Házená - MOL liga ženy - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Slavia - 15. dubna 2023   17:00

Poruba
Poruba
4' Ka. Rajová  • 5' Ulmanová  • 9' Konečná  • 10' Ka. Rajová  • 18' Farářová  • 20' Konečná  • 22' Ka. Rajová  • 26' Ulmanová  • 27' Ka. Rajová  • 31' Ulmanová  • 33' Konečná  • 36' Bestová  • 39' Ritzová  • 41' Prašivková  • 41' Prašivková  • 42' Ka. Rajová  • 45' Ulmanová  • 46' Bestová  • 48' Ka. Rajová  • 55' Ritzová  • 56' Dybalová  • 57' Prašivková  • 59' Ka. Rajová  • 59' Prašivková
25:32
(9:15)
Slavia
Slavia
3' Jestříbková   • 4' Vostárková   • 6' Vostárková   • 8' Zimová   • 9' Vostárková   • 10' Zimová   • 10' Švihnosová   • 13' Švihnosová   • 15' Švihnosová   • 19' Holeňáková   • 22' Míšová   • 25' Doležalová   • 28' A. Novotná   • 30' Doležalová   • 33' Vostárková   • 34' Vostárková   • 34' Zimová   • 35' Švihnosová   • 37' Holečková   • 38' Zimová   • 39' Vostárková   • 41' Jestříbková   • 42' Švihnosová   • 44' Jestříbková   • 45' Jestříbková   • 48' Holečková   • 54' Weisenbilderová   • 56' Vavroušková   • 57' Míšová   • 58' Jestříbková   • 60' Míšová
Poruba
Šlezingr David, Špunar Jiří
hala Sareza, Ostrava
Slavia

DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha 25:32 (9:15)
Nejvíce branek: Ka. Rajová 5, Ulmanová 4, Prašivková 4 – Vostárková 6, Švihnosová 5, Jestříbková 5. Rozhodčí: Šlezingr David, Špunar Jiří. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 2:1.
Domácí Poruba doma nestačila v jasném zápase na favoritky z Kynžvartu, kterým podlehla poměrem 25:32. Nejlepší střelkyní Porubanek byla s pěti zásahy Karolína Rajová, na druhé straně vstřelila šest branek Tereza Vostárková.
60'
Adriana Míšová vstřelila poslední branku zápasu.
59'
Markéta Prašivková dostala domácí 63 vteřin před koncem na rozdíl šesti branek.
59'
Karolína Rajová dotala domácím tým na rozdíl osmi branek.
58'
Anna Jestříbková vsítila svou pátou branku v zápase.
57'
Markéta Prašivková snížila na rozdíl sedmi branek z další útočné akce Porubanek.
57'
Adriana Míšová skórovala podruhé v zápase a dala 30. branku Pražanek.
56'
Tereza Dybalová poprvé v zápase rozvlnila síť za brankou Kynžvartu.
56'
Vyloučení pro tým DHC Slavia Praha (Barbora Vavroušková).
56'
Barbora Vavroušková poprvé skórovala a vrátila hostujícímu týmu osmibrankový náskok.
55'
Maria Ritzová si dala svou druhou branku v zápase a opticky snížila násko Pražanek.
54'
Martina Weisenbilderová vrátila hostujícímu týmu zpět osmibrankové vedení.
51'
Michaela Konečná si proměněnou sedmičkou dala svůj čtvrtý gól v utkání.
51'
Sokol Poruba bude zahrávat sedmičku, míč si bere Michaela Konečná.
50'
Oba týmy své šance neproměnily.
48'
Veronika Holečková rozvlnila síť za brankářkou Sokola podruhé v zápase.
48'
Karolína Rajová skórovala po oddechovém čase domácích.
47'
Oddechový čas pro tým DHC Sokol Poruba.
46'
Sokol snížil zásluhou Kateřiny Bestové na osm branek.
45'
Anna Jestříbková se prosadila počtvrté v zápase a dostala Slavia do devítibrankového náskoku.
45'
Klára Ulmanová se prosadila ve vlastním oslabení.
44'
Markéta Prašivková si půjde na dvě minuty odpočinout za faul.
44'
Anna Jestříbková se prosadila i přes faul Prašivkové.
42'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Karolína Rajová).
42'
Nikola Švihnosová si dala už svou pátou branku v zápase.
41'
Markéta Prašivková si dává v krátkém čase druhou branku. Rozdíl ve skóre je aktuálně 12 branek.
41'
Anna Jestříbková ale z dalšího útoku navýšíla náskok Pražanek.
41'
Markéta Prašivková si dala první branku v utkání.
39'
Ritzová si půjde na dvě minuty odpočinout po faulu.
39'
Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Tereza Vostárková).
39'
Maria Ritzová si dala první branku v utkání. Rozdál ve skóre je aktuálně osm branek.
38'
Adéla Zimová trestá Sokola. Slavia vede už o devět branek a nevypadá to na to, že by neměla ještě náskok navýšit.
37'
Pražanky opět udeřily, tentokrát se prosadila Veronika Holečková
36'
Kateřina Bestová si vstřelila první branku v dnešním utkání.
35'
Nikola Švihnosová dostala Pražanky už do osmibrankového náskoku.
34'
Adéla Zimová potrestala další minelu Sokola, hosté vedou už o sedm branek.
34'
Tereza Vostárková ale opět utekla a propálila všechno, co jí stále v cestě.
33'
Michaela Konečná ale snížila z rychlého kontru.
33'
31'
Klára Ulmanová otevřela střelecký účet druhého dějství.
31'
První dějství bylo jasnou záležitostí pro hráčky z Prahy. Slavia se dostala zásluhou několika slepených gólů do šestibrankového náskoku a ovládla první poločas poměrem 9:15. Ten druhý začne v 17:52.
30'
30'
Barbora Doležalová svou druhou brankou v zápase dává Pražankám šestibrankový náskok.
29'
Anežka Farářová bohužel pro domácí selhala při exekuci sedmičky.
28'
Adéla Novotná ale dostala vzápětí Pražanky zpátky do pětibrankového vedení.
27'
Poruba poprvé v utkání vstřelila zásluhou Karolíny Rajové vstřelila dvě branky za sebou.
26'
Klára Ulmanová snížila po oddechovém čase domácích a dostala Porubu na rozdíl pěti branek.
25'
25'
Barbora Doležalová potrestala další nedůslednost domácích v útoku.
24'
Adriana Míšová proměnila první sedmičku v utkání.
24'
DHC Slavia Praha bude zahrávat sedmičku, míč si bere Adriana Míšová.
22'
Karolína Rajová snížila náskok Pražanek na čtyři góly.
22'
Prrvní branku v zápase si daůa Adriana Míšová.
20'
Michaela Konečná si dala druhou branku v zápase přesně deset minut před koncem prvního poločasu.
19'
Denisa Holeňáková skórovala svou první branku v utkání. Pražanky mají zpět pětibrankové vedení.
18'
Anežka Farářová vstítila branku po oddechovém čase Sokola. Poruba aktuálně ztrácí čtyři branky.
17'
15'
Hostující tým udeřil opět zásluhou Nikoly Švihnosové, která Pražankám dala už pětibrankový náskok.
13'
Slavia skórovala zásluhou Nikoly Švihnosové, ta návazala na svou předchozí branku po třech minutách hry.
10'
Nikola Švihnosová ale dostala Pražanky zpátky do tříbodového vedení.
10'
Karolína Rajová stáhla domácí ztrátu na dvě branky.
10'
Jenže Adéla Zimová skŕovala z protiútoku Slavie.
9'
Poruba ukončila čtyři minuty střeleckého ticha trefou Michaely Konečné.
9'
Tereza Vostárková potrestala další střeleckou nedůslednost Sokola.
8'
Hosté si dali dvě minuty střelecké pauzy, tu ale ukončila Adéla Zimová.
6'
Slavia jde ale do vedení zásluhou Terezy Vostárkové.
5'
Klára Ulmanová srovnala v páté mínutě na 2:2. Je opět srovnáno.
4'
Tereza Vostárková ale dává Pražankám vedení po postupném útoku.
4'
Sokol Poruba ale zásluhou Karolíny Rajovové vzápětí srovnal.
3'
Anna Jestříbková otevřela po 140 vteřinách skóre dnešního utkání.
2'
Oba celky si vyměnily míč, ale branku jsme prozatím neviděli.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, za chvíli se začne hrát.

