Házená - MOL liga ženy - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Prešov - 19. října 2019   17:00

Poruba
Konečná, Smetková, Andrýsková, Polášková, Desortová, Zemanovičová, Šmidáková.
Prešov
Feščáková, Vagaská – D. M. Vargová, Ratvajská, Vraňuchová, Šutranová, Rontová, Holubová, Vencuriková, Klučková.

Díky za pozornost a mějte se fajn.
O vítězi tohoto utkání se rozhodlo především v prvním poločase, který Poruba vyhrála devítibrankovým rozdílem. Ve druhé půli její náskok ještě narůstal, v posledních deseti minutách se však rozstřílela zejména Vargová a náskok Poruby se proto ztenčil na konečných sedm gólů.
60'
V samotném závěru ještě zakončila rychlý útok Valerie Smetková a Poruba se tak přece jenom dočkala třiceti vstřelených branek.
60'
Minimálně v útoku je však závěr od domácích hráček hodně rozpačitý.
60'
Do konce zbývá necelá minuta a vítězství Porubě už nikdo nesebere.
59'
Rána ze spojky však jde zase vedle. Na druhé straně zkusila Zemanovičová rychle zakončit útok Prešova, ale ztroskotala na brankářce.
59'
Devítka pro domácí házenkářky. Do konce ještě zbývá devadesát vteřin.
58'
Dobré uvolnění na brankovišti předvedla aktivní Vargová a náskok domácího celku už je jen šestibrankový.
58'
Další technická chyba Poruby v útoku a přesilovka pro Prešov po následném faulu.
58'
Prešov nejspíš druhý poločas vyhraje, snadný gól nyní přidala také Vargová.
57'
Gólmanka Ostravy předvedla další skvělý zákrok, u míče však zůstává Prešov. Tři minuty do konce.
56'
Opět je signalizovaná pasivita, Poruba však ještě dostane k dispozici jednu devítku.
56'
Devítka pro Porubu.
56'
Na druhé straně se naopak prosazuje po rychlé kličce Ratvajská. Tlak Prešova však přichází až příliš pozdě.
55'
Nádherné uvolnění Poláškové na křídle skončilo střelou vedle.
55'
Tentokrát se však slovenský celek neprosadil a hrát bude Poruba.
55'
Rozhodčí nyní velmi rychle zvedli ruku s pasivitou a Prešov útok Poruby vcelku snadno ubránil.
54'
Time-out pro výběr Poruby. Do konce ještě zbývá šest minut a jedenáct vteřin.
54'
Hezká akce Prešova končí gólem Ratvajské, navíc je tu i dvojka pro Porubu.
53'
Po trefě Poláškové z brankoviště je nejspíš definitivně hotovo.
53'
Poruba začíná hrát nyní malinko na čas, devítibrankový náskok je stále dostatečný.
52'
Přesná rána na bližší tyč od Klučkové.
52'
Devítka pro slovenské družstvo osm a půl minuty před koncem zápasu.
52'
Prešov se stále drží na rozdílu deseti branek, sedmičku trefila Holubová.
51'
Naprosto jasný faul i v brankovišti Poruby. Sedmička je i v tomto případě spojená s dvouminutovým trestem pro Poláškovou.
51'
V této činnosti je zatím Polášková neomylná a Poruba si stále udržuje před soupeřem obrovský a luxusní náskok jedenácti branek.
51'
Navíc je z toho i sedmička.
51'
Dvojka také pro Šutranovou, Poruba zase bude hrát proti početní nevýhodě svých dnešních rivalek.
50'
Dlouhý útok nakonec úspěšně ukončila Vargová.
50'
Vypadá to, že toto oslabení Prešov zvládne. Teď tráví delší čas na soupeřově polovině.
49'
Při signalizované pasivitě vypálila Zemanovičová, ale trefila tyč. Od ní se míč odrazil také po následném zásahu brankářky, takže skóre zůstává stejné.
48'
Střelu Poláškové tentokrát zastavila tyč, ani na druhé straně se však Slovenky nedokázaly prosadit.
48'
Naopak přichází další trest pro hráčku Prešova a Poruba tak bude pokračovat v přesilovce.
47'
Rána Klučkové do středu branky neměla naději na úspěch.
46'
Po úspěšné sehrávce na brankoviště se dokázala prosadit Smetková!
46'
Další fenomenální zákrok však předvádí domácí gólmanka proti střele zblízka, Poruba v útoku.
46'
Jenže právě Vagaská vzápětí dostala dvouminutový trest a Poruba je v početní převaze.
45'
Prešov se trefil až nyní po krásném angličanu od Vagaské.
