Házená - Extraliga muži - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Lovosice - 3. listopadu 2019   10:30

Plzeň
Plzeň
2' Chmelík  • 4' Šindelář  • 5' Šafránek  • 10' Stehlík  • 11' Šindelář  • 13' J. Tonar  • 15' Macháč  • 16' Chmelík  • 16' Douda  • 18' Douda  • 20' Šafránek  • 24' Šafránek  • 27' Stehlík  • 30' M. Ivančev  • 32' Stehlík  • 33' Vinkelhöfer  • 35' Douda  • 35' J. Tonar  • 38' Stehlík  • 40' Šindelář  • 42' J. Tonar  • 43' Stehlík  • 44' Stehlík  • 46' Chmelík  • 48' Chmelík  • 50' Vinkelhöfer  • 52' M. Ivančev  • 59' Šindelář
31:29
(15:15)
Lovosice
Lovosice
3' Jonáš   • 4' Trkovský   • 8' J. Motl   • 9' Jonáš   • 12' Konárik   • 13' Trkovský   • 14' J. Motl   • 17' Malý   • 19' Jonáš   • 21' Trkovský   • 26' Holubec   • 28' Kupa   • 29' Kupa   • 30' Kupa   • 35' Malý   • 38' J. Motl   • 39' Nový   • 41' Jonáš   • 42' J. Motl   • 45' J. Motl   • 46' Nový   • 48' J. Motl   • 55' Trkovský   • 55' J. Motl
Plzeň
Kozler, Zych
Městská sportovní hala Lokomotiva, Plzeň
Lovosice

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek víkendu.
Západočeši nakonec porážejí Lovosice 31:29. Utkání nabídlo velké drama, což bylo s ohledem na papírové předpoklady. Lovci předvedli skutečně ohromně kvalitní venkovní výkon jako už dlouho ne, jenže znovu jsou bez bodu a jedinou venkovní výhrou za poslední dvě sezóny tak zůstává letošní výhra v Maloměřicích. Hosty táhl zejména nejlepší střelec extraligy Jiří Motl, výborně se předvedl i Jaroslav Trkovský. Za domácí se prezentoval devíti góly Jan Stehlík, mnoho důležitých zákroků ve druhé půli zaznamenal Karel Šmíd.

Plzeň si vypracovala dvou až třígólový náskok hned v úvodu druhé půle a držela ho takřka celých třicet minut. Poté odskočila na čtyři góly, ale Lovosice se dostaly zpět do dvougólového kontaktu, blíže už však ne.
Talent M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice 31:29 (15:15)
Nejvíce branek: Stehlík 9/3, Chmelík 4, Šindelář 4 – Motl 11/4, Trkovský 5/1, Jonáš 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/5. Vyloučení: 4:1. ČK: Tonar (PLZ).
60'
Motl zamířil technicky pod horní tyčku.
60'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík).
60'
Trkovský proskočil obranou, vybojoval sedmičku a přesilovku pro hosty.
60'
Jan Stehlík dává gól střelou o zem a je definitivně rozhodnuto!
60'
Jakub Douda z proskoku vybojoval sedmičku!
60'
Přesně minuta do konce. Talent u míče a Lovosice vysouvají defenzivu.
59'
Motl proměňuje a dává svůj desátý gól v zápase.
59'
Sedmička pro Lovce.
59'
Západočeši málem o míč přišli, ale Ivančev ho udržel, našel Šindeláře, který dává třicátý gól Plzně a výrazně přibližuje domácí k vítězství!
59'
Nejdlův proskok končí jen devítkou. Dvě minuty před koncem si berou oddechový čas domácí.
58'
Michael Konárik neměl na pravém křídle vůbec špatný střelecký úhel, zamířil však jen do ruky Karla Šmída!
57'
Tečovaná střela Trkovského končí mimo, Lovci budou pokračovat v útoku po oddechovém času.
57'
Stehlík pálí při signalizované pasivitě jen do připraveného Rangla a Lovci mohou jít do nejtěsnějšího kontaktu!
57'
Západočeši v plném počtu.
56'
Nejdl našel na pivotu Šindeláře, ten na Rangla nevyzrál! Talent však pokračuje v útoku.
