Házená - MOL liga ženy - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Šaľa - 30. března 2022   18:00

Poruba
Poruba
4' Desortová  • 5' Konečná  • 7' Konečná  • 9' Baumbachová  • 10' Maiwaelderová  • 11' Konečná  • 16' Desortová  • 19' Desortová  • 23' Farářová  • 24' Farářová  • 27' Konečná  • 28' Michalíková  • 32' Maiwaelderová  • 34' Desortová  • 36' Konečná  • 40' Desortová  • 42' Desortová  • 47' Konečná  • 48' Desortová  • 50' Konečná  • 51' Baumbachová  • 52' Maiwaelderová  • 54' Baumbachová  • 57' Desortová  • 59' Baumbachová
26:28
(12:13)
Šaľa
Šaľa
3' Ščipová   • 12' Ušiaková   • 16' D. M. Vargová   • 17' D. M. Vargová   • 18' Matušincová   • 22' Ušiaková   • 22' Tulipánová   • 24' D. M. Vargová   • 25' L. Ratvajská   • 25' Takáčová   • 29' Ščipová   • 33' Ščipová   • 36' Matušincová   • 36' B. Königová   • 37' Ušiaková   • 38' B. Königová   • 38' Matušincová   • 42' Ušiaková   • 43' Tulipánová   • 44' Varjassiová   • 46' Tulipánová   • 48' Varjassiová   • 51' Pócsíková   • 52' D. M. Vargová
Poruba
Horáček, Novotný
hala Sareza, Ostrava
Šaľa

