ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko  : Česko - 16. ledna 2020   16:00

Španělsko
Španělsko
2' Maqueda  • 6' Guardiola  • 7' Cañellas  • 10' Entrerríos  • 11' A. Dujshebaev  • 12' Solé  • 17' Aguinagalde  • 18' Maqueda  • 18' Morros  • 20' Cañellas  • 22' Maqueda  • 28' Sarmiento  • 30' Cañellas  • 32' Fernández  • 34' A. Dujshebaev  • 35' Sarmiento  • 36' A. Dujshebaev  • 37' Figueras  • 39' Figueras  • 44' Aguinagalde  • 44' Corrales  • 45' Fernández  • 46' Fernández  • 48' Gomez Abello  • 50' P. de Vargas  • 51' A. Dujshebaev  • 52' Maqueda  • 53' Solé  • 55' D. Dujshebaev  • 59' Sarmiento
31:25
(14:9)
Česko
Česko
1' Kašpárek   • 4' Bečvář   • 8' Číp   • 10' J. Hrstka   • 13' Kašpárek   • 14' P. Horák   • 16' Číp   • 19' Zdráhala   • 24' Babák   • 32' Kašpárek   • 33' Kašpárek   • 38' Vančo   • 40' Zdráhala   • 42' Kašpárek   • 46' Kašpárek   • 47' Bečvář   • 54' Bečvář   • 55' Bečvář   • 56' Zdráhala   • 59' Zdráhala   • 59' Zdráhala   • 60' Mojžíš
Španělsko
Česko

