Házená - MOL liga ženy - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Veselí n/M : Poruba - 7. dubna 2018   17:00

Veselí n/M
Veselí n/M
5' Šustková  • 7' Vinklárková  • 11' Vinklárková  • 13' Šustková  • 15' Šustková  • 28' Šustková  • 32' Lukšíková  • 33' Soldánová  • 34' Šustková  • 41' Soldánová  • 44' Veselková  • 49' Lukšíková  • 50' Šustková  • 51' Olšovská  • 53' Vinklárková
21:22
(8:9)
Poruba
Poruba
8' Rechtorisová   • 11' Konečná   • 14' Desortová   • 16' Rechtorisová   • 16' Rechtorisová   • 18' Minarčíková   • 20' Andrýsková   • 36' Rechtorisová   • 37' Desortová   • 38' Revajová   • 41' Minarčíková   • 42' Polášková   • 44' Andrýsková   • 45' Konečná   • 47' Minarčíková   • 51' Andrýsková   • 56' Revajová   • 58' Rechtorisová   • 59' Rechtorisová
Veselí n/M
Václav Horáček, Jiří Novotný
Veselí nad Moravou
Poruba

SHK Veselí n.M. – DHC Sokol Poruba 21:22 (8:9)
Nejvíce branek: Šustková 6, Veselková 5/4, Vinklárková 3 – Rechtorisová 6, Desortová 5/3, Minarčíková 3. Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 8/6 – 3/3. Vyloučení: 2:4.
Poruba vyhrála ve Veselí a udržela si naději na postup do play-off, ve druhém poločase to bylo drama hodné Shakespearova díla, které vyvrcholilo jednobrankovým vítěstvím hostů. Panenky dotahovaly manko, které se jim podařilo stáhnout, navíc vedly, ale nedokázaly odskočit na dvě branky, které by pravděpodobně znamenaly vítězství, což se nestalo. Veselková ještě mohla v poslední minutě vyrovnat ze sedmičky, ale nedala a tím bylo utkání rozhodnuto.
60'
Hostující celek sice poslední útok neproměnil, ale nemusí ho to mrzet, jelikož Veselí už mělo hodně málo času na vyrovnání.
60'
Eva Veselková nejdůležitější sedmičku neproměnila, Poruba jde do útoku.
59'
Rechtorisová dává branku, Poruba vede opět o jeden gól.
58'
Sudí odpískali útočný faul hostujícímu mužstvo, i na druhé straně viděli prorážení Olšovské.
58'
Eva Veselková proměnila sedmičku a vyrovnává.
58'
Rechtorisová dává branku, Poruba vede o jeden gól.
56'
Revajová vyrovnává stav zápasu.
56'
Jdeme do závěrečných čtyř minut zápasu, Poruba svůj útok neproměnila, Vinklárkové bylo pískáno prorážení.
55'
Hostující kouč Olšavský si vzal oddechový čas.
55'
Ve veselské hale panuje skvělá atmosféra, není divu, domácí děvčata se dostala opět do zápasu a nyní vedou.
54'
Olšovská otočila hru na Novotnou, která z křídla mířila na vzdálenější tyč, nastřelila však konstrukci branky.
53'
Vinklárková se prosadila na brankovišti a po jejím gólu aplaudovala celá hala.
53'
Mária Revajová neproměnila proti Lekešové a Veselí může jít do vedení.
52'
Eva Veselková vyrovnává stav zápasu 19:19.
52'
Dagmar Lukšíková byla bráněna při střelbě nedovoleně a Veselí bude házet sedmičku.
51'
Olšovská na to reaguje brankou a opět je to jen o jeden.
51'
Andrýsková se prosmýkla kolem Olšovské a dává branku.
50'
Hostující kouč si vzal oddechový čas.
50'
Jana Šustková s přispěním teče hostující hráčky, dostala míč mezi nohy nic netušící Mácalové.
49'
Lekešová podržela nyní svůj tým, Veselí může vstřelit kontaktní gól.
49'
Dagmar Lukšíková se prosadila přes hostující obranu a dává branku v oslabení.
48'
Veselková faulovala a už podruhé za to pyká dvouminutovým trestem.
47'
Eva Minarčíková z pozice spojky dává gól.
46'
Soldánová mohla vstřelit z protiútoku branku, chtěla přelobovat Mácalovou, ale ta jí její pokus vystihla.
46'
Eva Veselková ze sedmičky přelobovala Roháčkovou a snižuje na rozdíl dvou gólů.
45'
Michaela Konečná z útoku Poruby dává sedmnáctou branku.
44'
Eva Veselková nejprve naznačila střelu, čímž oklamala hostující obranu a poté se prosadila přes Mácalovou.
44'
Veronika Andrýsková gólem dává vedení Poruby o tři branky, domácí kouč na to reaguje oddychovým časem.
43'
Eva Veselková nepřekonala brankářku Mácalovou, když ta balon vyrazila mimo svatyni.
42'
Silvie Polášková měla přesnou ruku a střelou k tyči dostala míč za záda Lekešové.
42'
Mácalová nyní vychytala domácí hráčku a Poruba může navýšit vedení na dvě branky.
41'
Eva Minarčíková obrací vedení na stranu hostí, Poruba hrála bez gólmanky, jelikož má vyloučenou Desortovou.
41'
Panenky se prosadily při početní výhodě, Soldánová prostřelila Mácalovou.
40'
Stejná hráčka je vyloučená na dvě minuty za faul na Novotnou.
40'
Eliška Desortová je zatím ze sedmimetrových hodů stoprocentní.
40'
Polášková byla nedovoleně bráněna na brankovišti a bude hostující celek házet sedmičku.
39'
Veselí svůj útok neproměnilo, Poruba může jít po dlouhé době zase do vedení.
38'
Mária Revajová zužitkovala rychlý kontr a je opět vyrovnáno.
37'
Eliška Desortová z levého části hřiště prostřelila Lekešovou.
36'
Eva Veselková proměnila sedmičku a Panenky opět vedou o dva góly.
36'
Rechtorisová z rychlého protiútoku vyrovnává.
35'
Olšovská musela střílet, jinak by sudí zapískali pasivitu domácímu celku, Mácalová rukou balon vyrazila.
35'
Desortová vystřelila ze středu hřiště, Lekešová však byla namístě a balon nohou vykopla.
34'
