Martín – Bueno, Farrés, Ramírez /C/ (46. Espinosa) – Calavera, Lozano (65. A. García), Kébé, Juncà (72. Izquierdo) – B. García (46. Baena), Bustos (65. Sáiz), Artero
J. Pérez – Ramalho, U. García, Sánchez, Cruz – J. Martínez (77. Vidal), Grau (66. Moncayola), Sanjurjo /C/ (66. K. García) – Torres (77. Budimir), Ávila, Barja (66. R. García)
Ramos – D. García, Dufur, Benito, I. Pérez, Ontiveros

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 11:17.
Fotbalisté Osasuny se domů do Pamplony vracejí s prázdnou, letošní Copa del Rey pro ně třetím kolem končí. Na hřišti druholigové Girony prohráli gólem Juncy z 6. minuty. Rozdíl soutěže nebyl na trávníku znát, hosté si v každém poločase vytvořili jen po jedné šanci a obě pokryl zkušený Juan Carlos Martín. Z postupu se v sotva průměrném zápase raduje zaslouženě domácí celek.
90+3'
90+3'
Při protiútoku fauloval domácí Aleix García, hostům zbývá čas tak akorát na poslední dlouhý nákop.
90+2'
Nakopávaný míč zpracoval domácí Jordi Calavera a odpálil míč na tribunu.
90+2'
Hosté zachytili Sáizův polovysoký centr, z protiútoku získali přímý kop a brankář Pérez se vysouvá do role falešného libera až ke středovému kruhu.
90+1'
Diváci v Gironě povzbuzují ze všech sil své oblíbence, kteří na začátku nastavení hrají zkušeně bago na soupeřově polovině.
90'
Nastavují se 3 minuty.
89'
Chimy Ávila si naváděl míč do pokutového území, po zasekávačce na střed však trefuje jen nejbližšího bránícího hráče.
88'
Alejandro Baena se dostal do šance díky Ramalhově mizerné zpětné hlavičce. Mohl postupovat sám na bránu, vystřelil však ukvapeně nad břevno.
87'
Osasuna rozehrála trestný kop kousek od středové čáry a z následného obehrávání šestnáctky je první mávaný ofsajd na její straně.
85'
Na ofsajdy to je již 7:0. Po odvráceném rohu se zapomněl v postavení mimo hru střídající Sáiz.
84'
Čtvrtý rohový kop vybojovala Girona.
83'
Žlutou kartu dostává Jon Moncayola (Osasuna Pamplona).
82'
Nacho Vidal ve skluzu nakopl do stehna domácího Aleixe Garcíu. Z vlastní půlky rozehrává Girona.
81'
Střídající Vidal dostal navzdory lehké teči domácího hráče zpětnou přihrávku proti noze od Kikeho Garcíi a pohotově vypálil pod břevno. Vyznamenal se opět Martín, který jednou rukou vyškrabuje.
80'
Tlak hostů zarazil útočný faul Rubéna Garcíi, jenž si nabíhal na Sánchezovo sklepnutí, jenže přišlápl nohu Kébému.
79'
První žlutou kartu zápasu dostává Unai García (Osasuna Pamplona).
77'
Trenér Osasuny Jagoba Arrasate posílá do hry další dvě čerstvé síly. Javier Martínez a Roberto Torres uvolnili místo Nacho Vidalovi a Ante Budimirovi.
75'
Pamplonské trápení pokračuje. Sánchez přepadl přes nohu protihráče a míč mu utíká mimo hrací plochu.
72'
Za potlesku tribuny opouští hřiště zatím jediný úspěšný střelec Juncà, kterého v dresu Girony nahrazuje Jairo Izquierdo.
72'
Z hromadného napadání červenobílých se vymanil Unai García pěkným obloučkem přes jejich hlavy. Do kontru se tak po křídle dostal Ruben García, ovšem v tandemu se Sánchezem nevybojovali roh.
70'
Potetované končetiny sbírá z trávníku Argentinec Ávila, který se po pádu na malém vápně nedočkal odpískání penalty.
68'
Ani s pěti Garcíi na hřišti se obrázek příliš nemění, prvoligový celek se vůbec nemůže dostat na dostřel domácí brány.
66'
Osasuna Pamplona provádí hned trojnásobnou změnu: ze hřiště odcházejí Oier Sanjurjo, Grau a Barja, nastupují Moncayola, Kike García a Ruben García.
65'
Dvojnásobné střídání v týmu Girony: ze hřiště odcházejí Bustos a Lozano, nastupují Sáiz a Aleix García.
63'
Hosté už začínají spěchat, s rozehrávkou po faulu na Sanjurja se unáhlili a měli štěstí, že si Calavera naběhl do ofsajdu.
62'
Centr z levého křídla Girony se snesl jen před Manuela Sáncheze, který zakopává míč bez míření do autu.
59'
Z protiútoku pálí prudce dva metry vedle domácí pravé tyče Ávila.
58'
Bustos pohrdl po bleskurychlém průniku střídajícího Baeny jedinečnou šancí. Míč dostal před skoro prázdnou bránu, ale zakončil nečistě a Juan Cruz vykopl reflexivně z brankové čáry.
57'
Baenovu svíci si až skoro na velkém vápně stahuje do rukavic Juan Pérez.
56'
Dnešní utkání sleduje 4163 diváků.
54'
Monopolní zakončovatel Osasuny Torres namířil trestný kop z výhodného místa trestuhodně vysoko nad břevno.
53'
Ještě lepší příležitost dostávají po zákroku na Barju přesně na pokutovém oblouku hosté.
52'
Po trestném kopu domácích z 25 metrů končí míč v síti, jenže hlavičkující Baena stál v ofsajdu a tak byla radost předčasná.
51'
Favorit ještě nějakou chvíli obléhal domácí šestnáctku, ovšem z celé akce byla jen slabá střela Roberta Torrese po zemi, pro kterou se Martín jen sehnul.
50'
Manuel Sánchez vybojoval premiérový rohový kop pro hosty.
49'
Osasuna Pamplona se nákopy na náhodu zatím vůbec nedokáže prosadit, začátek druhého poločasu je v režii domácích.
47'
Calaverovi utíká míč při průniku po pravém křídle za postranní čáru.
46'
Girona nastoupila do druhé půle se dvěma změnami v sestavě. Místo Juanpeho Ramíreze a Borji Garcíi vyběhli na trávník Bernardo Espinosa a Alejandro Baena, tedy obvyklé stálice základní sestavy.
46'
Fotbalisté druholigové Girony drží od šesté minuty v hodně průměrném pohárovém utkání vedení nad účastníkem La Ligy. Osasuna měla jedinou šanci až v posledních vteřinách poločasu.