DHC Sokol Poruba – HK Slovan Duslo Šaľa 26:28 (12:13)
Nejvíce branek: Desortová 8, Konečná 7, Baumbachová 4 – Pócsíková 5/4, D. M. Vargová 4, Ušiaková 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 2:7.
Díky za pozornost a u dalších online přenosů z házené se budu těšit opět na shledanou.
Je dobojováno, domácí hráčky tahaly za kratší konec. V závěru se ještě na své soupeřky dotáhly, ale nakonec se k vyrovnání nedostaly. Šaľa si tak z Poruby odveze výhru, domácí hráčky naopak své příznivce nepotěšily a neuspěly.
60'
Žlutá karta pro realizační tým HK Slovan Duslo Šaľa, dostává ji trenér Peter Pčola.
60'
Oddechový čas pro domácí.
60'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Diana Maria Vargová).
59'
Rychlý protiútok ještě rychleji zakončila Adéla Baumbachová a znovu je ještě šance pro Porubu.
58'
Pócsíková proměnila sedmimetrový hod a hostující hráčky těm domácím opět odskakují na vyšší rozdíl.
57'
Oddechový čas pro hosty.
57'
Eliška Desortová ještě vykřesala jiskru naděje na úspěch v tomto utkání, když přesným zakončením snižuje na rozdíl dvou gólů!
55'
Do zakončení se prosmýkla obraně hostujícího týmu Polášková, zblízka pak ale na brankářku nevyzrála.
54'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Olívia Ščipová).
54'
Adéla Baumbachová hned na to skóruje ze hry a snižuje.
53'
Sedmimetrový hod proměnila Katarína Pócsiková.
52'
Hana Maiwaelderová to vzala na sebe, naznačila střelu a až poté vystřelila a míč končí za zády brankářky hostujícího celku.
52'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Diana Maria Vargová).
51'
Hned na opačném konci hřiště odpovídá stejnou měrou také Adéla Baumbachová.
51'
Domácí házenkářky ubránily další útok, ale hned na to míč ztratily. A tohle byla pro Pócsikovou lahůdka.
50'
Až těsně před branku Slovanu si naběhla Michaela Konečná a těžkou střelou nakonec dostává míč do sítě.
48'
Z druhé vlny ale snižuje Eliška Desortová.
48'
Na domácí úspěšnou střelu odpověděla před domácí brankou Petra Varjassiová a Slovan udržuje bezpečný náskok nad svými soupeřkami.
47'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná).
47'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Nina Ušiaková).
46'
Po krátké pauze se do útoku dostaly opět hráčky hostujícího Slovanu a byly díky střele Martiny Tulipánové úspěšné.
45'
45'
A ten bezpečně proměnila Silvie Polášková, znovu tak Poruba snižuje ztrátu.
45'
Poruba získala sedmimetrový hod.
44'
Rozhozenou obranu potrestala hostující Petra Varjassiová a nyní jsou to hráčky Slovanu, které diktují tempo hry a jsou rozjeté.
43'
A z této akce opět hostující hráčky udeřily, díky trefě Martiny Tulipánové mají zase lepší náskok.
43'
Domácí hráčky ztratily míč a do akce tak hned míří Slovan.
42'
Už to ale zase neplatí, protože Nina Ušiaková navyšuje zase náskok svého týmu.
42'
A další gól z ruky Elišky Desortové, je to o dva góly.
40'
Po krátké pauze se pokračovalo dále, na levou stranu si pro přihrávku naběhla Eliška Desortová a poté bleskovým zakončením snižuje.
40'
39'
38'
Hráčky Slovanu jsou rozjeté, domácí nevědí, jak na ně reagovat. Bleskurychle je tu další gól Matušincové, hostující tým jde do vedení o čtyři góly.
38'
A další přesná střela Barbory Königové znamená vedení už o tři góly.
37'
A další míč se třepotá v síti Poruby, hostující hráčky díky trefě Ušiakové jdou do dvoubrankového náskoku.
36'
Hned na to ale na druhé straně odpověděla Königová.
36'
V oslabení skóruje Michaela Konečná, je vyrovnáno.
36'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Hana Maiwaelderová).
36'
Střelou, která se odrazila nejprve o zem a pak skončila v síti, se prezentovala Karolína Matušincová. Slovan tak jde zase do vedení.
34'
34'
Hned ale odpověděla volnou střelou Eliška Desortová a znovu smazala ztrátu svého týmu.
33'
Průnik před domácí branku vyřešila Olívia Ščipová, která dorazila za záda domácí brankářky neúspěšnou střelu Vargové.
32'
A je vyrovnáno, mezi tři hostující tyče míč pohotově poslala Hana Maiwaelderová a začíná se od začátku.
31'
Neproměněný útok hostujícího týmu a do akce jde Poruba.
31'
30'
30'
Porubské házenkářky se ještě v závěru prvního poločasu snažily o zakončení, které ale končí jen mimo tři tyče. Z první půle to tak už bude vše.
29'
A ty jsou úspěšné, pohodlně před porubskou brankou zakončila nikým nehlídaná Olívia Ščipová.
28'
Domácí hráčky šly do další akce, ale tu nezakončily přesně a do akce na opačnou stranu míří soupeřky.
28'
Je zase srovnáno! O smazání domácího manka se tentokráte postarala Alžběta Michalíková.
27'
Na začátku sedmadvacáté minuty dostala přihrávku do běhu Michaela Konečná a zase se před gólmankou Slovanu nemýlila.
25'
Po ztrátě míče Poruby pak svižnou střelou překonává brankářku Poruby Terézia Takáčová.
25'
Znovu je tu bodová smršť, Lenka Ratvajská pohotovým zakončením posílá míč do sítě a Slovan vede.
24'
O chvilku později se také trefuje Anežka Farářová.
24'
Diana Mária Vargová další útok slovenského celku přetavila v další úspěšnou střelu.
23'
Eliška Farářová na druhé straně odpovídá stejnou měrou a zase se jede od nuly.
22'
A teď už vedení na svou stranu překlopily hostující hráčky a Poruba najednou ztrácí. Úspěšnou střelkyní se stala Martina Tulipánová.
22'
Nina Ušiaková vyrovnává a opět se tak začíná znovu od začátku.
20'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Barbara Königová).
19'
Na sebe to vzala Eliška Desortová, naběhla si do blízkosti brankářky Slovanu a švihem jí nedala šanci. Poruba znovu vede.
19'
18'
Hráčky Poruby si neporozuměly v rozehrávce a ztratily míč. Ten si převzaly ty hostující a přesně zamířila Karolína Matušincová a je vyrovnáno!
17'
Znovu Vargová úspěšná střelou z deseti metrů a už je to jen o jediný gól!
16'
A hned další útok hostujícího týmu proměnila Diana Mária Vargová. Nyní je to gólová smršť.
16'
Eliška Desortová však na druhé straně odpověděla přesnou střelou z pravé strany.
15'
A znovu házela sedmičku Katarína Pócsíková, která byla opět úspěšná. Hostující hráčky tak snižují na rozdíl dvou gólů.
15'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná).
14'
Pócsíková měla k dispozici sedmimetrový hod a bezpečně ho proměnila.
13'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Martina Tulipánová).
12'
Nina Ušiaková zapisuje gól po hodně dlouhé době a její tým si připsal druhou přesnou trefu v utkání.
12'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Hana Maiwaelderová).
11'
V těsné blízkosti brankářky Slovanu si naskočila Michaela Konečná a její švih rozvlnil síť za zády hostující brankářky.
10'
10'
A další gól v síti Slovanu. Hana Maiwaelderová se prosadila ze středu a navyšuje náskok Sokolu Poruby.
9'
Po úspěšně ubráněné akci Slovanu šla do rychlého útoku Adéla Baumbachová. Ta si po levém křídle naběhla až dopředu a poté svižnou střelou zakončila k tyči.
7'
A další dobrá střela Michaely Konečné znamená další gól pro Porubu, která jde do dvoubrankového náskoku.
7'
Vargová převzala míč od spoluhráčky, následně střílela na porubskou branku, ale tahle útočná akce domácích soupeřek byla neúspěšná.
5'
Ztracený míč Slovanu, do akce se hned dostala Poruba a tu přesně zakončila Michaela Konečná.
4'
O chvilku později už se povedlo dostat míč do hostující brány také domácí hráčky, když se švihem prosadila Eliška Desortová.
3'
A nyní se už skóre mění, Olívia Ščipová se prosadila rychlou střelou a Šal'a vede.
3'
Domácí brankářka nyní čelila vysoké střele z levé strany a poté bezpečně kryje balon v náruči a hned ho rozehrává pryč.
2'
I jejich útok byl ale nepřesný a na straně hostujícího celku se tak také skóre nezměnilo.
1'
Do prvního útoku se hnaly domácí hráčky, o míč ale přišly a velmi rychle se na druhou stranu dostaly soupeřky a už kombinují.
1'

