MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Egypt - 20. ledna 2021   18:00

Rusko
Rusko
2' Kosorotov  • 3' Kosorotov  • 5' Kosorotov  • 7' Kosorotov  • 9' Soroka  • 14' Andrejev  • 20' Žitnikov  • 20' Andrejev  • 31' Kosorotov  • 34' Žitnikov  • 38' Kudinov  • 39' Kudinov  • 42' Kosorotov  • 43' Kotov  • 45' Žitnikov  • 48' Šiškarjov  • 49' Andrejev  • 52' Žitnikov  • 57' Andrejev  • 58' Kotov  • 60' Vasiljev
23:28
(8:15)
Egypt
Egypt
2' Mamdouh   • 6' Mamdouh   • 7' J. Al-Dirá   • 8' Al-Áhmar   • 10' Sanad   • 11' Mamdouh   • 13' Al-Áhmar   • 15' Al-Áhmar   • 19' Zajn   • 21' Umar   • 23' Mamdouh   • 27' Mamdouh   • 28' Mamdouh   • 35' J. Al-Dirá   • 36' Sanad   • 38' Al-Áhmar   • 41' Zajn   • 44' Sanad   • 48' Al-Áhmar   • 49' Mamdouh   • 51' Umar   • 53' Zajn   • 54' Zajn   • 55' Sanad   • 60' Hasan
Rusko
Horáček, Novotný (oba Česko)
Cairo Stadium Hall 1 (Káhira)
Egypt

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Tým Ruské házenkářské federace – Egypt 23:28 (8:15)
Nejvíce branek: Kosorotov 8/2, Andrejev 4, Žitnikov 4 – Mamdouh 7, Al-Áhmar 6/1, Sanad 6/2. Rozhodčí: Horáček, Novotný (oba Česko). Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 6:3.
Egyptští házenkáři potvrdili roli mírného favorita a na domácí půdě v Káhiře porazili ruský výběr pětigólovým rozdílem 28:23. Úvod střetnutí byl vyrovnaný, ale zlom nastavil ve druhé polovině prvního dějství, během nějž svěřenci španělského trenéra Parronda odskočili až na rozdíl sedmi gólů. Ten si po většinu druhého poločasu drželi a o pohodlný náskok se již připravit nenechali. Rusko sice ve druhé půli bylo gólovějším týmem, ale to na jejich prohře o pět branek nic nezměnilo. Egypt se ve skupině 4 dostal díky vítězství do čela, Rusové po první porážce na turnaji spadli na čtvrté místo.
60'
Skóre střetnutí uzavřel Vasiljev. I on, podobně jako Hasan, zaznamenal v závěrečných vteřinách zápasu premiérovou trefu.
60'
V poslední minutě utkání střílí svůj první gól Hasan, jenž z levého křídla zacílil neomylně mezi nohy brankáře.
60'
Šiškarjov měl na pravačce snížení. Vyprodukoval pořádně svižnou střela, která orazítkovala levou část brankové konstrukce.
59'
Ještě jedno vyloučení přichází v závěru utkání. Čeští rozhodčí posílají na odpočine Anrejeva, ten už si tak dnes nezahraje.
58'
Ruší házenkáři ještě snižují zásluhou přesné trefy Kotova. Na vítězství domácího Egypta to už ale nic nezmění.
57'
Umar nejprve naznačil střelu, ale ještě nahrával Zajnovi, který mu míč okamžitě vrátil. Na druhý pokus již Umar střílel, balón proletěl těsně nad.
57'
Rusové jednoduše přečíslili soupeře v obraně. Rychlou akci zakončoval Pavel Andrejev hodem k pravé tyči.
56'
Oddechový čas pro Egypt.
56'
Sedmičky Kosorotov umí bravurně. Opět si počkal na pohyb brankáře, aby míč poslal na druhou stranu.
56'
Almasrí putuje na dvě minuty na trestnou lavici. Po jeho faulu navíc Rusko bude házet sedmičku.
