Házená - Extraliga muži - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lovosice : Královo Pole - 20. ledna 2021   18:00

Lovosice
Lovosice
1' J. Motl  • 2' Trkovský  • 4' Kupa  • 5' M. Jonsson  • 6' Trkovský  • 7' M. Jonsson  • 8' Strazdiņš  • 11' M. Jonsson  • 12' Kupa  • 13' Trkovský  • 14' Kylíšek  • 15' M. Jonsson  • 16' Bouček  • 17' Heřmanovský  • 18' M. Jonsson  • 20' M. Jonsson  • 21' Bouček  • 22' Kylíšek  • 24' J. Motl  • 25' Jonáš  • 27' Bouček  • 28' Holubec  • 35' M. Jonsson  • 37' M. Jonsson  • 40' Kupa  • 41' Trkovský  • 42' Trkovský  • 44' Kupa  • 44' Strazdiņš  • 45' Holubec  • 46' Trkovský  • 48' Trkovský  • 49' Jonáš  • 51' Trkovský  • 53' Jonáš  • 58' Kupa  • 60' Kupa
40:36
(22:18)
Královo Pole
3' Horut   • 4' Žvak   • 5' Arsenić   • 6' Horut   • 7' Jezdimirović   • 9' Jezdimirović   • 10' Bosák   • 12' Jezdimirović   • 14' Dostalík   • 15' Jezdimirović   • 16' Jezdimirović   • 17' Šipka   • 18' Arsenić   • 26' Hastík   • 28' Hastík   • 30' R. Flajsar   • 32' Dostalík   • 34' Šipka   • 35' Hastík   • 36' Šipka   • 39' Gourgoumis   • 42' R. Flajsar   • 43' Hastík   • 44' Jezdimirović   • 47' Jezdimirović   • 47' Horut   • 49' Stein   • 50' Dostalík   • 55' Stein   • 55' Bosák   • 58' Stein   • 58' Bosák   • 60' Stein
Lovosice
Kichner, Vacula
SH Chemik

To je ode mě pro dnešek z tohoto utkání s konstatováním vítězství Lovosic vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!
HK FCC Město Lovosice – SKKP Handball Brno 40:36 (22:18)
Nejvíce branek: Jonsson 10/2, Trkovský 8/1, Kupa 7 – Horut 5/1, Arsenić 5, Jezdimirović 4. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 2:0.
Tentokrát se povedlo Lovosicím udržet vedení po celý druhý poločas a soupeře příliš nepouštět k možnosti převrátit vedení na svou stranu. Nejblíže se Královo Pole dostalo na dostřel 2 branek, pak ale znovu přišla šňůra branek domácích a o výsledku bylo víceméně jasno. Hosté se ještě zmohli na výraznou korigaci skóre v závěru zápasu, k vyrovnání už to ale nevedlo. Po hořké porážce v Brně tak "srovnávají" Lovci účty s SKKP Brno a do tabulky zapisují 2 body za divoké vítězství 40:36.
60'
Ještě se pokoušel zakončit Trkovský, ale tomu sklouzl míč z dlaně do nohou.
60'
Stein se přes Jonáše dostal v souboji 1 na 1 ke střele, která končí u levé tyče domácí brány. Zřejmě poslední akce dnešního zápasu.
60'
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Brna. Do konce zápasu zbývá 39 sekund.
60'
Oddechový čas pro SKKP Handball Brno.
60'
Tak domácí se přeci jen dočkali. Autorem jubilejní čtyřicáté branky je Jan Kupa, který tak zřejmě bude muset přispět do klubové kasy nemalé finanční prostředky.
60'
Probíhá poslední minuta druhého poločasu. Lovosice jsou vystaveni pasivní hře.
59'
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Lovosic.
59'
Oddechový čas pro HK FCC Město Lovosice.
59'
Domácí nenechají své příznivce v klidu, po další technické chybě v rozehrávce přišli o míč a následně musel vše hasit až Hrdlička, díky jehož zákroku je rozdíl ve skóre ještě stále o 4 branky.
58'
Bosák jak přes kopírák ukradl soupeři míč u středové čáry a i tentokrát si poradil s bezradným Hrdličkou v bráně.
58'
Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Adam Stein).
58'
Domácí se po brance Kupy dostali k atakování čtyřicetibrankové hranice.
56'
Teď muselo všem domácím házenkářům zatrnou. Nejprve Hrdlička vychytal jednoho ze soupeřů a následně pokračovali ve hře. Posledním zakončujícím byl Flajsar, ale trefil jen konstrukci brány.
55'
Bosák si chytře počkal kolem středové čáry na rozehrávku soupeře, kterou zachytil a poté neměl problém zakončit tváří v tvář Hrdličkovi do volného místa brány.