Veselí se ve druhém poločase probudilo, vyhrává ho 3:0 a získává tak vedení zpět na svoji stranu.
33'
Nikol Soldánová po kombinaci se prosazuje z křídla na vzdálenější tyč.
32'
Tak se i stalo, Dagmar Lukšíková se s tím nemazala a vyrovnala na 9:9.
31'
První útok Poruby ve druhé půlce se nevydařil, Veselí tak může vyrovnat.
31'
Diváci v prvním poločase moc branek neviděli, je to dáno důležitostí utkání, oba dva celky byly v zakončení často nepřesné, nebo svůj celek podržely brankářky. Veselí vedlo o tři branky, ale svůj náskok promrhalo, když neproměnilo několik svých útoků, Poruba toho využila a otočila vývoj utkání na svoji stranu.
30'
30'
Veselí ještě chtělo v posledních deseti sekundách vyrovnat, ale to se nepodařilo, poločas tak skočil výsledkem 8:9 pro Porubu.
30'
Opět Polášková vystřelila při avizované pasivitě, nastřelila ale jen zadní tyčku umístěnou za břevnem domácí branky.
29'
Jana Šustková neproměnila sedmičku, když ji vychytala Mácalová.
29'
Michaela Konečná je vyloučena na dvě minuty.
29'
Polášková vystřelila z prostoru před brankovištěm, míč mířil do šibenice a Lekešová jej dokázala vytáhnout mimo branku.
28'
Jana Šustková proskočila obranou Poruby a dává po dlouhé době gól domácího celku.
27'
Eliška Desertová proměnila sedmičku a Poruba vede o dvě branky.
26'
K ničemu to však není, jelikož její spoluhráčky v útoku šanci na vyrovnání neproměnily.
26'
Lekešová drží akcie svého celku, když vychytala z levého křídla Desortovou.
25'
Eva Veselková je vyloučena navíc na dvě minuty.
25'
Veselková podstřelem pouze nastřelila boční síť.
25'
Domácí lodivod Ľuboš Hudák si vzal time-out.
24'
Rechtorisová šla sama na Lekešovou, ale ta opět předvedla výborný zákrok a míč chytla.
22'
Nyní se obě dvě gólmanky blýskly, nejprve z levého křídla vychytala Revajovou Lekešová, i na druhé straně ze stejného místa Mácová Soldánovou.
22'
Eva Veselková je napomínána žlutou kartou.
21'
Novotná sice dala branku, ale sudí viděli její přešlap, tudíž branku nemohli uznat.
21'
Veronika Andrýsková faulovala Veselkovou do tváře a je podruhé vyloučena na dvě minuty.
20'
Poruba poprvé v zápase vede, zasloužila se o to Veronika Andrýsková.
19'
Sudí avizovali pasivitu, domácí mužstvo už muselo vystřelit, míč šel nad branku.
18'
Minarčíková opět z rychlého protiútoku vyrovnává, překonala Lekešovou k levé tyči.
17'
Lekešová byla však proti a střelu hostující hráčky vystihla.
17'
Domácímu mužstvu se nyní dva útoky nevyvedly a Poruba může vyrovnat.
16'
Rechtorisová šla do úniku sama na brankářku a své sólo proměnila.
16'
Z pravého křídla dává branku Rechtorisová, když přelobovala Lekešovou.
15'
Jana Šustková po kombinaci s Olšovskou si našla v obraně hostí místo a překonala brankářku.
14'
Poruba hrála bez brankářky a dokázala toho využít brankou Desortové.
14'
Nikol Vinklárková viděla žlutou kartu.
13'
Hostující kouč si vzal první oddechový čas v prvním poločase.
13'
Jana Šustková proměňuje útok Veselí, a zužitkovává tak přesilovku.
13'
Dagmar Lukšíková vypichla na polovině míč Andýskové, která ji musela faulovat a je vyloučena na dvě minuty.
12'
Kateřina Novotná je podruhé ze sedmimetrového hodu úspěšná.
12'
Mária Revajová uviděla žlutou kartu a byla nařízena sedmička.
11'
Michaela Konečná dává z brankoviště branku, Lekešová neměla nárok.
11'
Nikol Vinklárková dává branku a domácí celek odskakuje na rozdíl dvou branek.
10'
Také Porubě zvedli sudí ruku za pasivitu, Rechtorisová orazítkovala z dálky levou tyč veselské branky.
9'
Při avizované pasivitě domácího celku vystřelila Olšovská, Mácová její střelu rukou vyrazila.
8'
Hostující Rechtorisová koriguje stav na 3:2.
7'
Po výborné kombinaci se z brankoviště prosazuje Vinklárková.
7'
Eliška Desortová proměňuje sedmičku střelou do spodní části branky.
6'
Lukšíková se snažila zakončit útok střelou mezi nohy Mácalové, která ale balon zachytila.
6'
Poruba ani z dalšího svého útoku nedala branku, dobře zachytala Lekešová.
5'
Z následného protiútoku skórovala Jana Šustková a navyšuje náskok.
5'
Desortová se tlačila do zakončení, ale sudí ji zapískali prorážení.
4'
Kateřina Novotná zahrávala sedmičku a otevírán účet dnešního zápasu.
4'
Minarčíková viděla žlutou kartu.
4'
Dagmar Lukšíková viděla žlutou kartu.
3'
Také Veselí svůj útok neproměnilo.
3'
Konečná jako první viděla žlutou kartu.
3'
Ve třetí minutě je stále skóre 0:0, domácí obrana si dobře počínala při útoku Poruby.
2'
Ani na druhé straně se skóre nemění, střelu Olšovské vystihla Mácalová.
1'
Prvním zákrokem se prezentovala Lekešová, která vyrazila ránu hostující hráčky.
1'
První útočná akce domácímu mužstvu nevyšla, Poruba šla hned od útoku.
1'
-1'
Jako první uvedou míč do hry hráčky Veselí nad Moravou.
-5'
Dvojice rozhodčích přivádí oba dva mančafty do středu palubovky. Hlasatel bude divákům představovat postupně hráčky obou mužstev.
-12'
Podle předpokladů bude dnešní zápas sledovat vyprodaná veselská hala, není divu, jde o postup do českého play-off.
-40'
Obě dvě družstva jsou již v hale a začínají se pozvolna rozhýbávat fotbálkem.