55'
Jiří Motl si počíhal na přihrávku, když chytře počkal za plzeňským hráčem! Poté neměl problém trefit prázdnou domácí branku a je to jen o dva góly!
55'
Trkovský vyskočil vysoko na levé spojce a zavěsil k pravé tyčce.
55'
Červená karta pro tým Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Tonar).
55'
Jakub Tonar trefil Kupu do obličeje, rozhodčí se radí o červené kartě!
54'
Jan Stehlík z pravé spojky orazítkoval jen vzdálenější tyč.
54'
Oddechový čas pro domácí.
53'
Talent v plném počtu a Karel Šmíd si poradil se střelou Holubce z pivota i následnou ránou Jonáše ze spojky!
53'
Šindelář se dopustil kroků. Rangl se snažil trefit odkrytou branku Plzně, balon zachytil Jakub Tonar, ale v pádu před brankovištěm ho zahodil jen do autu.
52'
Lovosice se dopustily prorážení a jejich ztráta začíná být kritická s ohledem na zbývající čas.
52'
Ivančev s velkým štěstím překonal Rangla, který lomcuje s brankou! Míč se nakonec přes lovosického gólmana převalil do za brankovou čáru.
51'
Míč si vzal Jaroslav Trkovský a ze sedmičky ho napálil pod břevno.
51'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Jan Chmelík).
51'
Motl faulován na levém křídle, sedmička a přesilovka pro Lovce!
50'
Oddechový čas pro hosty.
50'
Ivančev rozdává přesné přihrávky, teď našel na levém křídle Vinkelhöfera, jenž se prosazuje střelou o zem a Plzeň vede o čtyři góly!
49'
Jonášova střela kolem obránce končí těsně vedle levé tyčky.
48'
Ivančev uvolnil na pravém křídlu Jana Chmelíka, který zamířil přesně do vzdálenějšího horního rohu Ranglovy branky.
48'
48'
Útočný faul Západočechů a Motl proměňuje samostatný protiútok.
47'
Kupovu ránu z kroku vyráží Šmíd, odražený balon získává Tonar.
46'
Parádní nahazovačka v oslabení od Ivančeva na Chmelíka, který se nemýlí!
46'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Douda).
46'
Rangl vystihl ránu Tonara, Jonáš vyrazil do protiakce, málem o míč přišel, ale skvěle zabojoval Martin Nový. Ačkoliv byl faulován, balon vybojoval a ještě vstřelil gól!
45'
Jiří Motl to bere na sebe a svým sedmým gólem v zápase snižuje. Prosadil se z levého křídla.
44'
Josef Jonáš zablokován, další rychlý protiútok Plzně a znovu úspěšný Jan Stehlík! Poprvé je tu čtyřgólový náskok Talentu!
43'
Lovci se mohli dostat do těsného kontaktu, jenže techickou chybou o balon přišli a Stehlík z úniku už svým sedmým gólem v zápase vrací Západočechům tříbrankový náskok.
43'
Douda sice proskočil na pravé straně, ale ze špatného úhlu Rangla neprostřelil.
42'
Bogdanić zaspal při bránění Motla, což se nevyplácí. Lovosický střelec se trefuje z levého křídla.
42'
K vidění je fáze proskoků, Jakub Tonar se uvolnil na levé straně a trefil se k bližší tyči.
41'
Plzeň neodskakuje, naopak. Šindelář přešlápl a Jonáš z proskoku na pravé straně přehodil Šmída v plzeňské brance.
40'
Plzeňská defenziva se rozestoupila před Jiřím Motlem, Karel Šmíd si však smlsl na nejlepším střelci extraligy!
40'
Tonar našel na pivotu Šindeláře, ten se z otočky nemýlí. Vidíme přetahovanou o každý gól.
39'
Martin Nový snižuje z pivota na rozdíl dvou gólů.
39'
Jakub Tonar jednoduše proskočil, ale napálil pouze břevno!
39'
Motl se uvolnil na levém křídle, z úhlu tentokrát na Šmída nevyzrál.
38'
Jan Stehlík také úspěšný z proskoku.
38'
Motl proskočil na levé straně a trefil se k bližší tyči, Lovosice zůstávají v kontaktu.
