Házená - Extraliga muži - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zubří : Královo Pole - 19. října 2019   18:00

Zubří
Zubří
1' Řezníček  • 3' Šustáček  • 5' Jurka  • 6' M. Hrstka  • 7' Jurka  • 9' Jurka  • 10' Dokoupil  • 12' Jurka  • 15' Řezníček  • 17' Jurka  • 18' Hlinka  • 21' Řezníček  • 24' Hlinka  • 24' Hlinka  • 29' Řezníček  • 31' Řezníček  • 32' Mičkal  • 35' Řezníček  • 36' Hlinka  • 39' Šustáček  • 39' Jurka  • 40' Mičkal  • 43' Řezníček  • 47' Řezníček  • 47' Dokoupil  • 48' Mořkovský  • 49' Mičkal  • 50' Dokoupil  • 55' Šustáček
32:24
(16:8)
Královo Pole
2' Stein   • 7' Dostalík   • 8' Dostalík   • 11' Vaněk   • 14' Kučera   • 14' Kučera   • 20' Horut   • 23' Stein   • 31' Dostalík   • 33' Horut   • 33' Bosák   • 35' Horut   • 36' K. Petrović   • 40' Bosák   • 44' Bosák   • 45' K. Petrović   • 47' Stein   • 50'    • 52' Burget   • 53' Horut   • 54' Janíček   • 56' Václav   • 60' Dostalík
Zubří
Š. Mizera, Malina, Š. Krůpa – Dokoupil, Přikryl, Vlk, Válek, Šustáček, T. Říha, M. Hrstka, Jurka, Řezníček, Hlinka, Mičkal, Havran, Mořkovský.
Bubeníček, Petruška

