MS v házené mužů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Španělsko  - 17. ledna 2021   20:30

Polsko
4' M. Gębala  • 11' T. Gębala  • 12' Sićko  • 15' Olejniczak  • 18' Sićko  • 19' M. Gębala  • 23' Sićko  • 27' Przybylski  • 30' Olejniczak  • 31' T. Gębala  • 35' Moryto  • 37' Sićko  • 38' Przybylski  • 41' Majdziński  • 43' Sićko  • 43' Majdziński  • 46' Majdziński  • 48' Czuwara  • 52' Sićko  • 55' Walczak  • 57' M. Gębala  • 60' Olejniczak
26:27
(11:14)
Španělsko
Španělsko
4' Fernández Pérez   • 5' Marchán Criado   • 8' Fernández Pérez   • 8' Gómez Abelló   • 13' Maqueda Peno   • 15' Entrerríos Rodríguez   • 18' D. Dujshebaev   • 19' Entrerríos Rodríguez   • 23' Entrerríos Rodríguez   • 24' Solé Sala   • 25' Figueras Trejo   • 28' D. Dujshebaev   • 30' D. Dujshebaev   • 31' Figueras Trejo   • 32' A. Dujshebaev   • 35' D. Dujshebaev   • 36' D. Dujshebaev   • 38' A. Dujshebaev   • 44' Marchán Criado   • 47' Entrerríos Rodríguez   • 47' Fernández Pérez   • 49' Entrerríos Rodríguez   • 51' Fernández Pérez   • 58' Fernández Pérez   • 59' Cañellas Reixach
Polsko
Horáček (CZE), Novotný (CZE)
New Capital Sports Hall, Káhira (EGY)
Španělsko

Z tohoto nesmírně dramatického střetnutí je to všechno. Děkujeme za pozornost a mějte dobrý vstup do nového týdne. Na viděnou.
Poslední vystoupení ve skupině B čeká na oba týmy v úterý. Španělsko bude plnit roli favorita proti Tunisku, Polsko se pokusí zaskočit Brazílii.
Po dvou odehraných kolech vévodí skupině B se třemi body Španělé. Na druhém místě je se dvěma body Polsko, a to o skóre před třetí Brazílií, která bude jeho příštím soupeřem. Na posledním místě je s jedním bodem Tunisko.
Polsko – Španělsko 26:27 (11:14)
Nejvíce branek: Sićko 6, Moryto 5/4, Olejniczak 3 – Fernández Pérez 5, Entrerríos Rodríguez 5, Dujshebaev 5. Rozhodčí: Horáček (CZE), Novotný (CZE). Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 6:2.
Po remíze s Brazílií Španělsko doslova vydřelo vítězství nad Polskem, které porazilo po velkém dramatu o jediný gól 27:26. Poláci prohrávali zkraje druhého poločasu už o pět branek, srdnatým výkonem ale zvládli výsledek otočit a favorita pořádně potrápit. Obrovský podíl měl na tom, že byl duel vyrovnaný až do posledních vteřin, brankář Adam Morawski, který dnes španělské střelce přiváděl takřka k šílenství. Nakonec to alespoň na remízu těsně nestačilo, Poláci se ale rozhodně nemají za co stydět.
60'
Hra pokračovala. Španělsku byla signalizována pasivita, závěr ale dohrálo zkušeně a Polsko už do útoku nepustilo.
60'
Tentokrát pro změnu oddechový čas Španělska, a to v čase 59:38.
60'
Poláci to zkoušejí bez brankáře a snižují. Michał Olejniczak ošálil protihráče na levé straně a nakonec střílel na bližší tyč.
60'
Rozběhla se poslední minuta druhého poločasu. Na časomíře zbývá 58 vteřin a Poláci si berou oddechový čas.
59'
Velezkušený Joan Cañellas Reixach střílel ze střední části přesně. Stalo se tak v době, kdy začala zkrácená španělská přesilovka. Úspěšná rána z devíti metrů přibližuje favorita vítězství.
58'
Ángel Fernández Pérez si vyběhl z levého růžku palubovky a podstřelil Morawského. Teď už je každá branka maximálně důležitá.
58'
Patryk Walczak vystavil blok Álexovi Dujshebaevovi. Hodně přísné vyloučení, po kterém se poměr sil srovnává.
57'
Maciej Gębala vyhrál souboj na brankovišti a mohl tak zužitkovat Sićkovu přihrávku z pravé strany.
56'
Průnik Michała Olejniczaka utnul nedovoleným zákrokem Gedeón Guardiola Villaplana.
56'
Joan Cañellas Reixach střílel zpoza bloku, Adam Morawski byl ale připraven! Další důležitý zákrok polského čaroděje.
