Házená - MOL liga ženy - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Písek - 29. ledna 2020   18:00

Poruba
Poruba
10' Polášková  • 11' Polášková  • 12' Polášková  • 19' Baumbachová  • 21' Prašivková  • 23' Zemanovičová  • 26' Mýlková  • 30' Smetková  • 32' Konečná  • 34' Baumbachová  • 37' Konečná  • 38' Baumbachová  • 40' Baumbachová  • 41' Zemanovičová  • 42' Konečná  • 43' Smetková  • 44' Smetková  • 44' Smetková  • 45' Prašivková  • 49' Baumbachová  • 52' Konečná  • 52' Maiwaelderová  • 54' Zemanovičová  • 57' Polášková
25:16
(9:8)
Písek
Písek
2' Pešková   • 5'    • 6' Hauserová   • 10' Součková   • 11' A. Velková   • 13' Pešková   • 16' A. Velková   • 39' Svobodová   • 48' K. Kubišová   • 50' A. Velková   • 51' Benešová   • 53' Hauserová
Poruba
Roháčková, Devátá, Mučková, Krebsová – Kučerová, Mýlková, Dybalová, Konečná, Farářová, Smetková, Maiwaelderová, Andrýsková, Polášková, Prašivková, Misková, Desortová, Baumbachová, Šmidáková, Novobilská, Zemanovičová, Špaková, Zálesná.
Písek
Šachová, Kržová, Preslová, Neubergová – Kozáková, K. Kubišová, Michková, Kvášová, Hauserová, A. Velková, Merglová, Svobodová, Šmrhová, Benešová, B. Velková, Stellnerová, Součková, Pešková, Cyprysová, Franzová, Königová, Kuntová, Palasová.