55'
55'
Při neúčasti Jonssona ve hře se exekuce ujal Trkovský a byl stejně úspěšný jako jeho dvoubrankový předchůdce.
54'
Sedmimetrový hod uvidíme také na druhé straně hrací plochy.
54'
Václav měl možnost korigovat skóre na straně Brna ze sedmimetrového hodu. Úspěšně.
53'
Už to vypadalo, že se Kupa rozhodne pro střelu, ale ještě našel Jonáše, který se dokázal falešným náskokem zbavit svých strážců a poté pohotově zakončit k levé tyči.
52'
Motl se pokusil poslat do trháku Heřmanovského. Druhý jmenovaný ale na míč nedosáhl a míč se tak pouze prolétl přesně do rohu haly.
51'
Trkovský má hodně velké střelecké sebevědomí, což ukázal při svém posledním zakončení. Střelu ještě opřel o pravou tyč, aby následně zapadl míč do sítě soupeře.
51'
51'
51'
Hrdličkovi se povedlo vyškrábnout špičkami prstů nebezpečnou střelu Jezdimiroviće mimo tři tyče.
50'
Zourkovi prošla přihrávka na pivota Dostalíka a sám o tom moc dobře věděl, což bylo více než slyšet peprnými slovy na svou osobu. Dostalíkovi se stačilo na brankovišti obrátit a zakončit přesně do levého horního rohu brány.
49'
Nahazovačka Motla na Jonáše vyšla. Gourgoumis se ještě snažil natáhnout proti střele Jonáše, ale už nedosáhl.
49'
Obrany si nyní moc dobrou vizitku nedělají. Prochází jimi jeden útok za druhým a brankářům tedy moc nevypomůžou.
48'
Trkovský kontruje stejnou mincí, tedy vstřelením branky.
47'
Domácí přišli o míč a hodně se zlobili na rozhodčího, že neodpískali faul. Za to Horut v plné rychlosti proměňuje trhák.
47'
A zase ten Jezdimirović... Branku sází jednu za druhou jak přes kopírák.
46'
Trkovský zaznačil při náskoku pohyb a přihrávku na střed, zatímco stáhl střeleckou ruku a vyslal míč vstříc brněnské bráně. Toto zakončení zastavila až síť za zády Gourgoumise.
45'
Tentokrát si Jezdimirović vylámal zuby na Hrdličkovi. Brněnský střelec poslal míč doprostřed brány.
45'
Holubec vyhrál přetlačovanou na brankovišti a odměnou mu je druhá vstřelená branka v zápase.
44'
Hezdimirović zakončil i s Boučkem "na zádech". Ani Hrdlička nedokázal zabránit soupeři ve skórování střelou o zem.
44'
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Brna.
44'
44'
Strazdinš přidává už jednatřicátou branku Lovosic. Povedlo se tak po vypíchnutí míče soupeři, který se s míčem přiblížil až příliš blízko domácí obraně.
44'
Kupa se natlačil díky svému šikovnému pohybu do střelecké pozice, někde na hranici levé spojky, odkud dokázal skórovat.
43'
Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Viktor Hastík).
42'
Královo Pole zdůraznilo bránění, čemuž se přizpůsobily i Lovosice a v útoku teď tak trochu připomínalo spíše rugby. Nakonec z toho těžil Trkovský, který poslal svůj celek do pětibrankového vedení.
42'
Flajsar zůstal na levém křídle chvíli nehlídán a je z toho inkasovaná branka pro domácí.
41'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jaroslav Trkovský).
41'
Jonsson z nějakého důvodu opustil hrací plochu a zamířil do útrob haly Chemik. Doufejme, že se ve zdraví ještě dnes do zápasu vrátí.
40'
Kupa už už přestal hrát v domnění, že se provinil prorážením. Rozhodčí ale nechali domácí pokračovat v akci, čehož Kupa využil a po náskoku do brankoviště už měl jednoduchou úlohu.
39'
Gourgoumis trefuje přes celou délku hrací plochy opuštěnou bránu Lovosic. Brno tak snižuje vedení soupeře na rozdíl tří branek.
39'
Brňané se o míč nakonec připravují sami nepřesnou rozehrávkou.
38'
Jonsson vypíchl soupeři míč a mohl poslat své spoluhráče do útoku, jenže se mu míč odrazil mezi nohy a švédský hráč se nevyhnul hry nohou.
38'
Bouček omylem uhodil Šipku do obličeje a rozhodčí byli nevybíraví. Ihned přerušili hru a poslali Boučka na střídačku, kde si odpyká dvouminutový trest.
37'
Desátá branka z rukou Jonssona na sebe nenechala dlouho čekat. Obrana Brna na chvíli zaspala, čehož využil právě švédský legionář ve službách Lovosic.
