Házená - Extraliga muži - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Nové Veselí - 14. prosince 2019   18:00

Jičín
Jičín
1' Pich  • 3' Dolejší  • 4' Dolejší  • 9' Martin Kovařík  • 10' Krahulec  • 10' Krahulec  • 12' Martin Kovařík  • 14' Pich  • 15' Krahulec  • 24' Martin Kovařík  • 25' Martin Kovařík  • 26' Krahulec  • 29' Martin Kovařík  • 30' Groh  • 33' Martin Kovařík  • 34' Martin Kovařík  • 34' Krahulec  • 39' Groh  • 43' Hlava  • 46' Rychna  • 48' Kostelecký  • 50' Krahulec  • 52' Krahulec  • 53' Hlava  • 57' Hlava  • 58' Dolejší
26:25
(14:16)
Nové Veselí
Nové Veselí
4' Sekulić   • 5' Sekulić   • 6' Sekulić   • 10' Kocich   • 12' Sekulić   • 14' Sekulić   • 16' Kocich   • 18' Ptáčník   • 19' Sekulić   • 20' Bassomben   • 22' Sekulić   • 24' Ptáčník   • 25' Bassomben   • 27' Sekulić   • 29' Voika   • 36' Kocich   • 40' Parolly   • 42' Voika   • 47' Melichar   • 51' Bassomben   • 53' Bassomben   • 56' Kocich   • 57' Sekulić   • 59' Ptáčník
Jičín
Opava, Válek
Sportovní hala města Jičín, Jičín
Nové Veselí

HBC Ronal Jičín – TJ Sokol Nové Veselí 26:25 (14:16)
Nejvíce branek: Krahulec 7, Kovařík 7, Hlava 3 – Sekulić 9, Kocich 4, Bassomben 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 0 – 4/1. Vyloučení: 0:5. ČK: Groh (JIC).
Z mé strany je to dnes vše. Jičín tak poslední zápas roku 2019 na domácí půdě oslavil výhrou a může slavit. Přeji vám pohodové Vánoce a od příštího roku se budu těšit u házené zase napočtenou!
V jičínské hale se bude dlouho slavit, protože Jičín urval poměrně nečekané dva body proti Novému Veselí! Po první půli, kterou lépe odehrálo Veselí, přišla ta druhá, kde zase byl takticky lepším týmem Jičín. Důvod, proč Sokol dnes nebere body, najdeme hned na začátku druhé půle. Východočeši se totiž bleskově dotáhli ze ztráty -2 do +1, a v momentě, kdy měli hosté možnost se dostat zpět do vedení, tak neproměnili své šance, do toho započítáváme i tři sedmimetrové hody, které zůstaly z veselské strany neproměněny. V závěru si tak Jičín udržoval drobný náskok, Veselí se nedokázalo dotáhnout na remízový stav, ať už to bylo zbytečnými vyloučeními, nebo nevynucenými technickými chybami. I když v závěru Jičín měl několikrát namále, takticky byl v této pasáží utkání lepším týmem a výhra 26:25 je pro něj velmi cenná.
60'
Sekulič ale poslal míč o dobré dva metry nad branku a jičínská hala slaví fantastickou výhru!
60'
Příliš mnoho přihrávek Jičína, Veselí šlo do rychlého brejku, který končí zahráváním volného hodu po čase!
60'
Jičín v pasivní hře. Zbývá 16 sekund do konce a následuje rozehra z devítky.
60'
28 sekund před koncem je za strčení Hlavy z boku vyloučen Adam Ptáčník. Jičín bere oddechový čas a je to jasné. Buď dá a bude slavit, nebo se bude klepat až do posledních sekund.
59'
Prakticky zahozený útok Jičína nekompromisně trestá Adam Ptáčník. Stále je Veselí ve hře.
59'
Hosté v plném počtu, teď už musí hrát na absolutní riziko.
59'
Kocich podklouzl, přihrávka na Melichara byla moc vysoká a míč letí do zámezí!
58'
Hosté reagují timeoutem, ale teď už to budou mít velice těžké.
58'
Jiří Dolejší využívá technické chyby Dodicy, vydal se do brejkové situace a dvě minuty před koncem vede Jičín o dvě branky!
