Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Tenerife : Bilbao - 28. ledna 2020   21:00

Tenerife
Tenerife
8' Joselu  • 21' Joselu  • 105+1' D. Gómez
3:3
(2:1)

2:4 (PEN)

Bilbao
Bilbao
17' Williams   • 54' Williams   • 118' Berchiche
Tenerife
Ortolá – Pérez, Ruiz, Šipčić, Muñoz (76. Leiva) – Undabarrena (91. D. Gómez) – Moore, Milla, Alonso (67. Sanz), E. Gómez (51. Lasure) – Joselu
Hernández – Gómez, Jiménez, Lasure, Leiva, Sanz, Suso
Pablo González – Alfredo Rodríguez, Miguel Martínez
Estadio Heliodoro Rodríguez López, Santa Cruz de Tenerife
17 482 diváků
Bilbao
Herrerín – Yeray, Núñez (5. Ezkieta), Martínez – Dani García – Lekue (106. Capa), Muniain, Unai López (83. Vesga), Yuri – Williams (96. Villalibre), Raúl García
Ezkieta – Capa, Beñat, Ibai, Larrazabal, Vesga, Villalibre

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 17 482 diváků.
Utkání je u konce a skončilo postupem favorizovaných hostů. Zápas došel až do penaltového rozstřelu, který zvládli lépe právě hráči Bilbaa, ti dali čtyři z pěti pokusů, kdežto na domácí straně neuspěli hned dva hráči. Rozhodující trefu zaznamenal Asier Villalibre a poslal tak Athletic do čtvrtfinále Copa Del Rey.
Villalibre zachoval chladnou hlavu, počkal si na gólmanův pohyb a střelu pak poslal na opačnou stranu. Bilbao vítězí!
Moore trefil pouze břevno Ezkietovy branky!
Nedává ani Íňigo Martínez, Ortolá jeho špatně umístěnou ránu vykopl.
Joselu nedal, Ezkieta jeho střelu vystihl a vyrazil!
Do horní části branky umístil svou střelu Vesga, je to 2:3.
Leiva zvolil prudkou střelu a nedal Ezkietovi šanci.
Muniain trefil pěkně horní růžek branky.
Sanz srovnal, gólmana poslal na druhou stranu.
R. García zamířil k tyči a i když Ortolá vystihl směr, je z toho gól.
Střílení penalt začíná.
Tak ani třicetiminutové prodloužení nerozhodlo... Domácí byli velice blízko výhře a postupu, když v závěru prvního prodloužení proměnil pokutový kop Dani Gómez, jenže Bilbao se nevzdalo, druhou část strávilo v útoku a ve 118. minutě napřáhl z dálky Yuri Berchiche. Mířil přesně, srovnal na 3:3 a poslal zápas do penalt.
120'
Druhé prodloužení skončilo.
118'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Tak to je pro domácí opravdu ledová sprcha! Bilbao se udrželo u míče, kus za pokutovým územím napřáhl YURI BERCHICHE a jeho rána zapadla přesně k tyči mimo gólmanův dosah – 3:3!
117'
Po rohu přišla nepřesná střela hostů, míč šel po Capaově ráně opravdu vysoko nad břevnem.
116'
Žlutou kartu za zdržování hry dostal domácí gólman Adrián Ortolá.
115'
Penaltu nyní chtěli hosté, jenže rozhodčí měl na situaci v pokutovém území dobrý výhled a okamžitě ukázal, ať se pokračuje ve hře.
114'
Už se do útoku přesunuli zase hosté, centr zprava byl tečován pouze hráčem Bilbaa, takže následuje odkop od branky. A Ortolá samozřejmě nikam nepospíchá.
114'
Hra se na chvíli přesunula na druhou stranu, ale i zde to skončilo nepovedeným centrem.
112'
Přímý kop hostů. Centr na vzdálenější tyč hledal Yeraye, ten prudký pas nedokázal zpracovat.
110'
Velká malá domů domácích, ti teď hlavně brání svůj těsný náskok.
108'
Kombinace hostů je doprovázena bouřlivým pískotem tribun, Bilbao se nemůže dostat k vápnu.
106'
Bilbao samozřejmě pospíchá do útoku, Raúl García hlavičkoval z vápna, opět ale mimo.
106'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Lekue, přichází Capa.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+2'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Tenerife právě vstřelilo branku!
