Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Bilbao - 26. ledna 2023   20:00

1:3
(1:2)
Bilbao
Bilbao
35' Muniain   • 45+1' N. Williams   • 75' Vesga
Valencia
Mamardašvili – Foulquier, Cömert, Diakhaby (46. Özkacar), Gayá (C) – Musah (58. Almeida), Guillamón (76. André), Moriba – Castillejo (58. Pérez), Cavani (58. Duro), Lino
Del Cerro – Masso, García
Estadio de Mestalla (Valencia)
Bilbao
Agirrezabala – De Marcos, Vivian, Yeray, Berchiche – Herrera (79. D. García), Vesga – N. Williams (90+5. R. García), Muniain (C) (80. Sancet), Berenguer – I. Williams (89. Guruzeta)

Já se s vámi loučím a přeji příjemně zbytek čtvrtečního večera.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 19:15.
Šest nastavených minut uplynulo a zápas končí. Athletic Bilbao po vítězství 3:1 nad Valencií postupuje do semifinále Copa del Rey.

V úvodní půlhodině jakoby se oba týmy jen oťukávaly. Následně přišel úder hostujícího celku, kdy po nahrávce iňakiho Williamse propálil obranu Iker Muniain. O vyrovnání se postaral z velké části Mouctar Diakhaby, který dostal hosty pod tlak a míč se ve skluzu srazil do vlastní sítě De Marcos. Už to vypadalo, že se půjde do šaten za vyrovnaného stavu, ale hosté ještě jednou udeřili. Zmatky v obraně domácího celku potrestal pohotovým zakončením Nico Williams.

Po změně stran se zdálo, že se Valencia dostává více a více do hry, ale svou převahu nedokázala přetavit ve vyrovnání. Naopak přišel faul Cömerta v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Mikel Vesga.

