ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Norsko  - 21. ledna 2022   20:30

Německo
Německo
3' Golla  • 4' P. Weber  • 5' Golla  • 8' Zerbe  • 11' Zerbe  • 14' Steinert  • 23' D. Schmidt  • 24' Zieker  • 25' Stutzke  • 29' Köster  • 30' Zieker  • 30' Wiencek  • 34' Golla  • 35' Köster  • 37' P. Weber  • 39' Reichmann  • 42' P. Weber  • 48' Köster  • 51' Wiede  • 54' Wiencek  • 55' Wiede  • 58' Reichmann  • 59' Golla
23:28
(12:14)
Norsko
Norsko
5' Sagosen   • 6' Björnsen   • 9' Björnsen   • 14' Reinkind   • 18' Reinkind   • 19' Sagosen   • 20' O'Sullivan   • 24' Överjordet   • 25' Thorsteinsen Toft   • 27' Björnsen   • 27' Barthold   • 29' Thorsteinsen Toft   • 30' Solstad   • 32' Thorsteinsen Toft   • 33' Överby   • 34' Överjordet   • 36' Thorsteinsen Toft   • 38' Barthold   • 41' K. M. Gulliksen   • 44' Sagosen   • 46' Barthold   • 51' Thorsteinsen Toft   • 52' Thorsteinsen Toft   • 53' Thorsteinsen Toft   • 57' Sagosen   • 58' Solstad   • 59' Reinkind
Německo
Lah, Bojan – Sok, David
ZS Ondřeje Nepely, Bratislava
Norsko

