Házená - Extraliga muži - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Královo Pole : Karviná - 1. února 2020   18:00

Královo Pole
3' Bosák  • 4' M. Vaněk  • 5' K. Petrović  • 6' Stein  • 7' Hastík  • 10' Koubek  • 10' K. Petrović  • 12' Hastík  • 22' Bosák  • 27' Dostalík  • 28' Janíček  • 30' Bosák  • 36' Bosák  • 37' Bosák  • 38' Bosák  • 42' Stein  • 42' K. Petrović  • 46' K. Petrović  • 47' K. Petrović  • 51' M. Vaněk  • 53' Koubek  • 56' K. Petrović  • 60' Stein
26:23
(14:9)
Karviná
Karviná
6' Chudoba   • 9' Chosik   • 10' Monczka   • 13' Skalický   • 20' Chudoba   • 23' Solák   • 30' Plaček   • 31' Monczka   • 42' Solák   • 43' Solák   • 46' Gromyko   • 47' Solák   • 50' Nantl   • 52' Chosik   • 54' Chudoba   • 56' Chosik   • 58' Solák   • 58' Zbránek   • 60' Solák
Šlezingr, Špunar
Karviná

SKKP Handball Brno – HCB Karviná 26:23 (14:9)
Nejvíce branek: Bosák 6, Petrović 6, Kučera 3/3 – Solák 7/1, Monczka 3/1, Chudoba 3. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 3/3 – 7/3. Vyloučení: 6:3. ČK: Hastík (BNO).
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, které nám příliš branek nenabídlo. Ve druhém poločase sice hosté dokázali nastřílet více gólů než soupeř, nicméně to Karviné na alespoň vyrovnání nestačilo. Hosté měli ve druhé půli dlouhou pasáž bez vstřelené branky, čehož domácí dokázali využít a soupeře přetlačili, díky čemuž si připisují důležité body do tabulky. Domácí si za svůj dnešní výkon výhru zcela jistě zasloužili. Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
60'
V závěru utkání ještě koriguje nepříznivý stav Dominik Solák.
60'
Po chybě soupeře v rozehrávce se k míči dostal Adam Stein a poslal míč do branky. O vítězi již není pochyb.
59'
Příliš prudká přihrávka připravila Karvinou o možnost snížit na rozdíl pouhých dvou branek.
58'
Jan Zbránek pěkně naznačil, čímž rozhýbal brankáře, načež poslal míč do odkryté části branky.
58'
Po následné rozehrávce už se Solák tvrdým projektilem do spodní části branky prosazuje.
57'
Dominik Solák se důrazně prodral do šance, ve které byl faulován, takže nezvládl zakončit dobře.
56'
Roman Chosik střelou do středu branky trefuje, protože brankář se vydal do strany.
56'
Ač byl Kosta Petrović tísněn velmi důrazným soupeřem, dokázal se prosadit ke střele a trefil přesně.
55'
Dalším exekutorem sedmimetrového hodu z řad Karviné byl Jakub Flajsar, který se trefil přesně do volného místa.
55'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Michal Vaněk).
55'
Vít Kučera z nařízeného sedmimetrového hodu nezaváhal, když poslal míč po pravé ruce brankáře Marjanoviće.
54'
Radim Chudoba po rychlém útoku zvládl situaci a prostřelil brankáře.
53'
Branku na svůj účet zapisuje také domácí Lukáš Koubek.
52'
Prudkou ranou ze střední vzdálenosti skóruje Roman Chosik.
51'
Michal Vaněk si šikovně seběhl z pravé strany a střelou o podlahu poslal míč pod břevno.
50'
Po delší době jsme se opět dočkali branky, o kterou se přesnou střelou postaral Matěj Nantl.
50'
Velkou šanci dokázala Karviná pokazit, když běžela ve dvou hráčích proti jednomu, načež se dostala ke střele, kterou ale mířila jen do brankáře.
49'
Střelou ze zoufalství se prezentoval Roman Chosik. Rána z nepřipravené pozice a z větší dálky brankáře nemohla překvapit.