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a těším se zase někdy příště u sledování online textového přenosu na shledanou.
DHC Sokol Poruba – Sokol Písek 25:16 (9:8)
Nejvíce branek: Baumbachová 5, Konečná 4, Smetková 4 – Hauserová 3/1, Velková 3, Kubišová 2/1. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/2. Vyloučení: 2:3.
Je dobojováno. V druhé půli jsme mohli vidět zcela jiný průběh poločasu, Poruba byla od začátku do konce lepším týmem a zaslouženě si připisuje 2 body do tabulky po výhře 25:16.
60'
Střelu Poláškové chycena hostující brankářkou.
60'
Domácí hráčka nastřelila tyč a po odrazu je domácí celek stále u míče.
59'
Kubišová se řítila sama na domácí brankářku Krebsovou. Ta ji však vychytala famózním zákrokem rukou.
58'
Na obou stranách přibyly další dvě chyby v rychlém sledu. Nyní u míče domácí Poruba.
57'
Hostující družstvo se dopustilo technické chyby na útočné polovině a přichází o míč.
57'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Sokol Písek (Michaela Hauserová).
57'
Polášková vystřelila ze střední spojky a její pokus končí v síti.
56'
Krebsová si připisuje úspěšný zákrok.
54'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Barbora Zemanovičová).
53'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Michaela Hauserová).
52'
Maiwaelderová se prosazuje z pravého křídla.
52'
Vyloučení v týmu Sokol Písek (Veronika Benešová).
52'
Konečná rovněž z pivota na druhé straně.
51'
Benešová se prosazuje z pivota.
50'
Polášková nastřeluje levou tyč hostující brány.
50'
Oddechový čas pro hosty.
50'
Vyloučení v týmu Sokol Písek (Kristýna Kubišová).
50'
Na druhé straně odpovídá tvrdou střelou Velková.
49'
Baumbachová zvyšuje skóre z levého křídla.
48'
Kubišová to vzala na sebe a vyplatilo se. Její umístěná střela končí v síti.
47'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Sokol Písek (Adéla Velková).
47'
Nařízen sedmimetrový hod pro hostující družstvo.
46'
Prašivková vystřelila ze střední spojky, její pokus však chytá hostující brankářka.
45'
Prašivková přidává dvacátou branku domácích z levé spojky.
44'
Ten úspěšně chytá domácí brankářka a drží tak náskok devíti branek.
44'
44'
Znovu úspěšná Smetková.
44'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Valerie Smetková).
43'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Hana Maiwaelderová).
43'
A další branku domácích přidává Smetková, tentokráte z povedeného protiútoku.
42'
Na druhé straně úspěšná Konečná.
41'
Velková jen odevzdala míč domácí brankářce.
41'
41'
Zemanovičová se dostala k míči a neváhala se střelou, která končí v bráně.
40'
Baumbachová obdržela skvělou průnikovou přihrávku na levé křídlo, její následný výskok a střela byly bezchybné a to znamená další branku v síti hostů.
39'
Svobodová úspěšná z levého křídla.
39'
Střela Mýlkové končí na pravé tyči.
38'
Baumbachová skóruje z pravého křídla.
37'
Konečná se uvolnila na pivotu a střelou z otočky zvyšuje vedení.
36'
Vyloučení v týmu Sokol Písek (Michaela Hauserová).
35'
Střelu Svobodové z levého křídla chytá domácí brankářka.
34'
Baumbachová povedenou střelou ze spojky navyšuje vedení.
34'
Následná střela končí vedle brány.
34'
Hlášena pasivita hostujících hráček.
33'
Smetková šla sama na bránu, její střela o zem ale končí na břevně hostující svatyně.
32'
Žlutá karta pro tým Sokol Písek (Veronika Benešová).
32'
Konečná se prodrala kolem obrany a střela končí v síti.
31'
První útok domácích končí u připravené brankářky hostů.
31'
Je za námi první poločas 19. kola MOL ligy žen mezi týmy Poruby a Písku, kde jsme mohli vidět raketový vstup do utkání zásluhou hostujících hráček, které si během pár minut vypracovaly vedení 4:1. Druhá část první půle ale začala být postupně v režii domácích, které se propracovaly až k vedení 9:8.
Druhý poločas začne přibližně v 18:49.
30'
30'
Smetková ještě těsně před koncem první půle skóruje a dostává domácí do vedení.
30'
Žlutá karta pro realizační tým DHC Sokol Poruba.
30'
Domácí křídelní hráčka skvělé vystihla pokus o přihrávku hostujících hráček.
29'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová).
28'
Nařízen sedmimetrový hod pro domácí.
28'
Mýlková si teď počínala lehkovážně a její slabou střelu chytá hostující brankářka.
27'
Na druhé straně nastřeluje Pešková horní tyč z pravého křídla.
26'
Mýlková se nemýlí ze střední spojky.
26'
Na obou útočných polovinách jsme nyní mohli vidět ztráty.
25'
Hosté již měli pasivitu, tak se jedna z hráček odhodlala ke střele, již však chytá pozorná domácí brankářka.
25'
Střela Poláškové končí mimo bránu.
23'
Součková faulována a sudí ukazuje pasivitu hostů.
23'
Zemanovičová se skvěle uvolnila na pivotu a v pádu přesně zakončuje.
22'
Nepřesnost hostů na útočné polovině.
22'
21'
Prašivková se nyní napřáhla na levé spojce a vymetla levou šibenici hostující brány.
21'
Polášková se dostala ke střele, ale její slabý pokus byl zaviněn faulem na její osobu.
20'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Sokol Písek (Kristýna Kubišová).
20'
Sedmimetrový hod pro hosty.
19'
Baumbachová pohotovou střelou ze spojky přesně zakončuje.
19'
Hostující Součková se dopustila technické chyby a přichází o míč.
18'
Ztráta Poruby a u míče jsou hosté.
18'
Před střelou domácí hráčky zazněl ještě hvizd a tak branka neplatí.
17'
Hostující pokus končí nad bránou.
17'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Barbora Zemanovičová).
16'
Hostující svatyně má dnes skvělou stráž. Další famózní zákrok předvedla hostující brankářka.
16'
Oddechový čas pro domácí.
16'
Velková zakončuje přesně z levé spojky.
15'
Domácí hráčky jsou v útočné fázi velmi nepřesné a nyní to potvrdila Mýlková nepřesnou přihrávkou v pádu.
15'
Peškové první střela nevyšla, poté se snažila o dorážku, jenže sudí ji píská přešlap.
14'
Sedmimetrový hod však skvělé chytá hostující brankářka.
13'
Nařízen sedmimetrový hod pro domácí celek.
13'
Pešková po rychlém brejku zakončuje z pravého křídla.
12'
Na obou stranách vidíme mnoho ztrát.
12'
Polášková se nyní rozstřílela a přidává třetí branku.
11'
Velková tvrdou ránou překonává domácí brankářku.
11'
A znovu je to Polášková, která se výborně dostala skrz obranu a zakončuje přesně.
10'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Michaela Součková).
10'
Polášková dává první branku domácích ze spojky.
9'
Kubišová přichází o míč po technické chybě.
8'
Mýlková faulovala průrazem na útočné polovině a u míče opět Písek.
8'
V úvodu utkání jsou zatím aktivnější hosté, kteří jsou také přesní v koncovce.
7'
Nyní si připsala důležitý zákrok také domácí brankářka.
6'
Hauserová skóruje ze spojky k levé tyči.
5'
Písek přidává druhou branku v utkání.
4'
Tak to je neuvěřitelné. Mýlková se řítila v brejku sama na bránu, ale nastřeluje jen horní tyč.
3'
A znovu se vyznamenala hostující brankářka, která si v krátkém sledu zapisuje druhý úspěšný zákrok.
3'
Na druhé straně výborný zákrok hostující brankářky.
2'
Pešková zakončuje přesně z pravého křídla.
1'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Barbora Mýlková).
1'
První útoky byly na obou stranách nepřesné.
1'

