MS v házené mužů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brazílie : Polsko - 19. ledna 2021   20:30

Brazílie
Brazílie
7' Torriani  • 10' de Toledo  • 11' de Toledo  • 12' H. Selicani Teixeira  • 13' Inoue Langaro  • 18' Chiuffa  • 18' Chiuffa  • 19' R. Moraes Ferreira  • 21' Cesar Rodrigues  • 26' Inoue Langaro  • 29' Torriani  • 33' Inoue Langaro  • 35' Inoue Langaro  • 36' de Toledo  • 39' R. Moraes Ferreira  • 46' Patrianova  • 47' Cesar Rodrigues  • 49' Cesar Rodrigues  • 52' V. Teixeira  • 57' Luciano Costa  • 59' V. Teixeira  • 60' Luciano Costa
23:33
(11:12)
Polsko
4' M. Gębala   • 6' Moryto   • 8' M. Gębala   • 12' M. Gębala   • 13' Krajewski   • 15' Moryto   • 17' Moryto   • 22' Olejniczak   • 24' Przybylski   • 30' M. Gębala   • 31' Olejniczak   • 33' Sićko   • 34' Majdziński   • 35' Sićko   • 35' Majdziński   • 36' Walczak   • 37' M. Gębala   • 38' Krajewski   • 38' Moryto   • 40' Sićko   • 42' Majdziński   • 43' Sićko   • 46' T. Gębala   • 48' T. Gębala   • 51' Majdziński   • 53' Dawydzik   • 55' Walczak   • 57' Czuwara   • 59' Daszek   • 60' Sićko
Brazílie
Ivan Pavicevic, Milos Raznatovic
New Capital Sports Hall, Káhira (Egypt)
Polsko

