Házená - Extraliga muži - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kopřivnice : Jičín - 5. října 2022   18:00

Kopřivnice
Kopřivnice
1' J. Ježek  • 4' Polcar  • 6' Ošmera  • 14' J. Ježek  • 18' Bukovský  • 22' Polcar  • 23' Lefan  • 24' B. Pšenica  • 25' Polcar  • 26' Lefan  • 32' Musálek  • 33' Zima  • 38' J. Ježek  • 39' Musálek  • 41' Musálek  • 43' Zima  • 46' Musálek  • 48' J. Ježek  • 50' Zima  • 51' J. Ježek  • 52' J. Ježek  • 55' Musálek  • 57' Zima  • 58' Polcar  • 60' Musálek
27:21
(12:12)
Jičín
Jičín
3' J. Drbohlav   • 5' Hlípala   • 6' J. Dolejší   • 9' A. Dolejší   • 13' Freiberg   • 19' Kovařík   • 21' A. Dolejší   • 23' J. Drbohlav   • 25' J. Dolejší   • 28' Kastner   • 29' Š. Drbohlav   • 31' Hlípala   • 33' Š. Drbohlav   • 33' Hlípala   • 38' J. Dolejší   • 45' Rychna   • 52' J. Drbohlav   • 54' Kastner   • 60' Kovařík
Kopřivnice
Pavel Pluhař – Tomáš Suchánek
ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice
Jičín