Domácí trenér Daniš před středečním střetnutím:

„Čeká nás další z těžkých zápasů. Písek se opírá o skvěle hrající Hanu Kvášovou, která svými zkušenostmi jejich hru zklidnila z čehož tým těží na všech postech. My bychom do zápasu s Pískem chtěli alespoň na pár minut zapojit Elišku Desortovou, která je po zranění, ale už se připravuje, aby nás podpořila v sobotním zápase Challenge Cupu. V současné době nám schází dvě spojky a ve hře to citelně schází. I v tomto zápase se budeme opět spoléhat na výkony brankářek a vycházet z dobré obrany, která nám v posledních zápasech opravdu dobře pracuje," osvětluje strategii týmu trenér Daniš a dodává: „Písek je z důvodů jejich zlepšení hry nepříjemným soupeřem, ale věřím v naši výhru a další body, které potřebujeme."
Hostující trenérka Keclíková před středečním střetnutím:

„Určitě nás čeká velmi těžké utkání. Soupeř je dobře rozehraný, daří se mu. Je to mladý tým, který je dobře poskládaný. Utkání tak nebude jednoduché, na druhou stranu my se chceme porvat o každý zápas a odevzdat maximum. Takže určitě nejedeme do Poruby nějak odevzdaní, ale chceme se pokusit o náš nejlepší výkon,“ vyhlíží ke středečnímu zápasu Keclíková a ví, že každý bod je pro její tým důležitý: „Začíná trochu přituhovat, místa pro play-off jsou jen čtyři, zájemců je ale víc. Všichni jsme nahuštění v rozmezí tří bodů. V každém zápase musíme máknout na hranici našich možností, abychom se dostali tam, kam bychom si přáli.“
DHC Sokol Poruba

Domácí Poruba vstupuje do dnešního utkání v roli mírnějšího favorita na vítězství. Už jenom forma z posledních zápasů a velmi cenné body ze zápasů s výbornými týmy tomu nasvědčuje. Ostravanky dokázaly v novém roce ovládnout všechna klání. Nejprve smetly Veselí na jejich půdě 27:19. Týden na to se na domácí palubovce čekal velmi těžký a napínavý zápas proti druhým Michalovcům, který také takto vypadal a nakonec skončil výhrou Poruby 26:24. Jak Písek, tak i Poruba se v novém roce střetli s Hodonínem, a oba týmy také zaznamenaly třicet branek a poklidné výhry, ta porubská byla v poměru 30:23. No a konečně domácí zápas s Šálou, jenž skončil výhrou 25:17.
Poruba se momentálně nachází na 3. pozici v tabulce, když ztrácí 3 body na druhé Michalovce a 8 bodů na vedoucí Most. Nejlepší střelkyní družstva je Eliška Desortová s 87 brankami.
Sokol Písek

Házenkářky Písku přijedou do Poruby ve skvělé formě, když v novém roce zatím neprohrály. 4.1 dokázaly jihočeské hráčky zvítězit 33:21 v Hodoníně. O týden později si na domácí palubovce smázly také na Dunajské Stredě, která tak musela po prohře 27:22 podniknout dlouhou cestu domů bez bodu. Druhé venkovní utkání v novém roce už bylo o poznání těžší, když Písek sice vedl po prvním poločase 16:14, ale nakonec z toho byla cenná remíza 29:29 s domácí Šalou. A konečně minulý víkend, kdy si svěřenkyně trenérky Kateřiny Keclíkové dokázaly jednoznačně poradit výsledkem 33:25 se slovenským Hlohovcem. Nejlepší střelkyní je s 122 góly Hana Kvašová.
Všem příznivcům házené přeji pěkný středeční večer, při sledování utkání 19. kola MOL ligy žen mezi týmy DHC Sokol Poruba a Sokol Písek.