45'
Už při pasivitě přišla rána ze spojky, která pořádně nafackovala ostravské brankářce. Ta však udržela míč před brankovou čárou.
44'
Hráčky slovenského celku opět útočí do pevné porubské defenzivy.
43'
Valerie Smetková ale také sází v posledních minutách jeden gól za druhým.
43'
Hezká individuální akce Vargové hned po time-outu znamená její první trefu v zápase a návrat na desetibrankový rozdíl.
42'
Dobré vniknutí na brankoviště od Andrýskové a náskok Poruby je už jedenáctigólový. Trenér Prešova na to reaguje oddechovým časem.
42'
Postupný útok bude pokračovat po faulu před brankovištěm.
42'
Útočný faul z dílny Prešova, s míčem se tak mohou mazlit házenkářky Poruby.
41'
Ukázkový rychlý protiútok zakončila po vniknutí na brankoviště Smetková.
41'
V útoku si ale nyní nerozumí ani domácí hráčky.
40'
Rána Šutranové z nepřipravené pozice však skončila mimo branku.
40'
Po technické chybě Poruby si opět zaútočí Prešov.
39'
Klučková ze sedmičky prostřelila i porubskou náhradnici mezi třemi tyčemi.
39'
Opět sedmička pro Prešov, navíc to bude s dvouminutovým trestem.
39'
Technická chyba Prešova a Konečná z rychlého brejku zvyšuje opět na desetibrankový rozdíl.
38'
Důležitý gól však ze sedmičky vsítila Polášková a Poruba může být opět relativně v klidu.
38'
Domácí tým navíc v útoku opět neúspěšný.
37'
Prešov se zvedá, ze sedmičky snížila neomylná Klučková a slovenský celek stahuje náskok Poruby.
37'
Další dvojka pro Porubu a navíc sedmička pro Prešov!
37'
Poměr sil na hřišti se srovnává, dvojku dostala Čirčová.
36'
Využívá ji velmi brzy poté, co se z křídla trefila Holubová.
36'
Dvouminutový trest pro Konečnou, přesilovku hraje Prešov.
36'
Z křídla tentokrát Polášková neuspěla a Prešov může opět snížit.
35'
Odpověď Vencurikové byla hodně rychlá.
35'
Pěkná rána pod břevno od Poláškové přináší další gól.
35'
Sedmička pro Porubu.
34'
Prapor Prešova však pořád drží na slušné úrovni Klučková.
34'
Ostravě to padá do branky prakticky ze všeho, dvacátý gól střílí Šmidáková.
33'
Záhy se poprvé prosazuje i Prešov po trefě Beluškové.
33'
Je tu další gól v útoku, tentokrát se nechytatelně trefila Smetková.
32'
Zdá se, že pevná a neprostupná obrana Poruby pokračuje i ve druhé půli.
32'
Gólový účet druhé půle otevírá střelou ze spojky úspěšná Desortová.
31'
Poruba hraje dnes skvěle v obraně, kde inkasovala pouze osm branek. V útoku to také není špatné a devítibrankový náskok dává před startem druhé půle velkou naději na vítězství.
30'
30'
Pak přišla ještě jedna ztráta Prešová a Smetková v posledních vteřinách stačila přidat ještě sedmnáctý gól. O vítězi zápasu je zdá se rozhodnuto už po poločase.
30'
Krásný oblouček v podání Zemanovičové skončil v brance.
30'
Na zemi ležela jedna z hráček Prešova, do konce půle zbývá ještě 30 vteřin a míč má Poruba.
30'
Brankářky obou týmů nyní čarují, tentokrát se neprosadila Polášková.
30'
Ty se však provinily technickou chybou.
29'
Rána ze spojky nevyšla, dopředu spěchají hráčky Poruby.
29'
Nádherná a přesně umístěná rána ze spojky spadla do šibenice. Postarala se o to Smetková.
28'
Když už se hostující hráčky konečně dostaly k míči, překazila jim radost fatální rozehrávka při pokusu o výhoz dopředu. Dvě minuty před koncem půle tak hraje Poruba.
28'
Prešov nyní po střele ze spojky zachránila tyč. Přesto však na balonu setrvává Poruba.
27'
Začínají padat góly, potřetí v zápase se dokázala trefit brzy po rozehrávce ze středu Klučková.
26'
Po výhozu od brankářky běžela sama na bránu Maiwalderová a zvyšuje na 14:7.
26'
Poruba ale rychle rozehrála a Polášková si tváří v tvář hostující gólmance poradila znamenitě.
25'
Snad až čtvrtá střela velmi dlouhého útoku v podání Vencurikové se ujala a přináší korekci ve skóre.