55'
Szymon Sićko předal míč nalevo Patryku Walczakovi a ten mířil mezi ruce brankáře Corralese.
54'
Ferrán Solé Sala důležitý sedmimetrový hod proměnil. Nejprve naznačil střelu a poté zavěsil.
53'
Adam Morawski teď dvakrát tváří v tvář vychytal Adriu Figuerase Treju. Následovat ale bude sedmička.
52'
Szymon Sićko se odrazil snad dva metry do vzduchu a ranou do protipohybu brankáře snižuje na rozdíl jednoho gólu.
52'
Polsko si vyžádalo oddechový čas.
51'
Álex Dujshebaev vysunul přihrávkou o zem Ángela Fernándeze Péreze a ten se prosadil zakončením z levého křídla.
51'
Polsko je zpátky v plném počtu, po ztrátě balonu ale útočí Španělsko.
50'
Polsko to znovu zkouší bez brankáře. Nejprve se neprosadil Michał Olejniczak, následně zasáhl proti ráně Szymona Sićka na brankové čáře Rodrigo Corrales Rodal.
49'
Raúl Entrerríos Rodríguez střílel ze středu palubovky nad nohu Morawského.
49'
Další polský prohřešek proti pravidlům. Tentokrát si na dvě minuty odpočine Tomasz Gębala.
48'
Polsko už je zpět v plném počtu. Szymon Sićko ale z bezprostřední blízkosti mířil jen do Corralese.
48'
Jan Czuwara se zapisuje do statistik svou první dnešní trefou. A stála za to – vyběhl si z levého kraje na střed a ukázal v ruce dynamit.
47'
Po polské ztrátě přišel rychlý španělský protiútok, který zakončoval snadnou trefou do odkryté klece Ángel Fernández Pérez.
47'
Španělsko skóruje v početní výhodě. Joan Cañellas Reixach procpal míč na Raúla Entrerríose Rodríguez a ten z levé strany střílel na vzdálenější tyč.
46'
Vyloučení v týmu Polsko (Maciej Gębala).
46'
Maciej Majdziński je při chuti. Z devíti metrů se štěstím prostřelil Corralese ranou do pravého spodního růžku.
45'
Nejprve Rodrigo Corrales Rodal, posléze Adam Morawski. Oba brankáři se nyní znovu zaskvěli.
44'
Pohlednou španělskou kombinaci zakončil za obranou Rubén Marchán Criado. Je znovu srovnáno.
44'
Maciej Gębala fauloval Álexe Dujshebaeva. Španělé zůstanou u balonu.
43'
Maciej Majdziński dává z pravé strany svůj druhý gól a posílá Polsko do vedení!
43'
Polský elán znovu slaví úspěch. Szymon Sićko si seběhl na střed a skrze clonící protihráče mířil přesně.
42'
Jorge Maqueda Peno si obešel krajního obránce, jeho střelu z pravé strany ale vychytal Adam Morawski. Jeho ruce míří vzhůru!
42'
Španělsko si bere oddechový čas. Polská lavička žije a cítí šanci. Závěr zápasu slibuje drama.
41'
Szymon Sićko našel zadovkou Macieje Majdzińského a ten pálil nádherně přes Maquedu. Rázem je to pouze o gól!
41'
Španělé museli při signalizované pasivitě střílet. Narazili ovšem znovu na skvěle chytajícího Morawského.
40'
Arkadiusz Moryto snižuje ze značky sedmimetrového hodu. Znovu střílel o zem k pravé tyči.
40'
Michał Olejniczak si vynutil faul. Objal jej Viran Morros de Argila a putuje na dvě minuty ze hry.
39'
Poláci útočí na dvoubrankový rozdíl. Házenkáři v červených dresech v těchto chvílích působí sebevědomým dojmem.
38'
Na pravé straně hrací plochy se do zakončení dostal Rafał Przybylski. A počínal si úspěšně.
38'
Nízký podstřel Álexe Dujshebaeva zastavila až síť.
37'
Parádní rána třiadvacetiletého Szymona Sićka, který po kratší přihrávce z pravé strany pálil rychlostí 105 kilometrů v hodině do pravé horní části branky.
37'
Michał Olejniczak mířil v pádu do nohy Corralese. Poláci ale zůstanou v útoku.
36'
Arkadiusz Moryto proměňuje střelou do pravé spodní části branky sedmimetrový hod.
36'
Pátá dnešní trefa Daniela Dujshebaeva. Španělsko zase odskakuje.
35'
Za Polsko bleskově reagoval Arkadiusz Moryto. Ten se prosadil ranou z levé strany.
35'
Daniel Dujshebaev si ze vzduchu stáhl nahození bratra Álexe a pohotově zavesil.