Míč si tentokrát postavil DANI GÓMEZ, zvolil střelu do horní části branky a jeho prudká rána byla úspěšná. Tenerife vede 3:2!
105'
Druhá penalta pro Tenerife! Po průniku do vápna byl tvrdě faulován Leiva a rozhodčí neváhal ani okamžik!
104'
Trochu riskantní rozehra domácích, Ortolá si ale poradil a odkopl.
103'
Na druhé straně hlavičkoval Dani García, jeho pokus byl ale opravdu neškodný a skončil vysoko nad břevnem.
102'
Pěkná kombinace domácích až do pokutového území, tam však přišel rázný odkop obrany a bylo po akci.
100'
Následný přímý kop rozehrával Luis Milla, nemyslel to zle, jenže jeho technický pokus šel kousek nad branku.
99'
Další karta, tu žlutou dostal za faul na hranici vápna hostující Íñigo Martínez.
98'
Přetažený centr na Vesgu, ten neměl moc šancí na to míč zachytit na hrací ploše.
96'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Williams, přichází Villalibre.
95'
Williams je nyní v péči lékařů a už pomaličku míří za postranní čáru.
94'
Síly na trávníku se nám vyrovnávají, neboť Carlos Ruiz zezadu atakoval Williamse, dostal žlutou kartu a jelikož to byla dnes jeho druhá, tak i tu červenou.
93'
Prudký centr domácích z levé strany, obrana Bilbaa ale zvládla celou situaci uhlídat.
92'
... a také hostující Yuri Berchiche.
92'
Žlutou kartu dostal domácí Shaquell Moore.
91'
Střídání v týmu CD Tenerife: ze hřiště odchází Undabarrena, přichází D. Gómez.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Základní hrací doba o postupujícím nerozhodla. Hosté po pauze nasadili k tlaku, snažili se o vyrovnání a to se jim povedlo už v 54. minutě, kdy svůj brejk zakončil umístěnou střelou Iňaki Williams. Další šance už však Bilbao nevyužilo a když na opačné straně nezkompletoval po povedené patičce Joselu hattrick, čeká hráče třicetiminutové prodloužení.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Rozhodčí ještě nechal hosty dohrát akci, ti však z pravé straně neodcentrovali.
90+3'
Další centr před Ezkietu, ten si míč stáhl do svých rukavic.
90+2'
Jenže táhlý pas skončil mimo hrací plochu, Moore na vysoký míč nedosáhl.
90+1'
Faul hostujícího Daniho Garcíi, Tenerife tak má docela zajímavý přímý kop.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Po druhém rohovém kopu se hosté alespoň na chvíli osvobodili a dostali míč k půlce.
88'
Rohové kopy mají i domácí, ti dokonce dva k krátkém časovém úseku.
87'
Muniain jej ale poslal přesně do rukavic domácího gólmana...
86'
Centr moc nevyšel, přesto jsou hosté i nadále u míče a mají k dispozici rohový kop.
85'
Už se zase hraje na opačné straně a po Lasureho faulu na Williamse bude následovat přímý kop z pravého křídla.
84'
Sražený centr z pravé strany, hosté odvrátili na aut. Vhazování provede Luis Pérez.
83'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází U. López, přichází Vesga.
82'
Hosté chystají střídání, do hry půjde Mikel Vesga.
81'
Muniain ukazuje, že je v pořádku a bude moci pokračovat. Už pospíchá k lavičce.
80'
Hostující Muniain leží na trávníku a potřebuje ošetření. Zatím se mu na nohy moc nechce.
79'
Domácí nebyli daleko od gólu. Centr z levé strany si zpracoval Joselu a když usoudil, že na střelu z otočky není čas, vytáhl pěknou patičku, kterou Ezkieta jen tak tak vyrazil!
77'
Žlutá karta pro hosty. Za faul na vlastní polovině ji dostal Raúl García.
76'
Střídání v týmu CD Tenerife: ze hřiště odchází Muñoz, přichází Leiva.
76'
Střelou ze střední vzdálenosti se předvedl domácí Lasure, jeho pokus skončil nad brnakou.
74'
Tohle se moc nepovedlo... Po centru a přiklepnutí hlavou si dávali hosté přednost a Williamsovi dokonce míč klepl do ruky. Takže je po akci.
74'
Přímý kop pro Bilbao, zeď domácích stoji na hranici pokutového území.
72'
Stadionem to jen zahučelo, když po rozehraném rohu přišla táhlá střela z dálky a míč prolétl jen decimetry nad břevnem...
71'
Na druhé straně se bude rozehrávat rohový kop.
70'
Na centr z levé strany si u zadní tyče nabíhal Moore, jenže přes Yuriho se nedokázal potřebně prosadit a zakončil vedle. Své zklamání dal najevo vzteklým bouchnutím ruky do trávníku.
69'
Oba celky teď hrají hodně pozičně a snaží se neudělat chybu, která by mohla být rozhodující pro výsledek utkání.
67'
Střídání v týmu CD Tenerife: ze hřiště odchází Alonso, přichází Sanz.
66'
Žlutá karta pro lavičku hostů, dostal ji trenér Gaizka Garitano.
66'
Střelou z velké dálky se prezentoval domácí Moore, šlo to ale o velký kus mimo.
65'
Ortola dobře přečetl hru hostů, povyběhl si z brankové čáry a skokem po míči těsně nad trávníkem pohotově akci ukončil.
64'
Moore zastavil rozehrávku Bilbaa sražením míče na aut, hosté tak pokračují v obléhání vápna soupeře.
62'
Trochu se nám teď tempo utkání uklidnilo, sledujeme spíše nepřesné kombinace.
60'
Centr končí u branky Tenerife, Ortolá nyní pospíchá s rozehrou, vidí volný prostor.
60'
Nepovedený odkop i na straně Bilbaa, zde to ale neznamenalo průnik do šance a zakončení.
58'
Ortolá u míče a pozvolna se chystá k rozehrávce. Nechce hlavně udělat chybu.
56'
Domácí reklamovali Muniainův zákrok u pokutového území, sudí však ihned ukázal, že to bylo v rámci pravidel.
54'
Je zase srovnáno. Domácí zaváhali v rozehrávce, po chybě se do sóla dostal IŇAKI WILLIAMS, nechal za sebou sprintujícího Ruize a střelou podél gólmana upravil na 2:2.
53'
Centr domácích z pravého křídla pouze neškodně prolétl prostorem, Ezkieta míč pouze kontroloval pohledem.
51'
Střídání v týmu CD Tenerife: ze hřiště odchází E. Gómez, přichází Lasure.
50'
Ač v deseti, tak Bilbao teď hýří aktivitou a hraje se převážně na půlce domácích.
48'
Z něj už hosté nezahrozili, Tenerife tak pozvolna postupuje do protiútoku.
47'
Nakonec z toho byl signál na Lekueho, jeho pohotovou střelu Ortelá vyrazil na rohový kop!
47'
Hned v úvodu druhé půle je tu zajímavý přímý kop pro hosty, Ortelá si staví dvoučlennou zeď proti centru z pravé strany.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Je za námi první poločas, který byl řádně divoký a bohatý na události. Už ve druhé minutě dostal červenou kartu hostující gólman Iago Herrerín a aby toho nebylo málo, tak z následného přímého kopu byla penalta, neboť Williams zahrál rukou. Domácí pak dostal v osmé minutě do vedení Joselu. Bilbao se ale nevzdalo a už v 17. minutě srovnal dobře postavený Iňaki Williams a zchladil rozbouřené tribuny. Jenže domácí tým byl v laufu a už ve 21. minutě dal Joselu svůj druhý gól a opět dostal Tenerife do vedení. Zbytek poločasu se nesl v duchu snahy Bilbaa o srovnání, aktivní byl zejména Williams, další gól už ale nepadl o domácí tak vedou 2:1.
45+3'
45+3'
Slaboučká střela v podání Williamse prošla vedle branky Tenerife, Ortolá nemusel vůbec zasahovat.
45+2'
Další nepovedená rozehrávka hostů, autové vhazování je přiřčeno hráčům Tenerife.
45'
Budou se nastavovat tři minuty.
44'
Williams se snažil o rychlou kličku, míč mu však na pravé straně utekl do zámezí.
43'
Bilbao touží po vyrovnání ještě před přestávkou, opět má Ortolá a jeho obrana plné ruce práce.
41'
Millův centr od rohového praporku hosté odvrátili a po vzniku protiakce přišel faul. Domácí Carlos Ruiz za něj dostal žlutou kartu.
40'
