Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Navalcarnero : Eibar - 17. ledna 2021   16:00

Navalcarnero
30' Jaimez  • 62' J. Esnáider  • 79' Esnáider
3:1
(1:1)
Eibar
Eibar
16' Muto
Díaz – Calarge, Jaimez, Vázquez, Á. Alonso – Pérez (74. Sáiz), Del Moral (81. Alonso), García (87. Monteagudo), Blázquez – J. Esnáider (87. Vavá), Rodríguez (81. Ramón)
Aitor – Sanchez, Sáiz, Ramón, F. Esnáider, Olivera, Monteagudo, A. Alonso, Vavá
Cordero – Cerezo, Carreño
Městský stadion Mariana Gonzáleze, Navalcarnero
Eibar
Yoel – Rodrigues, Arbilla (46. Bigas), Burgos, Cubero (72. Pozo) – Inui (46. Rafa), Recio (46. Expósito), Álvarez, León – González (63. Kike), Muto
Dmitrović – Mendia, Atienza, Expósito, Bigas, Pozo, Kike, Enrich, Rafa

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 2:9. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:16.
Domácí fanoušci oslavují historický úspěch a ještě dlouho si budou pamatovat sestavu, která zvládla dnes přemoci Eibar z nejvyšší španělské soutěže. Navalcarnero potvrdilo, že úspěch z úvodní půle nebyl zdaleka náhodný. I ve druhé části zápasu byli červenobílí velmi aktivní a v 62. minutě se uvnitř vápna zavěsil do vzduchu Juan Esnáider. Jeho přesná hlavička rozčísla tento zápas, stejný hráč pak přidal ještě potvrzení v 79. minutě. Po C.D.A. je určitě dobře, že mohli na svém stadionu těžit z podpory alespoň omezeného množství diváků. Užívají si závěrečnou děkovačku a vědí, že postup do osmifinále Copa del Rey znamená pro místní obyvatele opravdu hodně. To fotbalisté Eibaru budou zpytovat svědomí. Těžko říct, zda zápas podcenili, ale dnes zkrátka SD nebylo lepším celkem na hřišti. A vyhráno ještě zdaleka nemá ani v LaLize. Momentálně Eibar dělí tři body od sestupového pásma. Konečný stav utkání je 3:1.
90+7'
90+6'
Jakoby chtěl sudí vyvolat zázračný obrat. Nastavil tři minuty, přitom už se hraje šestá.
90+5'
Poslední šance na snížení stavu? Patrně ano. A León hlavou pouze minul.
90+4'
Manu Jaimez odmítl šancí hostí jasným odkopem, pak se ale přece jen k nebezpečné hlavičce Eibar dostal. Zřejmě po zásahu Kikeho se za míčem natahoval Díaz, balon ale proskákal až za čáru.
90+2'
Šlapák Sergia Álvareze byl opravdu tvrdý a Manu Monteagudo si po několika přemetech sám vyžádal ošetření. S jeho kotníkem to nevypadá vůbec dobře.
90+1'
V Navalcarneru už běží nastavený čas. Za malý moment vypukne velká radost domácích.
90'
Další centr od postranní čáry vyprodukoval Burgos, ovšem pouze sleduje své nepovedené dílo. Čeká nás odkop od brány.
87'
Dvougólový hrdina Juan Esnáider opouští scénu. V posledních minutách si zkušenost proti týmu z LaLigy užije Vavá.
86'
Ne, Eibaru se prokletí nedaří prolomit. Po krátké rozehrávce z první pálil Bigas, jakoby ale vůbec nemířil. Jeho tvrdá rána se zastavila už ve zdi.
85'
Pád Leóna předznamenal hvizd Cordera, který nařizuje standardní situaci s extrémně nebezpečné vzdálenosti. Kope se odhadem ze 17 metrů.
84'
Tvrdý loket poznamenal Kévina Rodriguese, který se drží za zadní část těla. O chvíli později už rozehraje standardní situaci.
83'
Kévin Rodrigues předává aut Burgosovi, už se hraje pouze na jednu branku, ale dobře zformovaná defenziva domácích nepřipouští žádné problémy.
82'
Je jasné, že hosté svou snahu nezabalí. Jejich mizérii chtěl prolomit Muto, ovšem z levé strany nedokázal přesně zamířit a míč patří znovu Navalcarneru.
81'
Dvojité střídání, ovace tribun si užívají Rodríguez a Del Moral. Náskok se chystají bránit Ramón i Alberto Alonso.
