ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko  : Dánsko - 28. ledna 2022   18:00

Španělsko
Španělsko
6' Gómez Abelló  • 10' Casado Marcelo  • 15' Maqueda Peno  • 15' Casado Marcelo  • 19' Casado Marcelo  • 22' Maqueda Peno  • 23' Gómez Abelló  • 25' Fernández Pérez  • 27' Cañellas  • 28' Cañellas  • 30' Gómez Abelló  • 30' Gómez Abelló  • 33' Cañellas  • 35' Gómez Abelló  • 39' Gómez Abelló  • 41' Gómez Abelló  • 42' Cañellas  • 44' Tarrafeta Serrano  • 44' Gómez Abelló  • 45' Ariño  • 47' Figueras Trejo  • 52' Gómez Abelló  • 54' Cañellas  • 56' Figueras Trejo  • 57' Figueras Trejo  • 60' Cañellas  • 60' Cañellas
29:25
(13:14)
Dánsko
Dánsko
7' M. Hansen   • 10' Lauge Schmidt   • 13' Jensen   • 15' Gidsel   • 16' M. Landin Jacobsen   • 17' Mensah Larsen   • 18' Gidsel   • 21' M. Hansen   • 23' Svan Hansen   • 25' M. Hansen   • 27' Jensen   • 28' M. Landin Jacobsen   • 29' Svan Hansen   • 35' Lauge Schmidt   • 44' Gidsel   • 45' J. T. Holm   • 48' M. Hansen   • 52' Jensen   • 55' M. Landin Jacobsen   • 58' M. Landin Jacobsen   • 59' Hald Jensen
Španělsko
Dánsko

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů.
Zatímco do šaten po první půli odcházelo favorizované Dánsko, které vedlo o jednu branku nad týmem, který byl za jednobrankové manko rád, do druhé půle vyběhli Španělé posíleny o dva superhrdiny. Tím hlavním stavebním kamenem mimořádného úspěchu Španělska byl brankář Perez de Vargas, na kterém si vylámali Dánové zuby u většiny příležitostí. K tomu byl podpořen Gómezem Abellou, který nejen, že nastřílel 11 branek za tento zápas a připsal si nejlepší střelecký výkon šampionátu, ale totálně odzbrojil dánskou hvězdu Larsena, kterému několikrát odebral míč a zakončil z rychlého brejku. Španělé tak nakonec zaslouženě díky těmto hvězdám postupují do finále po výhře 29:25.
60'
Cañellas dává razítko na dnešní výkon Španělska.
60'
A je hotovo...Cañellas dává další branku a to už si Španělsko udrží.
59'
Oddechový čas pro domácí.
59'
Landin vytáhl důležitý zákrok v pravou chvíli. Na druhé straně dává Dánům naději svojí trefou Jensen.
58'
Landin snižuje z křídla.
57'
S Dány to nevypadá dobře. Figueras se opět prosazuje poté, co Vargas vychytal Hansena.
56'
Figueras se prosazuje.
55'
Dánové hrají opět bez brankáře. Hansen nejprve trefil břevno, o chvíli později se prosazuje Landin.
55'
Oddechový čas pro hosty.
54'
Dánové zkouší hru bez brankáře, ale Jacobsen netrefil branku. Na druhé straně úspěšně zakončuje Cañellas.
53'
Na druhé straně nyní ztrácí míč Sarmiento.
52'
Gól vstřelil tým Dánsko (Magnus Saugstrup Jensen).
52'
Naopak! Gómez sebral míč Hansenovi a ze samostatného úniku střílí další branku.
51'
Tvrdá dánská obrana tentokráte slavila úspěch. Dánové mají možnost snížit.
50'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Dánsko (Mikkel Hansen).
50'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Inaki Peciña Tome).
50'
Vyloučení v týmu Španělsko (Inaki Peciña Tome).
