Házená - Extraliga muži - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zubří : Jičín - 20. ledna 2021   18:00

Zubří
Zubří
8' Dokoupil  • 10' Mořkovský  • 10' Novák  • 12' Mořkovský  • 14' Mořkovský  • 15' Mořkovský  • 20' Jurka  • 21' Jurka  • 22' D. Mazurek  • 26' Jurka  • 28' Hybner  • 29' Hlinka  • 30' Hlinka  • 31' Mičkal  • 33' Jurka  • 36' Jurka  • 37' Dokoupil  • 38' Mořkovský  • 41' Mořkovský  • 43' Havran  • 44' Jurka  • 45' Jurka  • 47' Hlinka  • 49' Hybner  • 50' Palát  • 52' Hlinka  • 53' Mořkovský  • 55' D. Mazurek  • 56' Mořkovský
32:26
(14:12)
Jičín
Jičín
3' Kubík   • 5' O. Šulc   • 6' J. Dolejší   • 6' Hlava   • 7' Martin Kovařík   • 9' Kubík   • 11' Miľko   • 16' Martin Kovařík   • 23' O. Šulc   • 24' O. Šulc   • 25' Kastner   • 28' Martin Kovařík   • 32' O. Šulc   • 34' O. Šulc   • 35' Rychna   • 35' Kastner   • 38' Doškář   • 39' Rychna   • 45' Martin Kovařík   • 46' Martin Kovařík   • 48' Krahulec   • 52' Miľko   • 54' O. Šulc   • 55' Krahulec   • 57' Krahulec   • 60' Krahulec
Zubří
Pavel Blanár, Jiří Opava
Robe Aréna Zubří
Jičín

Dnešní utkání je za námi. Zubří si ve druhé polovině hlídalo náskok z té první půle. Soupeře nepustilo do žádného snížení ani srovnání, naopak náskok stále navyšovalo, chvíli dokonce vedlo i o sedm branek.