79'
Tým Navalcarnero právě vstřelil branku!
Obrovské překvapení stává se skutečností. JUAN ESNÁIDER znovu poukázal na svůj precizní výběr místa, v malém vápně zůstal úplně sám a ve stylu Davida Lafaty poslal míč kolem levé ruky Yoela. Absolutorium jistě zaslouží také Álex Alonso, který od postranní čáry vyprodukoval luxusní pas. Domácí slaví, jelikož tuší, že tento náskok už jim nedobře hrající Eibar nesebere. 3:1.
79'
Ramón Blázquez si tímto zápasem určitě zvýší hodnotu. Leóna si povodil jako nic.
78'
Rohový kop jako důležitá šance k ohrožení brány. Do vápna se stahují všichni hráči domácích a daří se jim na druhý pokus poslat balon do bezpečí.
77'
Eibar se stále nedostal k nějakému většímu tlaku. O centr se sice pokoušel Expósito, ale Díaz přidává další úlovek do své sbírky.
76'
Nyní už Esnáider mohl znovu pálit, ale prostor tří tyčí je mu pro tuto chvíli zapovězený. Yoel se zlobí na své spoluhráče, protože neví komu poslat odkop.
75'
Po delší době se k jakémusi ataku dostal Juan Esnáider, míč před ním ze vzduchu ulovil Yoel, který se snaží co nejrychleji rozehrát. Ovšem na úkor přesnosti, a tak na druhé straně drží balon opět Díaz.
74'
Úvodní střídání v kádru hostí. Fran Pérez peláší ze hřiště, aby uvolnil místo pro Sáize.
73'
Kkike ví, že to teď přehnal s důrazem, a běží se omluvit Calargemu.
72'
Pátá, tedy poslední změna na hostující straně. Posledním článkem poločasové přestavby bude Pozo, odpracováno má naopak Sergio Cubero.
71'
Centr Portugalce Rafy si vyloženě vychutnal Díaz, Muto byl od míče poměrně daleko. Je jasné, že brankář domácího celku si chvíli odpočine na travnatém pažitu.
70'
Yoel se zjevil daleko před vápnem, aby zkusil založit útok. Mezitím ale přetrvává v nefotbalové pozici Rodríguez a domácí fanoušci si hlasitým pískotem žádají přerušení, které posléze přichází.
69'
Álvarez ustál tvrdou tlačenici s Garcíou. Domácí jedou na krev a Luis Ayllón stále neprotočil sestavu.
68'
Kike po rohu vyhrál hlavu a León přiťukl míč do kopačky Cubera. Jeho střela jen prosvištěla kolem břevna.
67'
V bolestech se svíjí Álvarez, kterého k zemi poslal střelec Juan Esnáider. Jasná kosa zezadu a žluté napomenutí.
66'
Parádní zákrok Manu Jaimeze, který odvrací nebezpečný útok Eibaru do autu.
63'
Další změna na straně Eibaru, který se ocitá na hraně vyřazení. Odchází Quique González a novou tváří na hřišti bude Kike.
62'
Zřejmě se nám v Navalcarneru rodí obrovské překvapení. Outsider má nakročeno do osmifinále, čeká ho půlhodinka v obranné ulitě. Hostům ani dosavadní změny nepřinesly kýžený efekt a JUAN ESNÁIDER využívá precizní pobídku z pravé strany. Jeho asistent Mario García se trefil do ideálního prostoru a Esnáider zatloukl balon do horního rohu. Obrat ve skóre – 2:1.
61'
Japonci Mutovi je odpískán útočný faul, k zemi šel až příliš ochotně za účelem vybojovat penaltu. Mario García se možná v první chvíli polekal, ale tady skutečně o pokutový kop jít nemohlo.
59'
Zvýšit střelbu, to byl zřejmě pokyn, který dal trenér Mendilibar svým svěřencům o přestávce. León ho totiž plní do puntíku a znovu bez rozmýšlení pálí už před šestnáctkou. Škoda jen, že jeho pokusy častěji najdou nohy obránců než plánovaný cíl.
59'
Blázqueze, který hodně mění strany, zklamalo zpracování. Dalekonosný centr se od něj odráží do zámezí.
58'
Cubero nezištnou přihrávkou pod sebe našel Pedra Leóna, který by potřeboval ještě o půl metru kratší pas. Napálil jen obránce, z následného rohu žádné ohrožení nepřišlo.