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u házené zase někdy příště.
Španělsko – Česko 31:25 (14:9)
Nejvíce branek: Maqueda 4, Dujshebaev 4, Fernández 3 – Zdráhala 8/3, Kašpárek 6, Bečvář 4. Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/3. Vyloučení: 3:5.
Zápas je tedy u konce. Náš tým podle očekávání na soupeře ze Španělska nestačil, podlehl mu 31:25. Těšit nás může alespoň fakt, že jsme druhou půlku prohráli jen o jednu branku, a to jsme spoustu branek dostali lacině do prázdné klece. Češi se soupeři nedokázali vyrovnat hlavně v útoku a rychlém protiútoku, kde Španělé hráli prostě výborně. V prvním poločase nás držel brankář Mrkva, v tom druhém už to tak fenomenální výkon nebyl, nicméně nezklamal. V dalším zápase Česko čeká v sobotu Bělorusko. Španělsko si zahraje také v sobotu proti Rakousku.
60'
Španělé v plném počtu.
60'
Jan Mojžíš trefuje odkrytou branku soupeře.
60'
Začíná poslední minuta zápasu.
59'
Rychlý brejk i pro náš tým, o břevno poslal míč do branky Zdráhala.
59'
Daniel Sarmiento se prosazuje na druhé straně. 31:23.
59'
Zdráhalova sedmá branka v zápase, vydal se středem a poslal míč do protipohybu brankáře.
58'
Vyloučení v týmu Španělsko (Aitor Ariño).
58'
Ferran Solé dostal míč na hranici brankoviště, ale trefil jen připraveného brankáře.
57'
Daniel Sarmiento schoval střelu ze středu hřiště, jeho pokus však trefil jen tyčku.
56'
Zdráhala tentokrát na levé spojce a úspěšný, v pádu dokázal obstřelit brankáře soupeře.
56'
Zdráhalova zblokovaná střela ze středu hřiště.
55'
Další branka Bečváře, který měl úplně volno na levém křídle.
55'
Daniel Dujshebaev měl až moc prostoru pravé straně a v klidu ho využil.
54'
Bečvář se uvolnil vepředu a míč poslal přímo do šibenice.
53'
Po dalším útoku šel sám na brankáře Solé, ten se nemýlil. 29:19.
52'
Ztráta Babáka na útočné půlce, rychlý brejk a branka Španělska.
52'
Konečně jsme znovu v šesti.
51'
Po dalším útoku trefuje prázdnou branku Dujshebaev.
50'
Gonzalo P. de Vargas trefil z vlastní branky odkrytou branku Česka. 26:19.
49'
Jsme v pěti, do hry se vrátil kašpárek.
49'
Už jsme jen ve čtyřech. Na trestné lavici je Solák.
49'
Dieudonné Mubenzem zkusil vystřelit z větší dálky, ale trefil jen brankáře.
48'
Hned to využívá Aleix Gomez Abello, který se trefil z pravého křídla.
47'
Opět jde náš tým do pěti.
47'
Bečvář se perfektně kličkou dostal až na brankoviště, odkud se nemýlil.
46'
Češi po delší době v plném počtu.
46'
Opět trefená prázdná branka, postaral se o to Ángel Fernández.
46'
Šestá branka Kašpárka, tentokrát se trefil z pravé spojky.
45'
Oddechový čas pro Česko
45'
Další trefa do prázdné. Tentokrát se z vlastní půlky trefil Ángel Fernández.
44'
Španělský brankář trefuje odkrytou branku Česka.
44'
Gól vstřelil tým Španělsko (Julen Aguinagalde).
43'
Vyloučení v týmu Česko (Miroslav Jurka).
43'
Další trefa Čecha. Střela o zem končí v brance.
43'
Zdráhala si na středu znovu našel prostor pro střelu, tentokrát byl při ní faulován.
42'
Vyloučení v týmu Česko (Jan Mojžíš).
42'
Kašpárek se znovu dostal vysoko a poslal míč přesně do horního rohu.
41'
Oddechový čas pro Česko.
41'
Češi se dokázali ubránit zdržujícímu soupeři a mohou zaútočit.
40'
Zdráhala zkusil štěstí z větší vzdálenosti a prostřelil brankáře soupeře.
39'
Adrià Figueras dostal pas na hranici brankovišti a nádherně přeloboval brankáře Mrkvu.
39'
Po faulu na Kašpárka šel házet Zdráhala a v klidu proměnil.
38'
Vančo si udělal prostor na levé spojce a prostřelil brankáře soupeře.
37'
Adrià Figueras se dostal ke střele ze středu, ta byla tečována, ale Mrkva na ni nestačil.
37'
Jurka se dostal ke střele z pravého křídla, ale trefil jen připraveného brankáře.
36'
Alex Dujshebaev se trefuje ze středu hřiště. Je to o šest branek.
36'
Následnou sedmičku posílá Zdráhala přímo pod horní tyčku.
35'
Vyloučení v týmu Španělsko (Viran Morros).
35'
Faul i na Bečváře, stále jsme na balónu.
35'
Zdráhala faulovaný na středu, Češi zůstanou u míče.
35'
Daniel Sarmiento se perfektně uvolnil na středu a tvrdou ranou poslal míč na vzdálenější tyčku.
34'
Už to zase o čtyři branky není, protože se trefuje Alex Dujshebaev.
33'
Další branka Kašpárka, znovu je to o čtyři branky.
32'
Ángel Fernández se dostal do brejku a v tom se nemýlil.
32'
Kašpárek si došel na střed a míč pověsil přímo pod břevno.
31'
Po domácí kombinaci se v brankovišti octl Alex Dujshebaev, takže míč pro Česko.
31'
Češi tedy jasně prohrávají první poločas 14:9, ale soupeře zhruba polovinu poločasu drželi na uzdě, pak ovšem Španělé ukázali svoji kvalitu. Čechy trápí hlavně hodně ztrát v útoku, z čehož vznikají rychlé a přesné brejky soupeře. Náš tým drží výbornými zákroky brankář Mrkva.
30'
30'
Joan Cañellas se v posledních sekundách ještě prosazuje z rychlého útoku.
30'
Začíná poslední minuta první půle.
29'
Další střelu na sebe vzal Babák, jenomže branku netrefil.
29'
Štěpán Zeman faulován při střele, takže můžeme pokračovat v tlaku.
28'
28'
Nakonec se po dlouhém držení míče prosadil Daniel Sarmiento.
27'
Španělé jsou již dlouho varování za zdržování, ale stále jsou na míči.
26'
Ángel Fernández se dostal ke střele z levého křídla. Jeho pokus jen orazítkoval pravou tyčku české branky.
25'
Opět výborný Mrkva, který vykopl sedmimetrový pokus Španěla.
24'
Češi jdou bohužel do pěti.
24'
Mrkva ukazuje další dobrý zákrok proti střele soupeře z pravého křídla.
24'
Babák se na levé spojce dostal hodně vysoko a po dlouhé době střílí českou branku.
23'
tam ovšem přišla jen další zbytečná ztráta, ale perfektní zákrok proti brejku soupeře ukázal Mrkva.
23'
Útočný faul Španělska, jdeme dopředu.
23'
Oddechový čas pro Španělsko.
22'
Na druhé straně vytáhl parádní zákrok Gonzalo P. de Vargas, který vychytal Horáka.
22'
První střelu Mrkva vyrazil, jenomže dorážku Maquedy už neměl.
21'
Španělé jsou v šesti.
20'
Joan Cañellas se prosazuje ze středu hřiště zatím nám přesilovka nevychází.
20'
Český brankář zkusil trefil odkrytou branku, ale mířil mimo.
19'
Mrkva kryje střelu ze spojky, takže můžeme jít vpřed.
19'
Zdráhala byl ještě faulovaný při střele.
19'
Výborně Zdráhala, ten se dostal na střed a perfektním obstřelem se prosadil.
18'
Nepovedená pasáž našeho týmu, po laciné ztrátě zvyšuje španělské vedení Morros.
18'
Už je to o dva. Ze středu se prosazuje Maqueda.
17'
Vyrovnaný stav dlouho nevydržel, na pivotu se otočil Julen Aguinagalde a nedal brankáři šanci.
16'
Vyrovnáno. Po nahrávce za zády se míč dostal na křídlo pro Čípa, který v pádu trefil ozem přesně růžek branky.
16'
Český brankář si připisuje i další úspěšný zákrok, když za sebe nepustil střelu z pravé strany.
15'
Fenomenálě Mrkva, nejdřív chytil sedmičku a následně i dorážku soupeře, zatím perfektní zápas.
14'
Další skvělý zákrok Mrkvy a po rychlém útoku se poprvé prosazuje Horák.
14'
Alex Dujshebaev byl sice vychytán, ale rozhodčí píská faul.
13'
Zdráhala našel na pravé straně Kašpárka, ten si s míčem došel na střed a poslal míč do sítě.
12'
Po další ztrátě Čechů už přišel trest. Solé se po rychlém brejku prosadil.
12'
Joan Cañellas šel sám na Mrkvu, ale český brankář ho perfektně vyčapal.
11'
Zbytečná ztráta našeho týmu a musíme se bránit.
11'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Joan Cañellas).
11'
S góly se roztrhl pytel. Tentokrát se prosadil ze středu hřiště Alex Dujshebaev.
10'
Už je to zase jen o jednu branku, protože se z levého křídla prosadil Hrstka.
10'
Na pravé spojce dostal Španěl jen trochu prostoru a využil ho.
9'
další perfektní nahrávku dostal na křídlo Číp, tentokrát trefil bližší tyčku.
8'
Na druhé straně neuspěl z křídla Jorge Maqueda.
8'
Výborně. Na pravé křídlo dostal pas Číp a jeho parádní rána snižuje.
7'
Joan Cañellas dostal míč na pravou spojku a bezpečně se prosazuje.
7'
Žlutá karta pro tým Česko (Tomáš Číp).
6'
Gedeón Guardiola se prosadil po rychlém brejku a jeho tým vede.
5'
Ferran Solé se k ní postavil a poslal brankáře na druhou stranu, 2:2
5'
Julen Aguinagalde byl faulován a jeho tým bude házet sedmičku.
4'
Roman Bečvář se dostal na střed hřiště a míč poslal nechytatelně do šibenice španělské branky.
4'
Žlutá karta pro tým Česko (Stanislav Kašpárek).
3'
Slabé zakončení Kašpárka, Češi se musí bránit.
2'
Z pravé spojky se prosazuje Jorge Maqueda a vyrovnává.
2'
Obranný faul českého týmu, takže soupeř zůstane na míči.
1'
Stanislav Kašpárek se dostal na střed a propálil brankáře, vedeme 1:0.
1'