36'
Jonsson proměňuje nařízený sedmimetrový hod a dostává se na devět vstřelených branek v utkání. Ne nadarmo je nejlepším střelcem domácích a třetí nejlepší střelec napříč celé extralize.
36'
Šipka od úvodních minut druhého poločasu dokazuje, že i on má v rukou pořádný dynamit. Další z jeho dalekonosných zakončení končí v bráně Lovosic. Günl se po razantní střele jen ohlédl.
35'
Na straně Brna se něco podobného povedlo Hastíkovi, jen zakončoval ze země.
35'
Tentokrát už to ale domácím vyšlo. Jonsson naskočil na více než deseti metrech a poslal nevybíravě míč do sítě soupeře.
34'
Na druhé straně po rychlé kombinaci vychytal Gourgoumis z brankoviště naskakujícího Kylíška.
34'
Šipka si při svém střeleckém pokusu počínal dosti chladně. S velkým klidem uklidil míč mimo dosah Günla.
32'
Jonsson byl při zakončení faulován, což signalizoval hlasovým výjevem. Rozhodčí zůstali tentokrát v klidu a nechávají hru plynout dále.
32'
Dostalík proměňuje svou šanci na brankovišti dosti z dosti neházenkářského postavení.
32'
Jonsson na nic nečekal a s hvizdem píšťalky proměňuje sedmimetrový hod.
31'
Nacvičená akce domácích sice brankou z rukou Holubce neskončila. Rozhodčí ale nařizuje na faul na Holubce sedmimetrový hod.
31'
Ještě než odstartuje druhý poločas, připomenu, že výhodu úvodního výhozu druhého poločase mají hráči Lovosic, kteří budou hrát ještě 16 sekund v oslabení.
Druhý poločas začne přibližně v 18:49.
Před dvěma týdny vedly Lovosice na půdě Králova Pole v poločase o 5 branek, dnes mají náskok "pouhých" 4 branek. Na brněnské půdě se domácím v druhé půli totálně rozpadla útočná síla a odešli ze zápasu s porážkou 25:30. Bude se historie opakovat i v lovosické Sportovní hale Chemik?
30'
30'
Domácí se tlačili za každou cenu do zakončení. Jako správný vůdce to na sebe vzal Motl, ale ze své oblíbené pozice levého křídla poslal míč pouze do boční strany sítě.
30'
Domácí při hře bez brankáře přišli o míč a i když byla lovosická brána opuštěná, Flajsar si doběhl až na devět metrů, aby si byl jist svou trefou.
30'
Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
29'
Jonáš to přehnal s agresivitou při osobní obraně a je rozhodčím vyloučen na 2 minuty.
28'
Souhra s pivotem se v domácím celku příliš často nevidí. Tentokrát ukázkovou souhru ale předvedl Motl s Holubcem. Druhý jmenovaný přidal dvaadvacátou branku Lovosic.
28'
Hastík přidává v posledních minutách svou druhou trefu v utkání.
27'
Podruhé už se Bouček moc nerozmýšlel a z kroku poslal míč k levé tyči, zatímco byl Gourgoumis v pohybu k opačné tyči.
27'
Bouček pekně uvolnil Trkovského, který po náskoku do brankoviště volil technické zakončení, které mu ale Gourgoumis velmi dobře přečetl.
27'
27'
26'
Hastík nalezl přízemní střelou mezírku mezi nohama Günla. Brňané se trefují po dlouhých 8 minutách bez vstřelené branky.
25'
Jonáš byl na pravé spojce hodně tísněn, přesto se propracoval do zakončení, které zakončil úspěšně. Lovosice jsou dnes poprvé v zápase ve vedení o 5 branek.
24'
Tentokrát už to Motlovi nevyšlo. Jednalo se o technické zakončení, se kterým si Gourgoumis poradil.
24'
Motl se pověsil na devíti metrech do vzduchu a míč poslal nechytatelně k pravé tyči.
23'
Při signalizované pasivitě se hosté dokázali prosadit, i když už jim hrozilo odpískání.
23'
Zourek doslova vytřel s Hastíkem zem při pokusu o obranný zákrok, přesto hosté zůstávají u míče.
22'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Viktor Hastík).
22'
Krásná akce domácích! Na jejím konci sice jako první neuspěl Bouček, dorážka Kylíška už se ale do brány vešla.
21'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Jiří Bouček).
21'
21'
21'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Nikola Arsenić).
21'
Bouček si došel individuální akcí pro faul a při té příležitosti poslal míč mimo dosah hostujícího brankáře. Rázem jsou Lovosice ve vedení o 3 branky.
20'
Jonsson zakončil ze své oblíbené pozice pravé spojky, těsně před hranicí devíti metrů. Gourgoumis se natahoval, ale marně.