Statistiky první půle:
Držení míče 46% – 54%, střely na bránu 2:1, střely mimo 0:2, rohy 3:0, fauly 5:5, ofsajdy 4:0.
45'
45'
Z přečíslení Osasuny po ubráněné standardce je největší šance poločasu. Javier Martínez pálil z levé strany z 10 metrů k bližší tyči a jen skvělý zákrok brankáře Martína zabránil gólu do šatny.
44'
U rohového praporku padá ze souboje s Torresem domácí Calavera. Girona získala falešný roh asi tak půl metru od obvyklého čtvrtkruhu pro rozehrání.
42'
Borja García měl proti sobě couvající dvojblok, tak před velkým vápnem narážel Kébému, jenže ten mu míč vrací nepřesně za paty až do autu.
40'
Oier Sanjurjo posouval míč ve skluzu jen do zámezí, kope se od domácí brány.
37'
VAR na zápasech španělského poháru chybí, ale předchozí situace byla sporná a rozhodčí by si penaltu rozhodně obhájil. Kébé padal ochotně, ovšem Sanjurjo ho evidentně držel za předloktí.
36'
Ibrahima Kébé se protahoval zleva po koncové čáře do šestnáctky a padá, rozhodčí ovšem vrtí hlavou a k velké nelibosti tribun ukazuje malijskému záložníku, aby rychle vstal.
35'
Střelu Roberta Torrese z 20 metrů přizvedl obránce do obloučku, Martín bez potíží chytá.
34'
Z rohu se domácí neprosadili, z levého křídla vhazují hosté.
33'
Rychlý únik Jordiho Calavery po křídle vynesl Gironě roh. Domácí krajní záložník si určitě představoval lepší výsledek podle toho, jak se drží za hlavu, ovšem jeho centr srazil Juan Cruz.
32'
V krátkém sledu další přesně sklapnutá ofsajdová past Osasuny, tentokrát se do ní nachytal Bustos.
30'
Juncův náběh připomínal gólovou akci, tentokrát jej však hatí ofsajd.
29'
Skákavý míč uklidil odkopem z velkého vápna hostující Jaume Grau, za půlící čarou ho opět sbírají druholigoví svěřenci Míchela Sáncheze.
28'
Míč je několik minut na kopačkách pamplonského celku, kterému zřejmě nepříznivé skóre nijak nepřekáží a jen si přihrává mezi obránci.
26'
Krátké zašumění na tribunách, když Nahuel Bustos vybojoval míč a postupoval po ose hřiště do otevtřeného prostoru. Akci však zabrzdil a zase o balon přichází.
24'
Uprostřed prvního poločasu se v Katalánsku žádná extra vzrušující partie neodehrává...
22'
Sám faulovaný Roberto Torres rozehrál trestný kop z uctivé vzdálenosti napřímo a o takové dva metry překopl domácí bránu. Byl to první dokončený střelecký pokus Osasuny.
22'
Faul je pískán Calaverovi, který postrčením do zad vyvedl z rovnováhy rozběhnutého Torrese.
21'
Sledujeme klidnější pasáž hry, míč se pohybuje uprostřed hřiště.
19'
Domácí hráli krátkou tiki-taku na útočné polovině, nakonec jim míč sebral Javier Martínez.
18'
Juan Carlos Martín si nechal protihráče proběhnout a těsně před ním odkopává míč na polovinu soupeře, kde se ovšem snáší do zámezí.
16'
Chimy Ávila se ve vápně obtočil kolem debutujícího mladíka Biela Farrése, ale přízemní střela neprošla k brankáři Girony.
14'
Mezi přesilou obránců Osasuny si zasekl míč Borja García, ale vystřelil přímo doprostřed brány a Juan Pérez neměl potíže.
11'
Zdvižený praporek pomezního Hernándeze signalizuje postavení mimo hru domácích.
10'
Girona se ubránila a hra se vrací na půlící čáru, kde byl faulován Roberto Torres.
9'
Na pravém křídle se snažil proniknout hostující Ávila a byl podržen Farrésem. Osasuna získává krátký roh.
6'
Girona právě vstřelila branku!
Skvělý nadýchaný pas Santiaga Buena za obranu si ve vzduchu zpracoval levačkou DAVID JUNCÀ a druhým dotykem obstřelil vybíhajícího brankáře k zadní tyči.
Pro letní posilu z Celty Vigo se jedná o premiérový gól v dresu Girony.
5'
Druholigista obléhal po rozehrávce nakráko šestnáctku soupeře, ale míč do ní nedokázal dostat a protiútok hostů zakládá Torres.
4'
Roh Girony se bude po krátké době opakovat.
3'
Opatrný úvod zápasu rozčísla útočná akce domácích po pravém křídle, ze které po obranném zásahu Manuela Sáncheze vzešel rohový kop.
1'
Domácí budou hrát v červenobíle pruhovaných dresech a modrých trenýrkách, hosté jsou celí v zeleném.
V Katalánsku panuje krásné slunečné počasí, teploměr ukazuje 12 stupňů nad nulou ve stínu. Hráči nastupují k zápasu v krátkých rukávech.

