ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Černá Hora  : Francie  - 24. ledna 2022   20:30

Černá Hora
Černá Hora
3' B. Vujović  • 4' Lasica  • 5' Milos Vujović  • 6' Milos Vujović  • 7' Čepić  • 11' Čepić  • 14' Božović  • 15' Čepić  • 17' Čavor  • 21' Milos Vujović  • 32' Milos Vujović  • 33' Lasica  • 37' Kaludjerović  • 38' Simović  • 40' Lasica  • 42' B. Vujović  • 46' B. Vujović  • 50' B. Vujović  • 51' F. Vujović  • 52' Lazović  • 53' Lasica  • 57' Simović  • 59' B. Vujović  • 59' Lasica
27:36
(12:16)
Francie
Francie
2' Lenne   • 3' N. Karabatić   • 4' Lenne   • 6' Mem   • 7' Tournat   • 9' Mem   • 9' Lenne   • 11' Fabregas   • 13' Lenne   • 14' Mem   • 18' Mem   • 25' Richardson   • 26' Richardson   • 28' Minne   • 30' Porte   • 30' N. Karabatić   • 31' Grebille   • 33' N. Karabatić   • 35' Mem   • 37' Tournat   • 37' Minne   • 38' Tournat   • 38' Minne   • 39' Kounkoud   • 40' Grebille   • 41' Minne   • 43' Mem   • 44' N. Karabatić   • 45' Monar   • 47' Mem   • 50' Kounkoud   • 50' Kounkoud   • 51' Porte   • 54' Tournat   • 56' Kounkoud   • 58' Richardson
Černá Hora
Matović, N. Simić – F. Vujović, Čavor, Lazović, Čepić, B. Vujović, Milos Vujović, Kaludjerović, Simović, S. Vujović, Ševaljević, Božović, Lasica, Vujačić, Grbović.
Kurtagic, Wetterwik (oba SWE)
MVM Dome, Budapešť
Francie

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Černá Hora – Francie 27:36 (12:16)
Nejvíce branek: M. Vujović 7/3, B. Vujović 5, Lasica 5 – Mem 7, Lenne 4, Minne 4. Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (oba SWE). Sedmimetrové hody: 5/3 – 0. Vyloučení: 1:3. ČK: Ševaljević – Gerard.
Francie nakonec potvrdila roli favorita, porazila Černou Horu, jakkoli se mohlo hlavně v prvních dvaceti minutách zdát, že mu balkánský protivník bude klást velký odpor. Země galského kohouta si tak zajistila aspoň třetí příčku v tabulce, jejím cílem je každopádně samozřejmě postup do semifinále, o který se porve ve šlágru s Dánskem. Černá Hora si ještě může zahrát o konečnou pátou pozici na šampionátu, nemá ovšem situaci ve svých rukou.
60'
Pardin prostě chytá famózně! Zcela sám se na něj řítil Kaludjerović, jenže ten Černou Horu nerozradostnil. Dredatý brankář byl zkrátka silně proti i v závěru utkání za již rozhodnutého stavu.
59'
Lasica vystartoval směrem dopředu a úspěšně zužitkoval rychlý brejk svého mužstva.
59'
B. Vujović je dalším úspěšným střelcem utkání, jejíhož vítěze už známe prakticky od začátku druhé půle.
58'
Richardson v první půli zaznamenal dvě důležité branky pro Francii, také ty postupně lámaly odpor Černé Hory. Až nyní rozvlnil síť také potřetí.
57'
Simović se ocitl ve středu pole zcela sám a bez větších potíží svou tutovku proměnil.
56'
Kounkoud v závěru utkání ukazuje, že střelecky je v docela slušné formě. Jeho čtvrtý gól v duelu s Černou Horou je na světě.
55'
Pardin vyloučeného Gerarda nahradil opravdu více než adekvátně. Chytá opravdu moc dobře. Nyní zlikvidoval pokus S. Vujoviće.
54'
Tournat se střelecky odmlčel, teď si ovšem spravil náladu. Už jen nějakých šest minutek zbývá do konce tohoto utkání.
53'
Lasica udeřil z křídla přesně tak, jak si představoval.
53'
Čepič se nyní pokoušel zacílit pravačkou ze středu pole, avšak Pardin secvakl své nohy zavčasu. Slušný protiútok Černé Hory tak brankou neskončil.
52'
Lazović snížil na rozdíl deseti branek. O vítězi tohoto klání je nicméně opravdu rozhodnuto.
51'
Porte a jeho druhý přesný zásah v tomto klání. Góly nyní zase padají s velkou pravidelností.
51'
Klan černohorských Vujovićů nyní doplnil na střelecké listině také Filip.
50'
Kounkoud a jeho druhá trefa během krátkého sledu. Francie si bez obtíží drží odstup od svého protivníka.