48'
Jan Zbránek byl faulován, sedmimetrový hod si pak vzal na starost Marek Monczka, avšak trefil jen brankáře.
47'
Opět se prosazuje Kosta Petrović, takže rozdíl ve skóre je šestibrankový.
47'
Dominik Solák prudkou ranou pod břevno zaskočil domácího brankáře.
46'
Kosta Petrović však našel skulinku v brance a znovu navyšuje vedení svého celku.
46'
Jurij Gromyko se následně prosazuje, takže hosté jsou pozadu o pět branek.
45'
Střela hostů z větší dálky byla zblokována obranou, takže Karviná zůstává v útoku.
43'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Lukáš Václav).
43'
Znovu v akci Dominik Solák, který svými brankami zatím ještě drží Karvinou ve hře.
42'
S góly se nám nyní roztrhl pytel a dalším skórujícím hráčem je Kosta Petrović.
42'
Dominik Solák drží prapor hostů a znovu snižuje.
42'
Adam Stein vyslal slušnou pumelici a zaskočil jí brankáře Nemanju Marjanoviće.
41'
Po hodně dlouhé době se přeci jen Karviná prosazuje, když přesnou ranou snižuje Dominik Solák.
40'
Další obrovská chyba karvinského týmu v rozehrávce znamená míč zadarmo pro SKKP Handball Brno.
39'
V posledních minutách to Karviné vůbec nejde, ostatně ve druhé polovině se jejím hráčům zatím podařilo vstřelit jedinou branku.
38'
Znovu agilní Bosák! Po skvělé práci Kosty Petroviće se znovu dostal do situace, kdy unikal sám vstříc prázdné bráně.
37'
Martin Janíček ještě tváří v tvář brankáři selhal, ale odražený míč sebral Jakub Bosák a ten se již nemýlí.
36'
Jakub Bosák proměňuje rychlý samostatný únik, kdy posílá míč do prázdné branky.
35'
Dominik Solák neproměňuje ani nařízený sedmimetrový hod, který mu vykopl brankář.
35'
Ani Karviná se příliš do útoku nežene. Sledujeme hodně hluchou pasáž a nepříliš atraktivní podívanou.
34'
Zakončení domácího celku končí na brankové konstrukci a hostující gólman se raduje.
33'
Po delší kombinaci na útočné polovině nakonec přeci jen Brno zakončilo, ale jen do připraveného brankáře.
32'
V úvodu druhého poločasu se domácím zatím příliš nedaří a ani se nijak extrémně neženou do zakončení.
31'
Rychlý útok dokázal zakončit přesnou střelou Marek Monczka.
31'
Máme za sebou první polovinu utkání, po které vedou o pět branek brněnští házenkáři. Ti jsou zatím o něco lepším týmem a mohou se v důležitých okamžicích opřít také o soustředěný výkon brankáře. K vidění už byla celá řada vyloučení, a dokonce i jedna červená karta, kterou inkasoval domácí Viktor Hastík. Pokud si chce Karviná z Brna odvézt nějaký slušný výsledek, bude muset ve druhé půli ještě hodně mobilizovat síly a zlepšit výkon.
30'
30'
Jan Plaček v závěru poločasu koriguje stav.
30'
Jakub Bosák skvělým způsobem vypíchl míč soupeři a dostal se do samostatného úniku. Naznačil pohyb, rozhýbal brankáře a poslal míč do sítě.
29'
Se střelou po zemi si hostující brankář dokázal poměrně snadno poradit.
28'
Martin Janíček prudkou ranou zblízka opět navyšuje vedení domácích.
27'
Dominik Solák ještě měl k dispozici sedmimetrový hod, který přesnou ranou proměnil. Komplikace pro Brno.
27'
Viktor Hastík v dnešním utkání dohrál, když dostává červenou kartu. Brňané navíc hrají v dvojnásobném oslabení po dvou dvouminutových trestech.
27'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Viktor Hastík).
27'
Michal Dostalík se dokázal prosadit a ještě více navyšuje vedení brněnského týmu.
26'
Radim Chudoba nedokázal proměnit sedmimetrový hod, který gólman pokryl dalším výborným zákrokem.
