Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Villarreal - 26. ledna 2021   21:00

Girona
Girona
0:1
(0:1)
Villarreal
Villarreal
19' Pino
Girona
Murić – Martinez (71. Franquesa), Bueno, Ramalho (C), Couto – Valery, Gumbau (82. Stuani), Kebe, Bárcenas – Sylla, Bustos (71. Sáiz)
De Burgos – Díaz, Núñez
Estadi Municipal de Montilivi, Girona
Villarreal
Rulli – Peña, P. Torres, Funes Mori, Estupiñán (83. Raba) – Capoue, Coquelin – Baena (83. Moisés Gómez), Trigueros (C) (62. Parejo), Pino (32. Pedraza) – Niño (62. Alcácer)
Asenjo, Jörgensen – Albiol, Parejo, Bacca, Raba, Alcácer, Moisés Gómez, Pedraza

To je ode mě z tohoto utkání všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 16:15.
Druhý poločas nabídl vyrovnanější fotbal, paradoxně jsme však další gól neviděli. Vítězným zásahem a postupovým gólem Villarrealu se tak stal gól Pina ještě z prvního poločasu. Jak Girona, tak i Villarreal měli několik zajímavých příležitostí na to, aby přidali další zásahy, hráčům obou týmů ale dnes chyběla přesnost anebo je, jako v případě krásných „nůžek“ Sylly, vychytal brankář soupeře. Výhra a postup Villarrelu se ale dá po průběhu tohoto zápasu za zasloužený a hosté se tak můžou těšit na čtvrtfinále Španělského poháru.
90+4'
90+3'
Villarreal drží míč na útočné polovině a zdá se, že na ní zápas skončí. Gironě se nedaří hrací předmět dostat pod svou kontrolu.
90+2'
Žlutou kartu za podražení Raby dostává Enric Franquesa (Girona FC).
90+2'
Bárcenas si na levém křídle obhodil obránce, pak ale nepřesnou přihrávkou doslova daroval míč Rabovi. Toho při snaze o individuální průnik podrazil Franquesa.
90+1'
Žlutou kartu za podražení soupeře v souboji o míč ve středu pole dostává Dani Raba (Villarreal CF).
90+1'
Brankář Villarrealu Rulli podběhl centr z levé strany, naštěstí ale za ním byli jen jeho spoluhráči. Ti hrací předmět odvrátili do bezpečí.
90'
Bude se hrát ještě tři minuty.
90'
Bueno pak navíc přerušil hru faulem na Rabu. Hosté zatlačili domácí k jejich šestnáctce a kombinací na krátké přihrávky získávají čas.
89'
Sáiz nakopl míč z rohu do brankoviště Villarrealu, odkud se ale hostům povedlo míč odhlavičkovat. V následném souboji o vysoký míč pak fauloval domácí kapitán Ramalho Capoueho.
88'
Hostům se to vyplatilo, rozehrávka se totiž jejich brankáři povedla a míč mají pod kontrolou hráči Villarrealu. Domácí za nimi musí běhat po celé šířce hrací plochy.
87'
Technická nešikovnost Sylly, jenž podklouzl a při tom zasáhl míč rukou, je ale o hrací předmět připravila. Gólman hostů s odkopem nijak nespěchá.
86'
Valery teď sám hledal kolmou přihrávkou nabíhající spoluhráče, Peña ale dokázal míč odkopnout. Odražený míč pak získali hráči Girony.
85'
Bárcenasův centr na přední tyč hosté i trochu se štěstím odkopli. Dobrým pohybem se jim pak povedlo vytlačit kombinující domácí do středu pole.
84'
Valery opět dostal míč na levou stranu šestnáctky Villarrealu a jelikož u něj nebyl nikdo, tak pohotově vystřelil. Jeho pokus letěl vysoko nad branku Rulliho.
83'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Álex Baena, přichází Moisés Gómez.
83'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Pervis Estupiñán, přichází Dani Raba.
82'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Cristhian Stuani.
81'
Valery si na opačné straně naběhl na přihrávkou na levou stranu šestnáctky hostů a i když dostal míč přes brankáře Rulliho, tak ho na zadní tyči odkopl na roh Parejo.
80'
Pedraza dostal přihrávku za obranu na levé křídlo a sám pak míč ještě přihrával do druhé vlny na rozběhnutého Pareja. Ten z první trefil tvrdou střelou Estupiñána.
79'
Capoue podrazil zhruba ve středu vlastní poloviny Sáize. Ten sám rozehrál následnou standardku, jeho centr ale letěl přímo na připraveného brankáře Villarrealu Rulliho.
78'
Sáizův centr z pravé strany se dostal přes hráče Villarrealu až na zadní tyč k Syllovi, jemuž se ale střela vůbec nepovedla a z první výrazně minul Rulliho branku.
77'
Držení míče: 40 % : 60 %
76'
Hosté si pomalu přihrávají míč ve středu pole. Domácí je agresivně presují, zatím je ale nedokázali vytlačit ani za středovou čáru.
75'
Pedraza si naběhl za Parejovou přihrávkou a těsně před vybíhajícím brankářem Murićem si posunul míč na křídlo. Na hranici šestnáctky si ho chtěl obhodit kolem domácího gólmana, ten ho ale rukou zasáhl. Místo karty pro brankáře Girony se pak ale odpískal ofsajd Pedrazy a míč tak získávají domácí.
74'
Girona se po delší době dostala na polovinu Villarrealu, hosté jsou ale zatím disciplinovanější jako před několika minutami a nepustili domácí ještě ani k jednomu centru.
73'
Žlutou kartu za držení střídajícího Sáize za dres dostává Álex Baena (Villarreal CF).
71'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Nahuel Bustos, přichází Samuel Sáiz.
71'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Arnau Martinez, přichází Enric Franquesa.
70'
Tento obrázek hry se zatím nemění. Žlutí sice zacouvali s hracím předmětem na vlastní polovinu, pořád ho ale nepustili na kopačky domácích hráčů.
69'
Hosty tato gólová příležitost zřejmě povzbudila, okamžitě totiž obrali domácí o míč a teď jsou to oni, kdo kombinuje u pokutového území soupeře.
68'
Baena skvělým centrem z pravé strany našel ve středu domácí šestnáctky volného Coquelina, jehož hlavička těsně minula levou tyč branky Girony.
67'
Pedraza se rozběhl po levém křídle do útoku a jeho centr na přední tyč musel jeden z domácích obránců před nabíhajícím Alcácerem odhlavičkovat.
66'
Girona se opět nastěhovala na polovinu domácích, Sylla ale při snaze o sólový průnik z pravého křídla o míč přišel. Hosté vyrážejí do otevřené obrany domácích.
65'
Hosté chtěli uklidnit hru, tlak domácích je ale tak vysoký, že donutil obranu Villarrealu k nevynucené chybě. Obránci Girony se před atakujícími hráči soupeře zatáhli k vlastnímu pokutovému území.
64'
Sylla si nabíhal na pravou stranu šestnáctky Villarrealu za kolmicí ze středu pole, míč si ale na hrací ploše zpracovat nedokázal.
64'
Držení míče: 38 % : 62 %
63'
Pokud chtěl trenér Villarrealu dvojitým střídáním přerušit tlak Girony, tak se mu to nepovedlo. Červenobílí nadále obléhají pokutové území hostujícího celku.
62'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Fernando Niño, přichází Paco Alcácer.
62'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Dani Parejo.
61'
Tlak Girony pokračuje. Hostům se nedaří získat míč a jen se přesouvají v obranném postavení za domácími podle toho, kde je právě míč.
60'
Girona vstřelila gól, ten ale neplatí! Centr do šestnáctky prodloužil jeden z domácích hráčů k Bustosovi, jenž dorazil míč do branky hostů, útočník Girony ale vybíhal z ofsajdu.
59'
Girona teď převzala iniciativu a získala další roh. Hosté se v posledních minutách jen brání.
58'
Nákop od rohového praporku obrana Villarrealu vyřešila, centr Valeryho z křídla se ale zakroutil velmi nebezpečně a napokon chybělo málo, aby skončil v brance. Levou tyč minul jen o centimetry.
57'
Centr domácích z pravé strany nedokázal Funes Mori odhlavičkovat, míč se tak odrazil k volnému Syllovi, jenž vystřelil na branku „nůžkami“. Brankář Villarrealu Rulli míč letící k jeho pravé tyči skvělým zákrokem vyrazil.
56'
Coquelina podrazil při zpracovávání míče Bárcenas. Ani tentokrát se ale rozehrávka standardky hostům nepovedla a sražený míč nakonec chytil domácí brankář Murić.
55'
Niño si naběhl za obranu Girony na výbornou přihrávku Triguerose z první, sám před brankářem Murićem ale přestřelil odkrytou branku domácích. Vzrušení nakonec bylo zbytečné, Niño totiž vybíhal z ofsajdu.
53'
Triguerosův centr domácí odvrátili z vlastního pokutového území a ve vzdušném souboj pak vrazil Estupiñán hodně ošklivě do Bárcenase. Ten zůstává ležet na trávníku a musí být ošetřen.
52'
Villarreal vysokým presinkem zatlačil domácí k jejich šestnástce a Capoue si doslova vyžádal v boji o míč faul od Couta. Standardka pro Villarreal.
51'
Žlutou kartu za protesty proti odpískanému faulu dostává Francis Coquelin (Villarreal CF).
50'
Triguerosovi se pokus o individuální průnik nepovedl, stejně ale dopadla snaha domácích o rychlý protiútok. Hosté už ve středu hřiště získali míč na své kopačky.
49'
Girona míč získala ve středu pole a Sylla se s ním rozběhl po pravém křídle k šestnáctce Villarrealu. Ani jemu se ale centr nepovedl a míč skončil opět v rukavicích brankáře Rulliho.
48'
Obránci Villarrealu s rozehrávkou opět nikam nespěchají a místo toho si přihrávají míč ve středu pole. Domácí jsou seřazeni v obranném postavení před vlastní šestnáctkou.
47'
Girona se hned dostala k šestnáctce Villarrealu a z obou křídel letěly do pokutového území hostů nebezpečné centry. Ani jeden z nich ale domácí hráči nezasáhli a míč skončil v rukou brankáře Rulliho.
46'
Výkop druhého poločasu měli domácí. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Po prvním poločase jdou do šatny spokojenější hráči Villarrealu, kteří díky gólu Pina z 19. minúty vedou nejtěsnějším rozdílem. Jejich náskok se ale dá považovat za zasloužený, měli totiž míč častěji na kopačkách, byli aktivnější a hlavně nedovolili domácím žádnou velkou gólovou příležitost. „Žlutá ponorka“ tak zatím kráčí sebejistým krokem na postupem a uvidíme, zda se domácím podaří tuto plavbu hostů do čtvrtfinále poháru ještě zkomplikovat.