38'
Rangl si sáhl na zakončení Stehlíka, ten přesto proměňuje.
37'
Bogdanić šikovně uvolnil Šindeláře, ten byl faulován a také domácí mají k dispozici sedmimetrový hod.
37'
Motl sebevědomě proměňuje střelou ihned po odpískání, Šmíd se ani nepohnul.
36'
Jonáš proskokem vybojoval sedmičku.
36'
Neuspěli Trkovský ani Šindelář, u balonu zpět Lovosice.
35'
Ale hned se trefují i domácí, konkrétně Jakub Tonar ze spojky.
35'
Lukáš Malý odpovídá z pravého křídla.
35'
Plzeň jde poprvé v zápase do tříbrankového vedení! Douda se uvolnil na pravé straně a trefuje se.
34'
Trkovský nedokázal zpracovat míč na nahazovačku. Ale pěkný pokus hostů.
33'
Lovosice v plném počtu.
33'
Petr Vinkelhöfer z levého křídla zamířil o zem k bližší tyči.
33'
Bouček při signalizované pasivitě zablokován a dopředu míří Západočeši.
32'
Tečovaná střela Trkovského končí mimo, Lovci pokračují v ofenzivě.
32'
Jan Stehlík se trefuje počtvrté v zápase, gól střílí z pravé spojky.
31'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Michael Konárik).
31'
Druhý poločas začne přibližně v 11:19.
Zápas Plzně s Lovosicemi zatím nabízí zajímavou ofenzivní podívanou s překvapivým výsledkem! Ani jeden z celků si nevypracoval větší než dvougólový náskok. Lovci předvádějí sympatický výkon, jaký jsme od nich na venkovní palubovce už dlouho neviděli. A tak jsou reálně ve hře o body, jelikož drží remízový stav 15:15.
30'
30'
Ivančev to vzal při signalizované pasivitě na sebe a dává svůj první gól v zápase.
30'
Jan Kupa to nadále zkouší, opět se prosazuje a převrací skóre na stranu Lovosic!
29'
Západočeši navíc vzápětí přicházejí o míč.
29'
Šmíd vyrazil Motlovu střelu, míč poté zachytával Ivančev, ale v pádu rozehrál jen na Kupu, který z dorážky do odkryté branky srovnal!
28'
Rangl si pohlídal další střelu Stehlíka.
28'
Kupova rána kolem obránce skončila až v síti.
27'
Jan Stehlík tentokrát ze spojky propálil Rangla.
26'
Stehlíkův podstřel končí jen na tyči, Lovci chtěli rychle zakončovat, ale Konárik dostal špatnou přihrávku do křídla a míč nezpracoval.
26'
Macháč neuspěl ani nadvakrát při zakončení z pivota, na druhé straně ze stejné pozice snižuje Holubec.
25'
Šmíd si poradil i s další střelou Kupy z kroku. Plzeňský gólman se rozchytal.
25'
Kupa se dopustil kroků, ale Rangl vychytal Chmelíkovo zakončení z pravého křídla nohou!
24'
Ondřej Šafránek tentokrát uspěl a Plzeň vede o dvě branky.
23'
Jan Kupa pálil z kroku ze spojky, Šmíd udržel míč při jeho střele mezi nohy před brankovou čárou!
23'
Z levého křídla neuspěl ani Šafránek na druhé straně, branku lobem netrefil.
22'
Trkovský uvolnil na levém křídle Motla, který při svém zdánlivě nejlepším střeleckém úhle v zápase trefil jen ruku Šmída!
22'
Stehlík zablokován, odražený míč pro Lovosice.
22'
Signalizovaná pasivita domácích, trenér Michal Tonar sáhl k oddechovému času.
21'
Trkovský se trefuje z levé spojky k pravé tyčce.
20'
Malý nezpracoval přihrávku na křídlo, Šmíd hledal dlouhou přihrávkou Šafránka, přihrávku se snažil zachytit vyběhnutý Rangl, ale na balon nedosáhl. Šafránek poté měl jednoduchou pozici a trefil prázdnou branku.
19'
Při signalizované pasivitě trefil Chmelík z křídla pouze břevno. Talent v plném počtu, ale musí se bránit.
