Házená - Extraliga muži - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  SHC Maloměřice : Strakonice - 18. března 2023   18:00

SHC Maloměřice
2' Fiala  • 2' Krošík  • 7' Tejzr  • 11' Fiala  • 15' Hliničan  • 17' Korger  • 18' Horut  • 19' Korger  • 24' Krošík  • 28' V. Svoboda I  • 32' Krošík  • 37' Korger  • 40' V. Svoboda I  • 44' Koubek  • 46' Kachlík  • 48' V. Svoboda I  • 52' Krošík  • 56' Korger  • 57' V. Svoboda I  • 58' Korger  • 59' Korger  • 59' Koubek  • 60' Korger
28:22
(13:11)
Strakonice
Strakonice
1' Fencl   • 6' Kaplan   • 9' Fencl   • 14' Nový   • 15' Bičiště   • 18' Kaplan   • 23' O. Sedláček   • 27' Bičiště   • 30' Bičiště   • 31' Němec   • 34' Němec   • 36' Kaplan   • 38' Wildt   • 44' Kaplan   • 45' M. Nejdl   • 46' M. Nejdl   • 47' M. Nejdl   • 58' Bičiště   • 58' O. Sedláček   • 60' Kaplan
Koňařík, Zaplatílek – Drásal, Fiala, Hliničan, Horut, Ipser, Jung, Kachlík, Kolář, Korger, Krošík, V. Svoboda I, Tejzr, D. Zourek, Koubek.
Kichner, Vacula
hala Maloměřice
275 diváků
Strakonice

SHC Maloměřice – Brno – HBC JVP Strakonice 1921 28:22 (13:11)
Nejvíce branek: Korger 8/3, Krošík 6, V. Svoboda I 4 – Bičiště 4, Kaplan 4, Němec 4/2. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/2. Vyloučení: 2:4. ČK: A. Nejdl (STR).
Dnešní utkání sledovalo 275 diváků.
Maloměřičtí triumfují v souboji dvou extraligových trpaslíků zaslouženě, byli rychlejší, přesnější a hráli o poznání čistěji než hostující mančaft. Zvláště spokojen může být trenér Urban s výkonem dua Korger, Krošík, které dohromady zaznamenalo polovinu všech bodů domácích.

Strakonické straky musí mrzet vyloučení Adama Nejdla, které bylo bezpochyby jednou z příčin nevydařeného zápasu i s jedním z papírově nejslabších týmů ligy. Ten je tak nyní za Strakonicemi pouze o tři body, oba dva si však zahrají pouze playout o udržení se v extralize.