50'
B. Vujović bleskově odpověděl na předchozí trefu Kounkouda.
50'
Parádní kombinace Francie, na jejímž konci byl Kounkoud. Z křídla pak pohotově zacílil.
49'
Oddechový čas pro Černou Horu.
48'
Simiće před pár okamžiky nahradil v bráně Matović, jehož se nyní snažil neúspěšně překonat Minne. Černá Hora se snaží s favoritem držet krok, ve druhé půli je ovšem evidentně horším celkem.
47'
Mem zkrátka má páru. A obohacuje své gólové konto. Podařilo se mu zacílit z jakési házenkářské standardky.
46'
... a B. Vujović, k němuž se po zákroku Pardina šťastně dostal balón, následně přece napodruhé skóroval.
46'
Na sedmičku se nyní nachystal B. Vujović, ale Pardin zase skvěle zasáhl. Odrazil však merunu jen zpátky ke svému soupeři...
46'
Vyloučení v týmu Francie (Theo Monar).
45'
Francie hraje ve velké pohodě. Na zadní tyčku zamířil nyní premiérový střelec tohoto klání Monar.
44'
Pardin a jeho parádní zákrok proti této sedmičce. Vůbec poprvé nedokázal tuhle šanci tradiční exekutor M. Vujović zužitkovat.
44'
Z dálky nyní napřáhl Karabatić a počínal si dle vlastních očekávání. Za chvilku by mohl být rozdíl mezi oběma celky desetigólový.
43'
Mem je dalším hráčem, kdo změnil průběžné skóre. Francie se postupně blíží třiceti zaznamenaným brankám.
42'
B. Vujovićovi se po delší odmlce podařilo rozvlnit síť. I nadále na palubovce vidíme hodně otevřenou házenou.
41'
Poté, co se Pardin skvěle vytáhl proti M. Vujovićovi, se na druhé straně zapsal do statistik vstřelených branek z pravé strany Minne.
40'
Grebille si na levé straně pohotově vyskočil a zařídil další trefu Francie.
40'
Lasica zaznamenal další přesný zásah. Černá Hora každopádně pouze upravila pro ni průběžně hodně negativní skóre.
39'
39'
Kounkoud se taktéž uvedl na listinu šutérů. Rozdíl už začíná být mezi oběma celky opravdu markantní. Francie začíná potvrzovat roli favorita.
38'
Minne se nyní dokázal prosadit. Francie dostává tohle klání plně pod vlastní kontrolu.
38'
Simović dalším, kdo změnil průběžné skóre. Teď padají góly s opravdu velkou pravidelností.
38'
Tournat se gólově prosadil během krátké chvíle také podruhé poté, co se dostal k odraženému míči.
37'
Kaludjerović se poprvé zapsal na střeleckou listinu. Černá Hora každopádně stále své manko spíše navyšuje, než aby ho stahovala.
37'
Minne podnikl rychlý výpad vpřed a v koncovce se nezmýlil.
37'
Francie si nemíní Černou Horu znovu připouštět k tělu. A moc dobře tuto skutečnost věděl při zakončování i Tournat.
36'
M. Vujović, nejaktivnější střelec balkánského celku, je zatím v proměňování sedmiček stoprocentní. Jeho třetí trefa v rámci této disciplíny.
35'
Černá Hora nedokázala stáhnout manko na tři branky, svůj útok totiž pokazila. Ba naopak na druhé straně navyšoval rozdíl Mem.
34'
Simić je zkrátka miláčkem publika, jakmile se mu povede dobrý zákrok. Teď zkrátka skvěle vystihl, kam že bude pálit Minne, a umně ho vyčapal.
33'
Hezky to nyní vykombinovala Černá Hora. A Lasica zaznamenal druhý gól v tomto zápase.
33'
Karabatić zkrátka z dálky zacílit umí. Parádní rána, přesně umístěná do spodního rohu brány změnila průběžné skóre.
32'
Famózní akce Černé Hory! Božović přihrál na M. Vujoviće, který už byl ve vzduchu, přesto dokázal zacílit na zadní tyčku.
31'
Grebille dostal parádní přihrávku na levé křídlo, odkud si vysoko naskočil a umně zakončil. Francie vstoupila do druhé půle moc dobře.
31'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Nebojša Simović).
31'
Dvě červené karty, dvacet osm branek, vedení Francie o čtyři góly nad Černou Horou. Asi takový jednoduchý sumář můžeme nabídnout k tomuto klání, které v některých pasážích představovalo doslova reklamu na házenou. Uvidíme, jestli se balkánský celek ještě vzchopí. V prvních dvaceti minutách totiž hrál se svým sokem více než vyrovnanou partii.
30'
30'
Tak ještě Karabatić na sklonku tohoto poločasu, zhruba dvě vteřiny před koncem, upravil průběžný stav.