19'
Josef Jonáš proskočil na pravé straně a znovu je to pouze o gól.
18'
Jakub Douda si udělal prostor ke střele přes blok a zamířil k pravé tyčce do protipohybu Rangla.
17'
Pěkná zadovka Jonáše na pravé křídlo, odkud se trefuje pod nohy Šmída Lukáš Malý.
17'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Tonar).
17'
16'
Douda ze spojky přesný a poprvé jeden z týmů vede o více než o gól! Je to Plzeň.
16'
Barth se tentokrát dopustil kroků.
16'
Tomáš Barth zablokován a Jan Chmelík z úniku převrací vedení zpět na stranu Talentu.
15'
Západočeši rychle přešli do útoku a na druhý pokus už zakončil do černého Šimon Macháč.
15'
Neuspěl ani Macháč z pivota po přihrávce Tonara, na druhé straně Šmíd vychytal únik Konárika, který ale neměl ideálně palebný úhel.
15'
Trkovský se při pokusu o proskok dopustil kroků.
14'
Rangl vyráží ránu Jakuba Tonara z pravé spojky.
14'
Jiří Motl potvrzuje své kvality, ze špatného střeleckého úhlu na levém křídle opět vykouzlil parádní střelu přes prsty a překonal střídajícího Šmída.
13'
Jakub Tonar odpovídá rovněž ze spojky.
13'
To se také děje, Trkovský se trefuje z levé spojky ke vzdálenější tyčce.
12'
Střelu Jana Stehlíka ze spojky dokázal pokrýt Daniel Rangl a Lovci mohou jít poprvé v zápase do vedení!
12'
Rychle sehraná akce do pravého křídla, odkud se trefuje Michael Konárik.
11'
Plzeň zatím skvěle využívá Šindeláře na pivotu. Po pasu Stehlíka se domácí hráč prosazuje také střelou o zem.
11'
Jiří Motl uspěl ranou o zem.
10'
Žlutá karta pro tým Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Douda).
10'
Martin Nový faulován na pivotu, sedmička také pro Lovosice.
10'
Jan Stehlík vypálil z pravé spojky do protipohybu Rangla ke vzdálenější tyči.
9'
Jonáš rychle odpovídá ranou ze spojky.
9'
Jan Stehlík na nic nečekal a poslal míč k levé tyči, Rangl se ani nepohnul.
8'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Martin Nový).
8'
Tonar našel na pivotu znovu Šindeláře, ten v pádu minul. Ale znovu byl faulován, sedmička pro Talent.
8'
Jiří Motl měl na levém křídle těžký úhel, ale krásnou ránou přes prsty se prosadil.
8'
Bouček zablokován, Lovci zůstávají v ofenzivě.
7'
Jakub Tonar však ze sedmičky o dost minul!
7'
Jan Stehlík dohrál akci na Šindeláře, ten sice neuspěl, ale bylo to s faulem. Sedmička pro Západočechy.
6'
Stehlík zablokován, následuje signalizovaná pasivita Talentu.
6'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Josef Jonáš).
6'
Trkovský zablokován a do úniku vyrazil Chmelík, jeho zakončení vykopl Rangl! Plzeň pokračuje v ofenzivě.
5'
Křídelník Šafránek si převzal míč, přeběhl s ním až na spojku a překvapivě proskočil!
5'
Podstřel Jakuba Tonara vyráží Rangl jen k Šafránek.
4'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Jaroslav Trkovský).
4'
Lovci rychle rozehráli a Trkovský ihned srovnává z proskoku.
4'
Teď už přihrávka Tonara na Šindeláře vyšla, plzeňský pivot šanci proměňuje.
3'
Josef Jonáš udeřil z pravé spojky střelou ke vzdálenější tyčce.
3'
Šindelář nezpracoval Tonarovu přihrávku na pivota.
2'
Lovosice se při zakončení dopustily prorážení.
2'
Jan Chmelík otevřel skóre z pravého křídla.
1'
V domácí brance od první minuty překvapivě mladý Richard Křesťan, v hostující pak Daniel Rangl. Lovosice v prvním útoku přišly o balon po přešlapu v brankovišti.
1'
První útok táhnou Severočeši.