Fauly: 7:11
45+2'
45+2'
Signál se domácím ani teď nepovedl a přihrávku po zemi před šestnáctku Villarrealu hosté odkopli. Tím se první poločas zřejmě skončí.
45+1'
Sylla se na levém křídle rozběhl mezi dva obránce Villarrealu a jeden z nich – Peña – ho srazil nedovoleně na trávník. Girona bude mít v prvním dějství ještě jednu standardku.
45'
Bude se hrát ještě jednu minutu.
45'
I tento jeho nákop ale obrana Girony vyřešila. Míč se pak dostal na levé křídlo k Baenovi, jehož ale dokázali domácí obránci o kulatý nesmysl připravit.
44'
Estupiñánův centr z levého křídla srazil Couto na rohový kop. Trigueros si navádí míč k rohovému praporku hodně pomalým tempem...
43'
Hosté kontrolují dění na hrací ploše a i když mají hrací předmět na svých kopačkách, tak se přímočaře dopředu neženou. Raději si ho přihrávají ve středu pole a snaží si otevřít prostor na křídlech.
42'
Nákop Girony od rohového praporku vyřešila obrana hostů. Do odraženého míče se pak opřel Couto, jenž z první vypálil výrazne mimo Rulliho branku.
41'
Bárcenasův centr z pravé strany se zakroutil velmi nebezpečně pod břevno branky Villarrealu a brankář Rulli ho musel vyrazit nad svou svatyni.
39'
Žlutou kartu za kopnutí do nohy Peñy v souboji o míč dostává Nahuel Bustos (Girona FC).
39'
Hlavní rozhodčí se na radu videoasistenta ještě jde podívat na opakovaný záznam faulu Bustose. Peña je už na nohou a vrátí se po ošetření do hry.
38'
Bustos kopl v souboji o míč do nohy Peñovi, jenž okamžitě spadl na trávník. Pravý obránce Villarrealu musí být ošetřen.
37'
Triguerosovi se nepovedl ani druhý rohový kop a jeho nákop do šestnáctky vyřešili bez problémů domácí bránící hráči. Hosté bleskurychle zacouvali na vlastní polovinu a domácí musí útočit „do plných“.
36'
Střídající Pedraza se dostal z levého křídla do domácí šestnáctky, jeho přihrávku na Niña před odkrytou branku Girony ale srazil na přední tyči ve skluzu na roh Bueno.
35'
A tato taktika Girony nakonec slavila úspěch. Nepřesný nákop Baeny skončil u brankáře Muriće, jenž míč rychle rozehrál na spoluhráče z obrany.
34'
Villarreal převzal iniciativu a kombinuje na polovině domácího týmu. Ten se zatáhl k vlastnímu pokutovému území.
34'
Držení míče: 34 % : 66 %
33'
Střídání Villarrealu je překvapivé, Pino totiž nevypadal, že by měl nějaký zdravotní problém. Hned po odchodu ze hřiště se však lékař Villarrealu pustil do ošetřování jeho kotníku.
32'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Alfonso Pedraza.
31'
Domácí míč získali, Kebeho střelu ale jeden z obránců Villarrealu zblokoval a podobně dopadl i pokus Sylly.
30'
Gumbau se napokon rozběhl směrem k hostům, hned ve svém prvním souboji o míč ale stáhl na trávník nedovoleným způsobem Triguerose.
29'
Obranná čtveřice Villarrealu si míč přihrává na vlastní polovině hřiště. Domácí ji rozehrávku vůbec nekomplikují a dívají se na ně z uctivé vzdálenosti.
28'
Bárcenasův centr z pravé strany zblokoval na první roh Girony Estupiñán. Domácí ho rozehráli po zemi před šestnáctku, nacvičený signál se jim ale vůbec nepovedl a následný centr zprava odkopol z vlastního pokutového území Torres.
27'
Baena pronikl z pravého křídla do šestnáctky Girony a téměř z brankové čáry posunul míč na přední tyč na dobíhajícího Triguerose. Ten z první vystřelil nad Murićovu branku.
26'
Pino ale při svých kličkách o míč přišel a do rychlého protiútoku se dostali i domácí. Na centr z pravé strany si naběhl Valery, hlavičkou ze záklonu ale míč nasměroval jen do výšky, ze které si ho stáhl do rukou gólman Villarrealu Rulli.
25'
Po zhruba dvou minutách skončila snaha Girony o rozehrávku postupného útoku nepřesným pasem na levé křídlo na Bárcenase. Hosté míč hned otočili na opačnou stranu a vyrazili do otevřené obrany domácích.
24'
Na útočnou polovinu se jim ale zatím nepovedlo dostat. Obranná formace hráčů ve žlutém zachytává všechny nákopy a přihrávky do křídel, které by mohly vést k průniku k šestnáctce.
23'