Bilbao se přidává k již jistým semifinalistům Barceloně a Osasuně. O posledním účastníkovi se rozhodně v madridském derby Real – Atlético.
90+8'
90+7'
Moriba u středového kruhu trefil Sanceta a v samotném závěru utkání vidí žlutou kartu.
90+6'
Ani kapitán Valencie José Gayá se k centru neprosadil. Trefil jen před sebou stojícího De Marcose a s nadějí domácího celku na postup to vypadá zle.
90+5'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází N. Williams, přichází R. García.
90+5'
Domácí se stále snaží alespoň zkorigovat skóre. Ani nákop Ilaixe Moriby nebyl přesný a toho využil Mikel Vesga k zisku balonu.
90+3'
Almeidův dlouhý nákop nenašel nikoho v bílém. Akce ale ještě pokračovala. Po zakončení Andrého se však píská útočný faul na Vesgu.
90+2'
Balon do vápna zavezl domácí Samuel Lino. Dál ale přihrávku nedostal. Obrana hostující celku se drží pevně na svém.
90'
Berenguer držel míč u rohového praporku. Pod tlakem ještě udržel balon pro Nica Williamse, který mohl ještě přihrát z vlastním obráncům.
89'
ze hřiště odchází I. Williams, přichází Guruzeta.
88'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Sancet).
88'
Domácí už myslí především na ofenzivu a nyní tak mohl jít do otevřenější obrany Iňaki Williams. Unavený útočník se však neprosadil až do vápna.
87'
Agirrezabala si pohlídal Almeidovu nedůraznou ránou přes zeď. Gólman Bilbaa pokračuje v solidním výkonu.
86'
Se závěrem zápasu se znovu začíná jiskřit. Tentokrát skončil s bolestivou grimasou na trávníku domácí Marcos André. Valencia bude rozehrávat zhruba ze třiceti metrů.
85'
Už už to vypadalo na šanci domácího týmu. Pérez prostrčil míč do běhu Durovi, ten se však dostal do velkého úhlu a slabou ránou neměl šanci na úspěch.
84'
Dani García se snažil zastavit hru, ale Duro dokázal svého soupeře obejít a poté nahrál Moribovi. Ten však z velké dálky pálil jen vedle hostující branky.
82'
Valencia rozehrávala rohový kop. V malém pokutovém území byl zmatek, Agirrezabala se nedostal k míči, ale hlavní rozhodčí odpískal útočný faul.
81'
Domácím začíná docházet čas. Právě se rozběhla závěrečná desetiminutovka druhé půle, dá se však předpokládat, že hlavní rozhodčí ještě něco přidá.
80'
ze hřiště odchází Muniain, přichází Sancet.
79'
ze hřiště odchází Herrera, přichází D. García.
78'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Agirrezabala).
78'
Ve střední části trávníku si podržel míč pro sebe Herrera a zkušeně se nechal faulovat. Hosté se budou snažit držet balon daleko od své branky.
77'
Ihned po rozehrávce ze středového kruhu se domácí pustili do útoku. Obrana Bilbaa však snadno odpravila balon do bezpečí.
76'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Guillamón, přichází André.
75'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Hostující celek odskakuje do vedení o dva góly. Balon si na penaltový bod postavil MIKEL VESGA. Devětadvacetiletý záložník poslal míč dokonale k levé tyči a nedal Mamardašvilimu příliš šancí.
74'
Žlutá karta pro tým Valencia CF (Cömert).
73'
Je to penalta! Bilbao bude mít šanci na navýšení svého náskoku.
72'
Situace se po čase dohrála a až nyní se jde hlavní rozhodčí podívat na opakovaný záběr.
71'
Sporná situace v pokutovém území Nico Williams chtěl pálit z úhlu, ale byl trefen do kotníku a balon skončil mimo tři tyče.
70'
Berchiche si dlouho vybíral komu vhodí míč. Následně mohl hrát Ander Herrera, kterému však souhra s Nicem Williamsem příliš nevyšla.
68'
Také Iňaki Williams se po čase připomněl na trávníku. Nejprve však přišel o balon a poté byl sražen k zemi Moribou.
67'
Od Foulquiera putoval míč k Almeidovi. Ani střídající záložník domácího celku se však nedokázal v souboji s Vesgou prosadit.
66'
Do konce druhého poločasu sice ještě zbývá spoustu času, ale je znám, že hosté začínají šetřit každou sekundu.
65'
Po delší době zakončení. Po odraženém balonu se opřel do střely Iker Muniain, ale na druhý zásah v dnešním zápase si ještě musí počkat.
64'
Tvrdý faul od Dura. Hlavní rozhodčí musí na trávníku krotit vášně. Faulovaným byl tentokrát hostující Ander Herrera.
63'
Individuálně se pokoušel projít do šestnáctky Moriba. Na De Marcose si ale nepřišel, následně neodcentroval do vápna ani Gayá.
62'
Po řadě tvrdších soubojů odpískal hlavní rozhodčí až faul Mikela Vesgy. Domácí se pokoušejí držet balon delší dobu na svých kopačkách.
61'
S Pérezem si nahrál ve středu pole Duro. Střídající fotbalisté však nevyzráli na bránícího Herreru a museli se stáhnout na svou polovinu.
60'
I po hodině hry vede hostující Bilbao na trávníku Valencie o jednu branku. Ve druhém poločase se sice domácí snaží se zápasem něco provést, ale nedaří se jim vytvořit si tlak.
58'
ze hřiště odchází Musah, přichází Almeida.
58'
ze hřiště odchází Cavani, přichází Duro.
58'
ze hřiště odchází Castillejo, přichází Pérez.
57'
Valencia podruhé sáhne do sestavy. Za postranní čárou už se připravuje k zasáhnutí do hry Hugo Duro.
56'
De Marcos vhazoval zpoza postranní lajny k Muniainovi. Následně však přišla ztráta Nica Williamse a u balonu jsou tak domácí.
54'
Agirrezabala si dal na čas s rozehrávkou. Od hostujícího gólmana putoval balon až za polovinu trávníku, kde ale Iňaki Williams prohrál hlavičkový souboj.
53'
Perfektní skluz ve vápně předvedl Foulquier. Muniain následně rozehrál roh k Herrerovi, který však pálil z první pouze vysoko nad.
52'
Už už to vypadalo, že by si Iňaki Williams mohl obhodit posledního bránícího hráče Valencie, ale střídající Özkacar dokázal zasáhnout míč a ukončit akci.
50'
S Muniainem se vrátil do obrany Cömert. Oba hráči skončili na trávníku a jako poslední se dotkl míče právě hostující kapitán.
49'
Mamardašvili vykopával od vlastní branky, ale pouze k soupeři. I ve druhém poločase se snaží více útočit hostující Bilbao.
48'
Od rohového praporku centroval do vápna Muniain. Obrana Valencie ale obstála bez větších problémů. Hosté mohou ale pokračovat autem.
47'
Aktivněji vstoupili do zápasu hosté. První průnik do vápna vedl Nico Williams, ale tentokrát se až ke střele neprokousal.
46'
ze hřiště odchází Diakhaby, přichází Özkacar.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:04.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Hráči odcházejí do šaten za vedení Bilbaa nad Valencií 2:1.