58'
Kovařík zastavil Sekuliče v rozletu, hostům už je signalizována pasivita.
57'
Hlava prošel přes otevřený prostor na pravé spojce a poslal Jičín znovu do jednobrankového vedení.
57'
Bassomben fauloval na levé spojce Milka a dostává dvě minuty. Jičín může v této přesilovce vzít břemeno výhry definitivně k sobě do kabiny.
57'
A máme opět srovnáno! Nikola Sekulič se po delší době připomněl střelou z pivota.
56'
Na levé spojce prolétl Rychna obranou jako Pendolino, ale s průrazem, takže se míč dostává před branku Jičína.
56'
Kocich to vzal na středu zase na sebe a stahuje náskok Jičína na jednu branku.
55'
I domácí ale spáchali útočný faul a míříme do závěru utkání.
54'
Zbytečné technické chyby sráží Veselí! Dodica už startoval na pravém křídle a čekal nahrávku, jenže ta byla moc krátká a Kovařík ji zachytil!
54'
Kocich sice vsítil kontaktní branku, avšak s přešlapem, proto Jičín může odskočit už na tři branky.
54'
Rychna zadržel naskakujícího Melichara a hosty už tlačí čas. A také nepřízeň domácích fanoušků.
53'
Martin Hlava vyskočil na střední spojce a tvrdou střelou o břevno překonal Šimovčeka ve veselské brance!
53'
Bassomben ale drží veselský prapor! Rozhodně nás čeká ještě hodně dramatické utkání.
52'
Geniální překvapení hostující obrany zpětnou přihrávkou do křídla a Krahulec zaručil, že Jičín odskakuje na dvě branky náskoku!
52'
8 minut a 46 sekund před koncem si bere trenér Mašát oddechový čas.
51'
Bassomben se rozhodl pro střelu z nějakých 15 metrů a překvapivě míč skončil za brankovou čárou! I takovéto branky platí...
50'
Kristo Voika neproměnil ani další sedmičku! Celkově je to třetí sedmička, což v kontextu průběžného výsledku může (a možná i bude) Veselí stát body!
50'
Zatímco Parolly z levého křídla neproměnil náskok, David Krahulec se v brejku nemýlil a Jičín se pomalu trhá do nadějného vedení.
49'
Jenže na druhé straně Dolejší napálil taktéž tyčku. Že by nějaká bar challenge?
49'
Tvrdou střelu Melichara na přetah vytěsnil Veverka mimo tři tyče!
49'
Rychna vystoupil proti Melicharovi, kterého hodil na zem. Proto následuje upravení hrací plochy.
48'
Přesilovou hru využil Jičín v první fázi, Jiří Kostelecký byl krásně uvolněn Dolejším a Jičín si tak bere zpět jednobrankový náskok.
47'
Martin Kovařík schytal na pravé spojce tvrdý zásah do žeber, za tento zásah je vyloučen Adam Ptáčník. Veselí tak bude hrát další dvě minuty v oslabení.
47'
Melichar zasadil jubilejní 20. gól do svého životopisu a střelou ze šestky srovnává na průběžných 20:20.
47'
V čase 46:06 si bere Nové Veselí oddechový čas.
46'
Rychna se prosadil z pivota a Jičín je stále o krok napřed. To vše na začátku poslední patnáctiminutovky dnešního zápasu.
45'
Veverkovi pomohla proti střele Melichara tyč a na tento artikl mají dnes Jičínští štěstí / Veselští smůlu, jak si to přeberete.
44'
Hlava proskakoval přes pravou spojku, ale mířil hodně vedle oproti brance. Proto mohou jít Veselští dopředu a trošku uklidnit rozhárané minuty.
44'
Faul loktem byl odpískán Krčálovi, hosté se tak musí vracet zpátky do obrany.
43'
Hlava si vyběhl z pravé spojky na střed a z devíti metrů překonal padajícího Šimovčeka.
42'
Frustrace vůči sudím ze strany Jičína roste. Hosty nechali hrát v útoku déle, než by Jičínští uznali za vhodné. Kristo Voika se nakonec prosadil a na tribunách se bučí.
42'
Jiří Groh dnes dohrál! Naprosto zbytečně zezadu skočil Kocichovi po obličeji na devíti metrech a dostává za tento tvrdý a nešetrný zákrok přímou červenou kartu.