30'
M. Vujović se při zahrávání své druhé sedmičky v koncovce nezmýlil. Rozdíl mezi oběma týmy je třígólový.
30'
Vyloučení v týmu Francie (Ludovic Fabregas).
30'
Porte a jeho první přesný zásah v tomto utkání, zaúřadoval z křídla. Poslední desetiminutovka tohoto klání jasně patří Francouzům.
29'
Gerardova absence evidentně Francii nechybí. Pardin si mezi třemi tyčemi možná počíná ještě lépe, teď vychytal parádně skryté zakončení B. Vujoviće.
28'
28'
Francie nyní působí v obraně pevně, v ofenzívě účelně. Moc dobrý recept na postupné navyšování svého náskoku, které nyní zařídil Minne.
27'
Božović nyní zvedl oči ve strop haly. Mířil velice dobře, jenže jeho pokus zamířil pouze do břevna. Balkánský celek nyní v útoku opravdu strádá.
26'
Richardson a jeho další branka v rychlém sledu. Zase si dobře naskočil ve středu pole a úspěšně zamířil.
25'
Richardson si naskočil ve středu pole a zacílil do spodního rohu brány. Simić si na míč sáhl, ale inkasování nezabránil. Dost se na sebe zlobil, že šanci nepolapil. Tak náročný na sebe je.
24'
Skoro sedm minut už Francie neskórovala. Teď má každopádně možnost udeřit. Drží totiž míc ve své moci.
23'
Gólostroj se nám jaksi zasekl. Oba celky nyní daleko více přemýšlí, jak založit svoje útoky. Černá Hora nyní proti Francii nevyrukovala s účelnými zbraněmi.
22'
Čavor nyní mohl strhnout vedení na stranu Černé Hory, ale v koncovce si zkrátka nepočínal úspěšně. Dramatický zápas pokračuje. Vidíme opravdu parádní, parádní házenou.
21'
M. Vujović si nyní přece napravil reputaci. Černá Hora podnikla rychlý brejk, který už byl zužitkován. A máme srovnáno!
21'
Oddechový čas pro Francii.
21'
Chybí Gerard? Pro Francii evidentně žádný problém. Náhradník Pardin totiž předvedl nejhezčí zákrok tohoto utkání. Zcela sám se na něj řítil M. Vujović, avšak toho fantastickou pravačkou vychytal.
20'
Jaj, škoda pro Černou Horu. Mohlo být vyrovnáno. Jenže Lasica z pravého křídla trefil pouze břevno.
19'
Černá Hora ubránila atak Francie, která evidentně může být opařená po nedávném vyloučené. Balkánský výběr bude chtít této skutečnosti určitě náležitě využít.
18'
M. Vujović proměnil první sedmičku v tomto utkání. Uvidíme, jak se zkrátka Francie popasuje s červenou kartou pro svou brankářskou jedničku.
18'
Tohle je pořádně velká nepříjemnost pro Francii! Brankář Gerard totiž vyběhl ze své brány a znemožnil svému soupeři v podnikání. Samozřejmě něco takového je proti pravidlům házené. Po shlédnutí videa pak švédští rozhodčí francouzskou legendu vyloučili.
18'
Mem trochu uklidnil svou trefou své spoluhráče poté, co se soupeř dostával pořádně na dostřel.
17'
Čavor snížil na rozdíl jednoho gólu! Jedno je jisté – Francie nebude mít vůbec snadnou úlohu v hale, která zkrátka patří fanouškům Černé Hory.
17'
Simić, to je nyní mág, který ničí francouzské útoky. A konečně také zaznamenal úspěšný zákrok vůči Lennemu, doposud nejlepšímu střelci Francie.
16'
Gerard se mezi třemi tyčemi vyčinil, také už pár slušných zákroků předvedl. Tentokráte se vytáhl na Lasicu.
15'
Simić spěchal k lavičce poté, co vychytal Minneho. Oslavoval opravdu bouřlivě. Tenhle chlapík zatím musí být jenom chválen.
15'
Čepić v koncovce v dresu Černé Hory rozhodně nezaostává. Jeho gól oslavila početná horda fanoušků zde v Budapešti.
14'
Mem napřáhl z dálky a udělal moc dobře. Propálil zkrátka vše, co mu stálo v cestě.
14'
Černá Hora musí rychle skousnout nedávné vyloučení. A Božović podnikl moc dobré kroky k zapomenutí dané situace. Francie vede už jen o dvě branky.
13'
Karabatić schytal nepříjemný úder v blízkosti brankoviště. Do akce musel VAR, rozhodčí pak rozhodli, že červenou kartu vyfasuje za své počínání Ševaljević. Nepříjemná záležitost pro Černou Horu, bezpochyby ano.