DHC Sokol Poruba: Mučková, Hřebejková – V. Kučerová, Dybalová, Ka. Rajová, Farářová, Maiwaelderová, Polášková, Michalíková, Bestová, Salašová, Desortová, Konečná, Baumbachová, Šmidáková, Novobilská.
Trenér: Pupík

HK Slovan Duslo Šaľa: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová, D. M. Vargová, B. Königová, Pócsíková, Ščipová, Ušiaková, Tulipánová, Matušincová, Somogyiová, Pálová, Varjassiová, L. Ratvajská.
Trenér: Pčola

Rozhodčí: Horáček, Novotný.
Vzájemná utkání

První vzájemné měření sil v probíhající sezóně vyzněl lépe pro Šaľu, která vyhrála 35:22. Porubské házenkářky tak svým soupeřkám mají dnes co vracet.
HK Slovan Duslo Šaľa

Ten se nachází na osmé pozici s dvaceti body a je na tom tedy o něco lépe. Hráčky hostujícího týmu po výhře nad plzeňským týmem dvakrát po sobě padly. 25:32 s Mostem a 22:31 pak nestačily na Michalovce. O to více dnes v této dohrávce prahnou po výhře a na půdě Poruby chtějí uspět.
DHC Sokol Poruba

Domácí házenkářky se nacházejí na desátém místě se sedmnácti body. Po čtyřech výhrách v řadě za sebou naposledy neuspěly, když padly doma s Mostem 32:34. Blíží se konec základní části a ještě mají šanci zabojovat o play-off. Uvidíme, zda se dnes dokáží dostat na další vítěznou vlnu, v cestě jim bude stát slovenský celek HK Slovan Duslo Šaľa.
Hezký středeční večer přeji všem příznivcům házené. Na programu je MOL liga žen a její dohrávka osmnáctého kola, ve kterém se mimo jiné utkají týmy DHC Sokol Poruba a HK Slovan Duslo Šaľa.