41'
Sekulič stáhl zezadu na zem Milka a dostává za tento zákrok dvě minuty. První jičínská přesilovka v tomto zápase.
40'
Andrej Parolly srovnává z rychlého brejku na 18:18, souhra dvou Slováků ve veselském týmu tedy přinesla první ovoce.
39'
V polovině 39. minuty je zápas přerušen kvůli úklidu hrací plochy. Alespoň domácí produkce se zápasem baví a servíruje divákům parádní songy.
39'
Martin Kovařík si připsal na své konto vynikající blok a vyslal do brejku Jiřího Groha, který se nemýlil a poslal Ronal opět do vedení.
38'
Na druhé straně vychytal loženku Jičína Šimovček a drží stále remízový stav v zápase!
37'
Už jsem myslel, že to byl gól, střela Martina Kocicha ale končí sražena za branku. Kocich měl z rozehrávky pak další střelu, i tento pokus však nekončí gólovým zásahem.
37'
Parolly byl ve svém náskoku z levého křídla včas zadržen. Jičínští reklamovali kroky, hra ale pokračuje bez přerušení.
36'
Nakonec z toho vyšel nejlépe Martin Kocich, který střelou v pasivitě překonal Veverku.
36'
Kovařík vylétl proti Ptáčníkovi a nekompromisně jej zadržel v pohybu. Veselí má evidentně výpadek a neví, jak z toho vyjít.
34'
Domácí otáčí zápas, už poněkolikáté! David Krahulec se z pravé spojky prosadil zakončením na bližší tyč a náskok Veselí je pryč.
34'
Máme opět srovnáno! Martin Kovařík nejprve zachytil míč při přihrávce k Sekuličovi, následně šel do útoku a nekompromisně zavěsil ze šesti metrů.
33'
Martin Kovařík otevírá druhou půlku šestým zářezem na své konto a snižuje na jednu branku rozdílu.
32'
Kocich se tlačil do zakončení přes pravou spojku, jeho slabší střelu ale lapil bez potíží Veverka.
31'
Ani na jedné straně neuspěly útoky obou týmu. Situace se má tak, že po pokusu o rychlý útok Jičína skončil míč v zámezí. Veselí proto získává balon do své moci.
31'
Druhý poločas zahajují výhozem hráči Jičína.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:53.
První poločas poněkud bezstarostného zápasu je za námi. Úvod utkání měl rozhodně lepší Jičín, který si udržoval dvou až tříbrankové vedení. Jenže pak přišla pasáž od 15. do 24. minuty, kterou opanoval veselský Sokol poměrem 6:0 a dostal se až do čtyřbrankového vedení. Domácí však ještě zabojovali a dokázali snížit na poločasových 14:16. Na hostující straně exceluje Nikola Sekulič. Se svými osmi zásahy je prakticky nebránitelný, na straně Jičína zase zlobí Martin Kovařík.
30'
30'
A to se také přeměnilo v gól! Jiří Groh podstřelem ze střední spojky sekundu před koncem prostřelil Studeného mezi nohy a snižuje na 14:16!
30'
Voika 10 sekund před koncem nouzovou střelou netrefil ani branku, Jičín má poslední šanci na útok.
30'
Veselí už zřejmě poločas dohraje na útočné půlce, každou chvíli se dá čekat pasivní hra.
29'
Na druhé straně ale reaguje Martin Kovařík a uzavírá tím předposlední minutu prvního poločasu.
29'
Kristo Voika z pravé spojky i v oslabení dokázal protlačit míč do branky, hosté si tak stále hýčkají své vedení.
28'
Pich na pravé spojce podklouzl a svůj pokus poslal velmi daleko od jakékoliv tyče. V reakci na to si bere Pavel Hladík na hostující lavičce timeout, neboť mají hosté útok.
28'
Voika měl šanci z kontrabrejku, jenže trefil jenom rameno Veverky. Následně Bassomben ve snaze získat odražený míč fauloval nešikovně Sedláka a dostává dvě minuty.
27'
Dolejší neproběhl přes Melichara s Bassombenem. Obranný blok tady zafungoval v tom případě skvěle.