57'
Jestli před chvílí Blázquez zasloužil pochvalu, teď akci zazdil. Přestože disponoval několikametrovým náskokem před posledním bekem, nepředal míč na volného spoluhráče a obrana SD ho secvakla.
56'
Ramón Blázquez si nahlas říkal o pas na pravé křídlo, ale ten přišel pozdě. Útočník Navalcarnera tak alespoň pozdržel rozehrávku protivníka.
55'
Eibar zatím o mnoho nevede ani v rámci držení míče. V době, kdy vhazování provádí Burgos, panuje rozdíl pouhých šesti procent.
53'
Míč z rukou obránce Jaimeze dolétl až do náruče Yoela. Kdyby míč proskákal do branky bez jiného přičinění, branka by samozřejmě platit nemohla.
52'
Na kobereček musí Álvarez. Jakoby zapomněl na svou předchozí kartu, sešrotoval šlapákem Blázqueze. Tady mohla klidně přijít druhá žlutá.
51'
Stadionem to jen zahučelo, když Dani Del Moral přebral centr od Victora Calargeho a z voleje ohrožoval branku soupeře. Yoel dnes určitě čekal méně náročnou šichtu v brance Eibaru.
50'
Žlutou kartu musí sudí ukázat Álvarezovi, který tahal za záchrannou brzdu po ztrátě u půlícího kruhu.
49'
Nepovedené autové vhazování hostů, ze kterého rozhodně mohla vzniknout možnost k útoku.
47'
Výborně si poradil León, který sice nejprve přišel o míč, ale pak obranným zásahem zhatil blížící se kontr.
46'
Přihrávka Rodriguese po výměně s Mutem měla oči, na hranici vápna si sbíhal poměrně volný Álvarez. Jenže strašlivé zpracování dalo domácím šanci, kterou využili k zažehnání nebezpečí.
46'
Kouč Mendilibar musí být s výkonem Eibaru hodně nespokojený, už v poločase provedl tři střídání. Inui, Arbilla ani Recio se v první půli moc nepředvedli, takže šanci dostanou Rafa, Bigas a společně s nimi také Exposito.
46'
Úvodní poločas nabídl až nečekaný obraz hry. Navalcarnero se v žádném případě nesnaží bránit, naopak k zápasu přistupuje aktivně a favorizovaný Eibar si s touto taktikou zatím neví příliš rady. Střely na branku jsou srovnané, kdybychom počítali vyložené šance, možná jich měli domácí ještě o trochu více. Jejich entuziasmus v 16. minutě alespoň na chvíli otupil Jošinori Muto, když parádním zpracováním získal výhodu v souboji s obráncem Vázquezem a poradil si v úniku proti osamocenému brankáři Díazovi. O pět minut později mohl Muto poslat svůj tým dokonce do dvougólového vedení, jenže Díaz se napodruhé nenechal ošálit, a tak udeřili zástupci C.D.A. Sergio Cubero se dotkl míče rukou ve vápně a Manu Jaimez poněkud atypickou penaltou srovnal stav utkání. Ten se od té chvíle nepohnul, takže skóre ukazuje hodnotu 1:1.
45+1'
45+1'
Arbilla se dostal do diskuze s rozhodčím, a tak se většina poslední minuty ani nehraje.
45'
Teď bude León dost zpytovat svědomí, možná poslední standardní situaci poločasu zcela zahodil. Jeho střela by se možná nevešla ani do brány na rugby. Sudí nastaví minutku.
44'
Daleký i vysoký odkop Yoela se stal domácí kořistí, avšak po sérii osobních soubojů je pískán faul Del Moralovi, který šlápl na nohu Jaimeze.
42'
Tak to mohla být výstavní trefa. Kévin Rodrigues se do míče opřel vší silou z dobrých 35, možná 40 metrů. Táhlá rána zaplavala vzduchem a kdyby zapadla do horního růžku, Díaz skákal zbytečně.
41'
Eibar úplně zmizel ze hřiště, aby pak předvedl dvě nebezpečné akce během několika desítek vteřin. Na Recia navázal Muto, který z ideální pozice nedosáhl na letící míč a minul bránu.
40'
Dvě rychlé přešlapovačky a Recio, který doposud nebyl příliš vidět, si uvolnil místo ke střele. Jeho pumelice minula levou tyč jen o několik centimetrů.
39'
Již dobře známý signál, při kterém Blázquez vystupuje za hranici vápna, aby tu dostal centr rovnou od rohového praporku. Tentokrát šlo o přetažené řešení, přesto Blázquez míč lehce trknul hlavou a Vázquez se málem proválčil ke střele.