Brazílie – Polsko 23:33 (11:12)
Nejvíce branek: Inoue Langaro 4, de Toledo 3, Chiuffa 3/1 – Moryto 6/2, Sićko 5, Gębala 5. Rozhodčí: Ivan Pavicevic, Milos Raznatovic. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2. Vyloučení: 4:4.
Utkáni je za námi. Poláci ve druhém poločase byli jasně lepším týmem a ukázali dominantní výkon, který korunovalo i to, že si v jistých chvílích tvořili až jedenáctibrankový náskok. Jihoameričané nakonec odcházejí s desetibrankovým mankem, ovšem nemusí až tak smutnit. Díky tomu, že Španělsko porazilo Tunisko (36:30) si upevnilo první pozici a zároveň Tunisany poslalo do části poražených. Brazílie tak postoupí ze třetího místa, Polsko ze druhého. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen polský brankář Adam Morawski.
60'
Sekundy před koncem ještě kosmeticky upravuje skóre José Luciano Costa skvělou trefou do levého dolního růžku. To ovšem bude poslední branka utkání.
60'
Szymon Sićko ještě skóruje i v poslední minutě. Z devíti metrů mířil do levého vinglu a upravil na rozídl jedenácti branek.
59'
Vinícius Teixeira snižuje střelou z šesti metrů do pravého horního růžku.
59'
Gól vstřelil tým Polsko (Michał Daszek).
Luciano se opět neprosadil. Jeho střelu vyrazil připravený gólman Morawski.
57'
Luciano ani následně na druhé straně Daszek nedokázali trefit branku.
57'
Jan Czuwara ale z křídla kontruje. Jeho rána letí do středu dolní části branky a pro něj to znamená první trefu v utkání.
57'
José Luciano Costa snižuje střelou zprava na dolní roh u bližší tyčky polské svatyně.
56'
Przybylski se provinil technickým přestupkem a předává míč soupeři.
55'
Patryk Walczak proměnil samostatný únik střelou do levého vinglu. I když se říká, že se házená rozhoduje v posledních pěti minutách, tady bych si určitě troufl říci, že je již rozhodnuto. Poláci opět vedou o deset branek.
54'
Brazilský gólman dad Rosa vychytal dvě rány Czuwary! Jednu v deváté sekundě padesáté čtvrté minuty, která nastala po samostatném úniku. Druhou o čtyřicet sekund později. To bylo z křídla a míč mířil do středu dolní části branky.
54'
Technický přestupek připravil jihoameričany o útok.
53'
Dawid Dawydzik dostal míč za obranu, otočil se a vypálil do protipohybu gólmana. Připsal si tak svou první branku v zápase.
52'
Jeden z Brazilců rychle sebral vyražený míč. přihrál ho na střed Viníciusi Teixeirovi a ten ho poslal do odkryté branky.
52'
Patrianova vypálil doprava dolů, ovšem brankář Morawski zasáhl nohou.
51'
Maciej Majdziński zakončoval útok Polska. Jeho parádní silná rána z předbrankového prostoru mířila do střední výšky k levé tyčce.
50'
Gebala vypálil z šesti metrů, ovšem vůbec netrefil brazilskou branku.
49'
Gustavo Cesar Rodrigues využil Olejniczakova zaváhání. Polákovi spadl míč a Rodrigues se dostal do brejku, který zakončil střelou na vzdálenější tyčku.
48'
Silva se dopustil technického přestupku a míč tak musí odevzdat soupeři.
48'
Tomasz Gębala podruhé! Tentokrát mířil do střední výšky k pravé tyčce da Rosovy branky.
47'
Gustavo Cesar Rodrigues ale zase rychle snižuje střelou odraženou od země doprava dolů.
46'
Tomasz Gębala se po prodrání se obranou pěknou střelou podstřelem k levé tyčce prosazuej poprvé v zápase.
46'
Gól vstřelil tým Brazílie (Arthur Patrianova).
45'
Majdzinského vychytal parádně da Rosa, který zlikvidoval míč mířící do prava pod víko.
44'
Nyní už by to šlo! Fábio Rocha Chiuffa proměňuje sedmimetrový hod střelou do pravého dolního růžku.
44'
Vyloučení v týmu Polsko (Szymon Sićko).
44'
Brazílie dostane reparát na předchozí sedmičku. Tentokrát se provinil Sićko zákrokem na Chiuffu.
43'
Szymon Sićko dává třetí gól Polska do prázdné branky. Nyní už je mezi týmy rozídl deseti bodů.
43'
Teixeira tefil tyčku Moravského branky!
43'
Torriani mířil doprava nahoru, ovšem vychytal ho perfektně Morawski. Naopak Krajewski na druhé straně nedokázal trefit prázdnou branku.
42'
Maciej Majdziński si vyskočil docela daleko od branky, ovšem tvrdou ránou parádně dostal míč až do pravého vinglu.
41'
Ale brazílie pokutového hodu nevyužívá! Henrique Selicani Teixeira míč poslal jen do dolní části pravé tyčky(
40'
Brazílie si hodí první sedmičku v zápase. Chrapowski zavinil faul. Obětí se stal Teixeira.
40'
Szymon Sićko kontruje gólem z devíti metrů do pravého dolního růžku.
39'
Rogerio Moraes Ferreira předvedl perfektní střelu do protipohybu gólmana a do spodní části branky.
38'
Opět Polsko! Arkadiusz Moryto je dalším, kdo vhodil míč do prázdné branky Brazílie.
38'
Brazílie si vyžádala oddechový čas, protože jí Poláci začali značně unikat.
38'
Przemysław Krajewski vhodil míč do spodní části prázdné branky Brazílie. Poprvé v zápase je rozdíle mezi týmy až šest branek.
37'
Maciej Gębala přidává další branku Polska, poté, co poslal míč do dolního růžku da Rosovy branky.
36'
Vyloučení v týmu Brazílie (José Guilherme de Toledo).
36'
Patryk Walczak ovšem z šesti metrů zase navyšuje skóre na rozdíl čtyř branek.
36'
José Guilherme de Toledo se prodral skrze obranu a parádně zakončil do levého dolního rohu branky, kterou střeží Morawski.
35'
Maciej Majdziński yvpálil další dalekonosnou ránu Polska, která našla svůj cíl ve střední výši u levé branky.
35'
Haniel Vinícius Inoue Langaro se prodral skrze obranu a vypálil o zem do spodní části branky.
35'
Velmi dobrý start Poláků do druhé půle. Další gól přidává. Szymon Sićko.
35'
Moraes zmařil útok svého týmu, když míč poslal hodně mimo branku.