KH ISMM Kopřivnice – O2XYWORLD HBC Jičín 27:21 (12:12)
Nejvíce branek: Musálek 6, J. Ježek 6, Zima 4 – J. Dolejší 4/1, Hlípala 3, J. Drbohlav 3. Rozhodčí: Pavel Pluhař – Tomáš Suchánek. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/2. Vyloučení: 5:4.
Utkání právě skončilo. I druhý poločas začal vyrovnaně a týmy se dlouho přetahovaly o vedení. Rozhodující moment přišel až mezi 50. a 52. minutou, kdy Kopřivnice herně dominovala na hřišti a postupně navýšila svůj náskok až na rozdíl šesti branek. Jičín na to už nedokázal reagovat a částečně jen stahoval náskok domácích. Dva body za výhru 27:21 tak dnes zůstanou v Kopřivnici. To je ode mne vše, díky za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
60'
Deset vteřin před koncem se dostali domácí sami ve dvou před branku a Musálek dokázal prostřelit skákajícího brankáře hostů.
60'
Kovařík na začátku poslední minuty utkání upravuje stav na rozdíl pěti branek.
59'
Bukovského rána končí po teči vysoko nad brankou.
59'
Aleš Dolejší znovu dostal šanci na sedmimetrový hod, tentokrát ale trefil pouze domácího brankáře do hlavy.
59'
Vyloučení pro tým KH ISMM Kopřivnice (Jaromír Petřík).
58'
Polcar na brankovišti přehodil obloukem brankáře Jičína a navýšil tak náskok Kopřivnice.
57'
Zima střílí z malé vzdálenosti gól, Kopřivnice opět vede o pět gólů
56'
Výměna brankářů domácím nevyšla, Aleš Dolejší překonal Žingora střelou k zemi.
55'
Kopřivnice může být opět o něco klidnější, ze sedmi metrů se Musálek trefil do levé části branky.
55'
Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Jakub Kastner).
54'
Oddechový čas pro tým KH ISMM Kopřivnice.
54'
Kastner se prosadil o zem a šance Jičína v tomto zápasu opět rostou.
53'
Pšenica vytáhl další skvělý zákrok, v situaci 1 na 1 dokázal zasáhnout pravou nohou.
52'
Jiří Drbohlav z protiútoku našel volné místo mezi brankářem a tyčí a snižuje na rozdíl pěti branek.
52'
Oddechový čas pro tým O2XYWORLD HBC Jičín.
52'
A Další gól Ježka, tentokrát měl spoustu prostoru před brankou a zakončoval z malé vzdálenosti. Zápas se pomalu ale jistě překlápí na stranu Kopřivnice.
51'
Kopřivnice dál úspěšně navyšuje náskok, tentokrát z malé vzdálenosti uspěl Ježek.
50'
Zima stihl včas poslat míč mezi nohy brankáře a posílá Kopřivnici už do čtyřbrankového náskoku, to jsme tu dnes ještě neměli. Jeho gól může hrát velký význam v závěru utkání.
49'
Ošmera v běhu vyskočil a střílel na branku, jenže rána se mu nevydařila a míč končí v ochranné síti.
48'
Jakub Ježek z úhlu trefil tyč a od ní se míč odrazil až do branky. Kopřivnice vede už o tři branky.
47'
Nakonec ale odchází po svých, doufejme tedy, že hráč Kopřivnice bude v pořádku.
47'
Hra se na chvíli přeruší, Polcar inkasoval před brankou tvrdý zásah a zatím se nemůže zvednout z podlahy.
46'
Musálkovi se dnes také střelecky daří, v polovině druhého poločasu vrací Kopřivnici na rozdíl dvou branek.
45'
Tak ani tentokrát Kopřivnice nedokázala odskočit hostům, Rychna ve výskoku snižuje opět na rozdíl jediné branky.
45'
Kopřivnice se dostala do velmi dobré pozice, Klos ovšem z minimálního úhlu střílí mimo.
44'
Hlípala ve výskoku přestřelil, Jičín bude rozehrávat z rohu hřiště.
43'
43'
Zima z malé vzdálenosti skóruje střelou do pravého horního rohu a Kopřivnice vede o dvě branky. Uvidíme, jestli se jí tentokrát povede dostat poprvé i do tříbrankového vedení.
41'
Musálek se trefil do prostoru u tyče a po delší době posílá domácí Kopřivnici do vedení.
40'
Jičín dostal míč do branky, jenže po útočném faulu a skóre se tak nemění.
40'
Hlava byl při průniku do útoku faulovaný, Jičín tak dostane druhou šanci v útoku.
39'
Na druhé straně ale rychle odpovídá Musálek a znovu je v Kopřivnici vyrovnáno.
38'
Jiří Dolejší z protiútoku posílá Jičín znovu do vedení.
38'
Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Ľuboš Hlípala).
38'
Po dlouhých čtyřech minutách tu je gól, Ježek mířil přesně do dolního rohu branky.
37'
Domácí brankář se teď blýskl dvěma skvělými zákroky, nejprve ve vzduchu a poté i na zemi.
37'
Kopřivnice dlouho přihrávala před brankou, závěrečná střela ale skončila v rukou brankáře a domácí musí zpět do obrany.
35'
Žlutá karta pro realizační tým KH ISMM Kopřivnice.
34'
Vyloučení pro tým KH ISMM Kopřivnice (David Zima).
33'
Vyrovnané skóre ovšem netrvá dlouho, Hlípala se trefuje doprostřed branky.
33'
David Zima našel místo u pravé tyčky a srovnává.
33'
Štěpán Drbohlav teď měl velké štěstí, že míč po zemi doskákal až do vzdálenějšího rohu branky.
32'
Na druhé straně odpovídá Musálek střelou z úhlu k tyči.
31'
Hlípala z velké vzdálenost střelou nahoru otevírá gólově druhý poločas.
31'
První poločas je u konce. Kopřivnice měla několikrát příležitost dostat se do náskoku, více jak dvoubrankový náskok si vybudovat ale nedokázala, především kvůli vlastním chybám. Po prvním poločase je tak stav vyrovnaný 12:12, pokud hra bude pokračovat stejně i v druhém poločasu, tak nás čeká drama až do konce utkání.
30'
29'
Také Štěpán Drbohlav si z malé vzdálenosti pomohl o zem a střelou mezi nohy opět vyrovnává.
28'
Kastner využil nepřehledné situace a doběhl sám až před brankáře, dostal přihrávku přes celé hřiště a o zem snížil na rozdíl jednoho gólu.
26'
David Lefan zvládl zpracovat náročnou přihrávku a z malé vzdálenosti posílá Kopřivnici do dvoubrankového vedení.
25'
Polcar posílá střelou do volného prostoru v oslabení Kopřivnici do vedení.
25'
25'
Vyloučení pro tým KH ISMM Kopřivnice (Ottó Kancel).
25'
Jiří Dolejší je dnes při chuti, z malé vzdálenosti skóroval střelou k ruce brankáře.
24'
Brankář Pšenica z branky přehodil celé hřiště a trefil prázdnou branku na druhé straně hřiště.
24'
23'
Kopřivnice opět úspěšně dotahuje, když Lefan trefil volný prostor na pravé straně branky.
23'
Jiří Drbohlav z protiútoku došel až k brankáři a z minimální vzdálenosti poslal míč mezi nohy brankáře.
22'
Rychlý protiútok Kopřivnice končí úspěchem, Polcar střelou z úhlu opět vyrovnává.
21'
Aleš Dolejší zvládl v pádu o zem poslat míč až do branky.
20'
Bukovský z minimálního úhlu nenašel cestu do branky.
19'
19'
Na druhé straně ale okamžitě odpovídá gólem Martin Kovařík.
18'
Marek Bukovský skóruje střelou k pravé tyči.
18'
Jiří Dolejší z protiútoku trefuje jen boční tyč.
17'
Kovařík se marně probíjel přes domácí obranu a po příliš mnoha krocích musí odevzdat míč domácím.
15'
Dolejší sice zvládl překonat brankáře, jenže nastřelil jen horní tyč, od které se míč odráží zpět do pole.
15'
14'
Ježek přehodil hostujícího brankáře a znovu vyrovnává utkání.
13'
Přesilovka začala pro hosty dobře, Freiberg skóruje nad hlavu brankáře.
13'
Vyloučení pro tým KH ISMM Kopřivnice (František Klos).
11'
I na druhé straně končí sedmimetrový hod gólem, Petřík přesně mířil dolů k nohám brankáře.
10'
Jiří Dolejší ze sedmimetrového hodu trefuje prostor na pravé straně a posílá poprvé v utkání Jičín do vedení.
10'
Jičín sice ještě napodruhé dostal míč do brány, jenže proti pravidlům a gól tak nemůže být uznán.
9'
Vyloučení pro tým KH ISMM Kopřivnice (David Ošmera).
9'
Tentokrát už ale hosté protiútok využívají, Aleš Dolejší doběhl s balónem před branku a našel místo mezi nohama brankáře.
8'
Jičín se v protiútoku dopustil příliš mnoho kroků a nevyužije tak nepřesnou střelu domácích.
6'
Jiří Dolejší prověřil pravou ruku brankáře z malé vzdálenosti a uspěl.
6'
Ošmera navyšuje náskok Kopřivnice o zem.
6'
Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Jan Polcar).
5'
Je opět vyrovnáno, střelou k zemi srovnává Hlípala.
Jičínu spadl míč na zem, jenže Kopřivnice se dopustila faulu a hosté dostávají balón zpět.
4'
Jan Polcar rychle vrací Kopřivnici vedení.
3'
Na druhé straně srovnává z protiútoku Jiří Drbohlav mezi nohy brankáře.
3'
Jičín dvakrát během obrany fauloval, následné zakončení domácích míří vysoko nad.
2'
Jičínu první útok nevyšel, hosté nastřelili jen boční tyč.
1'
Za domácí otevírá skóre ve výskoku Jakub Ježek ranou doprostřed branky.
1'
Týmy už jsou nastoupené na hrací ploše, utkání bude za malou chvíli zahájeno.