Zubří tak připisuje dva body. Zůstává sice na desáté pozici, ovšem bodově dotahuje jak deváté Hranice, tak osmé Brno. Oba týmy ale mají menší počet zápasů, Jičín klesá na šestou pozici za Duklu Praha.
HC ROBE Zubří – HBC Ronal Jičín 32:26 (14:12)
Nejvíce branek: Mořkovský 10/2, Jurka 7, Hlinka 4 – Šulc 6, Kovařík 5, Krahulec 4. Rozhodčí: Pavel Blanár, Jiří Opava. Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/1. Vyloučení: 3:4.
60'
Deset sekund před koncem se ještě o kosmetickou úpravu skóre postaral David Krahulec. Jeho gól byl ale velmi hezký. Ladným obloučkem přehodil míč přes gólmana do branky. Po této brance už ale utkání skončí.
60'
Matěj Havran sedmičku neproměnil. Jeho rána mířila přímo do gólmana soupeře. To je ale nemusí tolik trápit, dnešní utkání už mají vyhrané.
60'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Miľko).
59'
Jakub Kastner neposlal zrovna nejlepší ránu. Malina si na míč dokonce sáhl, ovšem tečoval ho pouze do břevna, od kterého se míč odrazil do branky. Sedmička tedy úspěšná.
59'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Lukáš Hybner).
58'
Milan Malina si připsal jeden z dalších parádních zákroků. Dnes určitě figuruje v nominaci na cenu hráče utkání.
58'
Štěpán Souček si se sedmičkou nedělal těžkou hlavu. Rozhýbal si gólmana a následně vypálil jednoduchou ránu. Třicátá druhá branka domácích.
57'
David Krahulec si z pravého křídla seběhl do středu a vyslal ránu na bližší tyčku. Snižuje ještě na rozdíl šesti branek.
57'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Lukáš Mořkovský).
56'
Lukáš Mořkovský z devíti metrů vyslal nechytatelnou bombu podstřelem, který zapadla pod víko jičínské branky.
55'
David Krahulec po brejku snižuje na rozdíl šesti branek.
55'
David Mazurek si připisuje druhou branku v utkání. Zároveň vstřeluje třicátou branku Zubří v tomto zápase, ze kterého už zbývá míň, než pět minut.
54'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Ondřej Šulc).
53'
Lukáš Mořkovský rychle snižuje a přidává již svoji devátou branku v tomto utkání.
52'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Martin Miľko).
52'
Petr Mašát musel reagovat oddechovým časem. Jeho tým už je ve velké ztrátě, když zbývá do konce jen osm minut.
52'
Marek Hlinka dostal po další hrubce Jičína míč do samostatného úniku. Před gólmanem soupeře si vyskočil, naznačil střelu a vypálil k levé tyči. Poprvé v zápase tak Zubří vede o sedm branek.
51'
Martin Kovařík podklouzl na ne úplně upravené palubovce. Jeho rána tak mířila mimo branku.
50'
Jiří Dolejší porušil pravidlo o krocích. Do útoku jde tedy opět domácí tým.
50'
Dušan Palát se ani neobtěžoval vyskočit. Z devíti metrů propálil obranu a nasměroval míč velkou silou až do levého dolního růžku.
49'
Milan Malina předvedl další ze svých parádních zákroků. Tentokrát proti střele jičínského Hlavy.
49'
Lukáš Hybner využil skvěle protiútok. Nadskočil si ve volném prostoru a vypálil do malého prostoru k levé tyči, který neměl gólman hostů pokrytý.
48'
David Krahulec se prosadil z pravého křídla, když nečekaně poslal míč pod nohy Mizery. Ten šťastně z úhlu doskákal ke vzdálenější tyči.
47'
Marek Hlinka nadskočil na úrovni devíti metrů od branky a svůj míč poslal silnou ránou doprava dolů. Opět je to o pět branek.
46'
Matin Kovařík přidává druhou branku po sobě. Nyní parádně pálil podstřelem pod víko a snížil náskok soupeře.
45'
Martin Kovařík se prosazuje za Jičín až po šesti minutách. Jeho rána do pravého dolního růžku byla ale parádní a mizera neměl šanci.
45'
Petr Mašát musí vzít oddechový čas, protože jeho Jičín nyní opravdu nehraje dobře.
45'
Miroslav Jurka dostal míč do samostatného úniku, který s přehledem zakončil a Zubří tak svému soupeři dále odskakuje.
44'
Miroslav Jurka navyšuje náskok domácích již na pět branek! Jeho rána z levého křídla byla pro brankáře příliš.
43'
Naopak Matěj Havran svoji příležitost využil. Jeho rána podstřelem mířila do levé horní části branky.
42'
Milan Malina si připisuje druhou úspěšně vychytanou sedmičku v zápase! Skvěle zakročil proti Davidu Krahulcovi.
42'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Tomáš Mičkal).
41'