55'
Sanad byl pod velkým úhlem, to mu ovšem nedělalo žádné problémy. Našel malou mezírku mezi Kirejevem a bližší tyčkou.
54'
Po faulu Umara na Žitnikova dostal Kosorotov výhodu sedmimetrového hodu. Střílel po pravé straně, Altajar šel opačným směrem.
54'
Zajn pokračuje ve výborném výkonu. Proskočil mezi dvěma protihráči a gólmanovi poslal balón mezi nohama.
54'
53'
Altajar za fantastické zákroky rozhodně zaslouží uznání. Tentokráte si smlsnul na střele Kotova, který mířila pod břevno. Brankář zakročil levou rukou.
53'
Domácím je úplně jedno, že hrají v oslabení. Zajn si převzal balón, dostal se před dva protihráče a dělovkou k protější tyči vsítil gól.
52'
Žitnikov si přihrál o zem a snižuje. Sám před Altajarim zachoval chladnou hlavu a poslal balón do levého horného rohu.
52'
Vyloučení přichází i na druhé straně. Almasrí naprosto zbytečně přistrčil Žitnikova, který se zrovna chystal vystřelit.
51'
Umar naznačil přihrávku na pravé křídlo, načež prošel středem přes dva hráče, kteří sedli na lep a šli proti přihrávce. Kirejev střelu po pravé ruce nedokázal zastavit.
50'
Zajn skvěle rozehrál akci na Sanada, kterému však bylo odpískáno prorážení. Výborně se soupeři postavil do cesty Ostaščenko.
50'
Pavel Andrejev si jde na dvě minuty odpočinou. Ruský házenkář kolenem sestřelil Al-Áhmara.
49'
Rusové ovšem bojují a stále se drží v rozdílu pěti branek. Pavel Andrejev naznačil střelu, čímž zmátl Zajna. Vypálil až na podruhé, neomylně pod břevno.
49'
Nejlepší střelec dnešního utkání, to je Mamdouh. Ten opět ukázal svůj klid v koncovce, když tváří v tvář gólmanovi poměrně dost čekal, aby ve finále skóroval střelou k levé tyčce.
48'
Odpověď přišla okamžitě. Šiškarjov nabral velkou rychlost, kterou nedokázal akceptovat Zajn, Altajar na pokus po pravici nedosáhl.
48'
Al-Áhmar se nenechal rozhodit clonícím Andrejevem. Z devíti metrů vystřelil do pravého dolního rohu, Kirejevovi nepomohl ani rozštěp.
47'
Kosorotov byl při zakončení poprvé neúspěšný. Střelu mu lapil Altajar, rozhodčí mu navíc zapískali přešlap do brankoviště.
46'
Sanad opět úspěšný. Stejně jako v prvním případě mířil gólmanovi pod levačku, Kirejev reagoval příliš pozdě.
46'
Al-Áhmar si dobře našel střeleckou pozici, nakonec byl ale faulován Andrejevem. Egypt bude zahrávat sedmimetrový hod.
45'
Žitnikov se trefil a z jeho výrazu jde vidět, že utkání ještě ani zdaleka nezabalil. Rus hecuje i ostatní spoluhráče.
44'
Z pravého křídla zapsal čtvrtý úspěšný zásah Sanad. Vyběhnuvšího Kirejeva propálil nad hlavou.
43'
Do střelecké listiny se poprvé zapisuje Kotov. Zajnovi prošlo žduchnutí, které ovšem střelce nerozhodilo, Altajara prostřelil mezi nohama.
43'
Dvě minuty dostává Ostaščenko. Na hraně už byl zákrok Jermakova, který ještě prošel, tvrdý náraz Ostaščenka do Zajna už nikoliv.
42'
Mamdouh přehnal důraz na brankovišti a balón dostali Rusové. Rychlý útok završil Kosorotov hodem do pravé šibenice.
41'
Neuvěřitelné, Altajar zase zastavil ruský kontr! Vychytaný Kudinov jen bezmocně kroutí hlavou.
