Házená - Extraliga muži - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Dukla - 30. listopadu 2019   18:00

Jičín
Jičín
1' Krahulec  • 3' Dolejší  • 4' Martin Kovařík  • 6' Pich  • 8' Krahulec  • 13' Kostelecký  • 13' Martin Kovařík  • 21' Škalda  • 22' Škalda  • 24' Krahulec  • 29' Knittl  • 32' Martin Kovařík  • 38' Hlava  • 38' Krahulec  • 39' Krahulec  • 41' Rychna  • 43' Rychna  • 49' Krahulec  • 52' Škalda  • 54' Groh  • 56' Sedlák
24:36
(13:18)
Dukla
Dukla
5' Reichl   • 6' Jeníček   • 7' Klíma   • 9' Sviták   • 13' Reichl   • 13' Klíma   • 14' Reichl   • 15' Reichl   • 16' Grištšuk   • 18' Grištšuk   • 19' Grištšuk   • 21' Patzel   • 25' Patzel   • 26' Šimůnek   • 30' Patzel   • 31' Zelenka   • 34' Patzel   • 36' Reichl   • 37' Patzel   • 41' Zelenka   • 42' Reichl   • 46' Patzel   • 48' Patzel   • 49' Klíma   • 50' Klíma   • 51' Grištšuk   • 55' A. Zeman   • 57' Křístek   • 60' Grištšuk   • 60' Klíma
Jičín
Kichner – Vacula
Dukla
Petržala, Votava – Zelenka, Šimůnek, Sviták, Klíma, Patzel, Krušberský, Reichl, Křístek, Jeníček, Grištšuk, A. Zeman, Blecha.

Utkání je u konce a vítězně z něj odchází celek HC Dukla Praha. Jičín měl dobrý vstup do zápasu, ale po pár minutách otěže přebrali hráči pražské Dukly, kteří zvítězili rozdílem dvanácti bodů.

HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha 24:36 (13:18)