27'
Nikola Sekulič si s přehledem poradil i ze střední spojky a stále udržuje Sokol o těch pár gólů napřed.
26'
David Krahulec hned záhy rozjel další brejk, čímž zaručil, že Jičín stáhl svoji ztrátu na přijatelnější dvě trefy.
25'
Martin Kovařík patří do sekce bývalých veselských hráčů a opět střílí góly proti svému bývalému chlebodárci. Opět zakončil z levé spojky a stahuje na tři branky ztráty.
25'
Bassomben si vyběhl z pravé spojky na střed, obešel obranu, vyskočil a nedal Veverkovi šanci.
24'
Martin Kovařík to nakonec vzal na sebe, protlačil se přes Bassombena a zrušil gólové mlčení HBC!
24'
Na druhé straně pálil do protipohybu Veverky Ptáčník a hosté pokračují ve své gólové šňůře!
23'
Krahulec z křídla trefil jenom břevno a smůla Jičína v zakončení tak nebere konce!
23'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Kristo Voika).
22'
Jméno Sekulič bude strašit jičínské hráče asi hodně dlouho. Opět se tento rázný pivot prosadil a Sokol začíná pomalu přebírat kontrolu nad hrou.
21'
Bassombenův podstřel zblokoval Kovařík. Jenže si po odpískání neodpustil menší strčení do veselské posily, proto dostává žlutou kartu. Ale není v tom sám, následoval ho Petr Mašát na jičínské lavičce za protesty.
20'
Lacinou přihrávku do pivota zachytil Melichar. Přehazovat dvoumetrového obra nebyl nejlepší nápad a Sedlák se o tom přesvědčil. Hosté proto mají další útok k dispozici.
20'
Další třígólová série, kterou završil v polovině 20. minuty Pamphile Bassomben, trenér Jičína bere v čase 19:24 timeout! Hosté se dostali z nejhoršího a znovu vedou o dvě branky rozdílu!
19'
Veselské balkánské zlo – z pohledu Jičína – jménem Sekulič nyní zapůsobilo v obraně Jičína, z pivota tak posílá Sokol opět do vedení!
19'
Střelu Škaldy ze střední spojky zlikvidoval Michal Studený a na jeho kontě se tak skví další zákrok!
18'
Náskok Jičína je umazán, alespoň pro tento moment. Adam Ptáčník se z levé spojky vyklonil přes blok a zametl míč k levé tyči Machalického kasy.
18'
Pich zachytil Sekuliče jenom za dres, proto dostává žlutou kartu.
17'
Domácí však v následném útoku spáchali kroky, proto se hra otáčí zase před reklamní stěnu Jičína, pod kterou chytá Machalický.
17'
Studený už posílal Turčenka do brejku, málem ale trefil hodem kameru, která je na balkóně dobrých šest metrů nad palubovkou. Přihrávka navíc šla zcela mimo, Jičín se vrací do útoku.
16'
Kocich opět ze země pustil míč z ruky a Machalický už nestihl reagovat. Veselí ale stále jeden gól na dotažení ztráty chybí.
15'
Veselí ale selhává v obraně, odražený míč byl přisouzen Jičínu, obrana Sokola se nedokázala zformovat a Krahulec toho z pravého křídla využil.
14'
Nikola Sekulič dává další gól a nikdy bych neřekl, že může být pivot nejlepším střelcem týmu.
14'
Kostelecký se rozbíhal se získaným míčem, v poslední chvíli jej pustil na Pavla Picha, který překonal z brejku Studeného a drží Jičín stále na dvoubrankovém distanci.
13'
Ptáčník trefil z přetahu jenom tyčku, domácí pak šli do brejku, který ale skončil v propadlišti dějin.
13'
Jičín sice dosáhl gólu zásluhou Jiřího Dolejšího, gól ale není uznán kvůli průrazu!
12'
Nikola Sekulič táhne svůj tým z prostoru pivota a jeho celkově čtvrtý zásah ze šesti gólů nutí k zamyšlení, proč ho lépe nebránit. No, odpověď je jasná. S tímto hráčem bych nechtěl mít ani sebemenší konflikt, natož ho bránit.
12'
Neskutečně orezivělé pravidlo nedáš-dostaneš se nyní ukázalo v plné nahotě, neboť po chycené sedmičce vlétl do obrany Martin Kovařík a posílá HBC na dvě branky náskoku.