34'
Tak toto byla parádička v podání Macieje Majdzińského, který si nadskočil a vypálil "brutální" dělovku, která málem roztrhla síť v pravé šibenici.
33'
Haniel Vinícius Inoue Langaro předvedl skoro stejnou ránu jako předtím Sićko, ovedm do střední výšky.
33'
Szymon Sićko si z dálky naskočil a vyslal parádní dalekonosnou ránu do pravého vinglu.
32'
Chiuffa si naběhl na pravé křídlo, odkud také pálil, ovšem skvěle proti němu zasáhl Morawski.
32'
Vyloučení v týmu Polsko (Maciej Gębala).
31'
Gól vstřelil tým Polsko.
31'
První půle je za námi. Viděli jsme zajímavý souboj, v němž nepadlo až tak moc branek. A to zejména v prvních deseti minutách. Polsko bylo mírně lepším týmem, který si do druhé půle odnese jednobrankový náskok. Kromě dvou minut ale soupeře do vedení nepustili.
30'
30'
Maciej Gębala se blýskl parádní brankou. Naznačil střelu k pravé tyčce, ovšem vypálil do prázdné branky k tyčce levé.
29'
Guilherme Torriani nadskočil na levém křídle před gólmana a poslal parádní míč do pravého dolního rohu.
28'
Vyloučení v týmu Polsko (Piotr Chrapkowski).
27'
Arkadiusz Moryto proměňuje i druhou polskou sedmičku v zápase. Krásně zmátl gólmana, který skočil k levé tyčce, zatímco on pálil o zem k té pravé.
27'
Poláci potřebovali trochu vydechnout a probrat strategii. Proto trenér zvolil timeout.
26'
Gebalova rána naopak nebyla vůbec zdařila. Polský házenkář vypálil míč přímo do gólmana dad Rosy.
26'
Haniel Vinícius Inoue Langaro si nadskočil nad obranu a pak skvěle vypálil do dolní části branky. Srovnáno, deset ku deseti.
26'
Walczak se provinil technickým faulem a míč získala Brazílie.
25'
Langaro chtěl rychle vyrovnat, ovšem to se nelíbilo polskému brankáři Morawskému, který proti němu parádně zakročil.
24'
Rafał Przybylski vrací Polsku vedení! Parádní svižnou střelou do levého dolního rohu zaznamenal branku Poslka číslo 10.
22'
Michał Olejniczak využívá přesilovku přesilovku. Krásně se prodral obranou a následně zakončil dolů k levé tyčce.
22'
Vyloučení v týmu Brazílie (João Pedro Silva).
21'
Brazílie jde poprvé v zápase do vedení! Gustavo Cesar Rodrigues se prezentoval velmi hezkou střelou z devíti metrů do střední výšky k pravé tyčce.
19'
Olejniczak zakončoval útok Polska, ovšem napálil míč do tyčky!
19'
Rogerio Moraes Ferreira srovnává skóre. Brazílie dohnala tříbrankové manko. I tento brazilec vypálil do levého vinglu.
18'
Brazílie opět snižuje na rozdíl jediné branky! Fábio Rocha Chiuffa se znovu prosadil. Tenotkrát ze samostatného úniku do levého horního růžku.
18'
Fábio Rocha Chiuffa z levé strany podstřelem vypálil doprava nahoru. Skvostná branka.
17'
Brazílie si bere první oddechový čas.
17'
Arkadiusz Moryto skóruje třetí branku v řadě! Tentokrát opět proměnil samostatný únik, ovšem střelou do horní části branky.
17'
Na druhé straně taktéž fantastický zákrok da Rosy proti Gebalově pokusu.
16'
Parádní zákrok vytáhl Morawski proti Toledově ráně!
15'
Žlutá karta pro tým Polsko (Maciej Gębala).
15'
A Arkadiusz Moryto se prosazuje znovu! Tentokrát se utrhl obraně Brazílie a mířil na da Rosu sám. Brejk proměnil střelou o zem doprava dolů.
14'
Parádní sedmička v podání Arkadiusze Moryta. Ten si rozhýbal gólmana a poté perfektní ránou nastřelil horní levý růžek.
14'
Budeme svědky první sedmičky v zápase. Moraes totiž fauloval Gebalu.
13'
Haniel Vinícius Inoue Langaro vymetl pavučinky v pravém vinglu Morawského branky.
13'
Przemysław Krajewski) dostal krátký pas na levé křídlo. Jeho následná střela na vzdálenější tyčku nabrala směr do branky.
12'
Henrique Selicani Teixeira se prosazuje podobně jako předtím soupeř. Prodral se obránci, osamostatnil a následně pálil do dolní části branky.
12'
Polsko však opět navyšuje. Maciej Gębala dostal míč za obranu a následně se skvěle prosadil. Míč poslal o zem mezi brankářovy nohy.
12'
Vyloučení v týmu Brazílie (Thiago Alves Ponciano).
11'
Další branka Josého Guilherma de Toleda znamená vyrovnání! Jeho prodrání se obranou a následné zakončení do levého vinglu bylo opravdu pohledné.
10'
Vyloučení v týmu Polsko (Tomasz Gębala).
10'
José Guilherme de Toledo v desáté minutě přidává teprve druhý gól Brazílie. Vypálil do dolní střední části branky a navíc byl ještě faulován.
10'
Olejniczak se dopustil technického přestupku a soupeř tak bude míč možnost zaútočit.
9'
Morawski parádně vychytal samostatný únik Brazilce Ciuffy!
8'
Toledo se snažil, ovšem jeho rána minula branku. Na druhou stranu míči Poláci.
8'
Maciej Gębala se trefil skvělou střelou z šesti metrů do levé šibenice.
7'
Tak se konečně trefila i Brazílie. Guilherme Torriani si naběhl na levé křídlo a prostřelil soupeřova gólmana.
6'
Arkadiusz Moryto ukradl míč Brazílii a běžel sám na odkrytou branku. Samostatný únik na prázdnou branku samozřejmě proměnil.
5'
Przybylski zakončoval další útok Poláků, ovšem netrefil se vůbec do branky.
4'
Polsko využívá přesilovou hru. Maciej Gębala vskočil do brankoviště a poslal mezi nohama o zem da Rosovi míč.
4'
4'
Ani tato střela nekončí v brance. Langaro trefil levou tyčku. Ve čtvrté minutě tak stále čekáme na úvodní branku.
3'
Ani Przybylski na druhé straně nebyl úspěšný. Potom, co se prodral obranou, ho krásně vychytal da Rosa.
2'
Morawski ale krásně vychytal střelu Teixeiry z centru a okamžitě posílá do útoku svůj tým.
2'
Przybylski se dopustil technického faulu a hraje Brazílie.
1'
V brance Brazílie začíná brankář da Rosa. Na opačné straně startuje Morwski.
1'