34'
A další bravurní zákrok polského gólmana, který vyčapal v jasné šanci i Raúla Entrerríose Rodrígueze!
33'
Aitor Ariño pálil z výskoku jen do nohou Morawského.
32'
Álex Dujshebaev střílel skrze chumel protihráčů až do sítě. Adam Morawski toho teď nemohl příliš vidět.
31'
Na protějším konci palubovky se dělovkou prosadil Tomasz Gębala.
31'
Álex Dujshebaev prostrčil balon za obranu na Adriu Figuerase Treju a ten se v pádu trefil ze střední části hrací plochy.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 21:20.
Favorizované Španělsko vede po prvním poločasu nad Polskem 14:11. Skóre bylo dlouho víceméně vyrovnané, a to zejména díky skvělým zákrokům Adama Morawského, který zatím aspiruje na cenu pro hráče utkání. V závěru úvodního dějství se však Španělé i díky přesilové hře přeci jen dostali do náskoku tří branek, a tak půjdou do druhého poločasu o něco spokojenější.
30'
30'
Aitor Ariño si krátce před sirénou vyběhl do zakončení z levé strany, Adam Morawski ale prostor u tyče utěsnil a míč vyrazil!
30'
Tečovaná střela Michała Olejniczaka doputovala se štěstím do španělské sítě.
30'
Daniel Dujshebaev se pověsil do vzduchu a střílel úspěšně skrze polský blok.
29'
Álex Dujshebaev se vydal proti trojnásobné přesile a vynutil si faul. Španělsko zůstane u balonu.
29'
Minutu a půl před koncem první části hry si Španělsko vybírá oddechový čas.
28'
Daniel Dujshebaev se uvolnil za obranu a přesným zakončením ihned reaguje. Španělé znovu vedou o tři branky.
27'
Šňůru zahozených šancí ukončil střelou z nějakých devíti metrů Rafał Przybylski. Ten se z výskoku trefil razantně k pravé tyči.
27'
Tomasz Gębala a Adrià Figueras Trejo teď shodně selhali ve svých obrovských šancích. Klobouk dolů před zákroky obou gólmanů.
26'
Daniela Dujshebaeva pro změnu vychytal Adam Morawski, který vyrazil ránu mířící do spodní části jeho klece.
25'
Rodrigo Corrales Rodal se nenechal zaskočit ranou Rafałe Przybylského a vyráží balon do rohu palubovky.
25'
Polská lavička reaguje na situaci oddechovým časem.
25'
Raúl Entrerríos Rodríguez našel přihrávkou naslepo na středu palubovky Adriu Figuerase Treju a ten se tváří v tvář Morawskému nemýlil.
24'
Španělsko znovu odskakuje na rozdíl dvou branek. Tentokrát se v přesilovce prosadil Ferrán Solé Sala.
23'
Vyloučení v týmu Polsko (Szymon Sićko).
23'
Rafał Przybylski našel přihrávkou z pravé strany Szymona Sićka. Ten se pověsil do vzduchu a střelou o zem mířil mezi brankářovy nohy.
23'
Zkušený Raúl Entrerríos Rodríguez mířil ze střední části palubovky přesně k levé tyči.
21'
Tentokrát si Daniel Dujshebaev vylámal zuby znovu na brankáři Morawském.
20'
Rána Daniela Dujshebaeva byla zablokovaná.
19'
Raúl Entrerríos Rodríguez se z levé strany prokličkoval do zakončení a po několika naznačeních mířil k bližší tyči.
19'
Maciej Gębala srovnává na 8:8! Polsko zatím drží s favoritem krok. Španělsko doplácí na zahozené šance.
18'
Szymon Sićko snižuje ranou z levé části palubovky na rozdíl jedné branky.
18'
Teď už ale byl Morawski na zakončení Daniela Dujshebaeva krátký. Míč zamířil z bezprostřední blízkosti do pravé části branky.
17'
Adam Morawski zlikvidoval v krátkém sledu hned dvě nebezpečné španělské střely z rukou Daniela Dujshebaeva a Aleixe Gómeze Abella, kteří byli úplně volní. Neskutečné zákroky polského gólmana.
16'
Arkadiusz Moryto proměňuje střelou o palubovku sedmimetrový hod.
15'
Raúl Entrerríos Rodríguez skóruje střelou ze šesti metrů.
15'
Michał Olejniczak se se štěstím prosazuje křižnou střelou k levé tyči. Míč vytáhl Rodrigo Corrales Rodal těsně zpoza brankové čáry.
14'
Aleix Gómez Abelló našel skulinku mezi rukama brankáře a sedmičku střelou pod břevno proměňuje.