39'
Rychlá křídla Navalcarneru fungují, do pokutového území posílal přízemní centr Alonso.
38'
Nadějná akce Eibaru je přerušena zdviženým praporkem. Muto vybíhal z ofsajdového postavení, jeho předávka na Álvareze tedy nic neznamenala.
37'
Na trávník upadl Muto, kterého nešikovně podrazil Calarge.
37'
Pořádně dlouhý aut zvládne vyprodukovat domácí Manu Jaimez. Jenže co z toho, když jsou jeho spoluhráči ve vápně impotentní.
34'
Další dobrý zákrok musel po delší pauze vytahovat Díaz. Je jasné, že ani Eibar nechce postup oželet.
33'
Del Moral si na levé straně zatančil s obráncem a pak poslal rázný centr, který málem špičkou boty tečoval do horního rohu Blázquez. Za svou aktivitu by si branku určitě zasloužil.
33'
Další hlasitý potlesk. Domácí fanoušci podporují Navalcarnero, které se vybičovává k neskutečnému výkonu a kraluje středu hrací plochy.
30'
To bylo hodně netradiční řešení pokutového kopu, kapitán MANU JAIMEZ si na něj ale věřil a své sebevědomí přetavil ve vyrovnání. Na střelu nepotřeboval žádný rozběh, zkrátka z místa poslal balon přímo k levé tyči Yoela. Ten sice vystihl směr, ale na precizní umístění zkrátka nemohl reagovat lépe.
29'
Burgos si pustil pusu na špacír a vidí žlutou kartu.
28'
Byla nařízena penalta ve prospěch domácích. Při bránění rohového kopu vyskočil do vzduchu Sergio Cubero, ale na balon sáhl rukou. Sudí je neoblomný, nepomáhají ani protesty ze strany Burgose.
28'
Hlasitými výkřiky si dodává sebevědomí Kévin Rodrigues. Moc dobře ví, že jeho předchozí zákrok byl stěžejní. Domácí se ničeho nebojí a stále útočí.
27'
Eibar by si měl začít dávat větší pozor na Blázqueze. Už poněkolikáté vyplaval za obrannou linií, a kdyby disponoval zakončovacími schopnostmi Muta, mohlo být dávno srovnáno.
26'
Červenobílému celku se poměrně riskantním způsobem podařilo proniknout středem hřiště, jediný Brazilec na trávníku Calarge ale opět útok zabrzdil.
24'
Domácím se povedl podobný signál, jako před necelými deseti minutami úspěšně sehráli domácí. Dlouhý míč za obranu naháněl Ramón Blázquez, ale gólman Yoel svým výběhem situaci zachránil.
23'
Domácí jsou po úvodní inkasované brance jako opaření. Álex Alonso měl nevídanou možnost vydat se do rychlého přečíslení, ale vůbec neodcentroval.
22'
Skvěle se jako štírek po pravé straně protáhl Pedro León, k dokonalosti scházela jen přesná přihrávka.
21'
Balón na kopačce udržel Muto, tím pádem mohl pokračovat dlouho trvající postupný útok hostů. Po dalších několika výměnách útočil Muto na svůj druhý zásah v krátkém čase, ale brankář Díaz vytáhl zákrok hodný extratřídy.
20'
Centr z pravé strany do pokutového území Navalcarneru nevyšel, míč čapl brankář Yoel.
19'
Fanoušci na městském stadionu v Navalcarneru jsou doslova natlačení na hrací plochu, některé souboje se za nimi doslova ztrácí. Nyní přišel k újmě na zdraví Mario García a sudí odpískal faul Burgose.
16'
Eibar právě vstřelil branku!
Úchvatný pas za obranu z nohy Cubera a ještě pozoruhodnější šikovnost JOŠINORIHO MUTA. Hostující hroťák v souboji překonal Vázqueze a ten mohl jen zklamaně sledovat, jak si to japonský rychlovlak míří k brance. Pak stačilo přesně zakončit a vedení je na světě. Eibar bude od tohoto okamžiku hrát s mnohem větším klidem.
15'
Na standardní situace v podání C.D.A. si musí dávat Eibar pozor. Za vápnem si znovu na odraženou merunu počkal Blázquez.
15'
V tahanici o míč mezi Blázquezem a Cuberem uspěl druhý jmenovaný, který ještě hlásil teč svého soka. Nic takového, říká sudí, kope se roh.