Německo – Norsko 23:28 (12:14)
Nejvíce branek: Golla 4, Köster 3, P. Weber 3 – Thorsteinsen Toft 7, Sagosen 4, Barthold 4/1. Rozhodčí: Lah, Bojan – Sok, David. Sedmimetrové hody: 1/0 – 1/1. Vyloučení: 2:3.
Norové ovládli celý zápas jednoznačně 28:23. Naši západní sousedé byli dnes horší v zakončení a celou dobu tahali za kratší konec provazu. Hráčem utkání byl vyhlášen sedmigólový Nor Erik Thorsteinsen Toft. To je dnes z mé strany všechno, budu se těšit u dalších onlajn přenosů.
60'
Sander Sagosen v poslední vteřině, z 9m hodu, trefil jen les něměckých rukou.
60'
Utkání je rozhodnuto, Norové si zřejmě chtějí ještě vyzkoušet speciální zakončení.
60'
Oddechový čas pro hosty.
Sebastian Firnhaber si připsal zákrok.
60'
Němci hrají bez brankáře.
59'
Harald Reinkind pěknou střelou ze střední vzdálenosti prostřelil německého brankáře.
59'
Johannes Golla se dostal na norskou přihrávku na pivotu.
58'
Němci jdou do plných.
58'
Thomas Alfred Solstad byl na pivotu sám.
58'
Tobias Reichmann byl na pravém křídle sám.
57'
Sander Sagosen to poslal přes obránce k pravé tyči.
56'
Norové mí 9m hod.
56'
Sander Sagosen byl při střele sražen.
56'
Norové jenom tahají čas.
55'
Fabian Wiede skóroval z pivota.
55'
Norové získali 9m hod.
55'
Norové se vůbec nikam neženou.
54'
Patrick Wiencek skóruje z rychlého úniku.
54'
53'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Německo (Tobias Reichmann).
53'
Patrick Zieker zůstal po střele ležet na zemi. Němci mají 7m hod.
53'
Erik Thorsteinsen Toft skóruje ze středn zdálenosti.
52'
Erik Thorsteinsen Toft se prosadil z dálky technickou střelou.
51'
Fabian Wiede šel až do branky, Norové ho nestínovali.
51'
51'
Erik Thorsteinsen Toft navyšuje norské vedení.
50'
Daniel Rebmann skvěle zakočil, ale Norové zůstali v džení míče.
49'
Christoph Steinert z dálky jenom trefil tyčku.
49'
Julian Köster byl zabržděn, Němci mají 9m hod.
48'
Norové přišli o míč, Němci jdou ale do plných.
48'
Julian Köster skóruje ze střední vzdálenosti.
47'
Sander Sagosen upadl při zakončení.
47'
Johannes Bitter zakročil proti norské střele.
Oddechový čas pro domácí.
46'
Němci s útokem nespěchají.
46'
Sebastian Barthold dává branku z levého křídla.
45'
44'
Sander Sagosen byl neobsazený na pivotu.
44'
Norové hrají bez brankáře.
44'
Vyloučení v týmu Německo (Patrick Wiencek).
44'
Sander Andreassen Överjordet zůstal ležet na zemi a hala píská.
43'
Torbjörn Sittrup Bergerud se raduje ze zákroku nohou. Z opakovaného záběru bylo vidět, že střela byla tečována.
42'
Kent Robin Tönnesen minul bombou z dálky německou branku.
42'
Philipp Weber vyskočil a prosadil se přes dva norské beky.
Sander Sagosen se provinil držením.
41'
Vyloučení v týmu Norsko (Sander Sagosen).
41'
Kevin Maagerö Gulliksen se prosadil přes les německých rukou.
40'
39'
Johannes Bitter zasáhl rkou, ale Norové zůstali na míči.
39'
Tobias Reichmann se prosadil z pravého křídla.
Patrick Wiencek skončil na zemi, Němci mají 9m hod.
38'
Vyloučení v týmu Norsko (Erik Thorsteinsen Toft).
38'
Sebastian Barthold parádně prošel přes obránce a zavěsil.
37'
Norové ani Němci neskórovali z rychlých kontrů.
37'
Philipp Weber se prosadil z pivota.
36'
Erik Thorsteinsen Toft se prosadil přes obránce.
35'
Julian Köster dostal prostor na pivotu.
34'
Sander Andreassen Överjordet zakončil na pivotu rychlou norskou kombinaci.
34'
Johannes Golla dostal prostor na pivotu.
33'
Petter Överby vyslal na pivotu bombu, kterou si nešťastně Johannes Bitter srazil do sítě.
32'
Philipp Weber začal s neměckým postupným útokem.
32'
Erik Thorsteinsen Toft to vzal na sebe.
31'
31'
Norové, vědomi si náskoku, nikman nespěchají.
31'
Norové začnou druhé dějství na míči.
31'
První poločas nepřinesl žádné ofenzivní hody, ale za to jsme viděli velmi fyzickou hru. Němci na začátku poločasu vedli, ale pak převzali otěže zápasu Norové, kteří dokáží trestat neměcké ztráty míčů. Druhé dějství začne 21:23.
30'
30'
Patrick Wiencek dává branku z úniku.
30'
30'
Patrick Zieker skóruje z pravého křídla.
29'
Erik Thorsteinsen Toft se nebál střely z dálky a byl za ni odměněn.
29'
29'
Julian Köster vyskočil a dává branku ze střední vzdálenosti.
28'
David Schmidt byl opět držen.
28'
Němci mají další 9m hod.
27'
Sebastian Barthold utekl německé obraně.
27'
Kristian Björnsen se prosadil zpravého křídla.
27'
Johannes Bitter zastavil norský pokus ze střední vzdálenosti.
26'
David Schmidt se neprosadil ze střední vzdálenosti.
26'
Magnus Gullerud se těžce zvedá ze hřiště.
25'
Norové ztratili míč, ale Němci je nepotrestali.
25'
Lukas Stutzke se prosadil ze střední vzdáleností.
25'
Erik Thorsteinsen Toft z dálky prostřelil všechno, co mu stálo v cestě.
24'
Patrick Zieker se úvolnil z levého křídla a zavěsil.
24'
Gól vstřelil tým Norsko (Sander Andreassen Överjordet).
23'
David Schmidt skóroval na pivotu.
23'
Vyloučení v týmu Norsko (Petter Överby).
23'
Němci budou, po norském faulu zahrávat, 9m hod.
23'
Kent Robin Tönnesen trefil jenom německého brankáře.
22'
Norové rychý protiútok přibrzdili.
22'
Němci se opět neprosadili přes norského brankáře.
21'
21'
Oba brankáři ukázali jistý zákrok, skóre se nemění.
20'
Christian O'Sullivan se prosadil na pivotu přes německého obránce.
20'
Norové otočili vývoj zápasu, ale Němci pokračují v pomalém útoku.
19'
Sander Sagosen skóruje z kontru.
19'
Sebastian Barthold zůstal po obranném zákroku ležet na zemi. Srazil se totiž svým spoluhráčem.
18'
Norové nepotrestali německé selhání v koncovce.
18'
Harald Reinkind srovnává skóre zápasu.
18'
Držení míče je naprosto vyrovnané.
17'
Jeden z Norů byl stažen na zem, Seveřaně budou zahrávat 9m hod.
Johannes Bitter už má šest úspěšných zásahů.
17'
Johannes Bitter drží akcie německé reprezentace nad vodou.
16'
Němcům se dobře daří v oslabení tahat čas.
16'
Němci zůstali po norském faulu na míči.
15'
Nemci hrají v oslabení bez brankáře.
15'
Johannes Bitter se zaskvěl proti střele z dálky.
14'
Vyloučení v týmu Německo (Paul Drux).
14'
Gól vstřelil tým Norsko (Harald Reinkind).
14'
Christoph Steinert to vzal na sebe.
14'
Nororové střídají gólmana.
13'
Němci zahájili postupný útok.
12'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Norsko (Sebastian Barthold).
12'
Christian O'Sullivan skončil na zemi, Norové mají sedmičku.
12'
Oba týmy z brejku neskórovaly.
11'
Fabian Wiede srazil dalšího norského hráče před pivotem.
11'
Lukas Zerbe dává branku po dlouhém pasu od brankáře.
11'
Harald Reinkind byl držen, Norové mají 9m hod.
10'
Norové museli přibrzdit rychlý přechod.
10'
Němci útočí do plných.
9'
Kristian Björnsen se uvolnil na pravém křídle a skóruje technickou střelou.
9'
Němci si vypomohli dalším faulem, Norové mají 9m hod.
8'
Žlutá karta pro tým Německo (Simon Ernst).
8'
Lukas Zerbe skóruje po rychlém únilku.
7'
Norové byli zastaveni a mají 9m hod.
7'
Němci ztratili míč.
6'
Kristian Björnsen parádně zavěsil z pravého křídla.
5'
Johannes Golla skóruje z pivota ostrým projektilem.
5'
Sander Sagosen dává první branku Norů přes obránce.
4'
Philipp Weber se prosadil ze střední vzdálenosti.
3'
Johannes Golla to vzal na sebe.
2'
Sebastian Barthold nedává branku z levého křídla.
2'
Torbjörn Sittrup Bergerud teď nemusel zasahovat, pomohla mu tyčka.
1'
Němci začli zápas na míči.
1'