45+2'
45+2'
Ještě v samotném závěru první půle inkasuje žlutou kartu Yunus Musah.
45+1'
Vyrovnaný stav trval jen několik sekund! Berenguer zavezl míč do šestnáctky, domácí ani v přesile nedokázali míč odpravit z nebezpečného prostoru a tak po přiťuknutí Iňakiho Williamse skóroval NICO WILLIAMS.
45'
Valencia právě vstřelila branku!
Valencia těsně před přestávkou srovnává krok! Diakhaby se prohnal z pozice stopera až do pokutového území, chtěl naservírovat přihrávku Moribovi, ale před ním si srazil míč do vlastní branky ÓSCAR DE MARCOS.
44'
Minutu před pauzou se dostal k míči Hugo Guillamón. Teprve dvaadvacetiletý záložník chtěl najít rozběhnutého Castilleja, ale jeho pas skončil daleko na tribuně.
43'
Po rozehrávce volného přímého kopu se Berenguerovi pískán ofsajd. Valencia ani za nepříznivého stav nespěchá s útočením.
41'
Další nepřesnost Diakhabyho v rozehrávce. Nyní přišla přihrávka Gayovi jen za paty a míč skončil za postranní lajnou.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Kombinace Valencie přinesla další mizernou nahrávku Musaha. Následně mohl za hosty hlavičkovat Berenguer, ale míč nasměroval jen nad branku.
39'
Ani tentokrát se Castillejovi nepodařilo proniknout do šestnáctky. Obrana Bilbaa nepouští soupeře ani na dohled Agirrezabalovi.
38'
Domácí fanoušci nejsou spokojeni s výkonem svého týmu a z tribun se začíná ozývat pískot. Mamardašvili při rozehrávce našel jen soupeře.
37'
Valencia se pokusila o rychlou odpověď. Na pravé straně ale přišel jen útočný faul Musaha proti bránícímu Berchichemu.
35'
Bilbao se zničehonic dostává do vedení! Po zmatcích v domácí rozehrávce se dostal k míči Herrera, ten našel ve vápně Iňakiho Williamse. Parádní zpětnou hlavičkou připravil míč proti noze IKERU MUNIAINOVI, který propálil Mamardašviliho.
34'
Po dlouhém nákopu De Marcose se po balonu dral Nico Williams. Proti zformované obraně ale neměl příliš šancí na zakončení.
33'
Po souboji před vápnem Valencie skončil na trávníku Moriba. Také Vivian vidí od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
31'
Foulquier zkoušel tělem předskočit Berchicheho, ale španělský obránci si skvěle pohlídal pohyb soupeře a byl u míče dříve.
30'
Ani půlhodina hry nepřinesla nebezpečnější příležitost u jedné z branek. Brankáři zatím nemuseli zasahovat.
29'
Nica Williamse zezadu sestřelil Mouctar Diakhaby a je tak prvním potrestaným žlutou kartou.
28'
Zpoza postranní lajny vhazoval míč do hry José Gayá. Domácí se rychle přesouvali až do pokutového území hostujícího celku, ale Cavani se ke hlavičce neprosadil.
27'
Linův centr z levé strany trefil do hlavy stojícího De Marcose. Domácí mohou pokračovat v kombinaci ve střední části trávníku.
26'
U balonu stáli Moriba a Gayá. Nakonec to byl kapitán Valencie, který rozehrával standardní situaci, ale obrana Bilbaa lehce míč odvrátila až na polovinu hřiště.
25'
Castilleja zválcoval ve vzdušném souboji Yuri Berchiche. Domácí tak budou mít k dispozici rozehrávku z nebezpečné pozice.
23'
Berchiche přišel o balon na levém kraji a toho mohli využít domácí. Castillejo mířil do otevřenější obrany, ale přihrával obsazenému Cavanimu, který nedokázal projít ke střele.
22'
V posledních minutách je více u balonu hostující tým. Obrana Valencie však nenechává Muniaina vytvořit průnikovou nahrávku na Williamse.
21'
Hosté měli k dispozici rohový kop. Balonu se ale ujal domácí gólman Mamardašvili a bezchybně ho sebral ze vzduchu do rukavic.
20'
Dvacet minut čtvrtfinálového duelu je za námi a stále čekáme na první střelecký pokus mezi tři tyče. Diakhaby nyní zastavil nahrávku do pohybu pro Nica Williamse.
18'
S Berchichem kombinoval na levém kraji Yeray. Následně přišla až příliš dlouhá přihrávka na stojícího Iňaki Williamse.
17'
Ani jeden z týmů se nemůže v úvodu zápasu dostat do souvislejšího tlaku. Nyní prostrkával míč do útoku Guillamón, ale před Cavanim zasáhl čistým zákrokem Yeray Álvarez.
16'
Překvapit hostující obranu se pokusil Samuel Lino. Dlouhý pas měl najít Castilleja, ale jako první byl u balonu pohotový Berchiche.
15'
Mladého Nica Williamse obral o míč povedeným skluzem Gayá. Od domácího kapitána putoval balon za postranní lajnu.
14'
Z pravé na levou stranu se přesunul Samuel Castillejo. Jeho přízemní centr do vápna však dokázal odklidit z nebezpečné pozice hned první bránící hráč Bilbaa.
13'
Edinson Cavani poprvé prověřil Agirrezabalu. Z blízkosti pálil jen do hostujícího gólmana, navíc jen po dalším ofsajdu.
12'
Na levé straně se nyní Cavanimu prostor otevřel. Než si ale zpracoval balon ideálně do pohybu, tak se stačil do obrany vrátit De Marcos.
11'
O přihrávku se hlásil Edinson Cavani. Zkušený útočník si však nepohlídal své postavení za obranou Bilbaa a byl mu odpískán ofsajd.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Brankáři mají práci pouze při rozehrávce, ještě nemuseli čelit střele mezi tři tyče.
9'
Domácí mají stále potíže s napadající linií hostujícího celku. Od Herrery však putoval míč jen za postranní lajnu a vhazovat budou domácí.
8'
Mamardašvili se dostal pod tlak při rozehrávce. Napadající Nico Williams odvedl vynikající práci a donutil brankáře k odkopu do autu.
7'
Volný přímý kop rozehrával také Iker Muniain. Hostující kapitán zakroutil balon do šestnáctky, ale jeho pobídka přeletěla všechny hráče a skončila mimo trávník.
6'
Nepřesnost Cömerta při rozehrávce přinesla míč hostům. Berchiche vhazoval zpoza postranní lajny k nohám Berenguera, který však neměl příliš prostoru.
5'
S Musahem si na pravé straně narazil Guillamón. Následně se domácí přesouvali do útoku podél levé postranní čáry, kde byl ale čistě zastaven Moriba.
4'
Nebezpečná standardní situace pro Valencii. Gayá nacentroval z místa přestupku, na zadní tyči se natahoval po míči Samuel Lino, ale nakonec nedokázal zakončit.
3'
Valencia i nadále drží balon pod kontrolou. Po zpětné nahrávce Musaha se dostal k míči i Mamardašvili, od kterého poté putoval balon k faulovanému Linovi.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Moriba zkoušel hned přenést hru na pravou stranu ke Castillejovi.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Čtvrtfinále španělského poháru mezi Valencií a Bilbaem může za několik málo okamžiků začít.