1'
Hráči obou celků nastoupili na palubovku a utkání může za moment začít.
Talentu se do sestavy po lehkém zranění vrátili Jan Stehlík a Milan Ivančev.
V dresu Lovosic dnes hned tři hráči se zkušenostmi z Plzně. Spojky David Bičiště a Josef Jonáš a mladý pivot Martin Nový.

Talent M.A.T. Plzeň: Křesťan, Herajt, K. Šmíd – Douda, Macháč, T. Nejdl, Šafránek, M. Ivančev, Bogdanić, J. Tonar, Vinkelhöfer, Stehlík, M. Říha, Chmelík, Šindelář, Režnický.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl, Rangl – Holubec, Kupa, J. Motl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Barth, Trkovský, Konárik, Jonáš, P. Jahn, Nový, Malý.

Rozhodčí: Kozler, Zych.
Západočeši jsou jasným favoritem i dnes. Prodlouží vítěznou šňůru na osm zápasů, nebo Lovosice překvapí?
Lovosice a Plzeň na sebe narazily loni nejprve v základní části, kdy Plzeň doma vyhrála 32:28, z venku si pak odvezla bod za remízu 28:28, a poté i ve čtvrtfinále. To jasně opanoval Talent 3:0 na zápasy. Na vlastní palubovce zvítězila jasně 34:24 a 33:22, i venku z toho nakonec bylo jasné vítězství 35:25.
Talent M.A.T. Plzeň
Už předsezónní prognózy posuzovaly Plzeň jako jednoho ze čtyř hlavních adeptů na titul společně s Karvinou, Duklou a posíleným Zubřím. Právě tyto čtyři týmy se poskládaly na prvních čtyřech pozicích po sedmi kolech. A nejlépe si zatím vedou Západočeši, obhájci titulu, který získali po nejdramatičtějším finále historie proti Karviné, když hned dva zápasy, i ten rozhodující, musely rozseknout až sedmimetrové hody.

Talent je letos stoprocentní. Ovládl všech sedm zápasů, všechny o čtyři a více gólů. Navíc si k tomu připsal i postup do 3. předkola poháru EHF, když po čtyřech vítězstvích přešel přes islandský Haukar i izraelský Hapoel Ashdod. V posledním předkole ho 17.11. doma a 23.11. venku čeká o dost těžší výzva v podání dánského TTH Holstebro.

Západočeši před reprezentační přestávkou vyhráli v Hranicích 33:29 a doma rozstříleli Jičín 34:23. V tabulce jsou první, avšak v individuálních statistikách najdeme mezi nejlepšími střelci hráče Talentu po 7. kole až na děleném 17. místě, 27 gólů nastříleli shodně Jakub Tonar a Šimon Macháč, Ondřej Šafránek zaznamenal o branku méně. Plzeň je silná na spojkách, a v jarní části bude ještě silnější. Předběžně je totiž dohodnuta s Milanem Škvařilem, který se na západ Čech vrátí z rodinných důvodů.
HK FCC Město Lovosice
Ačkoliv Lovosice loni měly k dispozici dva z nejlepších hráčů celé soutěže, Jiřího Motla a Václava Klimta, sotva se probojovaly do čtvrtfinále a skončily osmé. Před letošní sezónou navíc o Klimta přišly a ročník nezačaly příliš dobře. Doma sice udolaly Kopřivnici, po dvou porážkách zabraly až na půdě nováčka z Maloměřic. Připsaly si první venkovní vítězství od 12. května 2018. Na soupeřově palubovce nevyhrály jediný zápas v loňské sezóně.

Lovci v posledních třech zápasech prohráli s Duklou a poté těsně v Novém Veselí i v Hranicích. Jejich nejlepší střelec Jiří Motl je s 58 góly zároveň nejlepší střelec extraligy. Severočeši jsou však až osmí, což je sice pozice zajišťující play-off, o tu ovšem budou svádět bitvu mnohé týmy. Na páté Nové Veselí ztrácí Lovosice už šest bodů.
Přeji krásné nedělní dopoledne, vítejte u duelu 8. kola STRABAG Rail Extraligy házené mužů, ve kterém Talent M.A.T. Plzeň vyzve HK FCC Město Lovosice. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.