41'
Egypt odskakuje. Zajn ukázal, že ze střední vzdálenosti umí. Balón poslal dostatečně prudce pod břevno, Kirejev bez šance.
40'
Altajar předvádí skutečně velmi působivý výkon. Korněva vystál do poslední chvilky a střelu k zemi vykopl levou nohou.
40'
Prorážení rozhodčí odpískali Zajnovi. Pavel Andrejev tak může rozjet útočnou akci ruských házenkářů.
39'
Podruhé za sebou se prosazuje Kudinov. Rusko se statečně drží, rozdíl pěti gólů určitě lze stáhnout.
38'
Parádní gól levou rukou zaznamenal Al-Áhmar. Lehce švihl levačkou a zacílil neomylně na zadní tyč, gólman bez šance.
38'
Dělová rána Kudinova ze spojky neměla chybu. Altajar toho moc neviděl, instinktivně šel na zem. Míč ale skončil v horních patrech brány.
37'
Kiseljov musel střílet z dálky, Rusku byla signalizována pasivita. Brankář Altajar dnes však chytá výborně, soka vychytal pravou rukou.
36'
Naopak Egypt svůj útok proměnil bez větších problémů. Sanad si udělal prostor a z levého křídla střílel na bližší, levou tyč.
36'
Jermakov musel při zakončení přibrzdit, což mělo vliv na konečné zakončení. Balón se odrazil o zem a proletěl nad.
35'
Žitnikov zase zbytečně oslabuje svůj tým. Soupeře chytl za krk a stáhl jej k zemi, čehož si čeští rozhodčí dobře všimli.
35'
První gól domácích ve druhém poločase vstřelil J. Al-Dirá. Zásah oslavil dost hlasitým pokřikem.
34'
A to se daří! Žitnikov napravil selhání z před malé chvíle, střelou ze střední vzdálenosti rozvlnil síť.
34'
Pavel Andrejev dokázal v pádu zachytit nahrávku Almasího na J. Ál-Diru. Házenkáři v červeném mají možnost snížit.
33'
Žitnikov se jen ironicky usmívá nad šancí, kterou pohrdl. Sám před gólman trestuhodně netrefil bránu.
33'
Přesilovku si zahrají pro změnu Rusové! Zajn totiž podcenil souboj s Žitnikovem, jehož nakonec fauloval při zakončení. Jasné dvě minuty.
32'
Šiškarjov je na hřišti, hraje se tedy v plném počtu na obou stranách. Rusko si musí na podobné zbytečné prohřešky dávat pozor, jinak nemá šanci na úspěch.
31'
Rusko je v oslabení, proto do druhé půle při útoku vstoupilo bez gólmana. Kosorotov, nejlepší střelec, týmu, vsítil pátou branku.
31'
Domácí házenkáři Egypta mají skvěle nakročeno k vítězství, nad Ruskem vedou rozdílem sedmi gólů. Úvod byl vyrovnaný, ale ve druhé půli prvního poločasu převzali iniciativu do svých rukou Egypťané, kteří proměňovali většinu svých útoků, zatímco Rusko ztratilo klid především v koncovce. T0měř polovinu branek domácích obstaral Mamdouh, jenž působí nezastavitelným dojmem, již vsítil šest branek. Na druhé straně vévodí střeleckým statistikám Kosorotov se čtyřmi zásahy.
30'
30'
Sanad proměnil sedmičku s velkým přehledem. Zvolil střelu do pravého dolního rohu, Kirejev se za míčem natahoval marně.
30'
Taktická chyba plyne ve vyloučení Šiškarjova. Ruský házenkář sáhl do střely zajnovi, navíc tak budeme sledovat sedmimetrový hod.
29'
Kudinov vypálil dělovku z devíti metrů. Altajara zachránil pravá tyčka, na balónu znovu Egypt.
28'
Na brankovišti se znovu dokázal uvolnit Mamdouh. Kirejeva prostřelil pod levou nohou.