13'
Quique González už mohl ze středu posílat pas do šestnáctky, ale nakonec se otočil a vyhledal Álvareze. Od něj už šla nepřesná přihrávka na pravé křídlo a akce hostů končí.
12'
Eibar už si přece jen začal budovat souvislejší tlak a Cubero hledal svým centrem ve vápně Muta. Ten ovšem prohrál hlavičkový souboj.
10'
Rohový kop Eibaru zahrával Pedro León. Míč kroutil do malého vápna, což byla chyba. Díaz se dostal do vzduchu nejrychleji a boxoval.
7'
Střelu z produkce Leóna likviduje gólman Díaz, neměl ale příliš náročnou práci, protože rána zpoza vápna postrádala patřičnou razanci.
6'
Domácí přispěchali s dalším atakem, z pravé strany se o ránu z voleje pokusil Vázquez, ale trefil jen prostor, kde stál Yoel.
5'
Tak to byly neskutečné možnosti na domácí straně. Přetažený míč se odrazil k nohám Maria Garcíy, který patičkou napálil brankovou konstrukci. Pak se zcela sám ve středu šestnáctky zjevil Vázquez a jeho přízemní střelu likvidoval Yoel. Skvělý zásah brankáře.
4'
Del Moral si nepovodil obránce Cubera, ovšem povedlo se mu získat aut v nebezpečné vzdálenosti od brány. Po dalším zásahu Cubera se bude kopat také roh.
3'
Vázquez chtěl odpálit míč na tribunu, místo toho trefil ruku Muta, který se snaží v úvodních minutách překvapit svou aktivitou. Sudí prohřešek viděl a nařizuje nepřímý kop ve prospěch domácích.
2'
Muto předvedl parádní techniku, jenže jeho přihrávka na Leóna postrádala přesnost. Útok domácích se tím zbrzdil.
2'
Japonec Muto dokázal prohnat brankáře Díaze, ten ale včasným odkopem hrozící nebezpečí zažehnal.
1'
V souboji s Del Moralem si hravě poradil Sergio Cubero a Navalcarnero se chystá budovat rozehrávku z vlastní poloviny.
1'
Hlavičkový souboj zvládl Esnáider, hosté ale u míče zůstanou. Odrazil se jen za postranní čáru.
1'
Domácí už vyběhli na hřiště. No a protože ve Španělsku mohou navštěvovat zápasy byť v omezeném počtu diváci, zazněl hned hlasitý potlesk. Za malou chvíli uslyšíme i úvodní hvizd rozhodčího Cordera.

C.D.A. Navalcarnero: Díaz – Calarge, Jaimez, Vázquez, Á. Alonso – Pérez, Del Moral, García, Blázquez – J. Esnáider, Rodríguez
Náhradníci: Aitor – Sanchez, Sáiz, Ramón, F. Esnáider, Olivera, Monteagudo, A. Alonso, Vavá

SD Eibar: Yoel – Rodrigues, Arbilla, Burgos, Cubero – Inui, Recio, Álvarez, León – González, Muto
Náhradníci: Dmitrović – Mendia, Atienza, Expósito, Bigas, Pozo, Kike, Enrich, Rafa

Rozhodčí: Cordero – Cerezo, Carreño.
SD EIBAR

Eibar sice hraje v první lize, ovšem formu má podobnou. Tedy, z posledních pěti zápasů jeden vyhrál, ovšem k tomu přidal jen jednu další remízu a celkem si tak za posledních pět zápasů vyválčil stejně jako Navalcarnero 4 body. Pohárovou cestu měl zatím Eibar o dost jednodušší. Nejprve vycestoval na utkání s čtvrtoligovým Racing Rioja, které vyhrál 0:2. Následně vyjel na další zápas, s třetiligovým Las Rozas. V přestřelce nakonec vyhrál 4:3.
C.D.A. NAVALCARNERO

Na třetiligové Navalcarnero čeká těžký úkol. Eibar sice nepatří k ligovému topu, přesto je o dvě ligy výše. Navalcarnero je v Segunda divizi A skupině pět na třetím místě. Ovšem s velmi špatnou formou. Z posledních pěti zápasů zaznamenalo čtyři remízy a jednu prohu. V poháru se jedná už o třetí vystoupení tohoto týmu. Ten nejprve porazil Bajadoz, který se nachází na stejné ligové úrovni 1:0. Následně pak stejným výsledkem přehrálo i druholigové Las Palmas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.