To už je z mé strany pro dnešní večer vše, přeji vše nejlepší a top den!
60'
Alespoň symbolické snížení a malou špetku radosti přinese hostům poslední branka zápasu, s písknutím se prosazuje střelou z dálky Kaplan.
60'
Deset vteřin před koncem utkání zvyšuje už na sedmibodový rozdíl maloměřický hráč.
60'
Oddechový čas pro tým SHC Maloměřice – Brno.
59'
A druhá branka Lukáše Koubka v zápase už dává konci zápasu pro Strakonice značně nepříjemnou pachuť, tohle už je až nezaslouženě jasné skóre.
59'
Gól vstřelil tým SHC Maloměřice – Brno (Dan Korger).
58'
Opět se rozjíždí šílený gólostroj obou stran, trefuje se i strakonický Sedláček, šance na body už to ale pro hosty o moc nezvyšuje.
58'
58'
Gól vstřelil tým HBC JVP Strakonice 1921 (David Bičiště).
57'
A Vojtěch Svoboda definitivně pečetí osud utkání.
56'
Nakonec je z toho ale gól pro Brno a už je nejspíš rozhodnuto! Tohle byl bleskový brejk na brejk, kterým Maloměřice lámou zápas. Ale zaslouženě, v posledních minutách jasně dominují.
55'
Strakonice dokázaly útok domácích ubránit a ženou se do protiútoku.
55'
55'
Ale opět míjí i hosté, tentokrát se se zakončením unáhlili, nervy z nepříznivého vývoje zápasu zřejmě nezvládají úplně dobře.
54'
Maloměřice míjí, pomyslný hřebíček do rakve ještě zatlučen není.
53'
Ani nadvakrát nedokázali hosté trefit branku, jejich naděje se tak povážlivě tenčí.
53'
Zápas se pomalu ale jistě láme, Maloměřice brání útok Strakonic.
52'
Gól vstřelil tým SHC Maloměřice – Brno (Ondřej Krošík).
51'
Vyloučení pro tým HBC JVP Strakonice 1921 (Ondřej Sedláček).
50'
A právě tento hráč teď leží po střetu s jedním z hráčů Strakonic na palubovce, už se sice zvedá, ale vypadá to na dalšího zraněného hráče večera.
48'
Brilantní zákrok domácího brankáře drží dvoubodový odskok.
48'
Štěstí teď stojí při Brňanech, lob Svobody končí v síti a 12 minut před koncem duelu jim dává dvoubrankový náskok!
47'
A opět pálí Marek Nejdl, už je to pouze o jednu branku!
46'
Jen 17 vteřin vydržel tříbodový odstup domácích, teď je to opravdová gólová smršť!
46'
Gól vstřelil tým SHC Maloměřice – Brno (Tomáš Kachlík).
45'
Gól vstřelil tým HBC JVP Strakonice 1921 (Marek Nejdl).
44'
Gól vstřelil tým HBC JVP Strakonice 1921 (Leonard Kaplan).
44'
Další branku Maloměřic dává Lukáš Koubek, jejich odstup už začíná pro strakonické působit děsivě.44
43'
Ani další minuta nepřináší jejich nebezpečnou střelu, čas ale odtikává v neprospěch hostí.
42'
Vyloučení pro tým SHC Maloměřice – Brno (Vojtěch Svoboda).
42'
Maloměřice kombinují, další střela z toho zatím není.
41'
Útok Maloměřic je neúspěšný, následný pokus o bleskovou rozehrávku ale jejich obrana skvěle zachycuje a stále si tak udržuje relativně pohodlný tříbrankový odstup.
40'
Gól vstřelil tým SHC Maloměřice – Brno (Vojtěch Svoboda).
38'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SHC Maloměřice – Brno (Dan Korger).
38'
Gól vstřelil tým HBC JVP Strakonice 1921 (Eduard Wildt).
37'
37'
Strakonice se už mohli radovat ze srovnání, dobrou šanci ale nedokázali vinou nepřesné střelby proměnit.
36'
Pěkný lob vzduchem vyslal následně Kaplan.
35'
35'
A další příliš tvrdý zákrok hostů, jejich intenzita je dnes skutečně přílišná.
34'
Vyloučení pro tým HBC JVP Strakonice 1921 (Lukáš Fencl).
34'
Gól vstřelil tým HBC JVP Strakonice 1921 (Martin Němec).
34'
Útočná snaha ale končí pouze zákrokem brankáře a ten bleskově posílá jednoho z útočníků do zakončení!
33'
Faul Strakonic, Maloměřice pokračují v útočení.
32'
Maloměřice si ale okamžitě berou zpět dvoubrankový náskok.
31'
A na druhé straně pálí přesně strakonický hráč.
31'
První rána druhé půle končí pouze za brankou.
31'
Druhou půli právě rozehrál domácí tým.
31'
Za minutu začíná druhý poločas.
Nejlepšími střelci první půle byli tříbodoví Fiala a Krošík (M) a na druhé straně Bičiště (S).
První poločas drsného zápasu dvou celků z chvostu extraligové tabulky je minulostí. K vidění bylo 24 branek a spoustu pěkných házenkářských akcí, stejně tak ale tři dvouminutová vyloučení a jedna přímá červená karta, což není příliš obvyklé, sudí takovýto trest skutečně dávají jen při nejhrubších proviněních. Uvidíme, zda oslabené Strakonice dokáží držet krok a v druhé části zápas zvrátit, čeká je rozhodně velmi těžký úkol.