Po delší době se hra přesunula k brance Bilbaa a po když se Joselu neprosadil se střelou, je tu alespoň roh.
38'
Dani García u pomezní čáry stáhl k zemi protivníka a je tak dalším hráčem, potrestaným žlutou kartou.
38'
Centr za centrem teď létá před branku Tenerife, domácí se musí pozorně bránit.
36'
Sražený centr z levé strany se k brankáři Ortoláovi nedostal, domácí už vyráží do protiakce.
35'
Trochu nám přibývá na trávníku nervozity a rozhodčí musí uklidňovat situaci.
34'
Po přihrávce do druhé vlny vystřelil Raúl García, jeho projektil ovšem prolétl vysoko nad.
33'
Bilbao si kombinuje na útočné polovině a trpělivě čeká na okamžik, po kterém by se dalo proniknout do šestnáctky.
31'
Po přímém kopu se konala poměrně slušná hlavička od Í. Martíneze, šla ovšem přesně do míst, kde číhal gólman Ortolá.
30'
Další žlutá karta pro domácí tým, za nedovolený zákrok si ji prohlédl Álex Muñoz.
29'
Prvotní centr byl přetažený, ten druhý už byl jasnou kořistí pohotového gólmana. Ortolá v poklidu rozehrává.
28'
Williams mohl podruhé srovnat, přijal přihrávku do pokutového území, ale byl už trochu z úhlu a Ortolá jeho pokus vyrazil na roh.
26'
Bilbao u míče, postupnou rozehrávkou se snaží alespoň trochu uklidnit ďábelské tempo.
24'
Nahoru a dolů, to je fotbal posledních chvil. Hostům teď o decimetry nevyšla akce s přihrávkou na hranici šestnáctky.
22'
Za ostrý a trochu nešťastný zákrok dostal žlutou kartu domácí Iker Undabarrena.
21'
A je tu další gól! Po centru E. Gómeze z levé strany nedokázali hosté odvrátit, míč si našel nepokrytý JOSELU a prudkou ranou prostřelil Ezkietu. Ten si sice na míč sáhl, vyrazit jej však nedokázal.
19'
Sledujeme velice aktivní fotbal, inkasovaná branka domácí nijak nesrazila a Tenerife se snaží o druhý úder.
17'
No a nápor nese ovoce a je srovnáno. První centr z pravé strany sice pouze prolétl vápnem, další přihrávka vzduchem už ale byla přesnější, no a hlavička v šestnáctce trefila stojícího IŇAKI WILLIAMSE tak šikovně, že od něj šel míč přesně do branky. Odčinil tak svou penaltu a srovnal na 1:1.
16'
I v deseti lidech začíná Bilbao přebírat iniciativu a hraje se převážně poblíž pokutového území domácích.
14'
Zakončení i na druhé straně, pravým křídlem se dopředu hrnul Moore, jenže byl zablokován a vystřelil o velký kus vedle.
12'
Střela hostů skončila nad brankou gólmana Ortoly, domácí pozvolna rozehrávají.
10'
Bilbao se ihned vrhá do útočení, zatím pouze za cenu dlouhých nákopů, což obrana domácích sbírá.
9'
Bilbao má rázem co dohánět, v bouřlivém prostředí na Tenerife to ale rozhodně nebude jednoduché.
8'
Penaltu si vzal na starost JOSELU, poslal gólmana na opačnou stranu a umístěnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu!
7'
Iňaki Williams navíc za svou hru rukou dostal žlutou kartu.
7'
Neskutečné, co se v úvodu děje. Rozhodčí dostal pokyn od videa, že se ve vápně mohlo hrát rukou a skutečně! Po ruce Williamse se píská penalta!
6'
Přímý kop si vzal na starost Luis Milla, zeď ale jeho pokus přizvedla a z dobré příležitosti je pouze rohový kop.
5'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Núñez, přichází Ezkieta.
4'
Hosté tak musí střídat a čeká je dlouhé oslabení! Do branky se postaví Jokin Ezkieta.
3'
Rozhodčí si ještě nechal celou situaci zkontrolovat u videa, nakonec ale verdikt neměnil.
2'
No a pozor, hned v úvodu je tu potíž pro Bilbao. Gólman Iago Herrerín se vydal z šestnáctky proti Mooremu, srazil se s ním a zákrok rozhodčí posoudil červenou kartou!
2'
Domácí gólman Ortolá musel poprvé ven z branky, aby vykopl míč, mířící do do jeho šestnáctky.
1'