28'
Trápení ruských házenkářů v koncovce pokračuje! Soroka několikrát naznačil a nakonec střílel mezi nohy Altajara, jenž rychle zareagoval a pravou dolní končetinou pokus vyrazil.
27'
Rusové v oslabené, proto i oni zkusili odvolat gólmana. Zakončujícího Žitnikova stáhl k zemi jeden z protihráčů, Rusko má výhodu sedmimetrového hodu.
27'
Egypt bleskově využívá přesilovou hru. Mahmoud naskočil mezi dva protivníky a i navzdory pádu dokázal zacílit do černého.
26'
Egypťané útočili ve více lidech, neboť odvolali gólmana. Gól nedali, ale získali alespoň přesilovou hru, vyloučen je za stržení Kosorotov.
25'
Rusové nedali gól již více jak pět minut. Kiseljov útočil do plných, což byl hlavní kámen úrazu. Byl zablokován.
24'
Chyběly centimetry. Sanad tlačil z pravého křídla střelu na zadní tyč, Kirejev zasáhl špičkou kopačky.
24'
Gól Ruska neplatí. Žitnikov sice dal gól, jenže přitom narazil do Zajna. Útočný faul.
23'
Mamdouh je při chuti. Z pravé strany využil volného prostoru a střelou na zadní tyč vstřelil svůj čtvrtý gól v utkání.
23'
Úspěšný zákrok Altajara vrací balón do držení Egypta. Gólman si poradil s nepříliš umístěnou střelou Kotova.
22'
Mamdouh měl dobře rozjetou akci, jenže místo očekávaného zakončení ještě zbytečně přihrával, navíc přímo do rukou protivníka.
22'
Český rozhodčí Horáček odpískal chybu Vasiljevovi. Ruský borec se hodně diví, ale musí toto rozhodnutí sudího příjmout.
21'
Z úctyhodné vzdálenosti natáhl k hodu Umar. Balón narazil od levé tyče do pravé, následně do gólmana a od jeho zad míč skončil v síti.
20'
Pavel Andrejev si ze vzduchu zpracoval poměrně složitou nahrávku od Kosorotova, načež dokázal dobře zamířit a Altajarovi poslal balón po levé ruce do sítě.
20'
Ruská házenkářská federace bleskově reaguje. Žitnikov si z pravého křídla sběhl na střed a skóroval pokusem na bližší tyč.
19'
Do hry se dostal Zajn, který okamžitě skóruje. Vyskočil si nad soupeře a přízemním pokusem k levé tyči rozvlnil síť.
18'
Omar se dopustil technického faulu. Rozhodčí byli shovívaví, házenkáře Egypta nevyloučili na dvě minuty.
17'
Andrejev dostal výbornou přihrávku na pivota a s gólmanem si nedělal žádné starosti, s velkou rychlostí jej přehodil.
17'
Nakonec to na sebe vzal J. Ál-Dirá. Střílel z velké vzdálenosti, Kirejev jeho pokus dokázal nadvakrát zpacifikovat.
16'
Egypt trpělivě kombinuje. Rozhodčí to nakonec nevydrželi a signalizují pasivitu, vedoucí tým bude muset co nejdříve zakončit.
15'
Kotov si naskočil a střílel z pravého křídla. Na nepříliš prudké zakončení ale Altajar dobře viděl a levou rukou zasáhl!
15'
Velké zkušenosti a přehled ukázal Al-Ahmár. Z devítimetrové hranice vyšvihl rychlou střelu, Kirejev srazil nohy k sobě pozdě.
14'
Pavel Andrejev snižuje na rozdíl dvou branek. Krásně si počkal na přihrávku za obranu a ve výskoku propálil gólmana mezi nohama.
13'
Ovšem zaváhání přichází i na druhé straně. Hesham podcenil zachycení balónu, ten pustil za sebe až do zámezí.
13'
A další chyba házenkářů v červeném! Kiseljov si chtěl probourat prostor až k bráně, rozhodčí mu odpískali útočný faul!