DHC Sokol Poruba: Bártová, Wizurová, Hřebejková – Dybalová, Ka. Rajová, Farářová, Ulmanová, Ritzová, Vachtarčíková, Prašivková, Bestová, Konečná, Feldmannová, Kr. Rajová.
Trenér: Douda Daniel

DHC Slavia Praha: Malá, Kudláčková – Holečková, Franková, Vostárková, A. Novotná, Holeňáková, Zimová, Míšová, Weisenbilderová, Doležalová, Švihnosová, Vavroušková, Jestříbková.
Trenér: Salač Jan

Rozhodčí: Šlezingr David, Špunar Jiří.
DHC Sokol Poruba, 11. místo, 20z. (3 – 0 – 17), skóre 452:539, 6 bodů.
Už dlouhých šest utkání si Porubanky nezvládly do tabulky připsat ani jediný bod a se šesti body jim patří až 11. místo v tabulce MOL ligy.

DHC Slavia Praha, 5. místo, 20z. (12 – 0 – 8), skóre 580:522, 8 bodů.
Slávistkám se v posledních mečích také příliš nedařilo. V Dunajské Strede padly vysoko (19:31) a naposledy nezvládly v domácí hale souboj s olomockou Zorou (25:27). Na páté hráčky z hlavního města se už bodově dotáhl i šestý Písek.

Vzájemné zápasy:
Bilance obou celků je poměrně vyrovnaná, ale poslední dvě utkání vyzněla pro Slavii. Naposledy v polovině ledna Pražanky zdolaly Porubu v semifinále Českého poháru o čtyři branky poměrem 27:23.

Osobnosti týmů:
Sokol Poruba se bude spoléhat na výkony 21leté Anežky Farářové, ta již nasázela 121 branek. To Slavia se opírá hlavně o výkony Adriany Míšové, která má na svém kontě 101 přesných zásahů.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z házené. V rámci 29. kola nejvyšší soutěže žen na sebe narazí týmy DHC Sokol Poruba a DHC Slavia Praha. Souboj jedenáctého týmu s tím pátým začíná v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.