Lukáš Mořkovský přidává již sedmou branku v dnešním utkání. Tentokrát to ale neměl moc těžké, jelikož před ním stála jen odkrytá branka hosté.
41'
Lukáš Mořkovský se unáhlil v zakončení a svou ránu poslal dost nad branku. Domácí trenér ho okamžitě prostřídal.
40'
Hosté technicky chybovali. Míč tak získává domácí tým, který okamžitě přebíhá do útoku.
39'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Zdeněk Kubík).
39'
Lukáši Ryhnovi se dostalo štěstí, když z pochybné střely z křídla míč prapodivně doskákal mezi nohama Maliny do branky.
38'
Možkovský ale předvedl další skvělé zakončení z křídla a okamžitě zase navyšuje na rozdíl tří branek.
38'
Daniel Doškář se prezentoval krásnou střelou z devíti metrů přímo do šibenice.
37'
Jiří Dokoupil se dostal do samostatného úniku. Na zakončení měl obrovské množství času. Nakonec vyskočil a poslal střelu k zemi, ne kterou neměl Veverka nárok.
36'
Zubří parádní souhrou poslali míč na křídlo Miroslavu Jurkovi, který zakončil pod víko a opět navýšil náskok domácích.
36'
Mořkovský tvrdě vypálil, ale Veverka v brance hostů ukázal skvělý zákrok a míč vyrazil na tyčku.
35'
Další hrubka! Fatální dvouminutovka v podání domácích, kteří dovolili další samostatný únik. Jakub Kastner jednoduchou střelou po naznačení stáhl náskok domácích už jen na jedinou branku.
35'
Lukáš Rychna využívá další velkou chybu domácích a jednoduše proměňuje.
34'
Ondřej Šulc se prosadil i na druhé straně a snižuje rozdíl na tři branky.
33'
Miroslav Jurka dostal míč na střed hřiště a poslal ho do prázdné branky hostů, kteří stále hrají v šesti, ovšem bez gólmana.
32'
Lukáš Mořkovský neměl absolutně žádný problém s tímto sedmimetrovým hodem. Ani se nesnažil rozhýbat gólmana, prostě jednoduše vypálil dělovku, která zapadla do branky.
32'
32'
Ondřeji Šulcovi se podařilo vypálit míč, který ještě další z hráčů tečoval nechtěně do branky.
31'
Tomáš Mičkal se po obrovské chybě hostů dostal do samostatného úniku, který zakončil střelou o zem. Mnohem lepší vstup Zubří do poločasu.
31'
Výhoz druhého poločasu měli hosté, kteří okamžitě přešli do kombinace před brankovištěm.
31'
V souběžně hraném utkání vedou Lovosice po prvním poločase 22:18 nad Královým Polem.
Je za námi polovina utkání. Prvních deset minut Jičín jasně dominoval. Vytvořil si parádní pětibrankový náskok. Navíc Zubří dokázalo za prvních deset minut vstřelit pouze dvě branky. Potom se ovšem karty obrátily, možná i díky několika promarněným možnostem hostů. Zubří se dostalo do hry a od dvacáté minuty už bylo většinou ve vedení. Ve vedení vstoupí taky do druhé půle. Stav po prvním poločase je tedy 14:12.
30'
30'
Zdeněk Kubík ještě dostal možnost sedmimetrového hodu po základní hrací době prvního poločasu. Míč ale poslal přímo do brankáře Maliny.
30'
Marek Hlinka se prezentoval po rychlé přihrávce parádním obloučkem, který zamířil pod víko branky Machalického.
29'
Milan Malina se prezentoval dalším parádním zákrokem proti hráči, který před brankovištěm nebyl vůbec hlídán! Čtvrtý úspěšný zákrok od jeho příchodu dvě minuty předem.
29'
Gól vstřelil tým HC ROBE Zubří (Marek Hlinka).
28'
Krásná nahazovačka zamířila na Martina Kovaříka, jenž z křídla vhodil krátký míč na bližší tyčku. Následně se ale jeden z hostů zranil a asi bude potřebovat menší ošetření.
28'
Po Malinově zákroku domácí brankář okamžitě poslal míč do úniku svým spoluhráčům. Lukáš Hybner ho zakončil jednoduchou střelou k bližší tyči.
28'
Velmi nepřesnou ránu teď předvedlo Zubří. Jičín přeběhl do protiútoku, sehrál rychlou kombinaci, ovšem Malina se opět činil a vyrazil míč.
27'
V brance domácího týmu došlo ještě ke střídání. Místo Mizery tak chytá Malina, který předvedl parádní zákrok proti střele z levého křídla.
27'
Kovařík nepříjemně podklouzl na mokré palubovce. Sudí tedy okamžitě nařídil úpravu hrací plochy.
26'
Ovšem velmi podobná akce se povedla i domácímu Zubří. Miroslav Jurka dostal míč na křídlo a vyhodil ho snad centimetr pod víko. Skvělá branka.
25'
Jakub Kastner dostal skvělou přihrávku na křídlo a zakončil mezi nohy brankáře Zubří. Vedení si tedy bere Jičín zpět.
25'
Martin Kovařík předvedl fairplay gesto, kdy přiznal teč a sudí tak změnil svůj verdikt. V útoku pokračuje Zubří.
24'