Španělsko: P. de Vargas, Corrales – Maqueda, Fernández, Entrerríos, A. Dujshebaev, Sarmiento, Aguinagalde, Solé, Figueras, Cañellas, Morros, Gomez Abello, Ariño, Guardiola, D. Dujshebaev.

Česko: Mrkva, Galia – J. Hrstka, Bečvář, Jurka, P. Horák, Kašpárek, Babák, Číp, Šlachta, Vančo, Zdráhala, Solák, Mubenzem, Š. Zeman, Mojžíš..
Česko

Náš tým skončil na posledním Mistrovství Evropy na 6. místě. Na tom letošním tým postoupil ze základní skupiny, když na úvod nestačil na Rakousko, ale pak zabral, protože porazil Severní Makedonii 27:25 a následně zvládl i přímý souboj o postup proti Ukrajině. V tom utkání proti Ukrajině zazářil hlavně Tomáš Babák, který se prosadil dokonce šestkrát.

Poslední tři zápasy

Ukrajina VS. Česko 19:23
Česko VS. Severní Makedonie 27:25
Česko VS. Rakousko 29:32
Španělsko

Španělé jdou do zápasu jako jasní favorité. Sedmý tým posledního světového šampionátu v základní skupině vyhrál všechny tři své zápasy. Nejdřív si poradil s Lotyšskem 33:22, následně porazil Němce 33:26 a v posledním zápase nedal šanci Nizozemsku 25:36. Právě v posledním zápase zazářil Španěl Maqueda, který si připsal 7 branek do sítě soupeře.

Nizozemsko VS. Španělsko 25:36
Španělsko VS. Německo 33:26
Španělsko VS. Lotyšsko 33:22
Zdravím všechny fanoušky házené. V rámci rámci nadstvbové skupiny Mistrovství Evropy se český tým utká s týmem Španělska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.