25'
Vít Kučera ještě proměňuje nařízený sedmimetrový hod. Krušné chvíle pro Karvinou.
25'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Matěj Nantl).
24'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák).
23'
Střelou o zem, která zaplula pod břevno, snižuje Dominik Solák.
22'
Sám na branku upaloval Jakub Bosák, který nabídnutou příležitostí nepohrdl a trefuje.
21'
Matěj Nantl z bezprostřední blízkosti nepřekonává vynikajícího brankáře brněnského týmu.
20'
Na straně Karviné přichází další bleskurychlá reakce, když snižuje Radim Chudoba.
20'
Na druhé straně se Vít Kučera z puntíku pro sedmimetrový hod nemýlí.
19'
Marek Monczka selhal při exekuci sedmimetrového hodu, když nejprve naznačil, aby následně při druhém pokusu o střelu trefil tyč.
19'
Jakub Bosák hasil rychlý protiútok soupeře faulem a je potrestán dvouminutovým vyloučením.
18'
Po signalizaci pasivity se hosté odhodlali ke střele, která ale byla značně nepřesná.
18'
Dlouhé vteřiny si házenkáři hostujícího celku přihrávají na útočné polovině a šetří čas z vyloučení.
17'
16'
Dominik Solák se prodral až na hranici území, odkud ještě lze zakončovat, ale pak selhal a střelu poslal vysoko nad branku.
15'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Nemanja Marjanović).
15'
Bohumil Pšenica zasáhl proti soupeřově střele a vyrazil ji, takže u míče budou opět domácí.
13'
Ondřej Skalický šikovně obešel statického Horuta a přesnou ranou snižuje.
12'
Viktor Hastík možná i trochu se štěstím dokázal prostřelit soupeřova brankáře.
11'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Michal Vaněk).
10'
Kosta Petrović střílí dnes již druhou branku a domácí odskakují na rozdíl tří gólů.
10'
Marek Monczka však během několika vteřin reaguje přesným zakončením a snižuje.
10'
Lukáš Koubek přízemní střelou trefuje přesně.
9'
Střela přes celé hřiště od hostujícího brankáře do prázdné branky končí na tyči.
9'
Roman Chosik zůstal úplně nepokrytý po pěkné kombinaci hostujícího celku a zkušeně zakončuje.
8'
Viktor Hastík nepříjemně zasáhl soupeře do obličeje, za což dostává dvouminutový trest.
7'
Viktor Hastík střílí pátou branku brněnského mužstva.
7'
Martin Monczka dostal k dispozici sedmimetrový hod, který bezpečně proměnil.
7'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Adam Stein).
6'
Ovšem domácí s odpovědí dlouho nečekají a střílí gól Steinem.
6'
Autorem prvního gólu hostujícího celku je Radim Chudoba.
5'
Radim Chudoba za zákrok na střelce branky dostává žlutou kartu.
5'
Kosta Petrović, ač byl těsně bráněn soupeřem, se dokázal prosadit.
4'
Brněnský brankář předvedl další výborný zákrok a kupředu směřují tedy domácí.
4'
Z pravé strany se do střelecké pozice dostal Michal Vaněk a navyšuje domácí vedení.
3'
Na druhé straně zakončoval Dominik Solák, netrefil, leč byl faulován, takže hosté u míče zůstávají.
3'
Jakub Bosák zblízka prostřelil hostujícího brankáře a dává první branku utkání.
1'
V úvodní minutě si velmi dobrý zákrok připsal Bohumil Pšenica, který pokryl soupeřovo zakončení.
1'

SKKP Handball Brno: Drápela, B. Pšenica – M. Vaněk, Václav, Horut, Dostalík, Koubek, K. Petrović, Burget, Hastík, Kučera, Páleš, Stein, O. Číž, Janíček, Bosák.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – M. Brůna, Monczka, Urbański, Gromyko, Noworyta, Plaček, Chudoba, Solák, Skalický, Nantl, Zbránek, Chosik, Franc, J. Flajsar.

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar.