Házená - MOL liga ženy - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  DHC Plzeň : Šaľa - 13. března 2022   17:00

DHC Plzeň
DHC Plzeň
3' Franzová  • 10' L. Galušková  • 11' Vlachová  • 12' V. Galušková  • 16' V. Galušková  • 18' V. Galušková  • 22' Franzová  • 23' V. Galušková  • 27' V. Galušková  • 33' Franzová  • 34' Franzová  • 37' Melicharová  • 40' D. Galušková  • 44' V. Galušková  • 47' L. Galušková  • 50' D. Galušková  • 55' L. Galušková  • 58' Vlachová
21:30
(11:11)
Šaľa
Šaľa
7' L. Ratvajská   • 8' L. Ratvajská   • 9' Tulipánová   • 13' Ušiaková   • 14' B. Königová   • 14' L. Ratvajská   • 15' Ušiaková   • 18' B. Königová   • 20' Ščipová   • 25' Ščipová   • 34' L. Ratvajská   • 36' D. M. Vargová   • 38' Matušincová   • 39' Varjassiová   • 40' L. Ratvajská   • 43' L. Ratvajská   • 44' Takáčová   • 47' Takáčová   • 48' Takáčová   • 49' L. Ratvajská   • 50' Tulipánová   • 51' Ščipová   • 52' Ščipová   • 55' Furgaláková   • 57' L. Ratvajská   • 59' Ušiaková
DHC Plzeň
Veselý, Zelenka
Sportovní hala 31. ZŠ, Plzeň
116 diváků
Šaľa

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek víkendu.
První poločas byl naprosto vyrovnaný, druhou půli ale opanovala Šaľa jednoznačným způsobem. Plzni se rozpadla defenziva, nefungoval ani útok a Slovenky si došly pro jasné vítězství o devět branek.
DHC Plzeň – HK Slovan Duslo Šaľa 21:30 (11:11)
Nejvíce branek: V. Galušková 8/2, Franzová 4, L. Galušková 3 – L. Ratvajská 8, D. M. Vargová 5/4, Ščipová 4. Rozhodčí: Veselý, Zelenka. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 116.
60'
Útočný faul Slovenek. Utkání však končí.
60'
Kepková z levého křídla napálila břevno.
59'
Nina Ušiaková skóruje po pěkné individuální akci.
59'
Plzeň neproměnila další rychlý brejk, Vlachová z úhlu nepřekonala Kusyovou.
58'
Andrea Vlachová skóruje také z pravého křídla.
57'
Lenka Ratvajská z pravého křídla dává už svůj osmý gól! Z ostrého úhlu nacpala míč k bližší tyčce.
57'
Andrea Vlachová proměňuje sedmičku střelou k levé tyčce.
57'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Karolína Matušincová).
57'
Melicharová faulována při proskoku, sedmička a přesilovka pro Plzeň.
57'
Malá si poradila se střelou ze spojky.
56'
Oddechový čas pro hosty.
55'
Linda Galušková úspěšně proskočila na pravé straně.
55'
Soňa Furgaláková lapila střelu Veroniky Galuškové a svůj skvělý výkon korunuje přesnou střelou přes celé hřiště.
54'
Diana Maria Vargová bez problémů proměnila nařízenou sedmičku.
54'
Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Natálie Tomanová).
54'
Lenka Ratvajská byla faulována při střele z pravého křídla, v pádu trefila brankářku Michaelu Malou do obličeje.
54'
Ani teď gól z brejku Plzeň nevstřelila. Linda Galušková nahrála sestřenici Veronice, ale ta při zakončení přešlápla.
53'
Plzeň dnes ještě stále nedala gól z brejku ani z křídla. Z levého křídla teď trefila pouze tyčku Natálie Tomanová.
53'
Dnešní utkání sleduje 116 diváků.
52'
Ščípová přidává další přesnou dělovku ze spojky z kroku.
52'
Furgaláková si v klidu pohlídala střelu Veroniky Galuškové z deseti metrů.
51'
Olívia Ščipová z levé spojky navyšuje vedení hostů už na sedm branek. Šaľa ovládá druhý poločas poměrem 14:7.
50'
Vlachová ranou ze spojky přestřelila slovenskou branku.
50'
Šaľa ale odpovídá také souhrou do pivota, odkud se prosazuje Tulipánová.
50'
Dominika Galušková snižuje z pivota.
49'
A znovu křídlo Slovenek. Ratvajská je z pravé strany neomylná. Dost možná už je dnešní zápas rozhodnutý.
49'
Nepřesná souhra domácích do pravého křídla.
48'
Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Pavlína Kepková).
48'
Takáčová z levého křídla zavěsila míč pod horní tyčku.
48'
Technická chyba Západočešek.
47'
Křídla a rychlé brejky dnes zatím rozhodují. Takáčová neměla ideální úhel, ale překonala střídající Malou.
47'
Linda Galušková si vyměnila míč s Franzovou a jednoduše proskočila na levé straně.
46'
Signalizovaná pasivita Západočešek.
46'
Franzová našla na pivotu Dominiku Galuškovou, ale ta při zakončení přešlápla.
45'
Západočešky v obraně vybojovaly míč, ale přechod do rychlého brejku se jim nevydařil. Jsou u míče, ale stále čekají na první rychlý útok v zápase.
44'
Až nyní se Veronika Galušková prosazuje ve druhém poločase. Odvážně pronikla do brankoviště.
44'
Dost možná klíčová fáze zápasu. Takáčová skóruje z levého křídla, dává dvacátý góly Slovenek a Šaľa vede už o pět branek.
43'
Střídající Viktoria Vorzáčková ale vytáhla střelu Veroniky Galuškové ze sedmičky nad branku!
43'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Olívia Ščipová).
43'
Dominika Galuková z pivota přestřelila, ale Plzeň bude házet sedmičku, navíc si zahraje přesilovku.
43'
Lenka Ratvajská dává z pravého křídla už šestý gól a Šaľa odskakuje už na čtyři góly.
42'
Souboj Veroniky Galuškové s Furgalákovou znovu ovládla slovenská brankářka.
41'
Ščípová střelou ze spojky nepřekvapila Řezáčovou.
41'
Soňa Furgaláková se štěstím vytěsnila střelu Veroniky Galuškové do tyčky.
40'
Lenka Ratvajská je dnes z pravého křídla velmi úspěšná, znovu vyzrála na Řezáčovou.
40'
Melicharová našla na pivotu Dominiku Galuškovou, která snižuje.
39'
Plzeň kupí technické chyby, po nepřesné přihrávce skóruje Varjassiová z úniku.
39'
Ščípová ranou ze spojky Řezáčovou nepřekonala.
38'
Přihrávku Veroniky Galuškové na brankoviště si Slovenky pohlídaly.
38'
Jenže Západočešky o balon znovu rychle přišly, což trestá individuální akcí Matušincová.
37'
Nikola Melicharová drze proskočila na levé straně, v tísni si přehodila míč na levačku a propálila brankářku! Poté se navíc dobře vrátila do obrany a vybojovala míč.
36'
Vargová skóruje ze samostatného úniku.
36'
Ušiaková ze spojky zablokována, ale domácí hráčky se dopustily útočného faulu.
36'
Kepková z levého křídla ale také neuspěla.
35'
Řezáčová si tentokrát pohlídala střelu Ratvajské z pravého křídla.
34'
Denisa Franzová odpovídá brzy po rozehrávce.
34'
Levá strana defenzivy teď Plzni nefunguje. Ratvajská skóruje z křídla.
34'
34'
Vargová předvedla znovu střelo o zem pod nohy Řezáčové.
33'
Vargová se nechala faulovat Kepkovou, další sedmička pro hosty.
33'
Denisa Franzová proskočila obranou na pravé straně a hned srovnává.
32'
Diana Maria Vargová uspěla střelou o zem.
32'
Petra Varjassiová proskočila kolem Kepkové a získala sedmimetrový hod.
31'
Řezáčová si pohlídala dělovku Ušiakové ze spojky, Plzni ale nevyšla rozehrávka a o míč rychle přišla.
31'
Vlachová při signalizované pasivitě ranou z deseti metrů netrefila branku.
31'
U míče ve druhé půli začíná Plzeň.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 17:52.
Stav je po prvním poločase nerozhodný, což určitě může mrzet hosty. Šaľa totiž vedla 4:1, poté Plzeň srovnala na 4:4, ale během následných dvou minut Slovenky odskočily na 8:4. Ovšem Západočešky hlavně díky dobré defenzivě a precizní Veronice Galuškové, která nasázela už sedm gólů, dokázaly tuto ztrátu smazat.
30'
30'
Veronika Galušková dává svůj sedmý gól v zápase, sedmičku bez problémů proměnila.
30'
Plzeň hrála až do signalizované pasivity, Kepková si chytře seběhla z křídla a odvážným průnikem vybojovala sedmičku.
30'
Na začátku poslední minuty Řezáčovou zachránila tyčka.
29'
Šaľa se při signalizované pasivitě neprosadila, ale Šmrhová vzápětí neuspěla z pravého křídla.
28'
Také Drozdová se ale dopustila prorážení.
28'
Vargová nabourala do dobře postavené Drozdové, píská se útočný faul.
27'
Veronika Galušková to zkusila také z velké dálky, Furgaláková se po míči nohou natahovala, ale balon zapadl přesně k levé tyčce.
27'
Ušiaková pálila snad z deseti metrů, tuhle střelu si Řezáčová pohlídala.
26'
Šmrhová z pravého křídla zakončovala z ostrého úhlu, na Furgalákovou nevyzrála.
25'
Vyrovnání nepřichází. Naopak technickou chybu Vlachové trestá z úniku Ščípová.
24'
Šaľa hraje v plném počtu, ale musí se bránit.
24'
Matušincová se při signalizované pasivitě dopustila útočného faulu.
23'
Už je to jen o gól. Veronika Galušková z osmi metrů poslala míč přesně k levé tyči.
23'
Dohrávka na pivota Slovenkám navyšla.
22'
Kepková z křídla vrátila míč Franzové, která z proskoku na levé straně snižuje.
22'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Diana Maria Vargová).
22'
Plzeň vybojovala míč, Veronika Galušková byla poté poslána na palubovku. Další přesilovka pro domácí.
21'
21'
Signalizovaná pasivita Západočešek, při které Franzová ze spojky neuspěla.
20'
Olívia Ščipová dává ze spojky desátý gól slovenského týmu.
19'
Veronika Galušková ze sedmimetrového hodu otřela míč o pravou tyč, balon se štěstím zapadl do sítě.
19'
Melicharová individuálním průnikem vybojovala sedmičku.
19'
Ušiaková ze spojky Řezáčovou nepřekonala.
18'
V závěru přesilovky snižuje přesnou ranou ze spojky Veronika Galušková.
18'
Barbara Königová dostala dobrou přihrávku na pivota a dokázala se prosadit.
17'
Tomanová nezpracovala přihrávku Veroniky Galuškové do křídla. Plzeň tak přesilovku zatím nevyužívá.
17'
Po nepřesné přihrávce Slovenek vybojovala míč na zemi Lásková.
16'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Terézia Takáčová).
16'
Veronika Galušková proskočila na pravé straně, zakončila k levé tyči, navíc Plzeň si zahraje přesilovku.
16'
Takáčová z křídla taky neuspěla, Řezáčová si pohlídala bližší tyčku.
16'
Pěkná plzeňská dohrávka do pravého křídla, jenže Vlachová netrefila branku.
15'
Oddechový čas pro domácí.
15'
Čtvrtý gól hostů během dvou minut. Ušiaková se prosadila ze střední spojky.
15'
Veronika Galušková vypálila z pravého křídla z kroku vysoko nad branku.
14'
Další nepřesnou přihrávku Plzně trestá z pravého křídla Ratvajská.
14'
Barbara Königová přidává pěkný podstřel a Slovenky během minuty znovu odskakují.
13'
13'
Nina Ušiaková vypálila z dálky o zem, míč propadl Řezáčové do sítě.
13'
Přihrávka Veroniky Galuškové do levého křídla byla příliš vysoká, Kepková na míč nedosáhla.
12'
Šaľa navíc po technické chybě přichází o míč.
12'
Veronika Galušková poprvé na hřišti a hned skóruje střelou o zem z pravé spojky. Je vyrovnáno!
11'
Ránu Ušiakové z dálky se štěstím vyrazila Karin Řezáčová.
11'
Po úklidu palubovky hra pokračuje.
11'
Andrea Vlachová se prezentovala pěknou ranou ze střední spojky přesně k pravé tyčky.
10'
Diana Maria Vargová ranou z devíti metrů netrefila branku.
10'
Linda Galušková si pěkně zaběhla za obranu na přihrávku Franzové a sama proti Furgalákové uspěla.
9'
Melicharová se dopustila kroků a Tulipánová dává gól přes celé hřiště.
8'
Ratvajská z pravého křídla znovu úspěšná a Šaľa se třemi góly v řadě dostává do trháku.
8'
Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Pavlína Lásková).
