Házená - MOL liga ženy - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Prešov - 4. ledna 2020   17:30

Olomouc
Haládiková, Rašková, Polášková – Závišková, Trumpešová, Kapsová, Jansová, Sovová, Protivánková, Kašpárková, Salčáková, Krajčovičová, Gajdošíková, Krůpová, Patrnčiaková, T. Fryčáková.
Kateřina Brzósková, Karolína Pavelová
Olomouc
260 diváků
Prešov
Feščáková, Poláková, Vagaská – Dvorščáková, Belušková, Čirčová, D. M. Vargová, Popovcová, Ratvajská, Šutranová, Ščerbáková, Holubová, Vencuriková, Klučková, Vraňuchová, Petrovská, Rontová.

DHK Zora Olomouc – ŠŠK Prešov 32:26 (18:10)
Nejvíce branek: Patrnčiaková 8/1, Kašpárková 7, Závišková 5 – Klučková 9, Popovcová 8/2, Vencuriková 3. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 5:5.
Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a budu se těšit zase někdy příště na shledanou.
Je dobojováno. I přes výbornou hru hostujících hráček oproti první půli vítězí DHK Zora Olomouc 32:26 a připisuje si důležité dva body do tabulky. Olomouci nyní patří 4. pozice, která jim zatím dává výbornou pozici pro Play-off. Prešov je po dnešní prohře stále na 12. pozici.
60'
DHK Zora Olomouc skóruje 32:26.
60'
Domácí rychle přidávají další branku, v rychlém sledu na to však znovu skórují i hosté.
59'
Olomoucké přidávají 30. gól do sítě Prešova.
58'
ŠŠK Prešov snižuje na 29:25.
57'
DHK Zora Olomouc navyšuje vedení na 29:24 a pokud se nestane nic neočekávaného, tak by měly body zůstat na Hané.
56'
Ztráta míče na straně domácích znamenala okamžitý přesun Prešova na útočnou poloviny a následný pohotový zásah znamená snížení na čtyřgólový rozdíl.
55'
ŠŠK Prešov skóruje 28:23.
54'
Na druhé straně domácí Zora odpovídá míčem v síti. 28:22
53'
Další pohledná akce v režii Prešova a rozdíl je již pětigólový.
51'
Blesková odpověď hostů 27:21.
51'
Domácí po menší střelecké pauze znovu skórují a upravují na 27:20.
50'
Dvě parádně zakončené akce Prešova znamenají ztrátu 6 branek.
48'
Zlepšení hry Prešova přichází bohužel až v druhé půli, další branka v síti Olomouce znamená stav 26:18. Uvidíme, jestli dokáží hosté ještě něco s výsledkem udělat.
48'
DHK Zora Olomouc navyšuje vedení na 26:17.
47'
Olomoucké házenkářky z následné akce odpovídají již jejich 25 brankou v utkání.
46'
Skvělé sehraná akce na hostující straně znamená korekci stavu na 24:17.
45'
Skóre v druhém poločase je zatím smírné 6:6.
44'
DHK Zora Olomouc skóruje 24:16.
43'
Nyní jsme viděli chybu na domácí straně a hostující házenkářky ji trestají další brankou.
43'
ŠŠK Prešov po pohledné akci snižuje na 23:15.
42'
Hra teď získává na aktivitě, kdy se v krátkých časových sledech po rychlých akcích prosazují oba celky.
41'
Domácí přidávají po chybě hostů další branku 22:12.
40'
DHK Zora Olomouc skóruje 21:12.
40'
Dvě branky v krátkém sledu pro hosty alespoň trochu korigují skóre 20:12.
39'
ŠŠK Prešov skóruje a snižuje na 20:11.
38'
Olomouc po další skvělé akci odskakuje na rozdíl 10 branek.
35'
První branku druhé půle zaznamenává DHK Zora Olomouc a navyšuje vedení na 19:10
31'
Je za námi první poločas utkání 15. kola MOL ligy žen v házené mezi týmy DHK Zora Olomouc a ŠŠK Prešov, kde jsme mohli vidět hned z kraje zápasu výborný nástup domácích házenkářek, které si vypracovaly třígólový náskok, jenž svou aktivní hrou navyšovaly až na 18:10. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne přibližně v 18:19 h.
30'
30'
DHK Zora Olomouc minutu před koncem prvního poločasu po povedené akci skóruje a navyšuje náskok na 8 branek.
28'
Přeci jen desátý gól Prešova do pauzy stihneme, výborná střela a skóre 17:10.
26'
Domácí se snaží před přestávkovou pauzou nahnat komfortní náskok a zatím se jím to daří, další gól v síti Prešova 17:9.
23'
Další ztráta Prešova a domácí Zora zvyšuje na 16:9.
22'
Výborná, dá se říci bezchybná hra přináší Olomouci ovoce a góly, na světelné tabuli již svítí skóre 15:9.
21'
ŠŠK Prešov skóruje a snižuje na 14:9.
20'
Znovu ztráta míče na straně Prešova a tu následně domácí trestají navýšením skóre již na 14:8
18'
DHK Zora Olomouc na druhé straně znovu bezchybně.
18'
Prešov se nyní nemýlil a koriguje na 12:8
17'
ŠŠK Prešov nedokázali skórovat a po následné úspěšné domácí akci je skóre o pět branek.
17'
Olomoucké házenkářky znovu předvádějí akci, u které je na konci navýšení skóre na 11:7.
15'
ŠŠK Prešov na druhé straně odpovídá povedenou akcí a snižuje na 10:7.
14'
Další skvělá akce Olomouce 10:6.
13'
DHK Zora Olomouc skóruje a odskakuje na rozdíl tří branek.
12'
DHK Zora Olomouc zvyšuje na 8:6
11'
Domácí se nedokázaly prosadit a to hosté trestají další brankou.
10'
Další zakončená akce Prešova a je to 7:5
9'
Olomoucké z následné akce znovu navyšují skóre na 7:4.
8'
Prešov snižuje na 6:4.
7'
V 7. minutě je zatím příznivější skóre pro domácí, které vedou 6:3.
3'
Olomouc měla do utkání výborný vstup, když se hned ujala vedení 3:0
1'
DHK Zora Olomouc
Olomoucké házenkářky se budou snažit udržet sérii 7 vítězství na domácí půdě i v roce 2020. Naposledy zde nedokázaly zvítězit 31.8, kdy 24:27 padly s výběrem Poruby. V minulém kole si domácí házenkářky doslova pohrály s Hodonínem, který rozstřílely 34:21. Střeleckou tahounkou je s 76 góly Iva Závišková.
ŠŠK Prešov
Tým z východu Slovenska přijíždí do hanácké metropole spíše v roli outsidera. Tomu také nasvědčuje série venkovních zápasů, kde od začátku října nedokázali uhrát ani bod. V posledním kole hostil Prešov HC Zlín, na který nestačil v poměru 27:30. Nejlepší střelkyní týmu je spojka Lívia Klučková s 71 góly.
Všem příznivcům házené přeji pěkný sobotní podvečer při sledování 15. kola MOL ligy žen mezi týmy DHK Zora Olomouc a ŠŠK Přešov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.