13'
A Egypt trestá! Al-Áhmar střílí třetí gól v utkání poté, co nabral velkou rychlost středem a míč poslal nechytatelně do pravého rohu.
12'
Rusku byla signalizována pasivita. Přesto se Soroka zjevil sám před gólmanem, v gólovce však trefil jenom tyčku.
11'
Egypt odskakuje na rozdíl dvou branek! Mamdouh krásně proskočil mezi dvojicí protihráčů a dal góle hodem do horních pater brány.
10'
Výborný zákrok předvedl ruský gólman Kirejev. Rána Ál-Diry rozhodně nepostrádala na razanci, avšak strážce svatyně vystrčil pravou ruku a balón vyrazil.
10'
Mezi střelce se zapisuje Sanad. Udělal si prostor kolem osobního strážce na pravém křídle a hodem na vzdálenější tyč uspěl.
9'
Až v deváté minutě skóroval za Rusko jiný házenkář než Kosorotov. Soroka dostal parádní zadovku od spoluhráče a z levého křídla mířil přesně.
8'
Mužstvo z Afriky si ovšem drží těsný náskok. Al-Áhmar využil špatného střídání soupeře, samostatný únik proměnil střelou mezi nohou a rukou brankáře.
7'
Nezastavitelný Kosorotov pokračuje v one man show. I čtvrtý gól Ruské federace jde za ním.
7'
Avšak Egypťané u balónů zůstali a odměnou jim je čtvrtý gól! J. Al Dirá vstřelil gól z pozice pravého křídla.
7'
A tak mohl Egypt poslat do vedení Hesham. Kirejev jen sledoval, jak balón razítkuje horní tyč. Gólman měl velké štěstí.
6'
Žitnikov byl v dobré pozici, ale Rusku vedení nevrátil. Tvrdá střela prosvištěla těsně nad břevnem.
6'
Šikovně uvolnění na pivotu předvedl Mamdouh. Tváří v tvář gólmanovi posléze vystřelil pod jeho pravou nohou.
5'
Rusové zatím mají jediné střelce, jímž je Kosorotov. Ten byl na konci pohledné akce, kterou završil povedenou střelou k protější tyči.
4'
Po faulu Andrejeva házel Al-Ahmár sedmimetrový hod. Počkal si na pohyb Kirejeva a skóroval k pravé tyči.
3'
Postupný útok Ruské házenkářské federace měl gólovou tečku. Znovu hrál hlavní roli Kosorov, jenž trefil noha brankáře, od ní se však míč odrazil do břevna a šťastně zapadl do brány.
3'
Al-Ahmár dostal hodně volného prostoru na střelu. Vypálil z devíti metrové hranice, jenže balón proletěl těsně vedle.
2'
Rusové okamžitě reagují. Kosorotov nabral velkou rychlost středem hřiště, balón ve finále akce hodil nechytatelně k pravé tyči.
2'
Egypťané se dostávají do vedení. Mamdouh si sběhl z pravého křídla na střed a Kirejeva prostřelil mezi nohama.
1'
Jenže chyba i na druhé straně. Soroka ještě mohl nahrávat, ale volil střelu, kterou poslal vysoko nad.
1'
První útok patři Egypťanům. Prvního gólu se al celek z Afriky nedočkal, protože Hesham se provinil technickou chybou.
1'

Tým Ruské házenkářské federace: Kirejev, Pavlenko, Tretynko – Kiseljov, Andrejev, Jermakov, Korněv, Kotov, Kosorotov, Kudinov, Ostaščenko, Šiškarjov, Soroka, Valjullin, Vasiljev, Žitnikov.

Egypt: Altajar, Handáví – Al-Áhmar, S. Al-Dirá, J. Al-Dirá, Almasrí, Al-Wakil, Hasan, Hesham, Moamen, Nawar, Umar, Sanad, Mamdouh, Kaddah, Zajn.

Rozhodčí: Horáček, Novotný (oba Česko).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.