Nejvíce branek: Krahulec 8/2, Škalda 3, Kovařík 3 – Patzel 8/1, Sviták 6/5, Reichl 6.
Rozhodčí: Kichner – Vacula.
Sedmimetrové hody: 4/3 – 6/6.
Vyloučení: 0:0.
60'
Klíma šel po dlouhé přihrávce sám na brankáře domácích a pohotovou ranou z výskoku jej překonal.
60'
Na rozdíl jedenácti branek upravuje stav utkání Grištšuk hodem z pravého křídla.
60'
Běží poslední minuta utkání.
59'
Po získání míče zkusil házet do odkryté branky Veverka, ale tu nakonec přehodil o pár centimetrů.
58'
Po rychlé výměně pálil Škalda, ale ten poslal míč pouze do nohy přesouvající se ho Petržaly.
57'
Zemana doplnil první brankou také Křístek, když se naběhl z pravé strany.
56'
Pražané tvrdou dělovkou orazítkovali pouze levou tyč.
56'
Sedlák se prosazuje po přihrávce na levé křídlo.
55'
Střeleckou listinu hostí doplňuje první brankou v zápase Zeman, který se rychlým pohybem dostal za domácí obranu.
54'
Po nepřesné střele Grištšuka přešel do útoku rozběhnutý Groh, který zakončil k levé tyči do protipohybu Petržaly.
53'
Oddechový čas pro HC Dukla Praha.
53'
Dalekonosnou přihrávku domácích zachytil pohotově Klíma. Hostující trenér si vyžádal oddechový čas.
53'
Sedmimetrový hod proměnil Dolejší střelou na spodní část levé tyče.
52'
Jičín přenesl hru na pravou stranu, kde byl k hodu připravený bezchybný Škalda.
51'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Martin Grištšuk).
50'
Individuálně to udělal na ose hřiště Klíma, který našel skulinu u pravé tyče.
49'
Na druhé straně se po přihrávce prosadil Klíma. Teď se hraje ve velkém tempu.
49'
Krahulec si udělal prostor pro střelu z levé strany, která skončila v brance Dukly.
48'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Vojtěch Patzel).
46'
Podobně jako Reichl se pošesté prosazuje také Patzel, po hodu z pravé strany.
45'
Hlava to zkusil z výskoku, ale jeho střela šla mimo branku.
45'
Sviták předvádí dosud stoprocentní úspěšnost v sedmimetrových hodech.
43'
Rychna skóruje podruhé v řadě z totožné pozice na ose hřiště.
42'
Už šestou branku zaznamenává Reichl, když se prosadil z pravého křídla.
41'
Přihrávku o zem zúročil v branku po výskoku na hranici brankoviště Rychna.
41'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jakub Zelenka).
40'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HC Dukla Praha (Jakub Sviták).
39'
Sedmičkou Patzel využívá po naznačení střely k pravé tyči, nakonec ovšem zamířil na protější stranu.
39'
Další branka Krahulce, téměř totožná po rychlém úniku.
38'
Ztráta míče a rychlá protiakce vedená Krahulcem, který individuálně zakončil.
38'
Pohotová střela Hlavy skončila za zády Petržaly.
37'
Další branka jde na účet Patzela, který si opět pohotově naběhl z osy hřiště.
37'
Sražený míč skončil těsně nad brankou Prahy, která otáčí hru na polovinu Jičína.
37'
Oddechový čas pro HBC Ronal Jičín.
36'
Za obranou byl opět dobře postavený Reichl, který z výskoku přehodil Veverku.
36'
Krahulec opět na sedmičce, ale tentokrát ji neproměnil!
35'
Dobrý zákrok předvedl na pravé tyči Veverka. Domácí mohou zaútočit.
34'
Paztel si našel místo a ranou do protipohybu navyšuje vedení Dukly.
32'
Nyní se to povedlo Kovaříkovi, který se uvolnil na levé straně.
32'
Jičínu se opět nepodařilo dostat míč s potřebnou razancí za obranu Dukly.
31'
Naopak na druhé straně byl k nezastavení Zelenka, který skóruje hodem z výskoku.
31'
Domácí se snažili rozpohybovat obranu, ale ta se zmást nenechala.
31'
Je za námi první polovina ligového utkání. Skvělý vstup do zápasu předvedli domácí, které ze začátku podržel skvělými zákroky Veverka. Po tříbrankové ztrátě se Pražané oklepali a během dalších minut dokázali otočit stav na svou stranu.
30'
30'
Ani kapku soucitu neukázal Patzel, který po přihrávce vyslal prudkou dělovku do levé spojnice.
29'
Dlouhou přihrávku zpracoval na pravém křídle Knittl, který na nic nečekal a v mžiku poslal míč těsně pod horní tyč, kam Petržala nedosáhl.
28'
Machalický vystihl stranu, kterou si Sviták při sedmičce vybral, ale míč mu proletěl těsně mezi rukou a nohou.
27'
Krahulec opět s velkým přehledem a klidem využívá sedmimetrový hod.
26'
Hrubku domácích potrestal z rychlého protiútoku Šimůnek na ose hřiště.
25'
Patzel skryl svou střelu přes bránícího hráče Jičína a uklidil jej přesně do spodní části pravé tyče.
24'
Podobně jako Sviták to udělal také Krahulec. Po naznačení hodu poslal míč do pravé spojnice s dotekem horní tyčky.
24'
Škalda si vybojoval sedmičku na druhé straně. Ujme se ji Krahulec.
23'
O horní tyč nyní Sviták využil sedmimetrový hod.
22'
Druhá branka Škaldy v krátkém čase, když Pražané ztratili míč na polovině soupeře.
21'
Prostor pro hod si udělal Škalda, který se svižnou ranou nemýlil.
21'
Machalický byl velmi blízko, aby Patzela vychytal, ale u pravé tyče byl o pár setin pomaleji.
20'
Krahulec sedmičku využívá! Nechal vyskočit Petržalu a následně jej obloučkem přehodil.
20'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Martin Grištšuk).
19'
Při střelecké chuti je Grištšuk. Ten zaznamenal třetí branku během tří minut.
19'
Jičínu to znova nevyšlo a v držení míče jsou hráči Dukly.
18'
Na osu hřiště si naběhl Grištšuk, jenž se odhodlal k hodu ihned po přihrávce z levé strany.
17'
Domácí už čtyři minutou nemohou najít cestu, kterou by dokázali korigovat stav utkání.
16'
Veverka přenechává místo Machalickému po brance Grištšuka, jenž se dokázal prosadit z rychlé protiakce.
16'
Petržala předvádí další dobrý zákrok a Dukla otáčí hru na polovinu soupeře.
15'
Reichl opět v pádu dokázal najít skulinu pro skórování.
15'
Domácí na malou chvíli ztratili míč, ale krátce nato jej ztratila také Dukla.
14'
Těžké zpracování předvedl Reichl, který během mžiku prohodil míč za Veverkova záda. Pražané jdou poprvé v utkání do vedení.
14'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Matěj Klíma).
13'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Matěj Klíma).
13'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Martin Kovařík).
13'
Dukla srovnává krok, když Reichl nic nevymýšlel a pohotově překonal Veverku.
13'
Zpoza levého rohu se uvolnil Kostelecký, který z těžké pozice vrací vedení Jičínu.
12'
Sedmičku Sviták proměnil bez větších problémů. Po dvou naznačených střelách se rozhodl o koncovku s odrazem o palubovku.
11'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Jan Škalda).
10'
Jeníček se pokusil využít chyby domácích, ale jeho pokus o skórování šel mimo branku.
9'
Pomalou rozehru zakončil naopak rychlým hodem z levé strany Sviták.
8'
To se ale nestalo a naopak to byl Jičín, který se raduje z rychlého protiútoku. Krahulec připisuje svou druhou branku hodem z pravého křídla.
8'
Petržala zastavil střelu Picha a hosté mohou vyrovnat z protiútoku.
7'
Za jičínskou obranu se dostal rozběhnutý Klíma, který ve skoku snižuje.
6'
Z pravé strany to také zahráli domácí. Pich z ostřejšího úhlu našel škvíru, kterou procedil míč do sítě.
6'
Jeníček si dobře naběhl a po přihrávce na pravé křídlo snižuje na rozdíl jedné branky.
6'
Klíma to zkusil ze střední vzdálenosti o zem, ale Petržela byl dobře postavený.
5'
Už v pádu se Reichl dostal do zakončení, na které Veverka nedosáhl.
4'
Tříbrankové vedení zajišťuje hodem do protipohybu Kovařík.
4'
Hosté si zatím stále lámou zuby na brankáři Veverkovi.
3'
Z pravého křídla se ve skoku prosadil Dolejší, který našel místo u bližší tyče.
3'
Pražané jsou zatím stále bez branky, ani tentokrát se nedostali do úspěšné koncovky.
2'
Dobře postavená tyčka nyní zastavila hod domácích.
2'
Veverka opět skvěle zasahuje a opět odráží pražský útok.
1'
Rychle založený protiútok proměnil Krahulec, který otevírá brankový účet.
1'
Pomalu rozjetý útok chtěl dovršit první brankou Grištšuk, ale trefil pouze Veverku.
1'

