ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko  : Česko - 26. ledna 2018   15:30

Chorvatsko
Chorvatsko
2' Musa  • 4' Stepančić  • 5' Stepančić  • 7' Karačić  • 8' Štrlek  • 10' Karačić  • 12' Štrlek  • 12' Horvat  • 18' Karačić  • 19' Štrlek  • 21' Štrlek  • 22' Marić  • 26' Horvat  • 33' Karačić  • 35' Stepančić  • 35' Horvat  • 37' Mandalinić  • 40' Horvat  • 41' Horvat  • 42' Mandalinić  • 48' Mamić  • 51' Karačić  • 54' Horvat  • 55' Stepančić
28:27
(16:10)
Česko
Česko
1' Kašpárek   • 5' Horák   • 13' Bečvář   • 18' Zdráhala   • 22' Šlachta   • 23' Kašpárek   • 30' Horák   • 32' Kotrč   • 32' Zdráhala   • 34' Kašpárek   • 36' Kotrč   • 37' Zdráhala   • 40' Zdráhala   • 42' Zdráhala   • 43' Zdráhala   • 46' Zdráhala   • 50' Kašpárek   • 52' Zdráhala   • 55' Zdráhala   • 55' Kašpárek   • 57' Šlachta   • 58' Kašpárek   • 60' Kotrč
Chorvatsko
Raluy, Sabroso Ramirez (oba ESP)
Arena Zagreb
Česko