Tečovaná rána Ondřeje Šulce překvapila brankáře Mizeru, když změnila směr kousek před ním. Máme tak zase vyrovnáno.
23'
Ondřej Šulc ale okamžitě proměnil brejk a opět je to tedy jen o jedinou branku.
22'
David Mazurek dostává Zubří dokonce do dvoubrankového náskoku poté, co se dostal do výskoku nad obranu a zakončil parádně do horní části branky.
22'
Hosté zahráli technickou chybu, to znamená, že na druhou stranu hřiště okamžitě míří tým Zubří.
22'
Hostující trenér Petr Mašát si vyžádal oddechový čas.
21'
Miroslav Jurka dostal míč do samostatného úniku a samozřejmě dostal míč do prázdné branky. Je to poprvé, co se Zubří dostává do vedení.
21'
Miroslav Jurka předvedl skvělý obranný zákrok, když zachytil přihrávku do křídla. Domácí prostřídali a přešli na útočnou polovinu.
20'
Parádička domácích! Miroslav Jurka si na křídle vyskočil, ve výskoku si pod nohou předal míč a vypálil pod gólmana. Poprvé v zápase je srovnáno.
20'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Hlava).
19'
Ondřej Šulc vypálil neskutečnou pumelici, kterou ale velmi dobře zlikvidoval domácí gólman.
19'
Útočný faul na straně Zubří ovšem končí i útok hráčů ve žlutých dresech.
18'
Hybner přistoupil ke Kovaříkovi a zlikvidoval útok hostí.
17'
Kdo jiný by měl jít na sedmičku, než Lukáš Mořkovský? Ten rozhodil brankáře naznačením střely a následně zakončil do pravého dolního růžku.
17'
Uvidíme další sedmičku, ke které se postaví jeden z domácích hráčů.
17'
Sudí nařídil před dalším pokračováním hry úpravu palubovky.
16'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Lukáš Mořkovský).
16'
Martin Kovařík se prosadil technickou ránou podstřelem, která zaplavala až pod víko.
15'
Domácí se rozjeli! Lukáš Mořkovský třetí brankou v řadě snížil už na jednobrankové manko domácích. Jeho krásný oblouček přeletěl gólmana a spadl k vzdálenější tyčce.
14'
Lukáš Mořkovský přidává další branku. Tentokrát si nadskočil nad obranu a vypálil míč do země, který se odrazil do branky.
14'
Mořkovský vypálil velmi tvrdou ránu, kterou ale vyrazil brankář hostů Machalický.
13'
Jičín sehrál velmi dobrou kombinaci, ovšem Ondřej Šulc z křídla vypálil pouze do tyče.
13'
Filip Novák se sice prosadil v akci jeden na jednoho, ale sudí jeho branku kvůli útočnému faulu neuznává.
12'
Lukáš Mořkovský odpovídá skvělým zakončením z devíti metrů do levé šibenice.
11'
Krásná dohrávka do pivota, Martin Milko střílí do pravé části branky a opět navyšuje na čtyřbrankový rozdíl.
10'
Teď to už ale vypadá úplně jinak. Domácí se dostali do brejku. Filip Novák proměnil samostatný únik a Zubří zaznamenalo dva góly ve stejné minutě.
10'
Lukáš Mořkovský se v desáté minutě prosazuje teprve podruhé za domácí Zubří.
9'
Trápení Zubří pokračuje. Zdeněk Novák nedokázal proměnit sedmimetrový hod. Poslal ho přímo do středu na brankáře Jičína.
9'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Lukáš Rychna).
9'
Zdeněk Kubík vyslal z levého křídla parádní technickou ránou na vzdálenější tyčku.
8'
Mořkovský fauloval a soupeř fauloval. Jičín už tedy kombinuje před domácím brankovištěm.
8'
Domácí se konečně prosadili! Jiří Dokoupil proskočil obranou a poslal míč o zem do branky hostí.
7'
Martin Kovařík zakončoval nádhernou kombinaci do pravé šibenice a hosté jdou do vedení již o pět branek!
6'
Martin Hlava využívá samostatný únik po hrubé chybě domácího týmu.
6'
Jiří Dolejší sice podklouzl před brankovištěm, ovšem i tak dokázal vypálit k pravé tyčce.
5'
Lukáš Hybner nedokázal zpracovat přihrávku Marka Hlinky a tak jde Jičín do protiútoku.
5'
Ondřej Šulc nadskočil nad obranu po spolupráci s Kovaříkem a skvěle zakončil. Jičín připisuje druhou branku.
4'
Domácí se dopustili technické chyby, která jejich kombinaci přerušuje. Míč dostává soupeř.
3'
zdeněk Kubík si nedělal těžkou hlavu s tímto sedmimetrovým hodem a míč jednoduše poslal do branky.
3'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Marek Hlinka).
3'
Martin Hlava předvedl výbornou individuální akci. Byl při ní však faulován.
2'
Lukáš Hybner předvedl velmi dobrý obranný zákrok před vlastním brankovištěm. Do útoku směřují domácí.
1'
Machalický si připisuje zákrok hned v první minutě. Jičín rychle přebíhá do protiútoku.
1'