Německo: Rebmann, Wolff, Bitter – Golla, Wiencek, Wiede, Reichmann, Zerbe, Köster, P. Weber, Häfner, Firnhaber, Dahmke, Kühn, Stutzke, Ernst, Steinert, D. Schmidt, Zieker, Drux.
Trenér: Gislason, Alfred

Norsko: Bergerud, Heieren, Saeveraas – Eck Aga, Sagosen, Överjordet, Överby, Thorsteinsen Toft, Tönnesen, Björnsen, Gullerud, O'Sullivan, Pettersen, Reinkind, Solstad, K. M. Gulliksen, Christoffersen Blonz, Rambo, Barthold.
Trenér: Berge, Christian

Rozhodčí: Lah, Bojan – Sok, David.
Norsko
Seveřané ve svém prvním zápase na turnaji porazili Slováky o deset branek, poté ale těsně podlehli Rusku (22:23). Ve třetím utkání úvodní skupiny pak přehráli Litvu 35:29. Svěřenci trenéra Thorira Hergeirssona, kvůli prohře s Ruskem, začali Skupinu 2 s nulou. Ta se změnila na dva body po čtvrteční vysoké výhře nad Polskem (42:31), Sagosen dal v utkání 11 branek. Sebastian Barthold je s 28 brankami nejlepším střelcem Norů na turnají (3. celkově).

Norové jsou, podle sázkových kanceláří, favoritem zápasu, ale to nemusí vůbec nic znamenat. Zápas začíná ve 20:30.
Německo
Naši západní sousedé se ve třech odehraných zápasech na evropském šampionátu hned třikrát radovali z vítězství. Porazili Bělorusko (33:29) a Rakousko (34:29). No a v posledním zápase skupiny přehráli o sedm bodů Polsko (30:23).
V prvním zápase Skupiny 2 ve čtvrtek podlehli Španělsku (23:29). Svěřence trenéra Alfreda Gíslasona ale na šampionátu trápí kovid, na turnaji už mělo 12 hráčů pozitivní test. Dokonce hrozilo, že Němci své působení na turnaji ukončí. Naštěstí do dějiště turnaje dorazili další hráči z Bundesligy a Němci v turnaji pokračují.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z ME v házené. Ve pátek 21. ledna se proti sobě postaví, ve druhém kole skupiny 2, týmy Německa a Norska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.