11'
Druhá sedmička, kterou Veselí neproměnilo! Tentokrát na ní šel Sekulič, Machalický si ale prostor mezi nohama pohlídal.
10'
David Krahulec se stal pro moment hrdinou Jičína, neboť vypíchl přihrávku směřující do křídla, vydal se na výlet, který zakončil přesným zásahem.
10'
David Krahulec z levého křídla ale srovnává stav velice rychle.
10'
Kocich to vzal ze střední spojky na sebe, prostřelil Machalického po zemi a zapisuje svůj první zásah v tomto utkání.
9'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Adam Ptáčník).
9'
Martin Kovařík prošel přes pravou spojku, procpal se přes bránícího Ptáčníka a dorovnává stav utkání.
8'
Na obou stranách byly k vidění útoky, které gólem neskončily. Na míči však zůstává Jičín a rozjíždí další kombinace.
8'
Andrej Parolly zahrál na křídle nohou a dostává za to žlutou kartu.
7'
Voika nyní sedmičku neproměnil, pokus k levé tyči vytěsnil Machalický rukou!
7'
Střelu Dodicy zblokovala obrana Jičína v brankovišti, proto dostávají hosté další sedmičku.
6'
Série 0:3 a Veselí vede o jednu branku. Třetí zásah připsal na své konto znovu Sekulič, který si v obraně Jičína chodí jako na pivo.
5'
Kovařík šel do kličky na levé spojce a překonal Dodicu, jenže následně nezvládl zakončení a Michal Studený si připisuje první zákrok!
5'
A je zase srovnáno. Sekulič se prosazuje technickou střelou, opět z pivota.
4'
Melichar z levé spojky vyskočil do střelby, pak ale nechal míč na Sekuliče pod sebe, který už překonává Machalického v brance.
4'
Hosté vytvořili v útoku technickou chybu, Jiří Dolejší si vzal jednoduše míč, provedl jej hřištěm a vymetl levý vingl. Veselí se tak hned na začátku dostává do dvougólové ztráty.
3'
Jiří Dolejší proskočil středem mezi obránci a posílá domácí opět do těsného vedení.
3'
Kristo Voika sedmičku za podkresu znělky Pat a Mat prostřelil Machalického a dorovnává stav.
2'
Kostelecký se stává majitelem první žluté karty v dnešním zápase po faulu na Sekuliče, Veselí má sedmičku k dispozici.
1'
Jičín se dostává do vedení zásluhou Pavla Picha, na kterého došla dohrávka na křídlo. Pich se poté nemýlil a v pohodě překonal Studeného.
1'
Nyní zazvonila dokonce tyčka po střele Melichara z levé spojky!
1'
Veselí vstoupilo do útoku pozvolněji, Martin Kocich už dirigoval první kombinaci se souhrou na Sekuliče, ten ale nechal vyniknout Machalického v brance Jičína!
1'
Zápas začíná výhozem Nového Veselí, které se vrhá do útočné fáze!
1'
Začátek zápasu bude o pár minut opožděn, domácí hráči teprve nastupují na hrací plochu.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec, Hlava, Dolejší, Škalda, Sedlák, Martin Kovařík, Knittl, Miľko, Groh, Pich, Š. Drbohlav, Kostelecký, Bareš.

TJ Sokol Nové Veselí: Šimovček, Studený – Veselý, Kocich, Dodica, Melichar, Bassomben, Parolly, Rubáč, Sekulić, Krčál, Turčenko, Gregorovič, Voika, Ptáčník, Mir. Štohanzl.

Rozhodčí: Opava, Válek.
Dobré odpoledne všem příznivcům házené! Poslední dvě kola zbývají odehrát z nejvyšší házenkářské soutěže mužů. V dnešním textovém přenosu se zaměříme na zápas, který sice může vypadat při pohledu na tabulku jednoznačně, Jičín ale několikrát ukázal, že doma je velice silným týmem a body nerozdává na počkání. Nové Veselí prohrálo venku jenom dvakrát, poprvé na Dukle, podruhé v Plzni. Čeká nás jistě vyrovnaný souboj, z Jičína začínáme v 18:00, příjemnou zábavu!