Chorvatsko – Česko 28:27 (16:10)
Nejvíce branek: Horvat 10/4, Karačić 5, Štrlek 4 – Zdráhala 13/4, Kašpárek 6, Kotrč 3. Rozhodčí: Raluy, Sabroso Ramirez (oba ESP). Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/4. Vyloučení: 2:1.
60'
Stanislav Kašpárek měl šanci na konci zápasu střelou vyrovnat skóre, vystřelil ale nad.
60'
Milan Kotrč dává svůj třetí gól v zápase a a je to už jen o gól!
60'
České trenérské duo si bere ještě poslední oddechový čas.
59'
Zlatko Horvat překonává ze sedmičky Mrkvu a Chorvati vedou minutu před koncem o dva góly.
59'
Tohle je špatné. Chorvaté budou zahrávat sedmičku a ještě je Pavel Horák vyloučen.
59'
Do konce zápasu zbývá minuta a půl.
58'
Máme zaděláno na drama! Nejprve zakročil Mrkva, český tým tak mohl jít do útoku, ve kterém se prosadil Kašpárek podstřelem. Už je to jen o gól!
57'
Zdráhala se nechal faulovat při útoku Chorvatů a získal tak míč. Ten rychle přihrál Šlachtovi, který se tváří v tvář Stevanovićovi prosadil.
56'
Následně dostává žlutou kartu chorvatská lavička.
56'
Češi nyní měli šanci se dotáhnout na rozdíl dvou gólů, Kašpárkovu střelu ale vystihl Stevanović.
55'
Oddechový čas pro Chorvatsko.
55'
Stanislav Kašpárek se uvolnil kličkou a nedal svou střelou Stevanovićovi šanci.
55'
Gól vstřelil tým Chorvatsko (Luka Stepančić).
55'
Zdráhala přidává třináctý gól střelou zpoza obrany.
54'
Tohle jsou hrozně zbytečné ztráty. Češi dvakrát přišli o míč, druhou ztrátu již potrestal z trháku Horvat.
53'
Tomáš Mrkva ale skvěle vychytal Horvata a drží tak naděje českého týmu!
52'
Sedmimetrový hod bude zahrávat Chorvatsko.
52'
Ondřej Zdráhala se neotálel a vypálik zpoza obrany. Na takovouto ránu nemohl Stevanović zareagovat. Opět je to o tři.
51'
Igor Karačić podstřelem dává pětadvacátý gól Chorvatska.
50'
A Čechům se to daří! Stanislav Kašpárek dává svůj čtvrtý gól v zápase.
49'
Nyní se předvedl Tomáš Mrkva pohledným zákrokem. Češi budou mít opět šanci dotáhnout se na rozdíl tří gólů.
49'
Zdráhala proměňuje sedmimetrový hod a dává tak šestý gól v řadě. To se moc nevidí.
48'
Další sedmička pro Česko. Míč si bere opět Zdráhala.
48'
Mamić se prosazuje střelou zpoza obrany.
47'
A další skvělý zákrok Stevanoviće, ten dnes tedy výrazně pomáhá svému týmu. Po Zdráhalovi vychytal i Šlachtu. Chorvati míří zpět do útoku.
47'
Nyní se měli šanci Češi dotáhnout na rozdíl tří gólů, Zdráhala ale neproměnil velkou šanci.
46'
Ondřej Zdráhala proměňuje i svou čtvrtou sedmičku v zápase a dává tak svůj jubilejní desátý gól.
46'
Sedmička pro Česko.
45'
Jakub Sviták nyní šel úplně sám na Stevanoviće. Pouze ale napálil stojícího chorvatského brankáře, který je odměnen potleskem.
44'
Sviták se nyní provinil prorážením a Češi tak lacině ztrácejí míč.
43'
Na gól Mandaliniće reaguje Zdráhala, který proměnil trhák.
42'
Gól vstřelil tým Chorvatsko (Stipe Mandalinić).
42'
Zdráhala první střelou neuspěl, napodruhé už ale ano. Byl to jeho osmý gól v utkání.
41'
České trenérské duo reaguje oddechovým časem.
41'
A znovu Horvat! Nyní se uvolnil na pravém křídle a propálil míč mezi nohy Mrkvy.
40'
Chorvati ale kontrují trhákem a z něj dává jednadvacátou branku Chorvatska Horvat.
40'
Vypadá to, že Zdráhala se chce doopravdy stát nejlepším střelcem šampionátu. Nyní střelou vymetl šibenici.
39'
Další střela Zdráhaly byla zblokována obranou Chorvatů.
37'
Šťastný gól pro Chorvatsko. Mandalinić trefil tyč, od ní se odrazil míč do nohy Mrkvy a od českého brankáře doputoval míč do branky. Chorvati vedou o pět.
37'
Jestli něco funguje Česku každý zápas, je to Ondřej Zdráhala. Český kapitán se uvolnil kličkou a dává svůj šestý gól v zápase.
36'
Kotrčovi to zatím jde. Nyní opět všem utekl a dává gól z trháku.
35'
Stevanović nejprve chytil ztečovanou střelu Kašpárka a vyslal do trháku Horvata. Ten se zblízka nemýlil.
35'
Luka Stepančić se kličkou uvolnil a z úhlu propálil Mrkvu.
34'
Kašpárek prokazuje své střelecké schopnosti a nyní s pomocí odrazu od břevna dává svůj třetí gól v zápase.
33'
Ale i česká obrana inkasuje. Karačić prošel středem obrany a dává první gól svého týmu ve druhém poločase.
32'
Ondřej Zdráhala se s ničím nepáral a podstřelem vystřelil velmi pěkný gól. Už je to jen o čtyři.
32'
Milan Kotrč se prosazuje z trháku a je to pro něj první první gól na tomto turnaji!
31'
Úspěšný zákrok i na druhé straně. Horáka vychytal Stevanović.
31'
Mrkva si nyní připsal zákrok proti Mihičovi.
31'
Druhý poločas začíná útokem Chorvatska.
31'
Ondřej Zdráhala měl před začátkem druhé půli k týmu dlouhý motivační proslov, tak uvidíme, jestli to našemu výběru pomůže!
První poločas českému výběru bohužel příliš nevyšel. Český tým hrál velmi nervózně a v útoku udělal velký počet technických chyb. Uvidíme, zda dojde ve druhém poločase ke zlepšení.
30'
30'
Na úplném konci poločasu proměňuje Horvat sedmimetrový hod.
30'
Na rozdíl pěti gólů snižuje Pavel Horák.
29'
Chorvati hráli v oslabení bez brenkáře, míč získal Šlachta a snažil se trefit odkrytou branku. To se mu ovšem nepovedlo.
29'
Skvostný moment chorvatského brankáře Stevanoviće! Ten nejprve vychytal Horáka, z druhé vlny taky Zdráhalu. Hala ho po zásluze odměnila potleskem.
28'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Marko Kopljar).
28'
V obraně nyní úspěšně zakročil Hrstka, když ukořistil míč. Češi tak můžou do útoku.
28'
Oddechový čas si bere taky chorvatský kouč.
27'
Mrkva nyní vychytal Kopljara, který byl sám v trháku.
26'
Bečváře vychytal Stevanović, z následného trháku se prosazuje Horvat.
26'
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Marko Mamić).
25'
Následně ale Češi ztrácí míč kvůli krokům Kašpárka.
24'
Konečně taky českému týmu pomohl brankář! Tomáš Mrkva nyní vyrazil míč nohou.
23'
Stanislav Kašpárek napřáhl svůj kaňón a rozvlnil síť za Stevanovićem.
22'
Chorvaté ale odpovídají z rychlého útoku. Zasloužil se o to Marić, který zpoza obránce prostřelil Mrkvu.
22'
Češi dávají po čtyřech minutách branku. Rychlá souhra s pivotem a Petr Šlachta dal osmý gól svého týmu.
21'
Štrlekovi to střílí. Teď po rychlé kombinaci se spojkou dává další gól z křídla.
20'
Vyloučení v týmu Česko (Štěpán Zeman).
19'
Štrlek přidává dvanáctý gól Chorvatů z levého křídla.
18'
Ondřej Zdráhala se uvolnil kličkou a střelou k zadní tyči překonal Stevanoviće.
18'
Paráda Karačiće. Ten teď zakroutil míč podstřelem přímo do šibenice.
17'
Ondřej Zdráhala proměňuje i svůj třetí sedmimetrový hod a snižuje rozdíl skóre na čtyři branky.
16'
Zdráhala trefil tyč.
15'
15'
Češi jsou v útoku a mají přesilovku. Střílel Ondřej Zdráhala, jeho pokus byl zblokován.
15'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Luka Stepančić).
14'
Tomáš Mrkva zůstává v české brance.
14'
Čechům ale nepomohl ani Mrkva, kterého Horvat prostřelil mezi nohama.
14'
Chorvati budou zahrát sedmičku a na tu jde do branky Tomáš Mrkva.
14'
Žlutá karta pro tým Česko (Jan Stehlík).
13'
Žlutá karta pro tým Česko (Jan Landa).
13'
Roman Bečvár nyní dostal křižnou přihrávku a střelou vymetl šibenici.
12'
Češi nyní chybují v útoku jak na běžícím páse. Další trhák proměňuje Horvat.
12'
A další technická chyba v útoku. Gól dal Štrlek z trháku.
11'
Pavel Horák si nyní připsal obranný blok a Češi se tak můžou nastěhovat na útočnou půlku.
10'
Horák byl faulován za cenu sedmimetrového hodu. K tomu se opět postavil Zdráhala a snižuje.
10'
Igor Karačič prošel českou obranou jak nůž máslem. A vstřelil sedmý gól Chorvatska.
9'
Žlutá karta pro tým Česko (Stanislav Kašpárek).
9'
8'
A český trenér reagujue i na špatný výkon Petrovského. Toho na pivotu střídá Štěpán Zeman.
8'
Na to reaguje český trenér a bere si oddechový čas.
8'
Další kombinační chyba v útoku. Toho využil Štrlek, který v osamoceném úniku nedal Galiovi šanci. Češi zatím hrají velmi nervózně.
7'
A další technická chyba Petrovského. Ten nyní přešlápl a neměl tak šanci dokončit svou akci.
7'
Zbytečná chyba v kombinaci mezi Zdráhalou a Kašpárkem. Chorvati využili rychlého protiútoku a vedou o dva. Gól dal Karačić.
6'
Nyní se český tým ubránil proti útoku Chorvatů. Češi budou mít možnost srovnat.
5'
Horákovi se daří snížit rychlého protiútoku.
5'
I když střelu Stepančiće srazila důsledná česká obrana, míč nakonec doletěl do sítě.
5'
Ondřej Zdráhala proměňuje sedmimetrový hod. Chorvatsko vede o gól a jde do útoku.
4'
Sedmička pro český výběr.
4'
Stepančić neotálel a vystřelil na branku. Galia neměl šanci.
3'
Petrovskému to na tomto šampionátu zkrátka nejde. Nyní byl úplně sám před chorvatským brankářem, který ho vychytal.
2'
Nejprve Bečvář neprostřelil Stevanoviče, na druhé straně ale po rychlém útoku dává gól Musa.
2'
Petrovský ale fauloval a sudí nařídil sedmimetrový hod. Ten bez větších problémů proměnil Horvat.
1'
Stanislav Kašpárek napřáhl a nedal chorvatskému brankáři sebemenší šanci. První gól zápasu dávají Češi!
1'
Zápas začíná útokem českého týmu.
1'
V české brance začne Martin Galia!
Do zápasu zbývá pouhá minuta a Arena Zagreb zeje prázdnotou. Je to dost možná způsobené brzkým začátkem zápasu.

