou akci nijak znát.
28'
Tamareceite nevyužilo trestný kop, hosté ovšem pouze zakopávají míč na půlku.
27'
Aythami Alvarez sklepával míč z voleje z pravé strany, nečistě trefený centr skáče jen do Escandellových rukavic.
27'
Přímo před lavičkou byl faulován domácí Daniel Pérez a jeho spoluhráči vyskočili jako jeden muž, naštěstí se vendetta nekonala.
25'
Domácí mají v těchto minutách územní převahu, ale musejí hrát do plných.
22'
Další akci už hráči Tamaraceite dovedli k zakončení. Delgado si naběhl před bránu do palebné pozice, míří však nepřesně.
21'
Domácímu Alvarezovi při kombinaci na jeden dotek utíká míč za čáru.
19'
Granada právě vstřelila branku!
Soldado na sebe natáhl pozornost obránců a hezky ťukl míč do strany, ANTONIO PUERTAS pak měl již snadnou úlohu zakončit po zemi do odkryté části brány.
18'
Zpětnou přihrávku proti noze dostal domácí Julio Báez a opřel se do míče, který musel s námahou vyrážet brankář Escandell.
16'
Naopak protiútok domácího Montesdeocy zastavuje nedovoleně Nigerijec Ramon Azeez (Granada CF) a také fasuje žlutou kartu.
15'
Žlutou kartu dostává Samuel Casais (UD Tamaraceite).
15'
Tečovaný nákop skáče za domácí bránu, roh pro Granadu.
13'
Také hráči z ostrova Gran Canaria vybojovali roh a po jeho rozehrání upadl v šestnáctce Samuel Casais. Rozhodčí usoudil, že bez cizího přičinění, a tak penaltu nepíská.
12'
První střelecký pokus zápasu. Hostující Puertas napálil skákavý míč vysoko nad břevno.
11'
Fotbalisté Granady dvakrát po sobě museli zastavit domácí akce faulem a diváci hlasitě pískají.
8'
První roh hostů Álvaro Robles vyboxoval daleko pryč z pokutového území.
7'
Přímý kop Tamaraceite granadská obrana odvrací až k brankáři Roblesovi, který s potížemi odkopává do autu.
5'
Zápas se hraje na zjevně multifunkční umělé trávě, na které jsou kromě fotbalových čar ještě dvě žluté vodorovné, každá zhruba pět metrů od půlící čáry. Na stadiónku je jediná tribuna, z ostatních stran je hřiště kryto betonovou zdí.
4'
Po faulu na Vadilla se kope standardka pro Granadu nedaleko postranní čáry.
3'
Domácí pod tlakem zakopávají do autu, jinak ale zatím hrají vyrovnanou partii.
1'
Tamaraceite hraje v bílých dresech a modrých trenýrkách, Granada oblékla tradičně červenobílé vodorovné pruhy.
1'
Zápasu předchází minuta ticha za oběti leteckého neštěstí v Íránu.
Prvoligista nastupuje v téměř nejsilnějším složení, z béčka dostává příležitost pouze devatenáctiletý Aranda a chytat bude místo stálice Ruie Silvy druhý brankář Escandell.

UD Tamaraceite: Robles – Alvarez, Rodríguez, García, A. Pérez – Báez, Montesdeoca, Gonzalez, D. Pérez – Delgado, Casais
Náhradníci: Rivero – Fajardo, Viera, Marrero, Nolasco, Padrón, H. Sánchez

Granada CF: Escandell – Foulquier, Duarte, J. Martínez, A. Martínez – Aranda, Gonalons – Vadillo, Azeez, Puertas – Soldado
Náhradníci: Silva – Díaz, G. Sánchez, Köybaşı, Brice, Fernández, Machís

Rozhodčí: De Burgos – Núñez, Bueno.
V úvodním kole poháru Tamaraceite překvapivě vyřadilo druholigovou Almeríu 3:2 po prodloužení a stejným výsledkem se k postupu přes třetiligový L´Hospitalitet protrápila i Granada.
Ve druhém kole španělského poháru Copa del Rey přivítá UD Tamaraceite vysoce favorizovanou prvoligovou Granadu.

Hosté měli snový vstup do sezóny a po 10. kole se vyhřívali dokonce na druhém místě španělské nejvyšší soutěže. Po šesti porážkách klesli do středu tabulky, naposledy doma zdolali Mallorcu nejtěsnějším poměrem 1:0 a patří jim desáté místo v La Lize.

Domácí amatérský celek, hrající regionální soutěž Kanárských ostrovů (čtvrtá nejvyšší úroveň ve španělské hierarchii), by neměl být pro Granadu vážnějším protivníkem.
Nejzkušenějším hráčem celku z Gran Canarie je obránce David García, který si během své kariéry připsal i 52 prvoligových startů a 4 branky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.