Tipsport liga -  ONLINE PŘENOS -  Trnava : Skalica - 19. ledna 2021   13:00

Trnava
Trnava
28' Olejník  • 31' Benovič
2:2
(2:0)
Skalica
Skalica
51' Šebesta   • 75' Nemergut
Trnava

1. polčas: Rusov – Koštrna, Grič, Tumma, Mikovič – Cabral, Savvidis, Benovič, Kolesár, Kotlár – Yusuf (15. Olejník)

2. polčas: Kamenár – Turňa, Mihál, Kóša, Tsaousis – Johnson-Nsumoh, Karhan, Savvidis (65. Ujlaky), Gembický,Jendrek – Olejník.
Dohál
Športový areál na Slávii, Trnava
Skalica
Junas – Nemergut, Černek, Blažek, Nečas, Mášik (71. Mader), Hollý, Nagy (65. Škovran), Horodník (86. Ravas), D. Šebesta (71. Straczek), A. Šebesta (65. Šulc).
Riška – Šulc, Mader, Škovran, Ravas, Straczek

Dnešný duel je úspešne za nami. Favorizovaní Trnavčania viedli po polčase 2:0, ale Skaličania sa pozviechali a po výmene strán dokázali fortunaligistu potrápiť a vyrovnať na konečných 2:2. Dnešné stretnutie mohlo skončiť akýmkoľvek výsledkom, pretože sme boli svedkami viacero šancí na oboch stranách. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.
90+1'
Koniec zápasu.
90+1'
Jendrekov center dokázal Blažek odvrátiť, ale pri lopte sú aj naďalej domáci.
90'
Nad rámec dnešného zápasu sa bude hrať ešte 60 sekúnd, teda jedna minúta.
89'
V krátkom časovom slede sa dopustili Skaličania dvoch nedovolených zákrokov. Píska sa až ten druhý, keď po prvom bola ponechaná výhoda.
88'
Rýchly brejk Trnavy ukončil Gembický strelou z päťky len nad. Píska sa však Turňov ofsajd.
87'
Pri lopte sú teraz hostia, ktorí sa nikam vážnejšie nenáhlia.
86'
Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Michal Horodník, prichádza Lukáš Ravas.
85'
Päť minút pred koncom zápasu je stav nerozhodný.
84'
Rýchly brejk Trnavy zakončil Johnson, ale len strelou do jedného z brániacich hráčov.
83'
Dlhé nakopnutie Jendreka na nabiehajúceho Gembického končí mimo hracej plochy.
82'
Mäkký center Hollého sklepol Turňa brankárovi Kamenárovi.
81'
Hra bola teraz prerušená kvôli ležiacemu Gembickému, ale všetko je v poriadku a zápas pokračuje.
80'
Kóša teraz zapracoval v defenzíve na výbornú, ale následná akcia Trnavy troskotá na nie najlepšom sklepnutí lopty Olejníkom.
79'
Emócie sa začínajú čoraz viac prebúdzať. V týchto fázach hry príliš nie je poznať, že sa jedná o prípravný zápas.
78'
Domáci mohli ísť do opätovného vedenia! To by však musel obrovské zaváhanie súpera zakončiť Johnson lepšie! Aby toto domácich ešte nemrzelo.
77'
Jendrek to teraz prehnal s ofenzívnou aktivitou a fauluje.
76'
Záverečná štvrťhodina zápasu bude teda ešte veľmi zaujímavá.
75'
Skalica dala gól!
Gól strelil RICHARD NEMERGUT, ktorý premenil letiaci rohový kop na prednú žrď na vyrovnávajúci gól.
74'
Trnava síce rohový kop odvrátila, ale následne Mader zakončil spoza šestnástky a lopta išla vďaka teču len tesne vedľa bránky.
73'
Čerstvý Straczek vybojoval v súboji s Mihálom rohový kop.
72'
Počet nedovolených zákrokov teraz narastá. Faulovaný bol Tsaousis, ale napokon to dopadlo lepšie ako to vyzeralo.
71'
Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Martin Mášik, prichádza Matúš Mader.
Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Daniel Šebesta, prichádza Piotr Straczek.
70'
Mášik bol teraz Gembickým faulovaný, a tak je hra prerušená.
69'
Po Gembického centri sa domáci k lopte nedostali. Signalizovali ruku, ale napokon z toho bude len aut.
68'
Johnson bol teraz nepríjemne faulovaný, a tak budú mať Trnavčania k dispozícii štandardnú situáciu.
67'
Tsaousis teraz neprešiel cez Škovrana a vhadzovať budú tak hostia.
66'
Olejník prenikal cez Blažeka, ale vybojoval len aut pri rohovej zástavke.
65'
Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Andrej Šebesta, prichádza Jakub Šulc.
Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Martin Nagy, prichádza Jakub Škovran.
65'
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Kyriakos Savvidis, prichádza Marek Ujlaky.
64'
Lopta teraz lieta zo strany na stranu a často mení svojho majiteľa.
63'
Jendrekova prihrávka na Tsaousisa bola o niečo dlhšia ako mala byť.
62'
Mihál bol v súboji s Andrejom Šebestom úspešnejší, a tak sa bude odkopávať len od bránky Trnavy.
61'
Daniel Šebesta bol teraz prirýchly, keď vbehol za obranu súpera ešte pred prihrávkou. Ofsajd.
60'
Žltú kartu dostáva tréner Skalice Jozef Kostelník.
59'
Prízemný center z ľavej strany končí len v moci Kamenára.
58'
Aj v tomto prípade skončila lopta len v múre a Trnavčania išli okamžite do brejku. Nsumoh Johnson ale nepochodil.
57'
Žltú kartu dostáva Patrick Karhan (FC Spartak Trnava).
56'
Nagy sa snažil preniknúť do šestnástky súpera, ale Trnava zapracovala v defenzíve na výbornú a útočiaceho hráča od lopty odstavili.
55'
Zahral si aj Kamenár, ktorý okamžite posunul loptu na pravú stranu.
54'
Tsaousis na dvakrát posiela loptu len do skalického múru.
53'
Savvidis padá pred pokutovým územím súpera a získava pre svoj tím zaujímavú štandardnú situáciu.
52'
Skalica išla do identickej akcie, ale tentokrát bol pri lopte rýchlejšie Kóša.
51'
Gól strelil DANIEL ŠEBESTA. Ten dostal zo svojej polovičky dlhú kolmicu, ktorú okamžite premenil na perfektný gól, keď preloboval vybehnutého Kamenára.
50'
Spoza šestnástky sa k strele dostal Patrick Karhan, ale svoju technickú strelu nenasmeroval podľa predstáv.
49'
Trnavčania teraz kontrolujú hru a súpera takmer k ničomu nepúšťajú.
48'
Tsaousisov center z pravej strany našiel len hlavu hosťujúcich obrancov. Lopta napokon skončila v moci Junasa.
47'
Trnavčania tak naskočili do druhého dejstva s takmer kompletne čerstvými silami.
46'
Trnava nastúpila do druhého dejstva v úplne novej zostave, čo sa predpokladalo vzhľadom na počet hráčov na lavičke.
FC Spartak Trnava: Kamenár – Tsaousis, Mihál, Kóša (C), Turňa, Karhan, Jendrek, Savvidis, Johnson, Gembický, Olejník.
46'
Začal sa druhý polčas.
Prvé dejstvo je úspešne za nami. V úvode sa zranil domáci Yusuf, hostia mohli ísť o pár minút do vedenia, ale nedali penaltu. To potrestali Trnavčania v krátkom časovom slede, keď vsietili až dva góly. Práve preto zatiaľ vyhrávajú 2:0.
45+2'
Prvý polčas sa skončil.
45+1'
Nad rámec prvého dejstva sa bude hrať ešte 60 sekúnd, teda jednu minútu.
45'
Nečas sa výborne vrátil a zabránil Cabralovi preniknúť. Hosťujúci kapitán zostal na trávniku ležať s bolestivou grimasou. Arbiter prerušil hru a následne na ňu nadviazal rozhodcovskou loptou.
44'
Žltú kartu dostáva Gergely Tumma (FC Spartak Trnava).
43'
Blažek si teraz riadne skomplikoval život, keď otáľal s rozohrávkou, až mu ju zblokoval Olejník. Napokon celá situácia dopadla lepšie pre Skalicu.
42'
Hostia mohli ísť teraz dopredu, ale akciu zbrzdili, domáci sa vrátili a loptu im vzali.
41'
Skaličania teraz kombinujú v okolí svojej šestnástke, kde ich vysoko napádajú domáci hráči.
40'
Obrovská šanca Trnavy! Domáci išli do rýchleho brejku, kedy Saymon našiel Kolesára, ten ešte posúval loptu na Olejníka, ale v hodine dvanástej sa stihol vrátiť jeden z brániacich hráčov, ktorý vypichol túto prihrávku a lopta napokon skončila v moci Junasa.
39'
Horodníkov center našiel len hlavu stopéra Tummu.
38'
Výborná kombinácia Trnavy teraz stroskotala na predfinálnej prihrávke Mikoviča na Olejníka. Ak by táto prihrávka prešla, tak prvý menovaný by putoval sám do šestnástky.
37'
Olejník mohol pridať svoj druhý gól, ale Junas si tentokrát jeho zakončenie postrážil.