Chorvatsko: Stevanović, Alilović – Mihić, Marić, Stepančić, Kopljar, Horvat, Karačić, Mandalinić, Štrlek, Čupić, Musa, Mamić, Cindrić, Kontrec, Jaganjac.

Česko: Mrkva, Galia – J. Hrstka, Bečvář, Landa, Horák, Kotrč, Kašpárek, Stehlík, Šlachta, Petrovský, Zdráhala, Číp, Sviták, Mubenzem, Š. Zeman.

Rozhodčí: Raluy, Sabroso Ramirez (oba ESP).
Dnes od 15:30 odehraje Česká republika poslední zápas na mistrovství Evropy v házené. Střetne se s domácím Chorvatskem. Tento zápas bude bitvou o celkové páté místo na turnaji.
Češi již v základní skupině dokázali šokovat Dánsko a Maďarsko, po porážce s Německem si poradili s Makedonií a ani ne osmnáct hodin potom dokázal český výběr urvat bod se Slovinskem. Tato remíza posunula českou reprezentaci do bojů o páté místo. Na tento zápas se Češi stěhovali do hlavního města Záhřebu.
Chorvati se budou opírat o střelbu ze spojky, tzn. Mamiče, Stepančiče či Karačiče. Asi nejhorší výkon podal domácí výběr proti Švédsku, když prohrál poměrem 31:35. Následně Chorvatsko porazilo outsidery z Běloruska a v chorvatském pekle se uvařili také Norové. Poslední zápas odehráli Chorvati proti favorizované Francii a prohráli o tři branky. To je definitivně odsunulo do boje o 5. místo.
Obě mužstva spolu již necelých sedm let neodehrály vzájemný duel. Naposledy se Češi s Chorvaty střetli v roce 2011 k přípravnému duelu. Ten Češi vyhráli o dva góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.