14'
Do zakončení se tentokrát řítil Viran Morros de Argila, kterého zezadu atakoval Michał Daszek. Následuje vyloučení a sedmimetrový hod.
13'
Jorge Maqueda Peno se po podklouznutí Pilitowského dostal do samostatného úniku, na jehož konci vrátil Španělsku těsné vedení.
12'
Szymon Sićko se uprostřed palubovky pověsil do vzduchu a prudkou ranou do levého dolního růžku branky srovnává na 4:4!
12'
Adam Morawski vychytal parádním zákrokem Daniela Sarmienta Meliána, který střílel v pádu ze střední části palubovky.
11'
Teď už se Tomasz Gębala zapisuje do statistik tvrdou střelou ve vlastním oslabení.
11'
Poláci kombinovali na španělské polovině, kde si Tomasz Gębala vynutil faul.
10'
O rychlé zakončení se pokoušel Jorge Maqueda Peno a byl při něm přistrčen. Michał Olejniczak na dvě minuty oslabuje polský tým.
8'
Rozběhnutý Aleix Gómez Abelló se na konci osmé minuty dostal po delší přihrávce do samostatného brejku a počínal si nekompromisně.
8'
Ángel Fernández Pérez se prosadil z levé strany střelou do vzdálenějšího horního růžku branky.
7'
Rodrigo Corrales Rodal se blýskl mezi svými tyčemi skvělým zákrokem. Útočit může znovu Španělsko.
7'
Španělé si v úvodu zápasu zatím neví příliš rady s urputnou polskou obranou.
6'
Arkadiusz Moryto zahrával první sedmimetrový hod tohoto utkání. A počínal si nekompromisně – dělovku poslal přesně pod břevno.
5'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Gedeón Guardiola Villaplana).
5'
Jorge Maqueda Peno uvolnil přihrávkou na pravou stranu Rubéna Marchána Criadu a ten se prosadil střelou k bližší tyči.
4'
Poláci ale bleskově odpovídají neomylnou ranou Macieje Gębaly.
4'
Ángel Fernández Pérez se na levém křídle dostal k odraženému míči a střelou o zem otevírá skóre.
3'
Stav se nemění ani po hezké ráně Jorgeho Maquedy, na kterou si polský brankář sáhl.
2'
Daniel Sarmiento Melián si na protějším konci palubovky řekl o faul. Stále čekáme na první branku.
1'
Michał Olejniczak se nacpal mezi dva obránce, nejmladší člen polské sestavy ale střílel o zem do rukou Corralese. Vynutil si však faul, a tak bude hrát nadále Polsko.
1'
Polsko nastoupilo do zápasu v červených dresech. Favorizované Španělsko bude hrát v bílých.
1'

Polsko: Wyszomirski, Morawski – Olejniczak, Krajewski, Walczak, Sićko, Majdziński, Czuwara, Pilitowski, Moryto, Daszek, M. Gębala, Przybylski, Dawydzik, T. Gębala, Chrapkowski.

Španělsko: Pérez de Vargas, Corrales Rodal – Maqueda Peno, Fernández Pérez, Entrerríos Rodríguez, A. Dujshebaev, Sarmiento Melián, Solé Sala, Figueras Trejo, Cañellas Reixach, Morros de Argila, Gómez Abelló, Ariño, Guardiola Villaplana, Marchán Criado, D. Dujshebaev.

Rozhodčí: Horáček (CZE), Novotný (CZE).
Co se vzájemných duelů týče, Španělsko vyhrálo posledních sedm zápasů. Jednalo se ovšem o přátelské zápasy. Naopak poslední soutěžní duel, který se hrál na mistrovství světa 2015, vyhrálo Polsko po prodloužení 29:28, díky čemuž získalo tehdy bronzové medaile. Jenže od té doby, byť pouze v přípravných duelech, dominovali Španělé.
Španělé naopak nevstoupili do světového šampionátu dobře. Jejich úvodní zápas jim měl přinést hladké vítězství a proti Brazílii skutečně vedli o šest gólů! Jenže, pak se něco zlomilo, přišla pasáž, v níž se Španělům nepodařilo skórovat, soupeři vsítili pět branek v řadě a nakonec vybojovali velmi překvapivou remízu 29:29. Pro Španělsko to byla velká ztráta.
Polsko do utkání půjde v rolích papírových outsiderů. Proti Španělsku se bude chtít vytáhnout s vědomím, že vlastně nemá co ztratit. Důležité vítězství nad Tuniskem, kterým získali Poláci jistotu postupu, v úvodním klání vybojovali a nyní se mohou těšit na souboj s jedním z tradičně silných celků.
Mistrovství světa v házené pokračuje další várkou zápasů i v neděli. V tomto přenosu se budeme věnovat utkání mezi Polskem a Španělskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.