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
HC ROBE Zubří porazilo SKKP Handball Brno v rámci 7. kola STRABAG RAIL Extraligy mužů 32:2. Už po prvním poločase vedli domácí o osm branek a svůj komfortní náskok dokázali udržet, přičemž ho dokonce navýšili až na 11 gólů. Brněnský tým tak potvrdil, že se mu na Zubří vůbec nedaří a prohrál s favorizovaným týmem další zápas.
60'
Střela domácích byla zblokována. Jenže rychlý útok Brna končí pro změnu střelou nad bránu.
60'
Dostalík ještě koriguje skóre ze strany hostů.
59'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HC ROBE Zubří (Tomáš Mičkal).
59'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Kosta Petrović).
58'
Oddechový čas pro domácí.
58'
Hosté sehráli dobrou akci na levé křídlo, kde se ale nepovedlo důrazně zakončit.
58'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Matěj Šustáček).
57'
Domácí svůj útok nevyužili, k míči se dostává oslabené Brno.
56'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Ahed Berhouma).
56'
Lukáš Václav se prodral na pravé straně středu před obranu a zakončil náskokem do brankoviště.
56'
Oddechový čas pro hosty.
55'
Podstřelem po zemi se prosadil Šustáček.
54'
Bleskové zakončení zpoza devítky od Janíčka.
54'
Další ztráta Zubří v útoku.
53'
Horut využívá toho, že jeho tým ubránil útok Zubří, a snižuje na rozdíl devíti branek.
52'
Burget se poprvé v utkání zapisuje mezi střelce. Brno ale už hraje jen o úpravu skóre, reálně šanci na zvrat za tohoto stavu nemá.
51'
50'
Brnu se povedlo snížit střelou ze středu.
50'
Tentokrát už Dokoupilovi brejk vyšel, přihrávka na polovinu soupeře a gól.
49'
Mičkal se prosadil z levého křídla, na bližší tyč.
49'
V útoku ztrácí i Královo Pole. Míč se vrací domácím, kteří rozehrávají postupný útok.
48'
Domácí se po ubránění pokusili o dlouhou přihrávku. Jenže akce končí ztrátou.
48'
Mořkovský rychle odpovídá po průniku k brankovišti.
47'
Povedený podstřel Steina k pravé tyči.
47'
Ztrátu Brna potrestal z rychlého kontru Dokoupil.
47'
Řezníček využil postupný útok domácích.
46'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SKKP Handball Brno (Libor Horut).
46'
Faul při útoku v brankovišti. Sedmička pro hosty.
46'
Domácí jsou v plném počtu, ale v útoku nebyli úspěšní.
45'
Petrovič napřed trefil sice horní tyč, ale po chvilce se mu míč vrátil a na druhý pokus se už nemýlil.
45'
Pěkný útok Zubří s kombinací na střed brankoviště. Brankář Brna zastavil míč.
44'
Bosák využil přesilovku hostů.
44'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Martin Hrstka).
43'
Domácí se ubránili dalšímu útoku soupeře a Řezníček zvyšuje na rozdíl už deseti gólů!
41'
Dlouhý postupný útok hostů se neujal, brankář vyrazil nad. Přihrávka přes více než polovinu hřiště do protiútoku Zubří ale končí v autu.
40'
Ztráty míče na obou stranách, Mičkal využívá rychlý brejk.
40'
Bosák snižuje střelou do horní části branky.
39'
Navíc hosté při trochu uspěchané střele trefili horní tyč. A Zubří v útoku střílí další gól díky Jurkovi.
39'
Šustáček zvyšuje vedení Zubří zpět na osm branek.
38'
Horut z hranice devítky tentokrát přestřelil.
37'
Domácím už byla hlášena pasivita a museli střílet. Míč byl ale zblokován a dostává se k němu Brno.
36'
36'
Bleskové zakončení Petroviče.
36'
Vysoká střela Hlinky jde pod horní tyč.
35'
Horut se ve druhém poločase rozstřílel. Jeho střela jde pod horní tyč.
35'
K pravé tyči poslal svou střelu zpoza obránce Řezníček.
34'
Střela skrz obranu z hranice devítky byla sražena brankářem nad. Zubří může útočit.
34'
Další ztráta Zubří, útočný faul. Míč má Královo Pole.
33'
Ztráta domácích, kterou trestá snížením Bosák.
33'
Horut snižuje po rychlé střele středem.
32'
Mičkal se prosadil útokem z levého křídla.
32'
Sedmička hostů jde mimo.
31'
Zubří okamžitě odpovídá. Řezníček na nic nečekal a vypálil, jakmile našel skulinu.
31'
Dostalík se prosadil po naskočení do brankoviště.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:52.
Zubří vede po prvním poločase suverénně o 8 branek a míří v sedmém kole Extraligy za vítězstvím. Královo Pole zatím náporu domácích nedokáže vůbec čelit, s velkými obtížemi brání a navíc nevyužívá své vlastní útočné akce.
30'
30'
Lukáš Mořkovský ještě v samém závěru proměnil sedmičku.
30'
Zakončení hostů z pravého křídla jde mimo tři tyče.
29'
Pasáž bez branek ukončil střelou z hranice devítky Řezníček, který obstřelil obránce i brankáře.
28'
Rychlý a uspěchaný útok Zubří končí nepřesně.
27'
Brněnští zakončovali několikrát pod hrozbou pasivity. Nakonec trefili boční síť.
26'
Míč nyní rychle střídá majitele. Před bránu Zubří se vrací hosté, když domácí nevyužili ztráty soupeře.
25'
S velkým štěstím zastavil brankář hostů střelu z hranice brankoviště, která mířila k levé tyči.
25'
Královo Pole se po krátké pauze ve hře neprosadilo. Míč získává Zubří.
24'
24'
Hlinka nejen, že vystihl přihrávku soupeře na své polovině, ale ještě po vyražení míče si ho doběhl a rychlý brejk sám zakončil.
24'
Domácí ale nadále drží komfortní vedení. Hlinka se prosadil přes obranu soupeře.
23'
Prosadil se Stein, pro změnu z pravého křídla.
23'
Útok z levého křídla brankář domácích vyráží. Míč zůstal v rukou Brna.
22'
Ani Zubří se tentokrát nepovedlo dostat míč do brány.
21'
Zubří ubránilo útok soupeře, který už je v plném počtu, a řítí se na polovinu Brna.
21'
Parádní trefa Řezníčka z hranice devítky do levého horního růžku.
20'
První svůj gól v utkání střílí hostující Horut. Hosté se prosadili i v oslabení, nyní ale musí bránit.
19'
Zubří střílelo sedmičku, ale nedokázalo zakončit.
19'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Michal Dostalík).
18'
Hlinka úspěšně zakončil útok domácích.
18'
17'
Rychlá ztráta hostů.
17'
Šustáček na sebe navázal křídelního obránce a poslal míč na pravou stranu Jurkovi, který se po seběhu k brankovišti nemýlil.
17'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Kosta Petrović).
16'
Nakonec ji i rozhodčí signalizovali a pod časovým tlakem se vystřelit přes obranu nepodařilo. Zubří má míč.
16'
Už to zavání pasivitou Brna.
15'
Ze středu brankoviště trefil míč do protipohybu brankáře k levé tyči Řezníček.
14'
Rychlý útok proměnil Kučera.
14'
Přihrávka Zubří míří do autu. Brno dostává míč zdarma.
14'
Kučera snižuje na rozdíl tří branek.
13'
Parádní práce brněnského brankáře, který napřed vyrazil jednu střelu a poté i druhou, když přitom obě šly ze středu po náskoku do brankoviště a v obou případech byla obrana hostů pozapomenuta.
13'
Zakončení jde mimo tři tyče.
12'
Výborný zákrok brankáře domácích. Rychlá rozehrávka s dlouhou přihrávkou přes celé hřiště však nevyšla. Brno se vrací do útoku.
12'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Jiří Dokoupil).
12'
Jurka má v prvním poločase výtečnou střeleckou formu. Proměnil i další svou střelu.
11'
Pěkný technický oblouček předvedl Vaněk, který přehodil domácího brankáře a poslal míč do sítě.
10'
Přes obránce, v pádu, na hranici sedmičky proměnil svou střelu Dokoupil.
10'
První útok v přesilovce ovšem hostům nevychází. K míči se dostává Zubří.
9'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Tomáš Říha).
9'
Ačkoliv brankář hostí dokázal vyrazit první střelu, obrana Králova Pole se míče nezmocnila. Z druhé šance se nemýlil Jurka, který se dostal k míči na pravé straně středu.
8'
Michal Dostalík našel odpověď a snižuje.
7'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Libor Horut).
7'
Chyba Brna v obraně, které plně využil Jurka na středu brankoviště.
7'
Dostalík na hranici brankoviště získal přihrávku a při zakončení se nemýlil.
6'
A tak Hrstka na polovině brněnského týmu dokázal střelou k tyči zvýšit vedení Zubří.
6'
O ten přišlo i Zubří, ale rychlý útok Králova Pole končí nepřesnou střelou.
5'
Horut se po naznačení kličky do křídla chtěl vrhnout přes obránce, ale jen přišel o míč.
5'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Tomáš Řezníček).
5'
Útoky domácích jsou zatím stále stoprocentní. Jurka se prosadil.
4'
Jenže Brno šanci na sedmičku nevyužila, brankář vyráží míč.
4'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Tomáš Říha).
4'
Hostům už byla hlášena pasivita a museli zakončovat. Došlo k faulu a bude se házet sedmička.
3'
Delší postupný útok končí gólem Šustáčka. Zatím každý útok končí vstřelenou brankou.
2'
Podobný útok předvedl i na druhé straně Adam Stein.
1'
Řezníček otevřel skóre zápasu střelou z hranice devítky.
Začátek utkání trochu trápí problém s časomírou.
1'