HC ROBE Zubří: Š. Mizera, Malina – Přikryl, D. Mazurek, Jurka, Mičkal, Hlinka, Souček, Palát, Válek, Novák, Hybner, Havran, Dokoupil, I. Jirák, Mořkovský.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Hlava, O. Šulc, Kubík, Naimann, Miľko, Martin Kovařík, Krahulec, Kastner, Rychna, Doškář, Knittl, J. Dolejší, Thorovský.

Rozhodčí: Pavel Blanár, Jiří Opava.
HBC RONAL JIČÍN

Ronal se v posledních zápasech vzchopil a po sérii tří porážek dokázal zaznamenat dvě vítězství v řadě. Byly to ale utkání proti posledním dvěma celkům tabulky. Zvlášť utkání proti posledním Maloměřicím bylo "brutální", Jičín dokázal nastřílet více, než dvojnásobek soupeřových bodů. Jičín je tedy nyní po jedenácti odehraných zápasech na pátém míste se třinácti body. Na čelo tabulky, které hájí Karviná, mu chybí sedm bodů. Naopak náskok na první nepostupovou pozici činí tři body. Ronal nastřílel již 302 branek, přičemž jich 278 obdržel.

Forma: V – V – P – P – P

Poslední zápasy:
Jičín – Nové Veselí 29:24
Jičín – Maloměřice 38:17
Dukla Praha – Jičín 36:25
HC ROBE ZUBŘÍ

Zubří se tuto sezónu moc nedaří. Zatím je po dvanácti odehraných utkáních až na desáté pozici, dvě místa před spodkem tabulky a samozřejmě na pozici, která už nezaručuje play-off, ale část o udržení extraligové příslušnosti. Zubří nastřádalo pouze osm bodů, do osmého Brna, které je momentálně na poslední postupové pozici, to ale nemá moc daleko. Brno má deset bodů. Forma zubrů je ale jednoznačně nejhorší v lize. Z posledních pěti zápasů totiž úplně všechny prohráli. Nastříleli pak 306 branek, ale dostali jich až 332.

Forma: P – P – P – P – P

Hranice – Zubří 19:17
Dukla Praha – Zubří 35:24
Zubří – Karviná 21:29