KH ISMM Kopřivnice: Žingor, B. Pšenica – Střelec, J. Ježek, Ošmera, Zima, Gřes, Kancel, Petřík, Klos, Polcar, Musálek, Lefan, Bukovský.
Trenér: Aleš Chrastina

O2XYWORLD HBC Jičín: Machalický, Pleva – Hlípala, Rychna, J. Dolejší, Hlava, Kovařík, Freiberg, Matouš, J. Drbohlav, Pekař, Doškář, A. Dolejší, Š. Drbohlav, Thorovský, Kastner.
Trenér: Petr Mašát

Rozhodčí: Pavel Pluhař – Tomáš Suchánek.
Krásné odpoledne všem fanouškům házené. Extraliga už od začátku začíná v tabulce zajímavě míchat kartami. Mezi sedmým a dvanáctým místem jsou týmy s rozdílem do dvou bodů, tedy jediné výhry. Dva z těchto týmů se utkají v dnešním kole, Kopřivnice přivítá ve své hale Jičín.
Kopřivnice i Jičín se aktuálně nachází se čtyřmi body těsně pod hranicí postupu do play-off. Jičín má však v tomto ohledu lehkou výhodu, má odehráno o zápas méně. Oba dnešní soupeři zároveň v posledním kole padli s dosud neporaženými, Kopřivnice si odvezla z Karviné porážku 35:28 a Jičín doma padl s Plzní 30:19.

Kurzovým favoritem pro dnešní zápas je domácí Kopřivnice, ovšem i Jičín má solidní šanci v dnešním zápasu bodovat. Statistiky z posledních pěti vzájemných zápasů ale přeci jen mluví více ve prospěch Kopřivnice, ve třech z pěti utkání se totiž radoval po konci domácí tým.