Girona FC: Martín – Bueno, Farrés, Ramírez /C/ – Calavera, Lozano, Kébé, Juncà – B. García, Bustos, Artero
Náhradníci: Ortolá – Espinosa, Izquierdo, Baena, S. Camara, A. García, Sáiz, Fernández, D. Camara, G. Martínez
Trenér: Sánchez.

Osasuna Pamplona: J. Pérez – Ramalho, U. García, Cruz, Sánchez – J. Martínez, Grau, Sanjurjo /C/ – Torres, Ávila, Barja
Náhradníci: Ramos – Vidal, D. García, Dufur, Benito, R. García, Moncayola, I. Pérez, K. García, Budimir, Ontiveros
Trenér: Arrasate.

Rozhodčí: Alberola – Sobrino, Hernández.
Vzájemné zápasy
Oba celky se naposledy utkaly v baráži o postup do ligy na jaře 2016, kdy byla úspěšnější Osasuna 2:1 doma a 1:0 venku. Od té doby se ve stejné soutěži míjely.
Jejich střetnutí nebývají bohatá na góly, v posledních sedmi zápasech jich padlo pouze osm.
Osasuna Pamplona
Baskové se před třemi lety v La Lize s Gironou vystřídali, v letošní sezóně se jim příliš nedaří, když jim na rozdíl od domácích po dobrém startu došel dech a již deset zápasů se nedočkali radosti z vítězství. Černá série se dělí půl na půl mezi remízy a porážky a Osasuna během ní nastřílela jen pět branek. V pondělí podlehla doma Bilbau 1:3 a v tabulce je čtrnáctá.
V předchozím pohárovém kole zvítězili fotbalisté z Pamplony na hřišti La Coruñi 2:1.
Hostům bude chybět rovněž pro koronavirovou nákazu brankářská jednička Sergio Herrera.

Střelci: 4 – Ávila, K. García, 3 – Torres, D. García, 2 – Budimir.
Girona FC
Katalánský klub se po dvou sezónách v nejvyšší soutěži v roce 2019 vrátil do druhé ligy, kde mu po dvou pátých příčkách letos patří zatím šestá pozice. Girona nechytila úvod sezóny a po 10. kole si dokonce s osmi body stála na sestup, od té doby se ale propracovává tabulkou výše. V první lednovou neděli zvítězila jediným gólem na hřišti Huescy. Stejného soupeře stejným poměrem zdolala i před Vánoci ve druhém kole španělského poháru Copa del Rey.
Velkou ztrátou je absence Cristhiana Stuaniho. Pětatřicetiletý uruguayský kanonýr se léčí z covidu.

Střelci: 14 – Stuani, 4 – Bustos, 2 – Espinosa, Saiz, Baena.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.