36'
Pri lopte budú opäť spartakovci, ktorí budú vhadzovať.
35'
Skalica sa dostala do pokutového územia súpera a pýta si ďalší pokutový kop. Tentokrát ich prosby neboli vyslyšané.
34'
Benovič bol teraz v súboji s Hollým o niečo neskôr, a preto sa píska faul.
33'
Trnavčania aj po vsietení dvoch gólov neuberajú z aktivitu a naďalej vysoko napádajú.
32'
Celý vývoj zápasu mohol byť iný, no Skalica nedala penaltu, a tak okúsila silu prvoligistu, ktorý vedie vďaka dvom rýchlym gólom 2:0.
31'
Trnava dala gól!
Gól strelil SAMUEL BENOVIČ. Domáci teraz využili zaváhanie v skalickej rozohrávke, keď centroval Cabral a z druhej vlny sa presnou strelou blysol Benovič.
30'
Žltú kartu dostáva Mário Hollý (MFK Skalica).
29'
Skalica musí teraz teda pridať, keď s fortunaligistom prehráva.
28'
Gól strelil STANISLAV OLEJNÍK. Ukážková brejková akcia Trnavy vyvrcholila milimetrovým centrom Koštrnu, ktorý Olejník pretavil hlavičkou do otváracieho gólu zápasu.
27'
Akcia Skalice troskotá na šestnástke súpera.
26'
Saymon De Cabral je síce rýchly, ale túto dlhú kolmicu za obranu stihol zachytiť len tesne za čiarou.
25'
Ťažisko hry sa teraz presunulo do stredu poľa, kde lopta často mení svojho majiteľa.
24'
Futbalisti v zelených dresoch sa dnes prezentujú veľmi tvrdou hrou. Teraz si to odniesol Peter Kolesár.
23'
Do obrovskej šance sa dostal Jakub Grič, ktorý z bezprostrednej blízkosti nechal vyniknúť brankára Junasa.
22'
Cabral vysúval Kolesára, ale jeho myšlienku prečítal jeden z brániacich hráčov Skalice.
21'
Na pravej strane prenikal Koštrna, ale cez Nečasa neprešiel. Aut pre Trnavu.
20'
Do brejku mohli ísť Trnavčania, ale nepochodili podľa svojich predstáv.
19'
Daniel Šebesta (FC Spartak Trnava) nepremenil pokutový kop, keď skúšal zahrať penaltu na štýl Antonína Panenku, ale triafa len brvno!
18'
Nečas trielil po ľavom krídle až do šestnástky, kde ho Cabral fauloval! Penalta pre Skalicu.
18'
Sám faulovaný Kolesár zahral priamy kop, no nenašiel nikoho. Mikovič ešte zachytil loptu na hracej ploche, ale centrom našiel len jedného z brániacich hráčov.
17'
Na opačnej strane bol faulovaný tesne pred šestnástkou Kolesár.
16'
Po ďalšej strate v strede poľa išli dopredu Skaličania, čo vyústilo do tečovaného zakončenia Horodníka len do rúk Rusova.
15'
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Bamidele Yusuf, prichádza Stanislav Olejník.
14'
Center Skalice z pravej strany končí defenzívnym zákrokom Griča.
13'
Nepresnou prihrávkou sa blysli aj futbalisti na opačnej strane ihriska.
12'
Po dlhej kolmici za obranu Trnavy sa bude zahrávať práve od bránky domácich.
11'
Vysoké napádanie predviedli aj hostia, a preto Rusov odkopol loptu len do autu.
10'
Yusuf je v krátkom časovom slede ošetrovaní po súboji s Hollým.
9'
Domáci okamžite začali napádať Skalicu a spôsobujú im tak veľké problémy.
8'
Po nepresnosti v rozohrávke Trnavy končí lopta za postrannou čiarou.
7'
Hra je už opäť v plnom prúde. Trnavčania v rámci fair-play loptu odovzdali.
6'
Po tvrdom strete zostal ležať na trávniku Yusuf. Hostia športovo prerušili hru.
5'
Po strate Mikoviča išli Skaličania do brejku, ktorý ale zakončil Horodník z väčšieho uhlu len vedľa.
4'
Koštrnova centrovaná lopta doplachtila len do rukavíc Junasa.
3'
Trnavčania zatiaľ svojho súpera prakticky vôbec nepustili k lopte.
2'
Prvé prerušenie hry prichádza po nedovolenom zákroku na Koštrnu.
1'
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Rusov – Koštrna, Grič, Tumma, Mikovič, Savvidis, Kolesár, Benovič (C), Cabral, Yusuf, Kotlár
Náhradníci: Kamenár – Tsaousis, Mihál, Kóša, Turňa, Karhan, Jendrek, Gembický, Ujlaky, Johnson, Olejník