HC ROBE Zubří: Š. Mizera, Malina, Š. Krůpa – Dokoupil, Přikryl, Vlk, Válek, Šustáček, T. Říha, M. Hrstka, Jurka, Řezníček, Hlinka, Mičkal, Havran.

SKKP Handball Brno: Drápela, B. Pšenica, Fabián – Hlípala, Vaněk, Václav, Horut, Václav, Dostalík, Koubek, K. Petrović, Burget, Kučera, Hastík, M. Weber, Páleš, Stein, O. Číž, Janíček, Berhouma, Bosák.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
Zubří, které je po šesti odehraných zápasech na čtvrtém místě tabulky, bude v souboji s Brnem výrazným favoritem. A to nejen kvůli tomu, že brněnský celek prohrál poslední dva zápasy s Karvinou a Kopřivnicí.

Nejvíc o tom, proč je Zubří favoritem, svědčí vzájemná bilance. Od roku 2015 domácí se svými soupeři neprohráli a během jedenácti zápasů jen dvakrát remizovali. Naposledy se tak stalo na hřišti Králova Pole v březnu 2017, od té doby Zubří vyhrálo šest vzájemných zápasů.
STRABAG RAIL Extraliga pokračuje v sobotu svým 7. kolem. V jeho rámci přivítají házenkáři Zubří na svém hřišti brněnské Královo Pole.