Valencia CF: Mamardašvili – Foulquier, Cömert, Diakhaby, Gayá (C) – Musah, Guillamón, Moriba – Castillejo, Cavani, Lino
Náhradníci: Herrerín – Vázquez, Paulista, Mosquera, André, Almeida, Guerra, Pérez, Lato, Özkacar, Duro

Athletic Bilbao: Agirrezabala – De Marcos, Vivian, Yeray, Berchiche – Herrera, Vesga – N. Williams, Muniain, Berenguer – I. Williams
Náhradníci: Simón – Morcillo, Sancet, Guruzeta, D. García, Lekue, Zarraga, Villalibre, Capa, R. García, Paredes

25.09.2021 Valencia – Bilbao 1:1
Valencia se v ligové tabulce nachází až na dvanáctém místě a bude mít co dělat, aby se vyšvihla na pozice zaručující evropské poháry. Cesta do Evropy vede i přes Copa del Rey. Loňský finalista vkročil do poháru povinným vítězstvím 3:0 nad La Nucií ze čtvrté ligy. Ani osmifinále s Gijonem prověření nepřineslo. Hned v prvním poločase se dvakrát prosadil Cavani, k tomu i Kluivert a po přestávce završil skóre na konečných 4:0 Lino.

To Bilbao má z aktuální osmé pozice do evropských pohárů poměrně blízko. Na šestý Betis ztrácí pouhé dva body. Bilbao muselo vkročil do poháru již v prvním kole, ve kterém vyřídilo 2:0 Alziru. Následně těsně 1:0 i Sestao. Až ve třetím kole proti Eldense přišel jistý výsledek 6:1. Dvakrát se prosadil Berenguer. Před týdnem v osmifinále proti Espanyolu rozhodl jediný zásah, o který se postaral již v prvním poločase De Marcos.
Krásný čtvrteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Španělský pohár pokračuje čtvrtfinálovou fází a my se společně zaměříme na utkání Valencie, která před domácím publikem přivítá Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.