CD Tenerife: Ortolá – Pérez, Ruiz, Šipčić, Muñoz – Undabarrena – Moore, Milla, Alonso, López – Joselu
Náhradníci: Hernández – Gómez, Jiménez, Lasure, Leiva, Sanz, Suso

Athletic Bilbao: Herrerín – Yeray, Núñez, Martínez – Dani García – Lekue, Muniain, Unai López, Yuri – Williams, Raúl García
Náhradníci: Ezkieta – Capa, Beñat, Ibai, Larrazabal, Vesga, Villalibre

Rozhodčí: Pablo González – Alfredo Rodríguez, Miguel Martínez.
Zápas na Estadio Heliodoro Rodríguez López začne ve 21 hodin, takže si na večer nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Pablo González, kterému budou na pomezí asistovat Alfredo Rodríguez a Miguel Martínez.
Athletic Bilbao

Hosté se už také představili třikrát a i oni museli jednou přečkat penaltový rozstřel. Stalo se tak v minulém kole, kdy sice Bilbao vedlo na trávníku Elche už od páté minuty po gólu Williamse, jenže ještě před pauzou srovnal Fidel. Další gól už ani v prodloužení nepadl a rozhodnutí tak padlo v sedmé sérii penalt, kdy se za hosty trefil Mikel Vesga, zatímco domácí Tekio nedal.

Cesta pohárem

Intercity – Bilbao 0:3
Sestao River – Bilbao 0:4
Elche – Bilbao 1:1, 4:5 na pen.
CD Tenerife

Domácí tým má za sebou tři zápasy v pohárové soutěži a zatím se tento druholigový klub ukazuje ve velmi dobrém světle. Po Mensajeru ze čtvrté ligy a Rayo Majadahonda z ligy třetí si Tenerife vyšláplo i na prvoligový Valladolid a po gólech Joselua a Daniho Gómeze vyhrálo 2:1. V lize to týmu moc nejde, je na hraně sestupu ze Segunda División, ale v poháru, tam si hráči očividně věří. Dnes je ale čeká další těžká práce.

Mensajero – Tenerife 0:3
Rayo Majadahonda – Tenerife 1:1, 2:4 na pen.
Tenerife – Valladolid 2:1
Dobrý večer u osmifinále Copa Del Rey. Společně se podíváme na utkání mezi týmy CD Tenerife a Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.