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec, Hlava, Dolejší, Škalda, Sedlák, Martin Kovařík, V. Vaněk, Knittl, Miľko, Groh, Pich, Š. Drbohlav, Kostelecký.

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Zelenka, Šimůnek, Sviták, Klíma, Patzel, Krušberský, Reichl, Křístek, Jeníček, Grištšuk, A. Zeman, Blecha.

HBC Ronal Jičín

O tři pozice hůře jsou na tom házenkáři z Jičína. Ti jsou s devíti body na sedmém místě extraligové tabulky.

Jičín na tom nebyl nejlépe, ale proti hůře postaveným týmům v tabulce využil vzájemné zápasy na 100%. Šest bodu vzal Jičín po výhře nad Maloměřicemi, Frýdkem-Místkem a Brnem. V Losovicích už také štěstí hráči Jičína neměli, neboť podlehli 27:30. Ještě předtím se Jičín postavil vedoucí Plzni, která potvrdila roli lídra tabulky.
HC Dukla Praha

Pražské Dukle náleží po jedenácti zápasech čtvrté místo tabulky s celkovými šestnácti body.

V posledních pěti ligových utkání Pražané zvítězili ve třech případech, když porazili celek Kopřivnice, Brna a Maloměřic. Naopak stopku našli v Karviné, kde prohráli těsně 28:29. Také na druhé Zubří byla Dukla krátká, zde prohrála poměrem 23:29.