SHK Veselí n.M.: Lekešová, Hřebejková – Olšovská, Zemčíková, Novotná, Větříšková, Lukšíková, Vinklárková, Šustková, Valovičová, Klimešová, Divilková, Kutálková, Soldánová, Veselková, Krokavecová.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Mácalová, Mučková – Desortová, Konečná, Maiwaelderová, Sekulová, Andrýsková, Polášková, Rechtorisová, Minarčíková, Revajová, Varmužová.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný.
Ohlasy před zápasem

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou

„Poruba je hodně nevyzpytatelný tým, který předvádí hodně kolísavé výkony. Proti silným týmům ale zpravidla dokáže podat výborný výkon. Máme výhodu domácího prostředí a rádi bychom v něm potvrdili svou účast v play – off. Rozhodně to ale nebude snadný zápas. Poruba má kvalitní obranu a dobré brankářky, budeme se muset na ně dobře připravit.“

Aleš Chrastina, asistent trenéra DHC Sokol Poruba

"Ve Veselí se hraje složitě, protože atmosféra je tam opravdu kvalitní. Nechci zbytek jejich týmu snižovat, ale alfou a omegou jejich hry je výkon Olšovské a Šustkové. Pokud se je nám podaří eliminovat, určitě máme šanci."
Jak Veselí, tak Poruba shodně v minulém kole vyhrály. Sokol porazil Písek 30:17 a svěřenkyně trenéra Hudáka porazily v derby sousední Zlín o čtyři branky 27:31. Veselí se může opřít o střelbu spojek Šustkové a Olšovské, které jsou v TOP 10 střelkyň soutěže.
Do konce základní části zbývají tři kola a oba dva celky mají shodně 26 bodů a pouze jedno mužstvo z těchto dvou se probojuje do závěrečného play – off. Kromě tohoto zápasu ještě Veselí čeká zápas v Prešově a doma s předposledním Hodonínem. Poruba bude v domácím prostředí hostit Michalovce a v posledním kole má volno a bude s napětím čekat jak dopadne zmíněný zápas Veselí – Hodonín. Samozřejmě hodně ale napoví dnešní duel. Pokud zvítězí Panenky, tak se již nemusejí na nic ohlížet a zajistí si s předstihem boj o mistrovský titul. Pokud by utkání dospělo k remíze, tak by ještě musely o postup bojovat v dalších zápasech, hostující celek v boji o play-off udrží jen výhra.
Příjemný sobotní podvečer z Veselí nad Moravou. V rámci 24.kola sehrají házenkářky SHK Veselí nad Moravou důležité utkání s hráčkami DHC Sokol Poruba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.