Girona míč získala až po nepřesném nákopu na Niña. Obránci domácího celku se teď snaží hru uklidnit a míč si přihrávají na vlastní polovině.
22'
Hosté mají v těchto chvílích velký tlak. Domácí jsou v hlubokém obranném bloku u vlastní šestnáctky a snaží se hlavně nepustit hosty do střelecké pozice.
21'
Villarreal je při chuti a domácí okamžitě po výkopu obral o míč. Baena našel centrem z pravého křídla mezi obránci Girony volného Niña, jehož hlavičku k zemi ale výborným zákrokem chytil brankář Murić.
19'
Villarreal právě vstřelil branku!
Hosté otevírají skóre! Baena nacentroval zprava míč před šestnáctku Girony, kde si ho zpracoval Trigueros. Kapitán Villarrealu pak svou tvrdou střelou trefil levou tyč Murićovy branky, od které se míč odrazil přímo k dobíhajícímu YEREMIMU PINOVI a ten ho bez zaváhání dorazil do odkryté branky domácího týmu.
18'
17'
První žlutou kartu zápasu dostává za držení Couta za dres Manu Trigueros (Villarreal CF).
17'
Bárcenasův centr do středu pokutového území hosté odvrátili z nebezpečného prostoru a okamžitě vyrazili do rychlého protiútoku. Baena si naběhl na pas na pravé křídlo, nepřesnou přihrávku na Niña ale domácí obránce Bueno zastavil.
16'
Na opačné straně se tlačil za nákopem z vlastní poloviny Bustos a Funes Mori ho na křídle u vlastní šestnáctky fauloval. Přímý kop pro Gironu.
15'
Peña si naběhl na pravou stranu šestnáctky na kolmici od Coquelina, z první ale nacentroval tak, že si míč v klidu chytil brankář Girony Murić.
14'
Triguerosův centr z rohu na přední tyč odhlavičkoval hned první bránící hráč Girony. Odražený míč pak ve středu pole získali hosté, kteří přecházejí k postupnému útoku.
13'
Estupiñán dostal hezkou průnikovou přihrávku za domácí obranu na levé křídlo, míč mu ale při zpracovávání odkopl na rohový kop Martinez.
12'
Girona má míč pod kontrolou, Villarreal ji ale znovu vytlačil na její část hřiště a nakonec donutil obránce hostů k nepřesnosti. V souboji o míč pak fauloval Bustos Triguerose.
11'
Kebe si potáhl míč k šestnáctce hostů a ze střední vzdálenosti vypálil, jeho pokus ale letěl do středu branky do rukou brankáře Rulliho.
10'
Hosté by rádi rozehráli, domácí presink jim ale nedal žádný prostor a nákop na Niña srazil obránce Bueno k brankáři Murićovi. Ten míč okamžitě odkopol ze své šestnáctky do středu pole.
9'
Girona se dostala na polovinu hostů, ti ale domácí rychle vytlačili zpět na jejich polovinu hřiště a nakonec aktivním pohybem získali míč pod svou kontrolu. Přihrávkami dozadu se pak opět dostal k brankáři Rullimu.
8'
Úvod utkání je zatím plný nepřesností a je vidět, že oba týmy se zaměřily na obranu. Hra se odehrává výhradně ve středu hřiště.
7'
Obráncům Girony se nákop na hrot útoku nepovedl a míč opět skončil u gólmana hostujícího celku Rulliho. Ten ho rozehrál na své obránce, kteří ho podobně nepřesným nákopem vrátili domácímu brankáři Murićovi.
6'
Coquelin po ztrátě míče na útočné polovině podkopol Gumbaua. Hlavní rozhodčí mu domlouvá.
5'
Tentokrát se do vysokého presinku pustili domácí, hosté se ale z tohoto tlaku vymanili a nastěhovali se na polovinu Girony.
4'
Oba týmy si teď nepovedenými nákopy vystřídaly kontrolu nad míčem, až napokon skončil zpátky na kopačkách obránců Villarrealu. Ti si ho opět přihrávají jen na vlastní polovině.
3'
Domácím se nakonec povedlo rozehrát a poprvé v zápase se dostali na útočnou polovinu. Sylla se tlačil do šestnáctky Villarrealu za kolmicí z pravé strany, k míči se ale nedostal a následně musel zastavit rodící se protiútok žlutých taktickým faulem Bárcenas.
2'
Jejich první nákop na hrot útoku na Niña nebyl přesný, domácí se ale dostali pod velký tlak vysoko presujících hráčů Villarrealu a nechybělo moc, aby míč získal Baena.
1'
Výkop utkání měli hosté. Míč si zatím na vlastní polovině hřiště přihrávají obránci Villarrealu, kteří dopředu zjevně nespěchají.
1'
Girona bude hrát v červenobílých dresech, Villarreal ve žlutých.
Oba týmy právě vybíhají na hrací plochu, zápas se tak o malou chvíli začne.