24'
Odvážný průnik na brankoviště přinesl dvanáctý gól Ostravy od nejlepší střelkyně tohoto zápasu Desortové.
24'
Prešov mohl přidat další gól, ale obrovská šance z křídla zůstala nevyužitá.
24'
Dva rychlé góly na obou stranách. Nejprve skórovala Desortová, po ní zaznamenala odpověď Klučková.
23'
Klučková koriguje skóre a Zemanovičová navíc dostala dvojku.
22'
Po skvělé sehrávce na pivota se však blýskla také Rontová v brance Prešova.
22'
Oddechový čas pro domácí mužstvo.
21'
Po špatné rozehrávce Poruby běžela sama na branku Vraňuchová, ale gólmanka Poruby přidává další skvostný zákrok.
21'
Vencuriková si k rozhodčím nyní neodpustila poznámku a dostává dvojku.
21'
Další úspěšný zákrok porubské gólmanky už musí střelkyně Prešova trochu přivádět k zoufalství.
20'
Krásný individuální průnik na brankoviště předvedla Desortová a navíc ho zakončila i přesnou střelou mezi nohy.
20'
Hezká rána ale přišla také z rukou Šutranové, sníženo na 4:9.
19'
Už byla signalizovaná pasivita, přesto Desertová napasovala ze spojky míč přesně k tyči.
18'
Tentokrát úspěšné dohrání slovenského týmu na pivota, odkud se trefila Vraňuchová.
17'
A byla z toho hezká akce zakončená pohotovou Zemanovičovou.
17'
Dopředu po dalším zásahu gólmanky tak může Poruba.
17'
Tomu nevyšlo ani dohrání míče na pivotku.
16'
Poruba pokračuje ve skvělé obraně, drobnými taktickými fauly přerušuje snažení Prešova.
15'
Hezká akce domácích házenkářek, Desortová ze střední spojky mířila přesně k tyči.
14'
V signalizované pasivitě vystřelila hodně nad branku Šutranová. Po další ztrátě Poruby pak zachránilo domácí tým pro změnu břevno.
13'
Po rychlé rozehrávce ze středového kruhu se ale k další střele probila Konečná a přidává šestou branku Poruby.
13'
Prešov se po dlouhé době prosadil, Holubová zakončila z křídla přesně mezi nohy.
12'
Další vynikající zákrok domácí gólmanky vytvořil živnou půdu pro pěkné dohrání na pivota, odkud skóruje Konečná.
11'
Po rychlé akci se prosadila Zemanovičová a donutila vzít si hostujícího trenéra oddechový čas.
11'
Další dlouhý útok Prešova, při signalizované pasivitě ale přišla nepříliš nebezpečná střela a dopředu jde Poruba.
10'
Rána ze spojky ale končí vysoko nad brankou, zatím to gólový koncert rozhodně není. Prešov je kompletní.
9'
Po zásahu nohy jeden z bránících hráček Prešova zůstává u balonu Poruba.
9'
Jeho kombinace je ale opět neplodná, do zakončení se hráčky slovenského celku dostávají jen sporadicky.
8'
První útok ale Poruba nevyužila a Prešov může šetřit čas.
7'
Proti tvrdé ráně ze spojky se vytasila domácí gólmanka a následuje první dvouminutový trest pro Ratvajskou.
7'
Ten dokázala zužitkovat přesnou ranou Polášková a domácí tým vede o dvě branky.
6'
Technická chyba Prešova a Poruba jde do rychlého brejku.
5'
Na druhé straně perfektní shození míče do křídla, odkud se trefuje Silvie Polášková.
5'
Hezká sehrávka zakončení ranou ze spojky v podání Vencurikové znamená srovnání skóre na 1:1.
4'
Rána zpoza brankoviště však skončila mimo.
4'
V obraně jsou zatím hráčky Poruby stoprocentní a opět získaly balon.
3'
Po rychlém brejku se dokázala prosadit Konečná.
2'
Na druhé straně úspěšný zákrok domácí gólmanky proti střele z křídla.
1'
První střela ze spojky letěla hodně mimo.
1'
Devítka pro domácí celek.
1'
Vše se chystá k začátku zápasu.
Svou formu potvrdila Poruba v posledním kole, kdy si nečekaně jednoznačně poradila s Pískem 33:25. Prešov naopak v domácím souboji nestačil na další slovenský celek – Šaľa a podlehl mu jasně 20:27.
Házenkářky Poruby budou v tomto souboji s Prešovem v roli jasného favorita. V letošním ročníku společné československé soutěže totiž mají na svém kontě čtyři výhry a jen dvě porážky, zatímco Prešov přidal k pěti porážkám jen jedinou výhru proti Hodonínu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.