MFK Skalica: Junas – D. Šebesta, Černek, Horodník, Nagy, Mášik, Nemergut, Hollý, Nečas (C), Blažek, A. Šebesta
Náhradníci: Riška – Šulc, Mader, Škovran, Ravas, Straczek.
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu Tipsport ligy, kde proti sebe v skupine C nastúpia futbalisti FC Spartaka Trnava, ktorí budú hostiť druholigovú MFK Skalicu.

Doposiaľ sa odohral v celej skupine len jeden zápas. Trnava v ňom vyhrala s Trenčínom najtesnejším rozdielom po vlastnom góle Pirinena. Ďalšie zápasy sa nemohli uskutočniť kvôli zvýšenému počtu infikovaných hráčov koronavírusom v tíme Zlatých Moraviec. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa tento duel hrá dnes. Pôvodne bol naplánovaný až na zajtra, aby si hráči po víkendových zápasoch viac oddýchli, no po vzájomnej dohode klubov sa hrá už v utorok.

Trnavčania majú zimnú prípravu v plnom prúde, keď toto bude už ich štvrtý zápas. Po dvoch najtesnejších prehrách na Malta cupe s Olomoucom a Brnom prišla spomínaná výhra s Trenčínom. Skalica doposiaľ hrala len jeden duel. V stretnutí s fortunaligistom zo Serede Záhoráci remizovali 2:2.

Stávkové kancelárie jasne favorizujú Trnavčanov, na ktorých sú vypísané kurzy okolo hodnoty 1,7. Naopak, na Skaličanov je to až cez 3,5. Začína sa však od 0:0, preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.
MFK Skalica

Druholigová Skalice se pro změnu ve své domácí soutěži nachází na třetí pozici, přičemž na první příčku ztrácí pět bodů. Skalica v letošním ročníku odehrála čtrnáct zápasů, během kterých se jí povedlo devětkrát zvítězit a pouze dvakrát prohrát. Z posledních pěti duelů se ovšem hned ve třech případech jednalo o nerozhodný výsledek, naposledy tomu tak bylo začátkem prosince, kdy Skalica remizoval na půdě Komárna, kde nebyla k vidění žádná branka. Skalica se tak v tomto duelu bude pokoušet o překvapení.
FC Spartak Trnava

Na opačné straně se představí slovenský Trnava, které pro změnu patří pátá pozice ve své domácí soutěži. Spartak by si tak v konečném důsledku zajistil skupinu o titul, náskok na sedmou Sereď je v tuto chvíli čtyřbodový. Slovenský celek má trochu kolísavou formu, po výhře totiž okamžitě přijde na řadu ztráta bodů. Trnava si nejprve dokázala poradit právě se Seredí výsledkem 6:2, v rámci sedmnáctého kola na domácím stadionu ovšem nestačil na vedoucí Slovan, kterému se povedlo vyhrát 3:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Zimní Tipsport liga má na programu další ročník, v dnešním souboji se proti sobě představí FC Spartak Trnava a MFK Skalica.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.