8'
Melicharová se pěkně uvolnila na levé spojce, ale poté trefila jen vzdálenější tyčku.
7'
Lenka Ratvajská z pravého křídla propálila Řezáčovou.
7'
Soňa Furgaláková si poradila se střelou Franzové přes bloky.
6'
5'
Diana Maria Vargová uspěla střelou k pravé tyčce.
5'
Terézia Takáčová si zaběhla na pivota, kde byla faulována. Sedmička pro hosty.
5'
Takáčová vystihla plzeňskou přihrávku, vyslala do brejku Matušincovou, ale ta z úhlu na Řezáčovou nevyzrála. Šaľa ale zůstane u míče.
4'
Karolína Matušincová se snažila proskočit, ale dopustila se prorážení.
4'
Nepovedená zakončení na obou stranách, u míče opět Šaľa.
4'
Melicharová skvěle vybojovala míč v defenzivě, ale protiakce domácím nevyšla kvůli nepřesné přihrávce.
3'
Plzeň začíná v útoku bez kanonýrky Veroniky Galuškové, ale dokázala se prosadit proskokem na levé straně Denisa Franzová.
2'
Katarína Pócsíková si vzala míč, ale ze sedmičky nepřekonala Řezáčovou! Výborný zákrok nohou plzeňské brankářky.
2'
Ščipová proskočila na levé straně a vybojovala sedmičku.
1'
Olívia Ščipová ranou z devítky vysoko přestřelila, domácí rozehrávka ale skončila na noze Franzové. U míče tak znovu hosté.
1'
Do prvního útoku vyráží hráčky Šaľy.
1'
Hráčky obou celků nastoupily na palubovku, nyní ještě státní hymny obou dnešních soupeřů, česká a slovenská. Poté už může duel odstartovat.

DHC Plzeň: Řezáčová, Mancellari, M. Malá – Kepková, Šmrhová, Bušauerová, Kantnerová, L. Drozdová, Franzová, L. Galušková, Lásková, Melicharová, D. Galušková, Tomanová, Vlachová, V. Galušková.
Trenér: Richard Řezáč

HK Slovan Duslo Šaľa: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová, D. M. Vargová, B. Königová, Pócsíková, Ščipová, Ušiaková, Tulipánová, Kusyová, Matušincová, Pálová, Zlatinská, Varjassiová, L. Ratvajská.
Trenér: Peter Pčola

Rozhodčí: Veselý, Zelenka.
Utkání se původně mělo sehrát 22. ledna, ale bylo přeloženo kvůli nákaze koronavirem v plzeňském týmu. Nový termín je stanoven na neděli 13. března. Podaří se Plzni zvednout z krize a zvítězí po třech prohrách v řadě, nebo Šaľa vybojuje cenné vítězství?
První vzájemný zápas v září skončil remízou 23:23. Jak dopadne duel nyní?
HK Slovan Duslo Šaľa
Tradiční účastník MOL ligy letos drží zatím osmou příčku tabulky, ze slovenských týmů je třetí za Michalovci a Dunajskou Stredou. Šaľa měla podprůměrnou první polovinu sezony. Prohrála s Olomoucí, Pískem nebo i Zlínem. Start nového roku ale potkal tento tým z malého slovenského města o 25 tisících obyvatel ve výborné formě. Na domácí palubovce Šaľa rozstřílela Slavii 31:24 a Písek 35:23. V posledních duelech ale smolně o gól padla o gól s Kynžvartem i Chórzowem. V pátek si ale poradila doma s Hodonínem výsledkem 33:25.
DHC Plzeň
Západočešky v letošní sezony překvapivě poskočily mezi nejlepší české týmy. Mladý tým už vyzrává a navíc ho posílila kanonýrka a nejlepší střelkyně soutěže v letošní sezoně Veronika Galušková. Plzeň držela pátou příčku interligové tabulky, ale v poslední době se jí nedaří a propadla se na sedmou pozici. Z českých týmů je pátá, což by ji na postup do semifinále play off nestačilo. Západočešky totiž prohrály čtyři z posledních pěti duelů. Kvůli rozsáhlé marodce a covidu v týmu v průběhu ledna a února přišly z formy. Padly s Kynžvartem, Michalovcemi, Porubou i Mostem, porazily jen Hodonín, navíc po boji.
Přeji krásný nedělní podvečer, vítejte u dohrávky 15. kola házenkářské MOL ligy žen, ve kterém DHC Plzeň vyzve HK Slovan Duslo Šaľa. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.