13'
Lenne je v opravdu pořádné ráži, v koncovce si prostě počíná parádně. A z křídla navýšil náskok země galského kohouta.
12'
Čavor vypálil svou levačkou z dálky, velká škoda pro něj, že zamířil jenom do břevna. Francie tak za chvilku bude podnikat kroky k navýšení svého náskoku.
11'
Simić se vehementně snažil zabránit tomuhle inkasování, míč se ale nakonec odrazil k Fabregasovi, který ho napodruhé přelstil.
11'
Čepić taktéž střelecky zaúřadoval. Opravdu se hraje házená ve vysokém tempu, šance si oba celky tvoří rychle a bez většího rozmýšlení.
10'
Šimič se zase vytáhl a zvedl ruku v pěst. Tentokráte si poradil s možností Mema.
9'
Lenne je zatím nejúspěšnějším šutérem Francie, jeho třetí trefa v zápase.
9'
Černé Hoře úvodní pasáže přesilovky moc nevyšly, do brejku se totiž dostal Mem, který bez obtíží zacílil.
8'
Vyloučení v týmu Francie (Nicolas Tournat).
8'
Žlutá karta pro tým Francie (Karl Konan).
7'
Tournat se dostal ve středu pole do dobré pozice a vyrovnal stav. Černá Hora každopádně i nadále působí moc dobře na palubovce.
7'
Čepić se poprvé uvádí na střeleckou listinu. Francie zatím nedokáže dobře bránit rychlé útoky balkánského celku.
7'
Simić a jeho další parádní zákrok! Zatím se tenhle muž mezi třemi tyčemi opravdu činí, už asi potřetí takto zneškodnil šanci soupeře, tentokráte tu Lagardeho.
6'
Mem a jeho první trefa v utkání. Divoká přestřelka pokračuje i nadále. Abychom mohli osvětlit situaci na tribunách, převahu evidentně má spíše Černá Hora.
6'
Druhý fantastický zákrok předvedl nyní Simić mezi třemi tyčemi. A z brejku tak mohl udeřit velmi rychle M. Vujović.
5'
Na úvod tohoto klání vidíme opravdu hodně divokou bitvu. Oba týmy jsou v útoku hodně produktivní. Nyní z levého křídla udeřil M. Vujović.
4'
Lasica nyní snížil stav.
4'
Lenne zachytil rozehrávku soupeře, a protože Černá Hora hrála bez brankáře, mohl zacílit do prázdné brány.
3'
Karabatić napřáhl z dálky a zamířil přesně do sítě. Francie se tak zase ujala vedení.
3'
B. Vujović poměrně záhy odpověděl na první trefu Francie. A máme tedy srovnáno.
2'
Lenne dostal od středu hřiště přihrávku na pravou stranu a odtud zaznamenal první gól v tomto utkání. První francouzský útok byl zkrátka úspěšný.
1'

Černá Hora: Matović, N. Simić – F. Vujović, Čavor, Lazović, Čepić, B. Vujović, M. Vujović, Kaludjerović, Simović, S. Vujović, Ševaljević, Božović, Lasica, Vujačić, Grbović.
Trenér: Roganović

Francie: Gerard, Pardin – Lenne, Minne, Lagarde, Richardson, Mem, Tournat, N. Karabatić, Grebille, Fabregas, Descat, Porte, Kounkoud, Monar, Konan.
Trenér: Mathe

Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (oba SWE).
MVM Dome v Budapešti bude dějištěm tohoto klání, který ještě ve středu nabídne poslední bitvy ve druhé fázi tohoto šampionátu. Pak už tahle aréna s pompézností může nabídnout následné semifinále a finále a také konečnou bitvu o pátou a třetí příčku na turnaji.
Francie bude každopádně bez příkras plnit roli favorita, cokoliv jiného se bude brát jako velká senzace. Černá Hora bude moci opravdu pouze překvapit. Nutno ale podotknout, že země galského kouta bude muset předvést daleko lepší výkon než naposledy proti Islandu, s nímž padla hned o osm gólů. V předchozích pěti kláních každopádně slavila výhru. Balkánský výběr zatím padl s Dánskem a Nizozemskem, porazil naopak Chorvatsko, Slovinsko i Severní Makedonii, tedy své jakési regionální soky.
Je otázkou, jestli už nynější výsledek nakonec bude favorizované Francii stačit na proklouznutí do semifinále, neboť dva zápasy, ty mezi Islandem a Chorvatskem a Dánskem a Nizozemskem, se zkrátka hrají v průběhu pondělka. Tenhle mač druhé fáze evropského turnaje házenkářů tak jako tak nabídne klíčový souboj o první pozice v tabulce a možná i hodně tuhou bitvu o finální postup. Nesmíme také zapomenout na hru o třetí příčku ve skupině I, neboť ta zajišťuje dodatečný duel o celkové páté místo na šampionátu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.