Girona FC: Murić – Martinez, Bueno, Ramalho (C), Couto – Valery, Gumbau, Kebe, Bárcenas – Sylla, Bustos

Náhradníci: Morilla – Espinosa, Franquesa, Stuani, Cristóforo, Sáiz, Aday, Monchu, P. Moreno

Villarreal CF: Rulli – Peña, P. Torres, Funes Mori, Estupiñán – Capoue, Coquelin – Baena, Trigueros (C), Pino – Niño

Náhradníci: Asenjo, Jörgensen – Albiol, Parejo, Bacca, Raba, Alcácer, Moisés Gómez, Pedraza

Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núñez.
Tento zápas se kvůli nařízením na zamezení šíření onemocnění COVID-19 bude hrát bez diváků.

„Žlutá ponorka“ je spolu s poslední Huescou remízovým králem nejvyšší španělské ligové soutěže, když z 20 ligových utkání remizovala až 10. Ve španělské LaLize ale prohrála jen dvakrát a ve všech soutěžích aktuálně neprohrála šestkrát za sebou. V ligové tabulce se nachází na pátém místě s dvoubodovou ztrátou na čtvrtou Sevillu. Ve Španělském poháru vyřadil Villarreal při své cestě do osmifinále třetiligovou Leiou (venku 6:0), také třetiligovou Zamoru (venku 4:1) a druholigové Tenerife (venku 1:0). Zajímavostí dnešního utkání je i to, že oba týmy se proti sobě postavily i v minulém ročníku Španělského poháru (ale o jedno kolo dříve) a z výhry 3:0 na hřišti Girony se radoval Villarreal.

Girona FC

Girona v LaLize2 bojuje o postup a po necelých 22 kolech je na osmé příčce s jednobodovou ztrátou na 6. Leganés. Její forma v posledních týdnech se dá považovat za velmi dobrou, z posledních 11 utkání ve všech soutěžích totiž prohrála jediné a v posledním kole navíc zdolala lídra druhé nejvyšší soutěže Espanyol 1:0. Ve Španělském poháru se do osmifinále dostala přes čtvrtoligovou Segovianu (venku 2:0), druholigové Lugo (venku 2:1 po prodloužení, když vyhrála gólem z úplného závěru přidaného času) a naposledy i přes prvoligový Cádiz (doma 2:0).
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Girona FC – Villarreal CF. Osmifinále Španělského poháru začíná v 21:00.