Brazílie: M. F. dos Santos, Luan da Rosa – H. Selicani Teixeira, J. P. Silva, Torriani, de Toledo, R. Moraes Ferreira, Chiuffa, V. Teixeira, Patrianova, Dutra, Luciano Costa, Alves Ponciano, Inoue Langaro, Hackbarth, Cesar Rodrigues.

Polsko: Wyszomirski, Morawski – Olejniczak, Krajewski, Walczak, Sićko, Majdziński, Czuwara, Pilitowski, Moryto, Daszek, M. Gębala, Przybylski, Dawydzik, T. Gębala, Chrapkowski.

Rozhodčí: Ivan Pavicevic, Milos Raznatovic.
Vitám všechny příznivce házené u dnešního zápasu, ve kterém se představí tým Brazílie a tým Polska. Půjde již o třetí představení obou týmů ve skupině B. Brazílie je zatím na třetí pozici. V turnaji si připsala dvě remízy. Bod brala z prvního střetnutí, proti Španělsku (29:29) a následně i proti Tunisku (32:32). Polsko má rovněž dva body, ovšem má lepší skóre (+1 vs 0). Úvodní utkání proti Tunisku vyhrálo (28:30). Španělsku ale ve druhém zápase o jednu branku podlehlo (26:27). Ani jeden z týmů nemá jistý postup, ovšem pokud Španělsko porazí Tunisko, což je velmi pravděpodobný scénář, postoupí jak Brazílie, tak i Polsko bez ohledu na dnešní zápas.

Oba týmy se již v historii několikrát potkaly. A to v rámci Olympijských Her, Mistrovství světa i mezinárodních přátelských zápasů. Bilance je nerozhodná. Tři zápasy vyhrálo Polsko, tři Brazílie. Poslední utkání se datuje na 14. leden 2017, kdy si jihoameričané s poláky poradili 28:24.

Sázkové kanceláře docela věří brazílii a pasují ji do role favorita v kurzu od 1,67. Polsko určitě není velkým outsiderem, ovšem je na něj vypsán kurz od 2,94 výše.

Brazilci se zatím zůčastnili šampionátu čtrnáctkrát. Nejlepší výsledek pak zaznamenali na minulém MS v Dánsku a Německu, kde skončili na deváté příčce. Poláci jsou pak v tomto ohledu zkušenějším týmem. Mají sice jen o jednu učást více, ovšem získali už čtyři medaile. Jejich nejlepším výsledkem je druhé místo z roku 2007. Turnaje v roce 2019 se ale Polsko nezůčastnilo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.