30'
30'
Závěrečný devítimetrový hod přes zeď s přehledem vyráží Mráz.
30'
A následně je snížením na pouhé dva body trestá tím hostí.
30'
Wow, teď mělo Brno opravdu smůlu, rána překonala Mráze, ale někudy se dostala mimo tři tyče.
30'
Začíná poslední minuta první půle.
28'
28'
Další faul hostujícího týmu trestá Dan Korger.
27'
Útok Maloměřic je ale teď nedostatečně produktivní, skórují naopak hosté zásluhou Davida Bičiště..
26'
A je to dokonce za červenou kartu pro hráče Strakonic! Adam Nejdl si už dnes nezahraje.
26'
Další tvrdý zákrok Strakonic přiostřuje emoce, Koubek kulhá pryč.
26'
25'
Trestný hod sice končí neproměněn, přesilovka hostí je ale pryč, vyloučen byl za onen faul Leonard Kaplan.
25'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu SHC Maloměřice – Brno (Libor Horut).
25'
Krásný zákrok předvedl Mráz, je to ale až po faulu obránce a následovat bude sedmimetrový hod.
24'
Vyloučení pro tým SHC Maloměřice – Brno (Štěpán Fiala).
24'
Oddechový čas pro tým HBC JVP Strakonice 1921.
24'
Domácí si ho ale okamžitě berou zpět.
23'
Přesnou ranou snižuje náskok domácích Ondřej Sedláček.
22'
V brance Strakonic je zpět Mráz a po nevydařené akci soupeře může rozehrávat.
22'
Kaplan ztrácí míč, to už je druhá naprosto zbytečná ztráta hostujícího týmu. V jinak vyrovnaném utkání se tak vychyluje poměr sil na hřišti ve prospěch Maloměřic.
21'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SHC Maloměřice – Brno (Libor Horut).
21'
Sedmimetrový hod pro Maloměřice, Strakonice střídají brankáře.
20'
Horut míjí, útok domácích ale pokračuje.
19'
Tak tohle byla hodně zbytečná ztráta. Útočné snažení hostujícího týmu končí upuštěným balónem a domácí bez zaváhání získávají vedení.
18'
Pék trefuje tyč.
18'
Gól vstřelil tým SHC Maloměřice – Brno (Libor Horut).
18'
17'
A Maloměřice jeho omylu využívají ke srovnání skóre.
16'
Mimo pálí strakonický Bičiště.
16'
Skvěle ale reaguje i golman domácích, stav se stále nemění.
15'
Útok Maloměřic zakončil nepřesně Svoboda, následně zakročil Mráz.
15'
15'
Domácí tým hned po vstřelené brance dokázal zareagovat, je opět srovnáno.
14'
Gól vstřelil tým HBC JVP Strakonice 1921 (Martin Nový).
14'
Mráz brilantně vykryl úhel a znemožnil zakončení domácích.
13'
Nyní sudí odpískal sedmimetrový hod, který s přehledem proměňuje Martin Němec.
12'
Míč je ale bleskurychle odebrán a akci okamžitě využívá domácí celek
12'
Faul Maloměřic, pokračuje útok strakonického týmu.
11'
Parádně mezi ruce Mráze se prosazuje Štěpán Fiala.
10'
Vinou pořadatele máme menší technické problémy s kamerou, vše už se zdá být snad ok. Strakonice stále vedou o gól.
9'
Gól vstřelil tým HBC JVP Strakonice 1921 (Lukáš Fencl).
7'
Přesnou střelou ale srovnává stav domácí Tejzr.
6'
Vedení se poprvé v zápase ujímá celek hostí brankou Leonarda Kaplana.
5'
A ani v páté žádná ze stran nedokázala proměnit své ofenzivní snažení v gólový úspěch.
5'
Čtvrtá minuta utkání branku nepřinesla, tempo se nám poněkud zklidňuje.
5'
Vyloučení pro tým HBC JVP Strakonice 1921 (Petr Masák).
3'
Hned na začátku třetí minuty ho ale zase ztrácí po sedmimetrovém hodu, začátek zápasu je po útočné stránce velmi hektický.
2'
Domácí si ale okamžitě berou vedení zpět.
2'
Srovnat se ale prakticky okamžitě daří i domácímu mužstvu.
1'
1'
Následně se ale dobrým zákrokem vytahuje na straně Strakonic Mráz
1'
A utkání dvou celků bojujících o udržení nám v Brně právě začíná, první šanci neproměnili domácí borci.
1'

SHC Maloměřice – Brno: Koňařík, Zaplatílek – Drásal, Fiala, Hliničan, Horut, Ipser, Jung, Kachlík, Kolář, Korger, Krošík, V. Svoboda I, Tejzr, D. Zourek.

HBC JVP Strakonice 1921: Misař, Mráz – Bičiště, Fencl, Kaplan, Krejčí, Landsinger, Masák, A. Nejdl, M. Nejdl, Nový, Němec, Pek, O. Sedláček, Wildt, Zach.
Za několik málo minut nás čeká střetnutí utkání dvou celků za spodku tabulky, z nichž ani z jedním to v letošní sezóně zatím nevypadá vůbec dobře. Brněnské Maloměřice jsou aktuálně na 13. ze čtrnácti pozic, jihočeské Strakonice jsou pouze o příčku výše. Maloměřicím se letos podařilo vyhrát pouze třikrát, zvláště v aktuální fázi sezóny se jim vůbec nedaří. Strakonice se naopak nadechují ke zlepšení, 2 ze svých pěti letošních vítězství zaznamenaly během posledních čtyř kol.