50'
Goméz je oěpt úspěšný ze sedmičky.
49'
Jacobsen neuspěl proti Vargasovi. Ten se stává důležitou osobou utkání.
48'
Kdo jiný by měl přispěchat na gólovou pomoc než Hansen.
48'
47'
Trejo se trefuje zadovkou.a překvapivě se Španělsko ujímá již tříbrankového vedení.
46'
Vargas vyráží střelu nad branku.
45'
Gól vstřelil tým Španělsko (Aitor Ariño).
45'
Holm se prosazuje podstřelem.
44'
Gól vstřelil tým Španělsko (Aleix Gómez Abelló).
44'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mathias Gidsel).
44'
Tarrafeta se pověsil do vzduchu a posílá Španěly do dvoubrankového náskoku.
43'
Jakobsen je vyloučen na dvě minuty za hraní nohou.
42'
42'
Vyloučení v týmu Španělsko (Eduardo Gurbindo Martínez).
42'
Várgas vytáhl další zákrok a Cañellas posílá svůj tým do dvoubrankového vedení.
41'
Opět Goméz Abelló a Španělsko jde prvně v dnešním utkání do vedení.
40'
Vargas vychytal Svana.
39'
Goméz Albello se prosazuje z křídla střelou na zadní tyč.
38'
Landin si připsal devátý zákrok. Dánové jsou nyní v útoku a vybojovali roh a následně zasáhl Vargas.
37'
Dánové opět vyrukovali s tvrdou a pevnou obranou.
36'
Hansen vrací ze sedmičky vedení na dánskou stranu.
35'
35'
Dánové se ubránili a po šesti minutách skórovali zásluhou Schmidta.
34'
Hansen nyní ztrácí míč. Nevídaná záležitost.
33'
Cañellas svojí střelou srovnává.
32'
Gidselův pokus z brankoviště končí na Vargasovi.
31'
Landin hned v první minutě přidává další zákrok.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:10..
První poločas se odehrál ve znamení brankářského galapředstavení na obou stranách. To svědčilo spíše Dánům, neboť Landin Jacobsen předvedl stabilnější výkon a jeho vyloučení v závěru poločasu bylo znát i na španělském smazání náskoku. I proto se týmy odebraly do šaten při pouhém jednobrankovém rozdílu.
30'
30'
30'
Gómez vystihl dánský záměr a snižuje.
29'
Svan Hansen přidává druhou branku.
28'
Gól vstřelil tým Španělsko (Joan Cañellas).
28'
Landin Jacobsen M. přidává svoji první branku v utkání.
27'
27'
Jensen se prosazuje v oslabení.
26'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Španělsko (Aleix Gómez Abelló).
26'
Landin se při návratu do brány vrhnul po míči, který směřoval do prázdné branky. Zasáhl jej však ještě před brankovištěm. Po shlédnutí videa je Landin vyloučen na 2 minuty a Španělé mají sedmičku k dobru.
25'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mikkel Hansen).
25'
Fernández udělal otočku v rohu hřiště a zbavil se soupeře a následně zakončil.
24'
Vargas polapil ránu pod břevno. Španělé mohou snížit.
23'
23'
Svan Hansen se prosazuje z křídla.
22'
Vyloučení v týmu Dánsko (Magnus Landin Jacobsen).
22'
Penovi se podařilo snížit.
21'
21'
Gómez trefuje ze sedmičky pouze břevno.
20'
Vargas se po dlouhé době vytáhl obranným zákrokem. Přišel v důležitou chvíli.
19'
Vyloučení v týmu Španělsko (Adrià Figueras Trejo).
19'
Casado se prodral mezi třemi hráči a v pádu snižuje.
18'
Landin si nohou připsal zákrok proti stoprocentní gólovce. Na druhé straně se prosazuje z brankoviště Gidsel.
17'
17'
Hansen našel opět na brankovišti Larsena a ten z pozice pivota zvyšuje.