19'
Günl si připisuje svůj první zákrok v utkání 14. kola. Zakončení Horuta vyrazil nad bránu.
18'
Za Lovosice to již popáté úspěšně zkoušel Jonsson ze střední vzdálenosti.
18'
Špatná rozehrávka domácích zapříčinila zisk míče pro Brno, které rychlou rozehrávkou vybídlo Arseniće ke skórování. Úspěšně.
17'
Günl si sice na míč sáhl, plně zastavit ho ale nedokázal, a tak si Šipka připisuje svůj dnešní první gól.
17'
Heřmanovský na pravém křídle využívá nabídnuté situace a posílá Lovosice do dvoubrankového vedení.
17'
Na hrací ploše se objevil Žvak, který to odnesl krvavými ústy a je lékařem týmu odváděn do útrob haly.
16'
Také hosté se velmi rychlou souhrou dostávají k zakončení. Za Brno se už poněkolikáté prosazuje Jezdimirović. Obrana Lovosic by si na něj měla začít dávat větší pozor!
16'
A o chvíli později tu je hned třináctá branka domácích. Obrana ani jednoho týmu nefunguje tak, jak by určitě měla.
15'
Jonsson dost těžkopádně, ale přeci jen zakončil. Pro domácí šťastný moment, neboť jeho zakončení bylo úspěšné.
15'
Jezdimirović je k nezastavení! Přidává už svou čtvrtou branku v utkání, která donutila domácí k výměně brankáře. Mezi tři tyče se postavil Jiří Günl.
14'
Kylíšek se netypicky objevil v zakončení a i on se tak zapisuje v dnešním zápase do střeleckých statistik.
14'
Dostalík se na brankovišti moc dlouho s míčem nerozmýšlel a za malou chvíli už se ocital ve svatyni domácích.
13'
Trkovský dost netradičně zkoušel štěstí podstřelem, v jeho podání byl úspěšný.
12'
Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Nikola Jezdimirović).
12'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Maximilian Jonsson).
12'
Na druhé straně se pískal sedmimetrový hod, k jehož exekuci se postavil Horut a se štěstím proměnil.
11'
Na sklonku 10. minuty využívá Jonsson rychlé rozehrávky svého celku a posílá svůj celek do jednobrankového vedení.
10'
Bosák využil Jonssonovo střelecké zaváhání a v rychlém protiútoku rozvlnil bezproblémově síť za zády Hrdličky.
10'
Kupovo zakončení z kroku tentokrát prostor tří tyčí nenašlo. Přesto se po nepřesné rozehrávce soupeře dostávají domácí zpět na míč.
9'
Jestli mají na střely z dálky Jonssona, Královo Pole využívá k těmto situacím Jezdemiroviće, o čemž se domácí přesvědčili sami v tuto chvíli. Ani Hrdlička nedokázal na střelu k pravé tyči včas zareagovat.
8'
Lotyšský reprezentant, dnes premiérově nastupivší, se zapisuje poprvé v historii extraligy do střeleckých statistik. Lahůdkovou přihrávku do trháku mu připravil Motl.
7'
Hraje se hodně rychlá házená a skóre nezůstane dlouho stejné. Jonsson se dostal osamocen na "šestku", odkud si věděl rady.
7'
Jezdemirović využil své rychlosti a v plném sprintu zakončil pod horní tyč.
6'
Horut napřáhl na devíti metrech a poslal míč k pravé tyči. Hrdlička se už jen marně snažil na míč dosáhnout.
6'
Trkovského zakočení bylo tečováno obranou soupeře, přesto prošel míč až do sítě.
5'
Arsenić se nacházel v těžké situaci, přesto dokázal skórovat a stáhnout náskok Lovosic na pouhou jednu branku.
5'
Z dobrých 12 metrů napřáhl Jonsson a propálil vše, co mu stálo v cestě. Lovosicím zatím střely vychází.
4'
Obrana Lovosic se nedokázala včas zformovat, využívá toho Žvak.
4'
Kupa ale střelou z kroku o zem rozvlnil síť soupeře.
4'
Obrana Brna donutila hráče Lovosic k pasivitě.
3'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Jaroslav Trkovský).
3'
Tentokrát už hostům souhra s pivotem vyšla. Horut se zjevil za zády všech hráčů a ačkoli byl faulován, míč dopravil do sítě soupeře.
2'
Trkovský se uvolnil v souboji 1 na 1 a své následné zakončení poslal milimetrově ke vzdálenější tyči.
1'
Na druhé straně hrací plochy si Hrdlička poradil se zakončením Bosáka.
1'
DOmácí obrana zblokovala přihrávku na pivota, z čehož těžil Motl v trháku. Svůj osamocený únik proměnil bez sebemenších problémů a otvírá tak skóre zápasu.