16'
Krásný rychlý kolotoč přihrávek zakončil úspěšnou střelou Landin.
15'
Gól vstřelil tým Španělsko (Agustín Casado Marcelo).
15'
15'
Peno si poradil na brankovišti.
14'
Larsen posílá míč nad španělskou bránu.
13'
Hansen našel Jensena na brankovišti a ten se nemýlil.
12'
11'
Viděli jsme zákrok dánského brankáře. Dánové mohou nyní navýšit náskok.
10'
10'
Vargas si nejdříve připsal cenný skalp proti Jensenovi na brankovišti. Následně ale zakončuje Schmidt.
9'
Španělé jsou na míči, ale Dánové jej při pokusu o střelbu sbírají pro svoji stranu.
8'
Dánové opět získali míč, aby jej zároveň v útoku opět ztratili.
7'
Hansen se už nyní po chytré kličce na spojce trefuje.
7'
Schmidt posílá míč mimo tři tyče.
6'
Další ztráta míče pro Dánsko. Tu Gómez tentokráte trestá a srovnává na 1:1.
5'
Lauge si po další ztrátě Dánska vykoledoval žlutou kartu.
5'
Guardiola se netrefil di branky. Dánové opět na míči.
4'
Špatně načasovaná přihrávka a míč v zámezí. Do útoku jsou Španělé s odkrytou brankou.
3'
Hansen otevírá skóre utkání ze sedmičky.
3'
Peno je vyloučen a Dánové ještě budou házet sedmičku.
2'
Sarmiento posílá míč mimo vbranku. U míče jsou opět Dánové.
1'
Vargas si připsal hned dva úspěšné zákroky.
1'
Dánové začínají s prvním útokem.
1'

Španělsko: Corrales Rodal, Hernández Ferrer, Perez de Vargas – Ariño, Cañellas, Casado Marcelo, Fernández Pérez, Figueras Trejo, A. García Robledo, Gómez Abelló, Guardiola Villaplana, Gurbindo Martínez, Maqueda Peno, Márquez Coloma, Odriozola Yeregui, Peciña Tome, Sánchez-Migallón, Sarmiento Melián, Solé Sala, Tarrafeta Serrano.

Dánsko: Green, N. Landin Jacobsen, K. K. Möller – L. Andersson, Antonsen, Gidsel, Hald Jensen, J. Hansen, H. Toft Hansen, M. Hansen, J. T. Holm, M. Landin Jacobsen, E. Jakobsen, Kirkelökke, Lauge Schmidt, Mensah Larsen, Mensing, Möllgaard Jensen, Jensen, Svan Hansen..
Od roku 2016 patří veškeré vzájemné zápasy Dánům, kteří všechna 4 klání vyhráli s rozdílem 2-4 branek.
Dánsko také patří mezi evropské házenkářské velmoci. Na turnaji Dánsko ovládlo prvních šest duelů, kdy nejvyrovnanější duely odehrálo proti Chorvatsku a Islandu, ale oba tyto soupeře přehrálo alespoň o dvě branky. Dánové tak narazili až v posledním utkání, kdy už měli postup jistý a hráli pouze o nasazení do semifinále. Ten zápas prohráli 29:30 s Francií, která tak vyhrála čtvrtfinálovou skupinu.
Španělsko se v posledních letech řadí mezi házenkářské velmoci a až do souboje ve čtvrtfinálové skupině proti Rusku předvedli nejvyrovnanější boj s českým týmem, který vyhrál o dva góly. Poté ale poznali i náročnější stránku turnaje a poslední 3 zápasy už tak snadno neodehráli. Nejprve 26:25 porazili Rusko, poté 23:27 prohráli s Norskem a poté vyhráli nad Polskem 28:27.
Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z házenkářského klání, ve kterém v rámci semifinále Mistrovství Evropy mužů proti sobě nastoupí Španělsko a Dánsko.